zazdrość wsteczna o FWB|ONS - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » zazdrość wsteczna o FWB|ONS

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 33 ]

Temat: zazdrość wsteczna o FWB|ONS

Cześć,

Z góry chciałbym poprosić o wyrozumiałość i ludzkie podejście do tematu, Wiem że podobny jest omawiany.
Temat trochę z tych seksualnych.

Jakiś czas temu opowiadałem sytuację, w której się znalazłem z moją już ex. Udało mi się zakończyć poprzedni związek, lecz została skaza we mnie, nieufność (dziękuje za rady i wsparcie z waszej strony, czasami jest łatwiej jak coś się napisze, przeczyta opinie innego człowieka i wie się że nie jest się z tym samemu). Z którą nie wiem co mam już zrobić. Ale do rzeczy.
Poznałem dziewczynę w czerwcu (niecałe 2 miesiące po rozstaniu z moją ex). Wiem szybko... może za szybko? Przez nią udało mi się zapomnieć o całym świecie. Dużo rozmawiamy, mamy wspólne zainteresowania i się sobie nie nudzimy. Wszystko było ok do momentu, w którym zapaliła mi się ostatnio lampka, bo pisała z kimś bardzo odrywając się od tego co się dzieje dokoła. Z racji poprzedniej relacji jaką miałem zrobiłem się bardzo nie ufny, jak to mówią ufaj i weryfikuj tak? W żartach wspominałem, że jestem trochę zazdrosny, na co wspomniała, że mogę sprawdzić jej telefon, że nie pisze z nikim i o niczym o co mogę być zazdrosny, odkąd mnie poznała. Sytuacja powtórzyła się paru krotnie więc, któregoś wieczoru postanowiłem zrobić coś za co wszyscy mnie tutaj zhańbicie, zajrzałem do jej telefonu. Nie czytając konwersacji ze skrolowałem listę konwersacji w dół patrząc ogólnikowo z kim utrzymuje kontakty i o bijcie mnie już miałem odkładać telefon i dać sobie spokój, ale zainteresowała mnie konwersacja z jakimś niezapisanym numerem. Od razu zaznaczę, że to było z 2-3 miesiące zanim się poznaliśmy więc nawet nie powinienem tam zaglądać. Po wejściu w konwersacje zaczął się mój problem, z którym nie wiem, jak sobie poradzić.
Konwersacja była z kimś z kim tylko sypiała, tak zwane FWB, ale dość szczegółowa, co się zobaczyło się już nie da od zobaczyć. Z jednej strony żałuje tego co przeczytałem, bo nie potrafię teraz tego ogarnąć, z drugiej strony nasuwają mi się inne pytania, o których wcześniej nie myślałem.
Początkowo starałem się nie zareagować, mimo że się we mnie zagotowało. Nie chciałem tego omawiać, jak byłem zagotowany. Chyba żaden facet nie chciał by czytać czegoś takiego…
W między czasie dorzucę ważną dla mnie kwestie, że przy którymś wieczorze graliśmy w grierkę dla „par” do wina na ciężkie związkowe pytania zaproponowaną przez nią, w którym o padło pytanie w jej stronę czy miała spotkania tylko na sex, FWB albo ONS, zaprzeczyła.
Wracając do omawianej sprawy, wracam do tego myślami i zadręczam się, teraz tylko nie wiem czy samym faktem, że mnie okłamała, czy tym, że miała spotkania tylko na sex. Sam nigdy takich związków ani spotkań nie miałem.
Czy tego typu spotkania świadczą o czymkolwiek? Czy to normalne? Jak to się może mieć do związku, który teraz mamy?
Skoro jesteśmy sobie szczerzy (tak mi się wydawało), dlaczego ukryła coś takiego przede mną? (Może właśnie dlatego że się teraz zadręczam, chociaż wtedy może bym nie miał okazji przeczytać tych wiadomości i zachowywał bym się inaczej)
Często wracam do treści wiadomości typu, „chcesz poskakać dziś na moim k…? podobało ci się ostatnio” lub „masz dzisiaj czas, jestem zdesperowana”, lub nachodzą mnie myśli czy takich sytuacji było więcej. Jak dotąd ją poznałem w życiu bym nie posądził ją o taką bujną przeszłość. Dla sprostowania sam w byciu z nią nie mam na co narzekać i niczego mi nie brakuje, jej też nie. Więc to nie jest zazdrość typu, z kimś się bawiła a ja nie mogę.
Nie powinienem osadzać nikogo za jego przeszłość, powinno się liczyć tu i teraz.
Jak z nią powinienem o tym porozmawiać? Jak mam powiedzieć jej, że wiem i jak się z tym czuje?
Nie wiem już sam czy to normalne, tylko ja ze świrowałem, bo byłem długo w jednym związku, poprzednie też zresztą nie były krótkie. W poprzednich związkach nie miałem problemu o przeszłość partnerki, a wiem właśnie że nie były super cnotkami. Czy po prostu to nie jest normalne zachowanie i powinienem uciekać z takiego związku?
Proszę o opinie i rady. Rok 2020 ewidentnie nie jest mój. Nigdy nie miałem takich problemów i nigdy nie zwracałem uwagi na takie rzeczy. Zazwyczaj ufałem i nie byłem zazdrosny, jakoś mi się wszystko popieprzyło.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-10-13 19:48:56)

