Dziwne zachowanie kolegi - ignoruje bo dostał kosza? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Dziwne zachowanie kolegi - ignoruje bo dostał kosza?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Dziwne zachowanie kolegi - ignoruje bo dostał kosza?

Witam!

Pracuję z pewnym panem, uważałam go za fajnego kumpla aż do ostatnich wydarzeń. On w związku, ja również, przy czym on wydawał się lekko znudzony swoja partnerką.  Znamy się niedługo, zaczęło się od krótkich emaili, luźnych smsów, jego komplementów pod moim adresem. Ja cały czas w opozycji, fajnie nam się rozmawiało i żartowało ale nic więcej, zresztą inne koleżanki traktował podobnie. Po czasie zauważyłam, że on zaczyna się wkręcać coraz bardziej, zaniepokoiłam się tym i napisałam mu bardzo grzeczną aczkolwiek chłodną wiadomość: że go lubię, że szanuję nasze relacje ale nie chcę wykraczać nic ponad to, dałam mu delikatnie - tak myślę - do zrozumienia że, nie interesują mnie romanse a jego chcę nadal uważać za kumpla. No i teraz jest problem. On po słowach że Ok, że rozumie i tez uważa tak jak ja zmienił nastawienie do mnie o 180 stopni. Pracujemy razem i czasami pewne rzeczy musimy robić we dwoje a po moim "koszu" on utrudnia tą współpracę i widzę że robi to celowo. Ignoruje moją osobę, potrafi przywitać sie w pracy z każdym pomijając mnie, nie odzywa się do mnie, wymieniać można dużo.....  Na początku byłam miła, żartowałam  z tego i starałam się rozładować jakoś napięcie które było czuć wyraźnie ale teraz już przestało mnie to bawić. Stał sie wrogi, czasem ironiczny i zachowuje się jak obrażony gówniarz.
Są 2 wyjścia: 
- olewać go i robić swoje, czekając aż mu kiedyś przejdzie?
- porozmawiać z nim, że nie podoba mi się takie zachowanie? (co by znaczyło że  jestem urażona i tym samym on czułby, ze w jakimś sensie zależna od jego emocji, a wolałabym pozostać neutralna)

Ogólnie sytuacja nieciekawa, męczą mnie takie "kwasy" między ludźmi i chciałabym  to jak najszybciej rozwiązać. Czekam na pomoc smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dziwne zachowanie kolegi - ignoruje bo dostał kosza?

Olej go. To dziecinne zachowanie. Widać ma takie wielkiego ego, że nie potrafi zaakceptować porażki, tylko musi się jakoś zemścić.

3

Na Twoim miejscu jednak porozmawiałabym i wcale nie koniecznie trzeba zaraz sądzić, że to dlatego, że np. Cię uraził. Poza tym, w tym nie ma nic złego, że zareagujesz. Zachowuje się wobec Ciebie nieodpowiednio, i to ma prawo Ci przeszkadzać. Więc wyjaśnij mu krótko i szorstko, iż starałaś się postępować wobec niego w porządku, dając mu do zrozumienia brak zainteresowania, że kompletnie nie interesują Cię jego zachowania na płaszczyźnie towarzyskiej, ale jego gówniarstwo przekłada się także na Waszą współpracę. Powiedz mu także, że jego zachowanie świadczy po prostu o braku kultury.

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...

4

Prawdę mówiąc, najchętniej nakrzyczałabym na niego, żeby nie robił cyrku bo jego fochów mam po dziurki w nosie, i co gorsza inni tez to widzą i pytają, co ja mu zrobiłam że tak na mnie warczy.   Nie wiem, czy walka jego bronią tzn "olewaniem" jest słuszna, mimo wszystko bardzo go polubiłam i żałuję, że tak się to skończyło, chciałam być fair a on to popsuł. Jestem zła na niego,  to dorosły facet i myślałam, że również dojrzały........   Może rozmowa to dobry pomysł, tylko nie wiem jak się do tego zabrać.

5

ja tez najchetniej bym wrzeszcała na twoim miejscu ale wydaje mi sie ze mozesz tym tylko pogorszyc sytuacje on tez sie wkurzy i tyle z tego bedzie .Moze faktycznie z nim porozmawiaj mozesz podniesc głos a jesli to nic nie da to go olej poprostu

"Chciałabym żyć pięć razy.Urodziłabym się wtedy w różnych pięciu miastach.
Jadłabym różne potrawy i miałabym pięć różnych przyszłości
I..zakochałabym się pięć razy...w tej samej osobie."

6

Myślę, że rozmowa to dobry pomysł. Wiem, że pewnie to trudne, ale możesz mu wyjaśnić całą sytuację, że widziałaś jak Wasze relacje wyglądały przed Twoją 'uwagą' w jego kierunku, a jak się po niej zmieniły. Powiedz również, że bardzo go lubisz, poza tym pracujecie razem, więc po co ta nieprzyjemna atmosfera? To dorosły facet, powinien zrozumieć i zmienić nastawienie. Jeśli jednak tak się nie stanie - jest niedojrzały.
Życzę powodzenia smile

7

olej go...

