Relacje między partnerami po rozstaniu... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Relacje między partnerami po rozstaniu...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 35 ]

1

Temat: Relacje między partnerami po rozstaniu...

Witam,
Chciałbym poruszyć relacje w jakich pozostają partnerzy po rozstaniu. Jeśli związek opierał się na kłótniach/przemocy, itd. to wówczas wzajemna niechęć i unikanie kontaktów pomiędzy byłymi partnerami wydaje się być naturalne.
Zastanawia mnie jednak pewna rzecz i nie potrafię jej zrozumieć. Dlaczego partnerzy, którzy żyli w niemal idealnym związku gdzie nie było kłótni, gdzie nawet nikt nie podniósł głosu na drugą osobę i związek wyglądał jak bajka, nagle po rozstaniu bardzo ograniczają ze sobą kontakty, a często je nawet kompletnie zrywają?
Ja obecnie jestem w sytuacji, którą opisuje druga część mojej wypowiedzi. Chciałbym bardzo, abyśmy zostali przyjaciółmi lub chociaż bardzo dobrymi znajomymi jednak ze strony byłej partnerki widzę niechęć do utrzymywania bliskich kontaktów.
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego takie sytuacje mają miejsce?
Może jest jakiś sposób, aby mimo rozpadu związku pozostać z byłym partnerem w przyjaznych relacjach?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Relacje między partnerami po rozstaniu...

Bo wciąż coś do Ciebie czuje i nie umiałaby być Twoją przyjaciółką.. Proste.. A jaki powód rozstania?

"W końcu to z tych smutnych, nie wiedzących czego chcą ludzi rodzi się coś pięknego, prawda....?"

3

Raczej nic do mnie czuje, bo właśnie powodem rozstania było to, że się we mnie nie zakochała. Zaczęło Jej tego brakować i podjęła decyzję o rozstaniu.

4

emocje i kurz opadają  i POZAMIATANE...
nagle najbliźsi sobie ludzie nie mają o czym rozmawiać...

ja  mam bliski kontakt  z 4 moimi byłymi. A jeden z nich jest moim najlepszym przyjacielem bez ktorego sobie nie wyobrazam zycia. Takiie układy są możliwe ale jak dla mnie po jakimś czasie. Musi minąc troche czasu zeby emocje opadły, uczucia się ustabilizowały i wtedy mozna się spotkać i pogadac. W przypadku mejego przyjaciela - spotkalismy sie po roku od rozstania i nagadac nie moglismy wiec stwierdzilismy ze bedziemy ta znajomosc kontynuować. Z reszta z nich widuje sie srednio raz na 2 tygodnie i tez jest spoko. Duzo zalezy od sposobu w jaki sie ludzie rozstali. Daj jej troche czasu, i jesli faktycznie zalezy Ci na blizszej relacji - odezwij sie do niej za pół roku i zobaczysz jak wtedy zareaguje.

6

Tylko, że wolałbym już w niedługim czasie zostać Jej przyjacielem, bo za pół roku to możemy zapomnieć o swoim istnieniu smile Poza tym taka długa przerwa może spowodować to, że staniemy się dla siebie zupełnie obcymi ludźmi. Trochę się tego boję. Myślę, aby jechać do Niej za 2 tygodnie do pracy lub do domu i na spokojnie z Nią porozmawiać.

7

jolero napisał/a:

związek wyglądał jak bajka

Jak możesz mówić coś takiego, skoro:

jolero napisał/a:

Raczej nic do mnie czuje, bo właśnie powodem rozstania było to, że się we mnie nie zakochała. Zaczęło Jej tego brakować i podjęła decyzję o rozstaniu.

?

Związek w którym nie ma uczucia, to bardzo smutny związek i bardzo daleki od bajki sad

8

Byliśmy ze sobą krótko, ale bardzo dobrze się rozumieliśmy, mieliśmy mnóstwo wspólnych tematów. Tak samo myślimy, więc rozumieliśmy się bez słów. A mówiąc, że było jak w bajce miałem na myśli to, że mieliśmy bardzo dobre relacje, w których nie było kłótni. Nawet nikt na nikogo nie podniósł głosu i  bardzo przyjemnie spędzaliśmy ze sobą czas. Ona też twierdziła, że bardzo miło przebywa Jej się w mim towarzystwie.