Odp: zazdrość wsteczna o FWB|ONS

A po co masz jej mówić że wiesz i jak się z tym czujesz? Trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny i właśnie to musisz zrobić. Weź to na klatę że zajrzałeś jej do telefonu (co dla mnie byłoby automatycznie końcem relacji gdybym się dowiedziała o czymś takim). I sobie poradź z emocjami. Byłeś dorosły żeby grzebać w telefonie a teraz z płaczem pójdziesz się skarżyć dziewczynie i opowiadać o swoich uczuciach. I co ona ma zrobić z tym? Myślisz że Cię pocieszy? Albo wytłumaczy? Co takiego ona może powiedzieć żeby zmienić Twoje położenie w tej chwili? Nic. Bo albo nie uwierzysz, albo będziesz dalej o tym myślał i nakręcał się coraz bardziej i bardziej. Sam musisz sobie z tym poradzić, nawarzyłeś piwa to pij. Na zdrowie smile

3

Lacrymossa55 napisał/a:

A po co masz jej mówić że wiesz i jak się z tym czujesz? Trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny i właśnie to musisz zrobić. Weź to na klatę że zajrzałeś jej do telefonu (co dla mnie byłoby automatycznie końcem relacji gdybym się dowiedziała o czymś takim). I sobie poradź z emocjami. Byłeś dorosły żeby grzebać w telefonie a teraz z płaczem pójdziesz się skarżyć dziewczynie i opowiadać o swoich uczuciach. I co ona ma zrobić z tym? Myślisz że Cię pocieszy? Albo wytłumaczy? Co takiego ona może powiedzieć żeby zmienić Twoje położenie w tej chwili? Nic. Bo albo nie uwierzysz, albo będziesz dalej o tym myślał i nakręcał się coraz bardziej i bardziej. Sam musisz sobie z tym poradzić, naważyłeś piwa to pij. Na zdrowie smile

Zgadzam sie w 90 procentach - te 10 procent w ktorym sie nie zgadzam to koniec relacji. Moze ci o tym nie opowiedziala bo sie wstydzila ze pomyslisz o niej bog wie co? Moze ( bo jak rozumiem to bylo przed tym jak zaczeliscie sie spotykac i tego kontaktu teraz nie ma) chciala sprobowac tak zyc i czy jej bedzie sie to podobac? Mozna sobie gdybac w nieskonczonosc. Moim zdaniem wazny jest fakt ze teraz tego kontatku nie ma. Mam wrazenie ze niektorym ludziom jest trudno zrozumiec ze niekotrzy ludzie luba eksplorowac i poznawac nowe terytoria - wychodzic ze swojego comfort zone. Ona to zrobila a ty rozkminiasz czy tak czy siak? Moze dlatego ze sam nigdy tak nie robiles i nie masz punktu odniesienia.
Sam wiesz ze jest tutaj podobny watek Marcela gdzie wiele osob pisze w tym temacie i opinie sa generalnie takie same- nie ma schematu.
Moim zdaniem nie powinienes sie tym zamartwiac, ale tez lepiej nie czytaj jej prywatnych wiadomosci z przeslosci wiecej.
Mozesz tez jej powiedziec prawde ale wszyscy wiem w jakim ciebie swietle to postawi ....

