18 lat małżeństwa do kosza - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » 18 lat małżeństwa do kosza

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: 18 lat małżeństwa do kosza

Witajcie. Moja historia jest podobna do tysiąca innych. Zbliżam się do 40 i niedługo zaczynam swoje życie od zera. W sądzie złożony pozew, a ja z dzieckiem i bez pracy zastanawiam się co dalej. Mój mąż od roku związany jest z inną kobietą. Gdy straciliśmy pracę, małżonek wyjechał do Anglii.Ja zostałam z dzieckiem. Obiecaliśmy sobie, że jak tylko mąż znajdzie coś dla siebie wyjedziemy do niego.  My w kraju tęskniliśmy, a on tam się dobrze bawił. Zresztą zawsze był rozrywkowy. Poznał drugą kobietę, mieszkał z nią. Ja co miesiąc słyszałam, że znowu nie przyśle nam na utrzymanie domu, bo za mało pracuje, a okazało się, że przeżywał drugą młodość. Dla niej wszystko, dla nas okruchy. Miało być lepiej, a tu tylko długi rosły, gdyż to co dostawałam wystarczało na skromne życie. W końcu wszystko wyszło na jaw. Dałam mu szansę, gdyż mimo wszystko kochałm go.
  Ale już straciłam do niego złudzenia. Wyczerpała się moja cierpliwość. Mąż ostatnie 3 tyg. spędził urlop u niej w domu, a do mnie i dziecka wpadł na dwa dni. Nas znowu zostawił w biedzie (zostawił nam 400 zł), zabrał wyprane rzeczy, wsiadł w samolot i już go nie było. Podobno wyjechał do Anglii, ale sam, czy z nią tego nie wiem.
Już nie ma sensu walczyć o takie małżeństwo. Jest mi jednak smutno i ciężko. Znamy się ponad 20 lat. Mam ich zdjęcia i inne dowody, więc z rozwodem napewno nie będzie problemu. Tylko co dalej? Jak sobie radzić ze wszystkim jeśli nawet nie mam pracy. Oczywiście od dawna szukam zatrudnienia. Ostatnio skakałam ze szczęścia, bo dostałam pracę. Ale po jednym dniu szkolenia i pierwszym dniu pracy podziękowano mi. Podobno za wolno wykonywałam swoje obowiązki. Skończyły się marzenia o niezależności nawet tej za najniższą krajową. Wszystko się posypało, a ja ze wszystkimi problemami zostałam sama. Znowu sama. Nie wiem jak sobie ze wszystkim radzić. Co robić, by nie pogrążyć się w jakieś depresji. Naprawdę nie wiem.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-06-27 19:59:28)

Odp: 18 lat małżeństwa do kosza

Witaj, krótka piłka. Podaj go o alimenty. Mnie żona podała na siebie i na dziecko bez rozwodu. Mógłbym walczyć i na nią bym nie płacił, ale nie - mam honor, chociaż to ona mnie spakowała i się zgodziłem płacić też na nią. Jeśli masz dowody, że on jest winny rozpadu małżeństwa, to bez problemu dostaniesz alimenty na siebie wink  Jeśli będzie się upierał i nie płacił, idziesz do Mops-u i płaci ci państwo, a jemu dług rośnie. ;")

3

dokladnie,dobra rada.alimenty na Ciebie i dziecko.moja kolezanka tak zalatwila ex meza ktory poszedl do innej.czasami nie szukaj pracy bo Ci sie nie oplaca,on bedzie Ci placil badz panstwo za niego.nie bedziesz zdana na to czy da pare groszy.

"Prawdziwa miłość zaczyna się wtedy, gdy niczego w zamian nie oczekujesz." Antoine de Saint-Exupéry

4

to czy bedziesz miałą prace nie przeszkadza , dobry adwokat czyni cuda udowdnij mu że przez ten czas od wyjazdu do angli.. nie  miałąs pieneidzy itp i czy bedziesz miła prace czy nie  nie przeszkadza wina jest jego ty cieprpiałas finansowoi cierpisz nadal i niech płaci

5

wydaje mi sie ,ze alimenty dostaje dopoki nie ma innego zrodla utrzymania lecz sam dokladnie nie wiem jak to jest, najlepiej sie dowiedziec od jakiegos radcy prawnego.