9

A więcej danych? Ile byliście razem, kiedy się to stało, czy ona jest z kimś i od kiedy, etc.?

pozdrawiam,
Tom
"Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej", Henry Ford
Dla zdradzonych/porzuconych kobiet: http://www.youtube.com/watch?v=8JTPJsxw7uY i http://www.youtube.com/watch?v=OiK2Cs1Ww-E

10

wierny_tomasz napisał/a:

A więcej danych? Ile byliście razem, kiedy się to stało, czy ona jest z kimś i od kiedy, etc.?

Nasza znajomość wyglądała następująco. Poznaliśmy się przez net pod koniec kwietnia. Dość szybko doszło do seksu (na drugim spotkaniu). Po kilku tygodniach powiedziała mi, że mnie kocha, ale później się z tego wycofała twierdząc, że coś poczuła, ale to nie była miłość. Mówiła, że kocha Piotrka(czyli mnie), ale tego do spędzania wolnego czasu, ale Piotrka do wspólnego życia już nie. Trwało to jakieś 1,5 miesiąca. Tak do około połowy czerwca. Później zaczęła się spotykać z kimś kto według Niej był o niebo lepszy niż ja pod każdym względem. Jednak po jakichś 3 tygodniach Ich znajomość się skończyła. Czyli mieliśmy miesięczna przerwę w spotkaniach od połowy czerwca do połowy lipca, jednak cały czas mieliśmy ze sobą super kontakt. Od połowy lipca znowu zaczęliśmy się spotykać i pod koniec sierpnia zerwała. Było między nami dobrze przez jakieś 1,5 miesiąca aż zerwała. Dowiedziałem się od Niej tydzień temu, że była na randce, ale czy dalej się spotyka z tym kolesiem to nie wiem.
Dodam może jeszcze, że jest 9 lat starsza i i ma dzieci i co z tego wynika jest na innym etapie życia niż ja.

11

A ile Ty masz lat w takim razie?

pozdrawiam,
Tom
"Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej", Henry Ford
Dla zdradzonych/porzuconych kobiet: http://www.youtube.com/watch?v=8JTPJsxw7uY i http://www.youtube.com/watch?v=OiK2Cs1Ww-E

12 Ostatnio edytowany przez jolero (2013-09-19 20:32:01)

Mam 27 lat, a Ona 36.

Mam pomysł, aby do Niej pojechać za jakiś tydzień, może trochę więcej i porozmawiać. Powiedzieć, że nie przyszedłem po to, aby mówić o powrotach tylko po to, aby aby nasze relacje uległy ociepleniu. Wyjaśnię, że skoro między nami nie było kłótni ani żadnych sporów i skoro:

-dobrze nam się rozmawia,
-lubimy swoje towarzystwo,
-myślimy praktycznie tak samo

to nasza dalsza znajomość nie musi wyglądać tak jakbyśmy byli zaciętymi wrogami. Ze swojej strony zaproponuję przyjaźń i zapytam jak Ona widzi naszą dalszą relację.

Co o tym myślicie?
To jest dobry pomysł?

13 Ostatnio edytowany przez wierny_tomasz (2013-09-19 21:16:07)

jolero napisał/a:

Nasza znajomość wyglądała następująco. Poznaliśmy się przez net pod koniec kwietnia. Dość szybko doszło do seksu (na drugim spotkaniu).

36 lat, na drugim spotkaniu seks, to nie wróży niestety niczego poważnego ani dojrzałego. Raczej dziewczynę mocno swędzi i szuka.

jolero napisał/a:

Po kilku tygodniach powiedziała mi, że mnie kocha, ale później się z tego wycofała twierdząc, że coś poczuła, ale to nie była miłość. Mówiła, że kocha Piotrka(czyli mnie), ale tego do spędzania wolnego czasu, ale Piotrka do wspólnego życia już nie.

