Zazdrość o znajomych - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Zazdrość o znajomych

Hej! Postaram się krótko, zwięźle i z przykładami:
jestem strasznie zazdrosna o moich znajomych, dosłownie o wszystko. Co nie zobaczę czegoś na facebooku, albo mi coś ktoś nie zacznie odpowiadać - to uczucie ,,Kurde, dlaczego oni tak mieli?" zawsze powraca. Na początku oczywiście próbowałam to inaczej zinterpretować, ale ostatecznie doszłam do wniosku, że to jakaś chorobliwa i bezsensowna zazdrość.
Przykłady:
1) Byłam na imprezie ze znajomymi z kierunku. W tym czasem moje znajome, z którymi dzielę mieszkanie (studia) poszły sobie gdzieś na miasto, na zwykły spacer. I jedna z nich wstawiła post odnośnie tego na facebooku. Ja bawiłam się w moim gronie bardzo dobrze, a i tak zrobiło mi się ,,przykro", że nie poczekały na mnie, albo nie wyszłyśmy razem w inny dzień. Bezsensowne, biorąc pod uwagę, że to był zwykły spacer (żaden super wypad, impreza, opijanie czegoś etc.)
2) Mam faceta, który jest nietańczący i raczej nieimprezowy. Kiedyś miał spotkać się z kumplami na pizzę. Po 2 godzinach pisze mi, że wylądował na dyskotece w mieście oddalonym o 20 km i ,,fajnie jest sobie potańczyć". Wkurzyłam się nieźle, bo mi nigdy nie zaproponował imprezy (choć doskonale wie, że uwielbiam tańczyć i kilka razy mu napomniałam, że trzeba się wybrać), a sam pojechał z kumplami specjalnie na dyskotekę. Totalna zazdrość o to, że coś robi z kumplami, a ze mną nie może, bo.. ??? No właśnie.
3) W przeszłości było mnóstwo takich sytuacji z kumpelą (wtedy najlepszą). Chodziłyśmy razem do klasy. I, przykładowo, ona wyszła sobie z dwiema znajomymi z klasy na miasto, porobiły sobie jakieś zdjęcia, wstawiły na portal. I od razu zrobiło mi się przykro, że nawet do mnie nie napisały, czy chcę wyjść z nimi. Oczywiście jestem świadoma, że nie każdy ma ochotę spędzać czas z każdym i całkowicie to rozumiem, a jednak zazdrość była ogromna.
4) Totalnie bzdurna sytuacja: rozmawiam sobie z chłopakiem na Skype przez 2h (czyli dosyć długo) i on po drodze włącza sobie np. onet.pl i przegląda informację, tak dla ,,rozrywki". I oczywiście jestem zazdrosna o jego atencję - że nie poświęca mi uwagi w 100% (chociaż sama też przeglądam internet w trakcie rozmowy z nim) i jestem w stanie zrobić z tego nawet kłótnię.

Nie mam pojęcia jak z tym walczyć, jestem zazdrosna, a przy tym hipokrytką. Mam kilkoro bliższych znajomych, mam wspaniałego chłopaka (bardzo jest za mną i dla mnie, stara się jak nie wiem) i.. coś takiego. Przeszkadza mi to uczucie, bo pojawia się kilka razy dziennie - co coś usłyszę albo zobaczę na facebooku, to powraca. Jestem świadoma, że ta zazdrość jest bez sensu, potrafię to odpowiednio zaargumentować, ale jednak emocji nie mogę pokonać.

Doradźcie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zazdrość o znajomych

Usuń konto na fejsie. I tyle.
Skoro nie masz większych problemów.

3

moim zdaniem masz mega kompleksy, poza tym jak dziecko domagasz się pełnej uwagi i bycia w centrum zainteresowania. Masz też za dużo czasu, skoro skupiasz się na takich bzdurach. Co jest super, to twoja samoświadomość, że widzisz gdzie masz problem. Pracuj nad tym, bo inaczej zgorzkniejesz kisząc się w sosie własnej zazdrości

4

Założyłaś swój wątek w dziale "Nieśmiałość, niska samoocena, kompleksy", moim zdaniem wybór działu jest nietrafiony. Nietrafiony, gdyż nie te cechy są przyczyną opisanego Twego zachowania i takich uczuć względem ludzi z Twego otoczenia. Osobie nieśmiałej, osobie z kompleksami, osobie z niską samooceną do głowy nie przyszłoby mieć pretensje do innych o to, że nie jest w centrum zainteresowania wszystkich. Tymczasem Ty jesteś zdania, że życie poza Tobą ma nie istnieć, że bliskie Ci osoby mają obowiązek informowania Cie o wszystkich swych zamiarach, że bez Ciebie nie mają prawa dobrze się bawić, że muszą o Ciebie zabiegać.

A gdybyś zobaczyła rzeczywistość?
A gdybyś stwierdziła, że jesteś jedną z miliardów osób na tej planecie?
A gdybyś przyjęła do wiadomości fakt, że Ziemia kręci się wokół Słońca?
A gdybyś uwierzyła, że nie jesteś Słońcem?

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

5

Wielokropek napisał/a:

Założyłaś swój wątek w dziale "Nieśmiałość, niska samoocena, kompleksy", moim zdaniem wybór działu jest nietrafiony. Nietrafiony, gdyż nie te cechy są przyczyną opisanego Twego zachowania i takich uczuć względem ludzi z Twego otoczenia. Osobie nieśmiałej, osobie z kompleksami, osobie z niską samooceną do głowy nie przyszłoby mieć pretensje do innych o to, że nie jest w centrum zainteresowania wszystkich. Tymczasem Ty jesteś zdania, że życie poza Tobą ma nie istnieć, że bliskie Ci osoby mają obowiązek informowania Cie o wszystkich swych zamiarach, że bez Ciebie nie mają prawa dobrze się bawić, że muszą o Ciebie zabiegać.

A gdybyś zobaczyła rzeczywistość?
A gdybyś stwierdziła, że jesteś jedną z miliardów osób na tej planecie?
A gdybyś przyjęła do wiadomości fakt, że Ziemia kręci się wokół Słońca?
A gdybyś uwierzyła, że nie jesteś Słońcem?

Do tego dążę. Ja jestem w pełni świadoma tego, że nie jestem najważniejszym elementem (czy nawet: ważnym elementem) ich życia, to jest dla mnie jasne, wiem to doskonale. Chodzi mi o powracające uczucie zazdrości, którego ja nie potrafię racjonalnie wytłumaczyć - próbowałam sobie przetłumaczyć już na wszystkie możliwe sposoby, że znajomi mają też swoje życie, ale do moich emocji to w ogóle nie trafia. I szukam sposobu na rozwiązanie tego problemu, który mieści się ewidentnie w mojej psychice, a nie świadomości.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018