4

Wiesz, A dla czego ma Ciebie obciążać swoją przeszłością? Było minęło. Nie każdy lubi, gdy mama opowiada o tym, jak jako małe dziecko sikał do nocnika. Może tu jest podobna sytuacja? O czym ma Ci powiedzieć i to przy jakiejś grze.  To jest jej sprawa i jej przeszłość. Będzie chciała, to Ci opowie.
Męcz się teraz ze swoim błędem. I nie rób więcej takich głupstw.

5

to, że miała relacje fwb nie jest wyznacznikiem czegokolwiek, w dzisiejszych czasach to standard. nie przyznawaj się i zapomnij. wasza relacja to nowy rozdział, przeszłosc nie ma w tym wypadku znaczenia, to tylko seks.

6

w dzisiejszych czasach to standard

że co?

Ja się dziwię, że oni nas coraz bardziej łapią za mordę.
Patrząc na zidiocenie społeczeństwa, to nie ma w tym nic dziwnego.

7

Zgadzam się z tym że naważyłem piwa. Mój błąd że przeczytałem to czego nie powinienem. Do tej pory nie rozmawiałaem z nią na ten temat, bo tak jak pisaliście, moze to tylko pogorszyc sprawę.

Nie powinienem oceniać za przeszłość, bo powodów takich sytułacji mogły być tysiące. Sam nie byłem w podobnych więc nie mam punktu odniesienia. Nie przeczytał bym to pewnie i bym się nie dowiedział, albo dowiedział poźniej od niej i oszczędził bym sobie szczegółów.

Nie rozumiem natomiast podejścia ukrywania przeszłości. Rozmawialiśmy na wiele tematów, padały równieże rozmowy o byłych, oczywiście bez szczegółow kto co z kim itp. Czemu tego typu temat ma być inny skoro dotyczy poniekąd partnera, konkretyzując przyjaciel od sex fantazji. O całej plejadzie innych tematów nie było problemu, i ja tego problemu też nie widze. Po części o doświadczeniach też mieliśmy okazje porozozmawiać. Więc czemu?

Nie mam problemu o przeszłość partnerki jakiej kolwiek za to że z kimś była. To był aktualnie jej wybór, że z takim partnerem chciała się związać.

Martwi mnie jednak to samo FWB i ukrycie tego.

Lucyfer666 napisał/a:

że co?

Skoro to standard to czemu kobiety się ukrywają z czymś takim? Czemu to nadal jest temat tabu? Troche zgeneralizowałem, ale nurtuje mnie to przez to że spotkałem się z takim problemem.

8

Zrób to, co ja.
Nieważna moja historia jak trafił w moje ręce telefon z wyświetloną historią przeglądania i rzucił mi się w oczy pewien temat. W głowie pojawiło się "uuuu, mówiła, że tego nie robi, hm, hm". W pierwszej chwili zbulwersowałem się i układałem scenariusz rozmowy, lecz szybko zdałem sobie sprawę z dwóch rzeczy:
- co mnie do tego, co robi w swoim telefonie? Widocznie lubi, miała taką potrzebę, ok. Wielu to robi, każdy ma do tego prawo.
- skoro to lubi, to może niech to robi ze mną?

To zdanie:

Nie powinienem osadzać nikogo za jego przeszłość, powinno się liczyć tu i teraz.

Cię ratuje, bo w odróżnieniu od Marcela rozumiesz kwestię, że przeszłość nie zawsze jest na tyle straszna, że nie ma co patrzeć na przyszłość, a liczy się teraźniejszość. Nie przyznała Ci się do FWB, bo przy tak krótkiej znajomości najpewniej obawiała się osądzenia przez Ciebie. Może nie wiedzieć jakie masz do tego podejście, czy mocno konserwatywne, czy liberalne. Czy nie straci w Twoich oczach, czy może nawet... zyska.
Spróbuj pomyśleć w ten sposób. Zależy Ci na niej. podoba Ci się, jesteście razem. Gdybyś nie posiadał tej wiedzy o FWB, to mógłbyś stwierdzić jakiekolwiek podejrzenie, że kręci za Twoimi plecami? Teraz wiesz, że był FWB, czyli... lubi seks! Więc staraj się o to, by czuła się przy Tobie komfortowo, kochana, aby chciała seksu tylko z Tobą
Czy takie zachowanie coś znaczy? Tylko tyle, że miała potrzeby seksualne, a nie uczuciowe. Teraz może mieć jedne i drugie, dlatego buduje z Tobą związek. Nie daje Ci to gwarancji wierności, bo tej nawet ja nie mam po 13 latach znajomości z moją żoną, nikt nie ma takiej gwarancji, ale głęboko wierzę i ufam, że jest dobrze, bo oboje staramy się o to.