Chwiejność emocjonalna, niedojrzałość. Ciekawi mnie jakie relacje ma z rodziną i czy ma przyjaciół (nie kumpli i znajomych)?

jolero napisał/a:

Trwało to jakieś 1,5 miesiąca. Tak do około połowy czerwca. Później zaczęła się spotykać z kimś kto według Niej był o niebo lepszy niż ja pod każdym względem.

Swędzenia ciąg dalszy. Dziś pewnie ma jeszcze innego "drapaka"?

jolero napisał/a:

Jednak po jakichś 3 tygodniach Ich znajomość się skończyła..

Powtórka z rozrywki.

jolero napisał/a:

Czyli mieliśmy miesięczna przerwę w spotkaniach od połowy czerwca do połowy lipca, jednak cały czas mieliśmy ze sobą super kontakt. Od połowy lipca znowu zaczęliśmy się spotykać i pod koniec sierpnia zerwała. Było między nami dobrze przez jakieś 1,5 miesiąca aż zerwała. Dowiedziałem się od Niej tydzień temu, że była na randce, ale czy dalej się spotyka z tym kolesiem to nie wiem.

Nie z tym to z innym. Bez różnicy. Dziewczyna może cierpi na nimfomanię zwaną potocznie wścieklizną macicy ;-)

Tak czy owak ma poważne zaburzenia i nadaje się na terapię. Może to zespół niezaspokojenia emocjonalnego.

jolero napisał/a:

Dodam może jeszcze, że jest 9 lat starsza i i ma dzieci i co z tego wynika jest na innym etapie życia niż ja.

Raczej uciekaj od niej, to toksyczny układ (bo nie nazwę tego związkiem), nic dobrego dla siebie z tego nie wyciągniesz, poza oczywiście orgazmami, ale czy na pewno chcesz za chwilę przyjemności cierpieć?

pozdrawiam,
Tom

14

Jestem tego samego zdania co wierny tomasz. Biedaku jesteś pewnie jednym z wielu - przykro mi.
Ta kobita pewnie przechodzi kryzys wieku średniego tongue i szuka ...

D&H&K

15

Chciałbym jeszcze wyjaśnić jedną rzecz smile
Mianowicie tę dotyczącą Jej nimfomanii. Z tym kolesiem, z którym spotykała się 3 tygodnie do niczego oprócz całowania nie doszło. To prawda, bo Ona brzydzi się kłamstwem. Z tego co mi wiadomo to chyba w życiu z nikim seksu nie uprawiała oprócz mnie i ojca Jej dzieci.
Jeśli chodzi o rodzinę to pochodziła z patologicznej rodziny, ale wyszła na ludzi. Jej rodzice nie żyją. Ma tylko przyrodnią siostrę i kuzynkę. I to chyba cała Jej rodzina. Z kuzynką i siostrą ma raczej dobre relacje. Jeśli chodzi o przyjaciół to ma jedną przyjaciółkę, z którą też ma dobre relacje. Skończyła studia i ma dobrą pracę. Wiele też przeszła z ojcem Jej dzieci. Ogólnie ma bardzo mocną psychikę. Zresztą to nic dziwnego po tym co w życiu przeszła.

16

Z tym seksem tylko z mężem i Tobą to mnie rozbawiłeś ;-)
Brzydzenie się kłamstwem też mocno podejrzane, dzieciaki z rodzin patologicznych od wczesnego dzieciństwa budują rzeczywistość na kłamstwie, a to wchodzi w krew niestety. Opowiadasz o niej jakbyś ją znał ze 2 dekady. Nie wierz w każde słowo usłyszane od niej, przypomnij sobie jak Ci mówiła, że Cię kocha, przemyśl to.

Co do problemów to może w takim razie DDD lub DDA. Coś ewidentnie jest z nią nie tak.

pozdrawiam,
Tom

17

jolero, gdybyś mógł z nią być dalej;) to jak was widzisz za jakieś 10-15 lat??
Ty ją kochasz i o niej śnisz, a ona pewnie o Tobie już zapomniała.