"Prawdziwa miłość zaczyna się wtedy, gdy niczego w zamian nie oczekujesz." Antoine de Saint-Exupéry

6

to ja ci powiem ze przerabiałem to dwa tygodnie temu jesli jest rozwód z winy obojga trzeba udowodnic ze sie ucierpiało finasowo jesli wina lezy postronie jednego z małżonków to płaczesz i płacisz heh

7

nie załamuj się, dobrze Ci tutaj radzą, podaj go o alimenty i to jak najszybciej. będziesz miała wtedy pieniążki dla siebie i dziecka. na pewno je dostaniesz tym bardziej że masz dowody że rozpad małzenstwa jest z jego winy. głowa do  góry !

poza tym jesteś jeszcze młoda i jak wszystko sobie ulozysz to kto wie może Ty tez przeżyjesz drugą młodość z kimś innym smile

8

podobno młodzi  romantycy lubią strasze wink hehe  słuchaj  suknia fryzura gółowa do góry pierś do przodu i na bal wink

9

Dziękuję wszystkim za słowa otuchy. Musi być dobrze :-)

10

Witam ponownie. Dziś otrzymałam odpowiedz z sądu na pozew rozwodowy z terminem rozprawy.
Mam w ciągu 7 dni złożyć wniosek dowodowy  w dwóch egzemplarzach, opisać sytuację małoletniego dziecka itp.
Czy mam napisać to samo co opisałam w pozwie? Nie bardzo się w tym orientuję. Proszę o informacje.

11

W pisie sytuacji dziecka to wydaje mi się, ze musisz po prostu przedstawić, ile wydajesz na dziecko miesięcznie, ale to tylko mi sietak wydaje.
Jeżeli chodzi o wniosek dowodowy, to nie bardzo wiem, czy wniosek dowodowy odnośnie samej sprawy o rozwód czy wniosek dowodowy odnośnie alimentów na ciebie?
Skladałas juz takowy?

12

AA sorki, sytuację małoletniego dziecka, czyli przedstawienie wszystkiego, jak dziecko to przeżywa, jak się zachowuje, być może będzie psycholog potrzebny
Od razu pewnie trzeba będzie przedstawic sytuacjematerialną, bo pewnie składałas o alimenty
A wniosek dowodowy to jeżeli rozwód jest z jego winy, to jak sama nazwa mówi chodzi o dowody, czyli świadków, nie wiem jak np,jest jeżeli chpodzi o ewentualne zdjęcia, czy rozmowy tel.może ktoś bardziej obeznany w tej kwestii sie wypowie, bo ja narazie mam jeden rozwód za soba bez orzekania po winie

13

w pozwie opisałam przyczyny roztania, opisałam zdradę, domagałam się alimentów i tego by dziecko było przy mnie. A teraz czytam w piśmie z sądu" w ciągu 7 dni złożyć wniosek dowodowy na okoliczność rozkładu małżeństwa, zawinienia rozkładu, sytuacji małoletniego dziecka (pismo należy złożyć w dwóch egzemplarzach"
Wnioskuję z tego, że mam chyba opisać to samo co w pozwie

14

Wiec chyba mam rację, odnośnie wniosków dowodowych, musisz świadków przedstawić, on sie może wyprzeć ty musisz miec dowody na jego winę,nie ma w sądzie tak, ze ty piszesz on zdradzał i jest ok, musza być dowodyjego winy,  odnosnie dziecka to myśle jak sie zmieniła jego sytuacja jak taty nie ma, musisz spisac jakie masz wydatki na dziecko co miesiąc , od tego tez zależy ile alimentów będziesz miała zasadzone w dużej mierze

15

powołaj na świadka do sądu kochankę twojego meża. jak masz dowody w postaci zdjęć, to sie baba nie wyprze, że mąz cie z nią zdradza.

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » 18 lat małżeństwa do kosza

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018