9

Johnsnow222 napisał/a:

(...) Skoro to standard to czemu kobiety się ukrywają z czymś takim? Czemu to nadal jest temat tabu? Troche zgeneralizowałem, ale nurtuje mnie to przez to że spotkałem się z takim problemem.

Co prawda nie uważam tego za standard, ale też nie jestem oburzona/zniesmaczona takim zachowaniem.

Czemu kobiety (ale nie tylko) ukrywają się z - jak nazwałeś - czymś takim? Dlatego

(...) Martwi mnie jednak to samo FWB i ukrycie tego. (...)

Zapewniam Cię, że kłamstwo rodzi sie wtedy, gdy czlowiek jest przekonany, że za powiedzenie prawdy zostanie ukarany, przy czym karą może być awantura, odsądzenie od czci i wiary, upokorzenie, obrażanie, it.p..

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

10

m4jkel napisał/a:

Nie przyznała Ci się do FWB, bo przy tak krótkiej znajomości najpewniej obawiała się osądzenia przez Ciebie. Może nie wiedzieć jakie masz do tego podejście, czy mocno konserwatywne, czy liberalne. Czy nie straci w Twoich oczach, czy może nawet... zyska.

Jak tak czytam, to muszę Ci przyznać racje! Co do samej szczerości, myśle że więcej by zyskała.

m4jkel napisał/a:

Nie daje Ci to gwarancji wierności, bo tej nawet ja nie mam po 13 latach znajomości z moją żoną, nikt nie ma takiej gwarancji, ale głęboko wierzę i ufam, że jest dobrze, bo oboje staramy się o to.

Niestety mam i takie doświadczenie, nawet lata nie dają gwarancji. Doświadczyłem boleśnie.

m4jkel napisał/a:

Spróbuj pomyśleć w ten sposób. Zależy Ci na niej. Podoba Ci się, jesteście razem. Gdybyś nie posiadał tej wiedzy o FWB, to mógłbyś stwierdzić jakiekolwiek podejrzenie, że kręci za Twoimi plecami? Teraz wiesz, że był FWB, czyli... lubi seks! Więc staraj się o to, by czuła się przy Tobie komfortowo, kochana, aby chciała seksu tylko z Tobą
Czy takie zachowanie coś znaczy? Tylko tyle, że miała potrzeby seksualne, a nie uczuciowe. Teraz może mieć jedne i drugie, dlatego buduje z Tobą związek.

Myślę o tym w ten sposób jak piszesz, przynajmniej się staram. Zależy mi na niej, i każdego dnia chce być lepszą wersją siebie dla niej i dla siebie samego.

m4jkel napisał/a:

Gdybyś nie posiadał tej wiedzy o FWB, to mógłbyś stwierdzić jakiekolwiek podejrzenie, że kręci za Twoimi plecami?

To było w poście głównym, sam fakt że doszło do tej sytułacji było spowodowane tym że zdaża jej się przesiadywać na telefonie odcinając się od tego co jest do okoła. Pytając czy delikatnie podchodząć do sprawy (nie nie robie inwigilacji co 5 min co robisz z kim piszesz) nie dowiedziałem się o co chodzi. Z początku się zmartwiłęm, jej humory przy tym były różne. To chyba normalne że chciałbym uczestniczyć w życiu partnerki i dzielić z nią te dobre i złe chwile. Po czasie jednak wyglądało to podejrzanie, naditerpretowałęm to z tąd cała sytułacja o tym co przeczytałęm.

Teraz wiem już z kim rozmawia tak namiętnie i dlaczego się tak wyłącza. Niedotycząca tego tematu. I pracujemy nad tym teraz wspólnie.