D&H&K

18

Ty serio masz 27 lat ? bo zachowujesz się jakbyś miał 18 naście. Skoro kobieta mówi, że Cię nie kocha. To po co pchasz się w jej kierunku na siłe ? Rozstanie jest przyczyną/ skutkiem, gdyby było jak bajce to by Cię kobieta nie zostawiła. Widocznie tylko z Twojej strony było jak w bajce, z jej widocznie nie. Ludzie ograniczają kontakty po rozstaniu, bo szukają właśnie tej bajki, a nie jej aluzji.

19

8kh3 napisał/a:

jolero, gdybyś mógł z nią być dalej;) to jak was widzisz za jakieś 10-15 lat??
Ty ją kochasz i o niej śnisz, a ona pewnie o Tobie już zapomniała.

Właśnie jedną z przyczyn rozstania była duża różnica wieku i strach z Jej strony o to, że za 10 lat Ją zostawię. Sama mi to powiedziała. A Jej to raczej nie kocham. Czuję do Niej duży sentyment, ale też wiem, że taki związek nie ma sensu i dlatego chciałbym mieć z Nią jedynie przyjacielskie kontakty i nic więcej.

20

konwalia_majowa napisał/a:

Ty serio masz 27 lat ? bo zachowujesz się jakbyś miał 18 naście. Skoro kobieta mówi, że Cię nie kocha. To po co pchasz się w jej kierunku na siłe ? Rozstanie jest przyczyną/ skutkiem, gdyby było jak bajce to by Cię kobieta nie zostawiła. Widocznie tylko z Twojej strony było jak w bajce, z jej widocznie nie. Ludzie ograniczają kontakty po rozstaniu, bo szukają właśnie tej bajki, a nie jej aluzji.

No OK, ale ta wypowiedź miałaby sens gdybym ja chciał do Niej wrócić, a ja tego nie chcę. Ja chcę być tylko Jej dobrym kolegą/przyjacielem i to wszystko. Na związek nie liczę i nawet nie będę próbował nic robić w kierunku powrotu.

21

jolero napisał/a:

Czuję do Niej duży sentyment, ale też wiem, że taki związek nie ma sensu i dlatego chciałbym mieć z Nią jedynie przyjacielskie kontakty i nic więcej.

Musisz się z tym pogodzić i zrozumieć, że tak jest lepiej. Znając życie, nawet jak byście byli przyjaciółmi to będzie was kusiło do... smile Zapomnij i poszukaj dziewczyny w zbliżonym wieku do Twojego i jej poświęć całą uwagę.
Nie kupuje przyjaźni po związku big_smile

D&H&K

22

wierny_tomasz napisał/a:

Z tym seksem tylko z mężem i Tobą to mnie rozbawiłeś ;-)
Brzydzenie się kłamstwem też mocno podejrzane, dzieciaki z rodzin patologicznych od wczesnego dzieciństwa budują rzeczywistość na kłamstwie, a to wchodzi w krew niestety. Opowiadasz o niej jakbyś ją znał ze 2 dekady. Nie wierz w każde słowo usłyszane od niej, przypomnij sobie jak Ci mówiła, że Cię kocha, przemyśl to.

Co do problemów to może w takim razie DDD lub DDA. Coś ewidentnie jest z nią nie tak.

Tak dla ścisłości to ten koleś nie był Jej mężem, tylko chłopakiem. Chciał się z Nią ożenić, ale Ona nie chciała. Była z Nim około 17 lat. Był alkoholikiem, zdradzał Ją i dlatego zostawiła Jego.

23

Myślę, że to wina tego, że jesteśmy w gruncie rzeczy bardzo interesowni. Skoro rozpada nam się związek, to po co utrzymywać kontakt z daną osobą? Jeżeli się rozstaliśmy, to nie czuliśmy już potrzeby bycia z nią. Jaki sens ma połowiczny kontakt? Szukamy czegoś innego, kogoś nowego, kogoś, na kogo przelejemy swoje uczucia. Dawny partner staje się zapisaną kartką wrzuconą do szuflady.