8

Nie ma niestety recepty na rozpoczęcie takiej rozmowy. Najlepiej po prostu zebrać myśli i podejść w odpowiednim momencie. Postaraj się zagaić go na osobności, i przede wszystkim w takim momencie, kiedy nie będzie mógł sobie gdzieś pójść, czy nikt Wam nie przerwie. Moim zdaniem nie powinnaś się przejmować tym, że on stwierdzi, że to Cię ubodło. Bo miało prawo - zachowuje się nieodpowiednio w stosunku do Ciebie i tyle.
Przede wszystkim powiedz, że do czasu, kiedy jego szczeniackie zachowanie rzutowało jedynie na Wasze kontakty osobiste, kompletnie nie przeszkadzało Ci jego zachowanie - mimo, że irytujące i bardzo w złym tonie. Jednak teraz, kiedy wszyscy widzą, że coś go najwyraźniej boli, i sprawa jest zauważalna dla współpracowników, po prostu nie życzysz sobie takiego zachowania. Zaznacz, że chciałaś być w porządku dając mu znać, że nie jesteś nim zainteresowana. Nie czekaj z tym, bo on może Ci zaszkodzić - chociażby rozsiewając plotki. Bo w sytuacji, kiedy ludzie zaczynają się interesować, to robi się grząski grunt i może się odbić na Tobie. Np. kiedy ktoś wpadnie na pomysł, iż być może coś Was łączyło.

9

Hej november, właśnie tego się obawiam - żeby nie wyszły z tego jakieś kłopoty bo z plotek nietrudno jest ulepić jakąs nieprawdopodobną historię. Dokładnie to napisałam mu też w mailu, że musi przystopować z zainteresowaniem moją osobą bo nie chcę z tego tytułu żadnych kłopotów, tym bardziej w miejscu pracy. Jestem w szczęśliwym związku i nie zamierzam tłumaczyć się swojemu partnerowi z czegoś, co może powstać gdy ludzie zaczną gadać.
To jest naprawdę bardzo niezręczna dla mnie sytuacja, kiedy okazuje sie komus serdeczność i sympatię a druga strona odczytuje to opacznie i zaczynaja sie problemy. Łatwo jest powiedzieć obcemu facetowi - daj sobie spokój, nic z tego nie będzie. Wiadomo, że nie trzeba sie przejmować jak to odbierze bo nic nas z nim już łączyć nie będzie. W pracy jest inaczej; ktos kto był Twoim dobrym kumplem staje sie najwiekszym wrogiem. Nie wiem, może napisze do niego jeszcze raz i bardziej dobitnie powiem, że tak nie może być. Mam wrażenie, że wszystko wróciłoby do normy gdybym znów dała mu zielone światło.......    Dodam, że to facet dobrze po 30stce więc mam nadzieję, że jakoś to do niego dotrze.

10 Ostatnio edytowany przez november (2010-09-02 14:52:11)

uu;D no to tym bardziej, to jakiś duży chłopiec:)
A skoro masz faceta, to lepiej mu nakreśl sytuację, żeby nie wynikło, że faktycznie coś ukrywasz. A jeśli jest w pracy osoba, z którą masz bliższe kontakty, to hm - może to i głupie - ale osobiście zrobiłabym taki wybieg, że wspomniałabym o tym tej osobie, po prostu by wiedziała. Wydaje mi się, że kiedy pojawią się ewentualne plotki, ten ktoś może nie jednej osobie wyprostować pogląd na sytuację...

11

hmmm, no właśnie mój męzczyzna już o tym wie, jego reakcja - chcesz kochanie abym mu to po męsku wytłumaczył? wink  powiedziałam że dam sobie radę sama, on mi ufa i wie, że w tej historii jestem czysta. Co do bliskiej osoby w pracy to moja kolezanka zna tą sprawę i mówi, że mam sie nie przejmować i czekać aż tamtemu przejdzie. Cóż, z tego jasno wynika że nie ma przyjaźni między kobietą a mężczyzną....

12

No to spoko, powiem Ci, że jak facet wie, koleżanka wie, to spoko, nie masz się co przejmować. Powiedz raz i dosadnie, a jak ma nadal zamiar odstawiać szopki to niech to robi, robi błazna tylko z siebie;p

13

Moze z nim najpierw pogadaj - tak dla sojego czystego sumienia, a jak dalej będzie odstawiał cyrki, to olej go.

14

Witam,
sytuacja się wyjaśniła, i w sumie nie musiałam nic robić.... Kolega sam przyszedł w "łaskę" i przeprosił za swoje durne zachowanie. Myślę, ze teraz wszystko wróci do normy. Cieszę się, że to nie ja musiałam wychodzić z inicjatywą rozmowy, wystarczyło trochę poczekać a koledze tez zaczęła doskwierać ta niezdrowa atmosfera.   

Pozdrawiam wszystkich i życzę równiez pomyslnych rozwiązań smile

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Dziwne zachowanie kolegi - ignoruje bo dostał kosza?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018