To jest treściwa rada, teraz wypić przełknąć i życ tym co jest teraz, cieszyć się tym. Budować obustronne zaufanie w siebie.

Wielokropek napisał/a:
Johnsnow222 napisał/a:

(...) Skoro to standard to czemu kobiety się ukrywają z czymś takim? Czemu to nadal jest temat tabu? Troche zgeneralizowałem, ale nurtuje mnie to przez to że spotkałem się z takim problemem.

Co prawda nie uważam tego za standard, ale też nie jestem oburzona/zniesmaczona takim zachowaniem.

Czemu kobiety (ale nie tylko) ukrywają się z - jak nazwałeś - czymś takim? Dlatego

(...) Martwi mnie jednak to samo FWB i ukrycie tego. (...)

Zapewniam Cię, że kłamstwo rodzi sie wtedy, gdy czlowiek jest przekonany, że za powiedzenie prawdy zostanie ukarany, przy czym karą może być awantura, odsądzenie od czci i wiary, upokorzenie, obrażanie, it.p..

Też nie uważam tego za standard, stąd poddałem to pod wątpliwość. Jak wspominałęm sam nie byłem w takich relacjach więc nie mam punktu odniesienia skąd i po co takie relacje. Natomiast wypowiedz m4jkel'a mnie uspokaja. Sam nie potrafiłem ocenić tej sytułacji obiektywnie. Nie mam 20 lat więc zdaje sobie sprawę z tego że każdy w moim wieku ma jakąś przeszłość mniejszą lub większą.

11

Jak najbardziej przychylam się do zdania m4jkela, że mogła ten fakt zataić z obawy przed Twoją reakcją. Nie znacie się długo, pewnie dużo jeszcze o sobie nie wiecie, dlatego być może samozachowawczo do relacji z przyjacielem wolała się nie przyznać. Mogła również obawiać się, że będziesz nadmiernie drążył ten temat, a ukrycie znajomości wszystko z automatu ucinało. Nie przewidziała jedynie, że możesz przeczytać jej korespondencję.

Swoją drogą przykład Marcela z wątku obok wyraźnie pokazuje, że szczerość może mieć swoje daleko idące konsekwencje. Jego dziewczyna mu zaufała i mocno się na tym przejechała, nawet jeśli jeszcze o tym nie wie, Twoja Tobie jednak nie. Myślę, że mimo wszystko warto byłoby zastanowić się dlaczego nie ufa Ci wystarczająco mocno, by potrafić zdobyć się na pełną szczerość i otwartość.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

12 Ostatnio edytowany przez Olinka (2020-10-14 00:45:50)

[edycja moderatorska]

Odpowiadajac jednak na temat to powiedzialabym dziewczynie o swoich przemysleniach i uczuciach. Jezeli chcialabym stworzyc staly zwiazek.
Dlatego, ze dla mnie szczerosc jest podstawa zwiazku (tak jak dla niektorych podstawa to zaufanie).
Pierwsza rzecz jaka bym zrobila to zrozumienie, ze moja ocena moralna jest subiektywna i o niczym to nie swiadczy i nie jestem wszechwiedzaca.
Musisz zrozumiec, ze kobieta to nie jest istota czysta tylko istota ludzka, tak jak Ty. Istota z impulsami seksualnymi.
Jezeli jej seksualnosc Ci nie odpowiada to nie musisz z nia byc, ale musisz wiedziec, ze to tylko Twoja preferencja i nie obiektywna ocena czlowieka.

'To go back, you must go through yourself, and that way no man can show another.'

13

Johnsnow222 napisał/a:

Nie rozumiem natomiast podejścia ukrywania przeszłości.... FWB ..... Więc czemu?

Czemu? Aby Cię nie stracić, bo gdybyś się dowiedział to byś robił jazdy... Wiadomo wszak że jesteś zazdrośnikiem, który udaje niezazdrośnika.

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

14

To proste, albo Twoje uczucia do niej są większe niż ta zazdrość. albo nie są i relacja padnie.
jak coś się dzieje w bieżących sprawsach, co do czego masz wątpliwości, to lepiej dopytać niż zamieniać się w kolczastego jeża, bo wtedy nawet najbardziej otwarta kobieta zacznie się zachowywać nienaturalnie podejrzewając właśnie zazdrość, co jeszcze pogłębi Twoje podejrzenia a to już droga donikąd.

