wyjazdy męża za granicę do pracy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » wyjazdy męża za granicę do pracy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 40 ]

Temat: wyjazdy męża za granicę do pracy

Witam Was drogie Panie,mąż od rok wyjeżdża za granicę do pracy .Widujemy się co ok.5 tygodni-przez 6 dni i coś zaczęło się dziać złego ,nie poznaję mego męża-już się nie dogadjemy.Codziennie rozmawiamy przez skypa ,ale mam odczucie, że robi to na siłę.Jeżeli któraś z was ma więcej doświadczenia w tej kwesti ,proszę o radę.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: wyjazdy męża za granicę do pracy

ja juz 2 lata tak ciągnę i przyznam że mam dosyć

3

Odkąd mąż wyjechał jestem sama w domu z 12-letnią córką , mieszkam na zadupiu, wszystkie przyjaciólki wyjechały za granicę ,niedawno otworzyłam mały biznes ale i tak pracuję sama.Z mężem gadamy wieczorem przez skypa ok.godzinę , a w sobotę on bawi się z przyjaciółmi i nie ma dla mnie czasu, może czas na rozwód.

4

lena812 napisał/a:

A nie możesz znaleźć pracy za granica w jego okolicy?

Jestem wierna tak jak ty mi.

5

no bez przesady rozwód od razu wink
ja tam gadam przez telefon ze swoim raz w tygodniu,dlaczego? a o czym tu rozmawiać? o pierdołach?
mam dosyć ze w/g na to że właściwie nie ma go z nami,mam 2 synów którzy praktycznie widzą ojca przez tydzien w miesiacu,tydzien to bardzo mało,nim się człowiek nacieszy i ogarnie on musi się już pakować i jechać
ja wiem że niektórzy mają gorzej bo widzą sie raz na pół roku,ale poniekąd sami sobie tak wybrali
my nie wiem ile jeszcze damy radę takie życie ciągnąć,na początku miały być co najwyżej 2 lata,2 lata miną w listopadzie ale ani widu ani słychu o zjeździe mojego /M/ do Polski

6

Też tak myślę .Mąż jest w Danii ale ja chcę wyjechać do Anglii, tam są moi rodzice i bracia.Zaznaczę że mamy kredyt na 1/2 domu a jego rodzice mają drugą połowę.Mąż ciągle mówi że nasze dziecko nie da sobie rady w szkole za granicą i odciąga wyjazd.

7

Katarzynka82 napisał/a:
lena812 napisał/a:

A nie możesz znaleźć pracy za granica w jego okolicy?

Katarzynka wiesz gdyby tylko chodziło o mnie to pewnie że pojechała bym nawet dzisiaj tam mieszkać,ale mam dziecko które chodzi do szkoły,nie bedę mu jakby to powiedzieć mieszała teraz w życiu,a na pewno nie zostawię go dziadkom

8

blackfloyd ile lat ma dziecko?

9

12 lat

10

to tak jak mój starszy,młodszy ma 2,5 roku,więc rzeczywiście to jest dla takiego dziecka wielka zmiana

11

Tak też słyszałam ale z drugiej strony nie mieć pełnej rodziny na codzień to też nie fair

12

no nie fair,ale czyja to wina?
naszego państwa że ludzie muszą uciekać za granicę aby mieć za co żyć
gdybym nie miała dziecka w wieku szkolnym to z pewnością siedziała bym teraz u boku mojego /M/

niestety wiem tez że na dłuższą metę tak nie da się żyć,ze w końcu będzie musiał zjechać na stałe
jak będzie? nie wiem co do pracy ? no mamy alternatywę że wraca tam gdzie wcześniej pracował za dosyć dobre pieniądze

13

Moja matka mówi że odzwyczajimy się od siebie i będzie problem.Ona po 3 miesiącach pojechała za ojcem choć miała 45 lat.Zyją tam i nie chcą wracaC do Polski ,choć początki były trudne

