problemy z pęcherzem moczowym u niemowlaka!!!! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » problemy z pęcherzem moczowym u niemowlaka!!!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: problemy z pęcherzem moczowym u niemowlaka!!!!

Od jakiegoś czasu moja córka ma nawracające zapalenia pęcherza moczowego. Zastanawiam się czy  to jest typowe dla tak małych dzieci . Podobno w przypadku dziewczynek zdarza się to dość często. Boję się żeby nie było to objawem poważniejszego schorzenia. Czy miałyście jakieś doświadczenia z tą chorobą?? Jak to u was wyglądało????

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: problemy z pęcherzem moczowym u niemowlaka!!!!

Owszem, infekcje dróg moczowych są częstszą dolegliwością u dziewczynek niż u chłopców, ale to że występują nie może być normą. Ja z nawracającymi infekcjami męczyłam się u swojej córci 2 lata. Przez ten okres mała przyjęła ponad 100 zastrzyków, nabawiła się zrostów na pośladkach i przy wieku 2 lat - ważyła 11 kg. W październiku trafiłyśmy na oddział z gorączką i  tachykardią (208 uderzeń/min). wypisane a po tygodniu dziecko znowu gorączkuje po 40 st. Dostałam namiar od znajomych do p. dr w sąsiednim mieście i dopiero ona z kart informacyjnych pierwsze co powiedziała to to że Mała jest zarażona pałeczką ropy błękitnej (odpowiedzialnej min. za sepsę i zapalenia opon mózgowych) - nogi się pode mną ugięły. Ta pałeczka była umiejscowiona w układzie moczowym, a dawała obraz zaczerwienionego gardła. Dziecko było przez 2 lata leczone na drogi oddechowe a nigdy na układ moczowy, w którym faktycznie tkwił problem. Wszelkie choroby mojej córci zaczęły się gdy miała 3 miesiące.
U tak małych dzieci nie wystarczą podstawowe badania moczu, konieczne jest wykonanie posiewu z moczy, który ujawni czy mała nie jest zarażona żadną bakterią. Ja trafiłam na dobrego lekarza zbyt późno i moje dziecko męczyło sie tak długo a moja bezradność doprowadzała mnie do łez. Żadnej matce tego nie życzę i kochana drąż dotąd  aż znajdziesz bo tylko Ty możesz ochronić swoją kruszynkę.
Pozdrawiam smile

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

3

dziękuję za odpowiedź właśnie tak zamierzam zrobić-dziś jestem umówiona na usg aby wykluczyć wady wrodzone ukł moczowego i ewentualny refluks-potem zamierzam działać dalej. Martwią mnie te nawroty choroby  ale jestem dobrej myśli. Pozdrawiam

4

jeszcze jedno: może znasz jakiś szybki i efektywny sposób na pobieranie moczu u tak małego dziecka? Ja kupuję woreczki jałowe podklejam i zakładam pieluszkę jednak często to nie zdaje egzaminu-woreczek się odkleja i mocz wycieka. Nie próbowałam jeszcze z nocniczkiem?

5

Nie ma na razie nic innego niż te nieszczęsne woreczki z klejem który podraznia skórę - tym bardziej gdy musisz go wklejać kilka razy zanim coś złapiesz. Ja pobierałam mocz w ten sposób: umyłam okolice intymne ciepłą woda z mydłem a potem tylko spłukałam ciepłą- przegotowaną wodą. Gdy skórka obeschła (zimą to delikatnie wycierałam gazikiem jałowym (gazika tez można użyć do mycia, oczywiście innego) przyklejałam nieszczęsny woreczek i nie zakładając pieluchy brałam małą na ręce i nosiłam dopóki nie zrobiła siku w woreczek. Potem nie kładąc jej albo sama go odklejałam albo tatuś pomagał. Potem woreczek zaklejałam, wkładałam do pojemniczka i niosłam do laboratorium. Tak samo pobierałam mocz na posiew.

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

6

A w jakim Twoja coreczka jest wieku? moze się zaraza w zlobku?
najbardziej prawdopodobne chyba, ze to jest bakteria E.coli, koniecznie ją badaj i pilnuj lekarzy, zeby nie odpuszczali! Trzymaj się!

7

Hej smile
Dobrze, że napisałaś o tym na forum. Jako, że nie byłam w takiej sytuacji mogę Ci najwyżej poradzić, żebyś poszukała też na innych forach dla matek. Tak na szybko mogę Ci podrzucić dyskusję matek z lekarzami właśnie na ten temat:
http://smyk.com/index.php?option=com_fo … p;Itemid=0
I przede wszystkim nie martw się za bardzo! Musisz być pełna optymizmu, bo to najważniejsze! Martwienie się tylko wpłynie negatywnie na Twoją córeczkę, bo przecież dzieci jak nikt inny odczuwają emocje rodziców.