A słowa same jak motyle sfruwają z warg i lecą w mrok. Któż nam wesołą piosnkę przysłał, Choć mgła i rzeką płynie kra? Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra! Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra!

15

Lucyfer666 napisał/a:

że co?

że standard.
czego nie rozumiesz?
zdecydowana większość kobiet ma w swoim życiu epizody seksu bez związku.
inna kwestia, że nie każda o tym mówi bo spotyka się to z reakcjami takimi jak opisane w tym wątku.

16

Skoro standard, to dlaczego się boi o tym mówić... Czyli jednak nie standard, skoro tego nie przyjmujemy.

17 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2020-10-14 19:58:26)

sosenek napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

że co?

że standard.
czego nie rozumiesz?
zdecydowana większość kobiet ma w swoim życiu epizody seksu bez związku.
inna kwestia, że nie każda o tym mówi bo spotyka się to z reakcjami takimi jak opisane w tym wątku.

serio? może bez jakiś głębokich zwiazków, czy przelotne romanse to może, ale seks dla seksu- nie potępiam i oceniam, ale nie sądzę, by było to powszechne zjawisko u kobiet, przynajmniej we wszystkich środowiskach.
W badaniach w PL przyznaje się do tego 9 % kobiet i 16 % męzczyzn nawety jak kobiety się niedoceniły, to gdzie tam do większości..

A słowa same jak motyle sfruwają z warg i lecą w mrok. Któż nam wesołą piosnkę przysłał, Choć mgła i rzeką płynie kra? Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra! Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra!

18

Ela210 napisał/a:

W badaniach w PL przyznaje się do tego 9 % kobiet i 16 % męzczyzn nawety jak kobiety się niedoceniły, to gdzie tam do większości..

I tyle w kwestii pojęcia standardu droga Sosenek smile

19

Lucyfer666 napisał/a:
Ela210 napisał/a:

To po prostu wydaje się że więcej bo więcej szumu wokół tych zjawisk ,nawet czegoś jakby promowania niby stylu życia mnie też się wydawało jeszcze niedawno że więcej jest związków fwb a tak nie jest  .

Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło

20

FwB to nie związek - to wręcz rozwalanie idei związku i konsekwencja tego, że ludzie poza cielesnym aspektem nie potrafią innych "połączeń" widzieć, ale to już każdy wie najlepiej jakie relacje ktoś chce tworzyć z innym człowiekiem.
Natomiast patrząc na reakcje to nie nazwałbym ich w żaden sposób standardem, bo jak widać po wątkach, dalej dużo emocji one wywołują.

21

Lucyfer666 napisał/a:
Ela210 napisał/a:

może psychologiem społecznym nie jestem, ale zawodowo od kilku lat jestem sobie naukowcem i trochę ogarniam w statystykę.
sama robię metaanalizy i opracowuję modele matematyczne więc rzucanie mi tu randomowymi danymi nie robi na mnie wrażenia absolutnie żadnego.
nie mam też potrzeby forsowania swojego stanowiska w tej sprawie, uznajmy, że kobiety uprawiają seks zawsze z miłości smile

22

W takim razie przedstaw swoje źródła, bądź dane wink
Nawet w PW smile
Z chęcią się zapoznam. I to nie jest żadna złośliwość.

23 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-10-14 22:20:22)

sosenek napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:
Ela210 napisał/a:

może psychologiem społecznym nie jestem, ale zawodowo od kilku lat jestem sobie naukowcem i trochę ogarniam w statystykę.
sama robię metaanalizy i opracowuję modele matematyczne więc rzucanie mi tu randomowymi danymi nie robi na mnie wrażenia absolutnie żadnego.
nie mam też potrzeby forsowania swojego stanowiska w tej sprawie, uznajmy, że kobiety uprawiają seks zawsze z miłości smile

ja znalazłam takie, podaj inne jak masz, bo może są przestarzałe- 2015 rok.
nie napisałm że zawsze z miłości smile
ponoszą Cię emocje chyba. zaraz odszukam to żródło

tamte badania były dla portalu randkowego. szukam dalej, zanim Sosenek wklei swoje badania. tymczasem znalazłam to:
nieregulaminowy link

24

Bardzo proszę o przeniesienie wszelkich statystyk do wiadomości prywatnych.
Off top tak zdominował dyskusję w tym wątku, że problem Autora został zupełnie rozmyty.
Proszę o powrót do tematyki.