14

lena812 a gdzie jest twój mąż

15

tak to prawda że człowiek się od siebie odzwyczaja,ja siedząc sama z dziecmi mam  swój rytm dnia,mam wszystko poukładane ,gdy on zjeżdża to wszystko jest odwrócone do góry nogami,obecnie jest w Niemczech,400 km od domu

16

Wiesz nie orientję się jak jest w Niemczech ale w Anglii pomagają rodziną polskim,dopłacają do mieszkania jak mało zarabiasz itd.Ale interesuje mnie czy też odczyłaś ,i po jakim czasie że wasz związek idzie k złemu

17

jest różnie ,na poczatku wiadomo człowiek tęskni za soba,potem po jakos pół roku były awantury o byle co.teraz jest sama nie wiem jak,ostatnio było wręcz idealnie,jednak wiem że jak przychodzi dzien wyjazdu mój jest wku****ny że musi jechac i czasem dochodzi do kłótni,na szczęście tyle dobrego że mnie tam nie zdradza:D

18

U nas jes inaczej to ja jeste ja osa jak on ma jechać ,też byłam jego pewna ale po ostatniej rozmowie już nie jestem ,po prostu mnie olał.

19

oj no ja też jestem zła jak ma jechac,bo po prostu tydzien to za mało na cokolwiek
dlaczego Cie olał? wiesz ja już przywykłam do humorków mojego ,i wiem że3 jemu tam lekko tez nie jest

20

uciekam spać ,jutro się odezwę wink

21

Wiesz ja też bym mogła wyjechać ,mam fach w ręku skończone stdia ,dalibyśmy sobie radę ,mała też bo jest zdolna -mamy tam rodzinę ,pomogliby,ale on nie bo to nie bo tam to ,a ja na tym zadupiu nic nie mogę ,to jest bez sensu że cała nasza młodośc przejdzie nam na czekaniu na siebie

22

dokładnie,mój tez kiedyś powiedział że co to za życie,że przeleci i co?
mój mógłby w sumie tam nie pracować,ma do czego wrócić mamy odłożone pieniądze,nie mamy kredytów,jednak spora sumka wpływająca co miesiąc na konto swoje robi,ale jak długo tak można?

23

Witaj.Życie w Polsce to albo pieniądze i samotność ,albo razem w nędzy.A jak postąpią nasze dzieci mając takie wzorce.Moja mała uwielbia ,,Rodzinkę pl,, bo tęskni za taką rodziną.

24

jak postąpią nasze dzieci? z pewnością jak nic się nie zmieni to tez wyemigrują,tyle że całymi rodzinami
tak sobie pomyślałam że w czerwcu syn podstawówkę konczy,może warto byłoby go tam posłać do jakiejś szkoły i tam razem mieszkać
zobaczymy jak to bedzie

25

ja też tak zrobię ,teraz zapisałam dziecko do szkoły językowej, bo z tego co słyszałam to starsze dzieci mają gorzej-już nie tak łatwo uczą się języka bo małe to już po roku mówią dobrze i uczą się akcentu.Z programem da sobie radę ale język może obniżyć jej cały poziom.

26 Ostatnio edytowany przez Katarzynka82 (2013-09-22 14:52:56)

Dlatego ja swe dziecko wysłałam do takiego przedszkola ale mnie na to stać a większość ma z tym problem szczególnie jak nie mieszają w Wa-wie

Jestem wierna tak jak ty mi.

27

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym dają sobie radę, trudniej mają starsze.