8

Bo na tych lekarzy nigdy nie można w pełni liczyć, zawsze trzeba brać sprawy w swoje ręce. Przypilnować, żeby zrobili odpowiednie badania, dopytywać się, czy aby na pewno nie da się jeszcze czegoś... oni zawsze pójdą ci po najmniejszej linii oporu. :-/

9

córcia ma 11 miesięcy-pytałam pediatry podobno u dziewczynek tak bywa, w każdym razie częściej niż u chłopców-dobrze, że usg niczego złego nie wykazało ale będę trzymać rękę na pulsie....no i postaram się nie zamartwiać:)

10 Ostatnio edytowany przez .niezależna (2009-07-19 15:33:24)

no witam
mysle  ze  moge  pomóc i  to całkiem  mam dobre  rady ...
opowiem  jak  to  u  mnie  było .Moja  córcia  zachorowała  jak  miała ok 5 miesiecy -płaczi  płacz i a  ja  u  lekarza  co  dwa  dni i  wreszcie dała  mi  skierowanie na  badanie  moczu -okazało sie  ze  juz była  krew  w  moczu -jak sie  dowiedziałam  płakałam-szpital -wyleczyli  ja  antybiotykami zrobili  badania  czy nie ma  ukrytych  wad w  układzie  moczowym-wszystko  było  ok . Wróciłysmy  do  domu ,po tygodniu znów  to  samo...Leczyłysmy sie ...kilka  miesiecy  nawrotów i remisji .w  kółko  tylko badania  moczu  i  posiewy ...Poszłąm  prywatnie do  lekarza -takiego  naprawde  dobrego  lekarza ...powachała  tylko  pieluszke i  postawiła  diagnoze-bez  zadnych  posiewów .
Ale po wysłuchaniu  mojej histori  tak  spojrzała  i  spytała po prostu -jak ja  myje  córke  i  jakich  pieluch  uzywamy .
O matko ale  mi sie  oberwało ...
Za co ? za pampersy ...za uzywanie  chusteczek do  mycia  dzieci za płyny  do  kapieli ...
Oczywiscie przepisała  zastrzyki zeby wyleczyc  infekcje .
I musiałam kupic  pieluchy  tetrowe ,gotowałam je ,prasowałam ,zmieniałam  jak  tylko sie  zmoczyła ,wanienka  do  kapieli  była  wyparzana ,myłam ja na  zmiane  w  rumianku ,albo  takim  mydłam  zrobionym z  płatków  owsianych ( sama  robiłam  rozparzajac  płatki w  gazie  i  myłam  tym  dziecko ) Przy  kazdej  zmianie  pieluchy  myłam  ja  woda -myjka z  tetry tez  wygotowana  i  wyprasowana )
Pampersy i c hustki  były  tylko  n a zadkie  okazje .
Dodatkowo Po kupie myłam ja  ( po  umyciu  woda) roztworem nadmanganianu potasu lub pioktaniny -zeby zdezynfekowac ...
I mineło  jak reka odjał -ona ma  juz 9  lat i  nigdy sie nie  powtórzyło ,druga  córka jako niemowle  tez  nie  chorowała .
Stosowanie  tetry  o  tyle  było  dobre ze  wczesnie nauczyły sie  korzystac z  nocnika .
Pampersy niestety u  dziewczynek  powoduja zakazenia  tak  jak i  te  niby  swietne  kosmetyki dla  małych  dzieci .
My nie wiemy  kiedy  dziecko  zrobi  siusiu ,siedzi w  tym  plastiku i te  bakterie dostaja sie z  powrotem  do  pecherza  moczowego-po przebytej  chorobie organizm  jest bardzo  podatny  na  powtorne  zakazenia.
i guzik prawda ze  niby  mocz  jest z  daleka  od  skóry ? czy  pampers  Wam zagwarantuje  ze bakterie  tez  odciaga  w  głab pieluchy od  skóry ???
A jeszcze  jedna  rada  apropo pobierania  moczu  u  niemowlaka ...ja robiłam  to  tak  ale mteoda  dla  super cierpliwych . dawałam  jej  rano jesc  (  czyli  swoj  pokarm z piersi ,pozniej  picie  butelka) wczesniej ja myłam  dokładnie  kładłam  rozebrana na  stoliku  do  przwijania  I czekałam ze  słiczkiem i  łapałam  srodkowy  strumien  do  posiewu ...byłam  pewna  ze  mocz  jest  w  miare  jałowy bez  bakteri  pochodzenia  zewnetrznego

Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi cię do płaczu

11

Też zaczynam rozważać zakładanie pieluszek tetrowych a pampers tylko na noc--jutro będę u pediatry to spytam czym najlepiej podmywać córkę-ja myję mydłem dla niemowląt i wodą po każdej kupce-często zmieniam pieluszki. Przecieram przy każdej zmianie chusteczkami. Zastanawia mnie też samo podmywanie-czyszczenie pupy po kupce. Jak wy to robicie? /robiłyście? Trudno jest czasem pozbyć się kupki jeśli dostaje się nawet między wargi sromowe:(( Ja czyszczę chusteczkami i potem przemywam wodą z mydłem aż mam wrażenie, że jest czyściutko. O wyparzaniu wanienki nie pomyslałam-myję ją tyko przed kapielą.

12

Radze Ci przeczytać książkę "Zdrowie na własne życzenie "Józefa Słoneckiego , ponieważ to co się dzieje z twoją córeczką nie jest łatwe w leczeniu przez lekarzy , a w tej książce jest dużo wiedzy na temat chorób i leczenia sposobem domowym i skutecznym w 100% . Ja akurat miałam ciągłe zapalenia pęcherza i żaden lekarz przez długie latanie zdołał mnie wyleczyć a nawet zdiagnozować ,wiec wzięłam sprawy w swoje ręce i zaczęlam pic Miksturą Oczyszczającą , mój synek też ją pije . Poczytaj sobie forum o tej metodzie leczenia :     http://www.bioslone.pl/mikstura
Poczytaj wszystkie tematy a dowiesz się dużo .
Ja dzięki tej miksturze zaczęłam normalnie żyć i od trzech miesięcy odkąd ją piję nie byłam u lekarza .

Idz za głosem serca i nie obracaj się za siebie bo inni mogą to wykorzystać ...Kocham taniec , on jest zwierciadłem mojej duszy!!!!

13

mamma35 napisał/a:

Też zaczynam rozważać zakładanie pieluszek tetrowych a pampers tylko na noc--jutro będę u pediatry to spytam czym najlepiej podmywać córkę-ja myję mydłem dla niemowląt i wodą po każdej kupce-często zmieniam pieluszki. Przecieram przy każdej zmianie chusteczkami. Zastanawia mnie też samo podmywanie-czyszczenie pupy po kupce. Jak wy to robicie? /robiłyście? Trudno jest czasem pozbyć się kupki jeśli dostaje się nawet między wargi sromowe:(( Ja czyszczę chusteczkami i potem przemywam wodą z mydłem aż mam wrażenie, że jest czyściutko. O wyparzaniu wanienki nie pomyslałam-myję ją tyko przed kapielą.

ja  po prostu myłam  córke    po kupie w  wodzie dokładnie a  potem dezynfekcja -albo  roztwór nadmanganianu potasu a lbo ta  foletowa pioktanina albo napar z  rumianku -robiłam  tak w  okresie  kiedy  uwazałam zeby  nie  doszło  znów do  zakazenia  bakteria  ecoli  która  pochodzi w łasnie  z  dróg pokarmowych  i jest głowna  przyczyna  zapaleń  pęcherza
a  aw  okresie  kiedy juz miałam pewnosc ze nic  sie nie dzieje  i dzieciak  jest  zdrowy  to  tylko po prostu dokładnie  woda  z  mydłem i starałam sie  unikac  chusteczek

Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi cię do płaczu

14

zajrzę na forum-dzięki fragma26:*

15

Wracając do tematu mongolskich impresjonistów, ich wkład w afrykański przemysł stalowy jest nieoceniony, to dzięki nim tysiące robotników z Mozambiku (ale rym!) miało co jeść, a także zyskali dostęp do najnowocześniejszych narzędzi. Niemniej jednak armia z Angoli nie powinna najeżdzać terenów południowo-północnego Chile, gdyż to doprowadziło do załamania przyrostu naturalnego w Surinamie oraz krach na giełdzie w Nairobi.

16

U mojej córci w 2 dobie zycia wykryto bakterie w moczu i zapalenie bardzo sie wystraszyłam bo dopiero sie maluszek urodził i juz jakies bakterie.Przez 10 dni dostawała antybiotyk 3 razy na dobe i wkoncu przeszlo a strachu sie najadłam co niemiara sad teraz moja córcia ma 10 miesiecy i jak do tej pory nie miała problemów z pecherzem całe szczescie.

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » problemy z pęcherzem moczowym u niemowlaka!!!!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018