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

25

Dobrze. Przepraszam, bo to moja wina.

Autorowi chyba sprawę rozwiązał M4jkel. Pozostaje tylko kwestia, czy autor potrafi w pełni połknąć gorzką pigułkę, do której zaprowadziła go jego ciekawość, ale z odpowiedzi wynika, że tak smile
Tak, więc pozostaje w dużej mierze trzymać kciuki z siły, który pozwolą autorowi i partnerce budować zadowalający związek.

26 Ostatnio edytowany przez acine (2020-10-14 22:45:09)

Przeczytalem twoj poprzedni watek i ten. Mi sie wydaje ze obecna jest z Toba dla stabilizacji, jestes dobra zdobycza bo prawdopodobnie masz dobra prace ( co wynika z poprzedniego Twojego watku ).
NIe wiem czy masz swiadomosc ale po Twoim 5 letnim zwiazku i straceniu zaufania zostales "rozdziewicznony" w kwestiach myslenia ze zwiazek to na zawsze. Teraz jestes w kolejnej relacji i dopiero musisz sie nauczyc by satysfakcje znajdywac glownie w sobie w swoich celach a kobieta jest tylko dodatkiem bo juz nigdy nie bedziesz pewny. To straciles bezpowrotnie podczas pierwszego zwiazku.

27 Ostatnio edytowany przez Shoggies (2020-10-14 22:53:01)

A czy to nie jest tak Autorze, że nie chodzi nawet o to FWB, ale o fakt poznania doświadczeń seksualnych (intymne wiadomości, które przytoczyłeś) Twojej dziewczyny, które zastymulowały Twoją wyobraźnię? Zakładam, że Twoje poprzednie dziewczyny nie dzieliły się z Tobą swoją korespondencją erotyczną z poprzednimi partnerami. A chyba żaden facet nie chce sobie wyobrażać swojej dziewczyny z innym gościem w sytuacji łóżkowej.

Trochę jesteś sam sobie winien. A z drugiej strony może ta zazdrość jest sygnałem do przepracowania czegoś w sobie. Bo czy fakt, że Twoja obecna dziewczyna była w układzie FWB świadczy o czymś innym poza faktem, że była w takim układzie? Przecież to nie znaczy, że nie może być dobrą partnerką, to nie znaczy, że nie będzie Ci wierna, to nie znaczy, że nie będziecie razem szczęśliwi.

Nie dziwię się, że nie powiedziała Ci o tym fakcie. Po pierwsze dlatego, że ten fakt Ciebie wcale nie dotyczy. Po drugie, sama Twoja reakcja i wewnętrzne rozterki świadczą o tym, że mocno to podziałało na Twoją wyobraźnię i kwestionujesz zasadność relacji z tą dziewczyną. Prawdopodobnie to przewidziała i postanowiła sobie oszczędzić takich przebojów na początku znajomości.

Dla mnie chwalenie się swoją kartoteką erotyczną na początku związku zakrawa trochę o niepotrzebny ekshibicjonizm. Bo czemu taka informacja ma służyć? Nie mówię tego pod żadnym pozorem jako krytykę, po prostu nie chwaliłabym się swoimi dawnymi "przygodami" z nowym partnerem, żeby nie oceniał mnie na podstawie tego kim byłam, a patrzył na to kim jestem. Wiadomo, że o przeszłości też się z czasem rozmawia i stopniowo ludzie będą się coraz lepiej poznawać i uczyć kim byli, natomiast nie wiem po co opowiadać z kim i w jakich pozycjach realizowało się własną seksualność, było to było, będzie o czym na starość wspominać, a z nowym partnerem trzeba budować nowe smile

28

Powiem najpierw - nie słuchaj się rad kobiet o mentalności wywyższającej się księżniczki. One nie rozumieją co to jest, co to jest praca. Ona nie była z tobą szczera - i będzie jeszcze nie raz, bo nie jest z tobą dla ciebie, tylko dla twoich pieniędzy.