28

dokładnie starszemu juz gorzej jest załapać język

29

..skąd ja to znam...rozmowa \z przymusu\...co dalej...on ..praca, koledzy i alkohol...a ja ciągle mam być pod telefonem i na zawołanie....umawiamy się...na rozmowę..dzwoni....\no wiesz, koledzy wpadli...i tak już co weekend, a ja mam być wyrozumiała...ratunku

30

ja to przyjmuje to tak: czego oczy nie widza tego sercu nie żal
mój mieszka z 4 kolegami tam,2 znam dobrze bo są wszyscy z tej samej miejscowości i znamy sie od lat
to ze tam piją po pracy  przeważnie w weekendy  to tez wiem
na nic więcej nie mają czasu bo własciwie robia i spią i tyle
przez telefon gadamy jak jest coś pilnego,albo po prostu chce nam się gadać,inaczej nie dzwonimy do siebie nawet przez cały tydzien,bo gadaść o pierdołach to szkoda czasu i pieniedzy

31

sian777 wiem co czujesz,mój jeszcze niedawno spędzał ze mną sobotnie wieczory,mimo że mieli popijawę z kolegami,ale ostatnio pogadał ze mną przez chwilę i poszedł do kumpli.Sobotni wieczór spędziłam na zastanawianiu się dlaczegi tak postąpił.Teraz nie odbieram telefonów od niego, rozmawia tylko z córką.Jeszcze 3 tygodnie aż przyjedzie,boję się że stracił już chęci aby dbać o nasz związek.Nie wiem co robić co mu powiedzieć jak przyjedzie?

32

blackfloyd długo juz zyjecie tak na odległość? nie wiem może pisałaś ale chyba mi to umknęło,więc pytam

33

Już rok

34

myślałam że dłużej,więc kochana przygotuj się na to że rozmowy będą coraz krótsze i rzadsze
ale bez przesady żeby od razu zaraz o rozwodzie myśleć

35

wiesz zauwayłam że jest mu teraz dobrze,nie obchodzą go codzienne problemy,tylko czekać aż przestanie pytać o dziecko,wszystko muszę załatwiać sama.On tylko praca .Niektórym pasuje taki układ ,a ja nie należę do takich ludzi.Jak mu tak dobrze-to żegnaj,ja muszę coś zrobić bo zwariuję.Tu gdzie mieszkam nie znajdę pracy jedyne wyjście to wyjechać z Polski razem z dzieckiem.

36

lena812 napisał/a:

dokładnie starszemu juz gorzej jest załapać język

Dziewczyny, nieprawda. Ja wyjechałam z rodzicami jako 16-latka. Wyjechaliśmy do Francji. Poszłam do szkoły, na głęboką wodę. Mówiłam płynnie już po 6-7 miesiącach. Po 9 pisałam.

37

Dzięki że napisałaś -bo mam straszne wyrzuty że pogmatwam dziecku życie tym wyjazdem.Ale myślę że tu w kraju będzie coraz gorzej,przedewszystkim dla naszych dzieci.

38

Cyniczna może i racja,ale tu nawet nie o sam język chodzi tylko o zmianę środowiska,kolegów wszystkiego po prostu,a wiem że ciężko by było,bo już raz się przeprowadzalismy i słyszałam przez pół roku pytania dziecka  kiedy wrócimy do swojego starego domu
zresztą mój /M/ tam długo nie zabawi bo nienawidzi tego miejsca tam i zdrowie mu nie pozwoli pracować ponad siły

39

Moi rodzice wyjechali a ojciec mówi,że dopiero teraz wie co to znaczy pracować.Pracuje w angielskiej firmie ,gdzie jest prawie najmłodszy,choć ma 55 lat,ale tak nie wygląda bo jest ztyrany przez polskie życie .W Polsce nie miał by szans w tym wieku.Inaczej jest jak pracujesz dla Polaka za granicą ,mój mąż tak ma.Wiecznie mało,za wolno i za dóżo bierze.Jeżeli chodzi o przeprowadzkę to tylko w nas Polakach jest coś takiego , że nie przemieszczamy się za pracą całymi rodzinami,jak to robi się na świecie, tylko kurczowo trzymamy się swego ,,domu,, poświęcając w ten sposób szczęście rodziny.

Posty [ 40 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » wyjazdy męża za granicę do pracy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018