Ja w sumie nie widzę sensu utrzymywania kontaktów z byłymi partnerkami, nawet jeśli się rozstaliśmy w zgodzie. Po co? Każdy ma swoje życie, swoje plany. Sensu brak...

Ja z moim ex mieliśmy udany związek, tzn dogadywaliśmy się i mało się kłóciliśmy, a jak juz były sprzeczki to przeważnie o jakieś pierdoły. Kochaliśmy się nawzajem. Niestety w wakacje się rozstaliśmy, tzn on mnie zostawił twierdząc ze się nie dobraliśmy i niestety on nie chce utrzymywać kontaktów. Tzn ja sama chyba bym nie chciała ich utrzymywać, ponieważ to tylko rozdrapywanie ran, ale chociażby głupie 'cześć' z kultury mowić sobie powinniśmy. No niestety, nie znam powodu jego decyzji i tego że nie potrafi nawet czesc odpowiedzieć.

25

Witam, piszę o poradę. Mam 24 lata,  4 miesiące temu poznałam cudownego chłopaka,  od samego początku dobrze się dogadywaliśmy, czułam że zaiskrzyło. Mieliśmy codzienny kontakt, spotykaliśmy się. Traktowałam go jak kogoś więcej niż kolegę, i myślałam że on mnie też (pocałunki, czułość, troska) często rozmawialismy o wspólnej przyszłości, gdyż zależało mu na dzieciach i założeniu rodziny. Tydzień temu  świat mi się zawalił. Dowiedziałam się że został zaproszony przez koleżankę na wesele jako osoba towarzysząca. Twierdził że to nic szczególnego, zrobi jej przysługę i wróci. Zgodziłam sie. Dzień po weselu odezwał się mówiąc że miałąm rację, że są razem choć nie wie jak to będzie ale coś poczuł i chciałby spróbować z Nią. Powiedział też że zaprosiła go specjalnie bo chciała z nim być. Dodam że mieszka ona 400 km od niego i ma 18 lat (on 26). Powiedział mi że chce mieć ze mną kontakt, odpisuje na smsy, wczoraj złożył mi życzenia urodzinowe. Na zadane przeze mnie pytanie czy ją kocha- nic nie odpowiedział. Chcę się z nim spotkać za tydzień i porozmawiać (studiuję w miejscowości w której mieszka) Jak wygląda to z zewnątrz? Czy wg Was coś do mnie czuł? i czy mogę łudzić się że podczas spotkania poczuje cos na nowo?

26

Postanowiłem napisać dalszy ciąg mojej historii.
Jednak z tej randki, na której była we wrześniu narodził się związek, który trwał od września do końca października. Pewnego dnia pojechałem do Niej i zobaczył nas Jej chłopak jak rozmawialiśmy na chodniku i zerwał z Nią godzinę po tym jak gadaliśmy. Było to pod koniec października. 5 tygodniu po zerwaniu umówiłem się z Nią i Jej koleżanką w klubie. Chyba to nie był dobry pomysł, bo jak zobaczyłem, że tańczy z facetami w klubie to nie mogłem znieść tego widoku i musiałem wyjść na pól godziny z klubu, aby trochę oprzytomnieć.
Miesiąc później w ostatni weekend 2013 roku pojechałem ze swoją przyjaciółką do tego klubu i znowu zobaczyłem swoją byłą. Tym razem podczas tańca całowała się z jakimś kolesiem. Ta myśl o tym nie daje mi spokoju od ponad tygodnia. Cały czas o tym myślę. Próbowałem znaleźć tego kolesia na facebooku, ale mi się nie udało. Chciałbym chociaż wiedzieć czy spotkała Jego wtedy pierwszy raz w życiu czy już wcześniej Jego spotkała. Zapytać się Jej nie mogę, bo na pewno by się mocno wkurzyła i to zepsułoby nasze i tak już nienajlepsze kontakty.
Jakie jest najlepsze wyjście z tej sytuacji?