29 Ostatnio edytowany przez HardBreaker (2020-10-15 00:23:30)

sosenek napisał/a:

to, że miała relacje fwb nie jest wyznacznikiem czegokolwiek, w dzisiejszych czasach to standard. nie przyznawaj się i zapomnij. wasza relacja to nowy rozdział, przeszłosc nie ma w tym wypadku znaczenia, to tylko seks.

Zazdrość wsteczna też jest standardem.

30 Ostatnio edytowany przez Winter.Kween (2020-10-15 00:33:42)

PiotrekWWA napisał/a:

Powiem najpierw - nie słuchaj się rad kobiet o mentalności wywyższającej się księżniczki. One nie rozumieją co to jest, co to jest praca. Ona nie była z tobą szczera - i będzie jeszcze nie raz, bo nie jest z tobą dla ciebie, tylko dla twoich pieniędzy.

To jest bez sensu. Nie byla szczera? Dopiero sa na poczatku relacji. Nie wszystkie rzeczy opowiadalam mojemu mezowi od razu bo za wiele lat zylam juz zeby byc w stanie opowiedziec wszystko w przeciagu kilku rozmow. Niektore rzeczy wyszly po np 2 latach bo wtedy byla okazja do rozmowy o tym, albo mi sie cos przypomnialo. O innych relacjach i relacjach seksualnych rozmawialismy ze szczegolami na poczatku zwiazku, ale nie kazdy uwaza to za temat znaczacy albo ciekawy albo odpowiedni.

Druga sprawa jest taka, ze autor z wiadomosci WYWNIOSKOWAL cos i teraz uwaza, ze oklamala wtedy w grze.
Na pytanie czy mialam one night stand albo friends with benefits powiedzialabym: NIE
Ale z moich wiadomosci z moim kochankiem ktos moglby sobie wymyslic, ze tak. Jednak dla mnie romans to nie fwb, wiec nie jest to klamstwo.

'To go back, you must go through yourself, and that way no man can show another.'

31 Ostatnio edytowany przez madoja (2020-10-15 14:27:02)

Wg mnie też FWB, ONS nie jest standardem dla kobiet hmm Gdyby tak było, faceci w necie nie mieliby żadnego problemu umawiać się na seks. A mają i to ogromne.  Z tego co wiem, męskie profile na tinderze z tekstami FWB, ONS - są przez kobiety omijane.

A do autora: w sumie skąd wiesz że to FWB? Może byli w jakimś związku?
Nie mów że przeglądałeś telefon, ale jesli chcesz poznać prawdę, zacznij rozmowę na takie tematy, chociaż nie jest wcale pewne czy sie przyzna.
Generalnie kobiety często kłamią - boją się wyrzutów, kłótni, reputacji, samotności. Żadna raczej oficjalnie nie przyzna (tym bardziej przed nowym facetem) się że miała żonatego kochanka, wzięła kiedyś kasę za seks, była w trójkącie albo miała 30 partnerów. Z jednej strony oburzające, z drugiej zrozumiałe. Ja kiedyś mocno zaufałam mojemu ex i opowiedziałam mu o czymś seksualnym z mojej przeszłości. Zareagował pozytywnie, a potem? W każdej kłótni wypominanie, a podczas rozstania powiedział o tym moim rodzicom i naszym znajomym! Po tej sytuacji żadnemu facetowi już o tym nie powiedziałam.

32 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-10-15 15:16:31)

Post edytowany ze względu na naruszenie regulaminu forum, punkt nr 6 postanowień szczególnych.

33

Jeśli chodzi o wątek, to tak M4jkel zapoczątkował moje pozytywne nastawienie, jak i komentarz każdego z was mnie w tym utwierdza.

Bycie w długoletnich związkach postawiło mnie chyba w takim utopijnym świecie. Cóź.. Boleśnie, ale trzeba popijać to co się naważyło. Na razie wszystko na dobrej drodze.

Jeśli chodzi o kwestie standardów dla FWB czy ONS, nie znalazłem niczego co by sugerowało że jest to wszechobecna rzecz. Żadnych konkretnych badań ani statystyk. I raczej ciężko bedzie to zbadać i określić skoro to wciąż temat tabu. A jest to temat TABU moim zdaniem, czytając to forum czy inne źródła w internetach.

Posty [ 33 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » zazdrość wsteczna o FWB|ONS

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018