Czy to nadciśnienie czy psychologia? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czy to nadciśnienie czy psychologia?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Czy to nadciśnienie czy psychologia?

Witam, mam taki problem i nie wiem nawet do jakiego lekarza mogłabym się z tym udać.
Mianowicie ostatnio od około roku zaczęłam przeżywać coś dziwnego.
Zacznę od tego, że nie jestem osobą tragicznie wstydliwą, a właściwie daleko mi od wstydliwości, nieśmiałości. Jestem raczej otwarta na ludzi, na studiach byłam starostą roku, w szkole zawsze przewodniczącą, wśród znajomych w centrum zainteresowania.
Nigdy nie "paliłam się ze wstydu" w wielu sytuacjach, wiadomo, każdemu zdarza się jak się zawstydzi, ale nie było to nic odchodzącego od normy.
Od roku jak już wspomniałam mam właśnie z tym problem. Nie mam pojęcia dlaczego, ale zachowuję się (tzn moje ciało) jakbym była najbardziej nieśmiałym człowiekiem świata. Przykład -czerwienię się gdy ktoś do mnie podchodzi po prostu i zaczyna rozmowę, nawet jeśli jest to ktoś znajomy, lub szef w pracy. Ostatnio na wykładzie w szkole, wykładowca na mnie tylko spojrzał nic nawet nie mówiąc a ja zaczerwieniłam się tak, że do końca wykładu wszyscy mi się pytali co mi jest bo zaraz spłonę. Wtedy, jak i też kilka razy w ciągu dnia, zrobiło mi się gorąco, dłonie spocone, a tętno szalało. Takie coś zdarza mi się coraz częściej, gdy puls mam naprawdę ogromny....
Zastanawiam się więc co mi jest. Jak mówiłam, nie jestem wstydliwa i nigdy nie byłam, a czerwienię się przy każdej możliwej okazji... Zaczynam już bać się ludzi, chociaż całe życie ich uwielbiałam, bo ciągle pytają czemu się tak skrępowałam....
I tu jest moje pytanie - czy myślicie, że to może coś z ciśnieniem, czy z sercem i powinnam udać się do lekarza specjalisty czy może naprawdę jakimś cudem nagle stałam się nieśmiała i powinnam iść do psychologa?
Dodam, że pracuję od półtora roku w chłodni może to ma na to wpływ?
Nie wiem naprawdę, bardzo Was proszę o pomoc, może któraś z Was ma taki sam problem?
Dziękuję z góry i pozdrawiam
Ewka "buraczek" S.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy to nadciśnienie czy psychologia?

Myślę, że powinnaś iść do swojego lekarza rodzinnego i on już będzie wiedział gdzie cie skierować.
Z tego co wiem, to nawet do psychologa (o ile byłaby taka konieczność) jest potrzebne skierowanie, do kardiologa też. Więc tak czy siak wizyta u lekarza rodzinnego Cię nie ominie. A raczej jest wskazana, bo po co się męczyć taką sytuacją. Tym bardziej że może się okazać, że faktycznie potrzebujesz jakiegoś leku. Może to tylko jakieś braki w organizmie i skończy się tylko na odpowiednich witaminkach i suplementach. Czego Ci życzę smile

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

3

Odp: Czy to nadciśnienie czy psychologia?

Nie raz spotkałam się z opinią, że czerwienie się może być przyczyną problemów z ciśnieniem. Nie ma co czekać, tylko wizyta u lekarza rozwieje Twoje wątpliwości. A mierzyłaś w ogóle ciśnienie?

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czy to nadciśnienie czy psychologia?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018