27

Po przeczytaniu całego wątku widzę jedno wyjście. Darować sobie znajomość, zazdrości, sprawdzania na facebooku, wyjścia do klubu. Napisałeś wcześniej, że jej chyba nie kochasz,ona Ciebie też to nie rozumiem skąd reszta historii... Sporo czasu minęło a Ty dalej żyjesz jej życiem. Weź się za swoje i zapomnij o kobiecie która jak widzisz o Tobie nie pamięta w sposób jaki byś chciał.

28 Ostatnio edytowany przez Adellaa (2014-01-06 17:56:54)

Odpuścić. Jedyne rozsądne wyjście. Kobieta zmienia facetów jak rękawiczki, a Ty nadal chciałbyś z nią być czy tam przyjaźnić się? Na co Ci to?

29

Chyba jednak nie do końca mi z Nią przeszło. Dodam, że wcześniej przed tym całowaniem wypiła kilka kieliszków. Tak bardzo bym się chciał dowiedzieć czy tego kolesia już wcześniej widziała, bo jeśli tak to by znaczyło, że nie całuje się z kimś kogo pierwszy raz widzi. A jeśli widziała Jego po raz pierwszy to bym chociaż wiedział co o Niej myśleć.

30

mhm mnie powiedziała,ze nie chce ze mną być,ale chce kontakt utrzymywać mimo tego,że nie chciałem i jej o tym powiedziałem(wie co do niej czuje,dlatego nie chcę k.utrzymywać,nie chcę się męczyć)to ona na to,że nie może zastosować do moich zaleceń i będzie pisała,i co jakiś czas pisze,nawet potrafi powiedzieć żebym czasem się odezwał,natomiast ja wychodzę z założenia,że skoro nie chce być ze mną a chce utrzymywać kontakt to niech wychodzi z inicjatywą,mnie ten kontakt jest do niczego nie potrzebny,nie chce myśleć i wracać do tego co było chcę iść naprzód i się skupić na dalszym rozwoju,czym się ona kieruję,że chce usilnie ten kontakt utrzymywać?nie wiem,może chcę sprawić bym ciągle o niej myślał?może koło ratunkowe?może chce z czystej ciekawości wiedzieć co u mnie?z nudów,może jak będzie czegoś potrzebowała to będzie łatwiej mnie o to prosić?nie wiem, nie mam pojęcia.dzieli nas odległość.ona chce zrobić karierę i jeszcze się bawić.

31

Jesteś dziwny...
Ona ma Cię gdzieś całuje się randkuję a Ty sie zastanawiasz??? Nie masz co robić ? Masz 27 lat idź zaszaleć a nie wzdychasz do tej panny.

32

KoralinaW napisał/a:

Jesteś dziwny...
Ona ma Cię gdzieś całuje się randkuję a Ty sie zastanawiasz??? Nie masz co robić ? Masz 27 lat idź zaszaleć a nie wzdychasz do tej panny.

Ja wiem, że nie będziemy razem. Chciałbym jedynie wiedzieć czy całuje się z kimś kogo widzi po raz pierwszy w klubie czy żeby się z kimś całować musi Tą osobę zobaczyć więcej niż jeden raz.
Najchętniej to bym się Jej zapytał, ale to nie ma sensu, bo i tak się nie dowiem, a po drugie wkurzyłaby się pewnie na mnie, że interesuję się Jej sprawami, a to pogorszyłoby nasze i tak już słabe kontakty.

33

Tak jolero niektórzy tak mają,że całują się i sypiają z kim popadnie...dla mnie to brak szacunku do siebie ale wiele mężczyzn sex traktuje jak ot zwykłą przyjemność i zaspokojenie potrzeb,coraz wiecej kobiet podchodzi do tego tak samo...
Ona mogła się z nim całować i iść do łóżka i potraktować to jak sport...nic do niego nie czując smile

34

wink

Posty [ 35 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Relacje między partnerami po rozstaniu...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018