Psychologia - studia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Psychologia - studia

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 66 ]

1

Temat: Psychologia - studia

Cześć , czy któraś z Was studiuje może psychologię ? Ja studiuję pedagogikę i myślę o tym żeby zacząć drugi kierunek i żeby to była właśnie psychologia.  Psychologia wydaje mi się bardzo ciekawa. Ale mam koleżankę która ją studiuje i trochę mnie przestraszyło jej stwierdzenie, że w sumie te studia składają się z wielu przedmiotów takich jak statystyka (  jakieś badania spss czy coś takiego ) no i wielu różnych doświadczeń innych naukowców. Czyli nie do końca jest tak jak sobie wyobrażałam. Czy któraś z Was studiuje psychologię i mogłaby mi coś więcej opowiedzieć jak jest i jak te studia na prawdę wyglądają ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Psychologia - studia

Ja studiuję psychologię, ale dopiero na pierwszym roku. Z tego co wiem, w następnych semestrach będę mieć logikę i statystykę, ale te przedmioty są chyba na każdym humanistycznym kierunku - to nic w porównaniu z matmą na kierunkach ścisłych bądź przyrodniczych, wierz mi wink i zazwyczaj trwają tylko przez jeden semestr.
Na każdych studiach są przedmioty, które niekoniecznie ściśle łączą się z kierunkiem, ale trzeba przez nie przebrnąć.

Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z tych studiów - jak na razie wszystkie zajęcia są ściśle związane z kierunkiem i bardzo, bardzo ciekawe. Oczywiście, że jest dużo doświadczeń i badań - ale uważam, że to również jest interesujące smile
Zdecydowanie polecam psychologię, jeśli się nią interesujesz.

3

Przedmiotami nie pasującymi za bardzo do kierunku się nie przejmuj. Ja studiuję turystykę uzdrowiskową, Wellness i SPA i też mam statystykę. W zeszłym roku miałam zastosowanie matematyki do ekonomii i psychologię. Także wszędzie znajdzie się coś nie potrzebnego smile

4

Rozwijające i fajne studia. Sama skończyłam i nie żałuje. Owszem zdarza się kilka dziwacznych przedmiotów, ale tak jak ktoś już wspomniał na każdym kierunku nie tylko na psychologii masz tzw. "czarne perełki ". Mnie te studia nauczyły myśleć. I za to jestem im wdzięczna i polecam. Aczkolwiek - psychologów coraz więcej. Konkurencja coraz większa. Więc nie licz na to że od razu znajdziesz o nich pracę.  Moje koleżanki miały spore problemy. A wydawałoby się ,że psychologia to taki prestiżowy kierunek po którym każdy cię przyjmie z otwartymi ramionami. Tak nie jest. Te czasy już minęły bo teraz dużo osób psychologię studiuje.

5

Anemonne napisał/a:

Z tego co wiem, w następnych semestrach będę mieć logikę i statystykę, ale te przedmioty są chyba na każdym humanistycznym kierunku

Nie na każdym wink

6

A ja myślę o psychologii.

Nawet zamknięte na klucz drzwi czasem się otwierają!

GG:15791617.

7

Chciałam być kiedyś psychologiem i no już nie chce .
Dlaczego ?
Troche poćwiczyłam ... w internecie.
Proste , wchodzisz na jakąś strone o psychiatrii autoagresji lub samobójstwach i piszesz że jak ktoś ma doła może pisać do Cb na gg bo wysłuchasz i pocieszysz.
Gwarantowane jakaś zbłąkana dusza sie odezwie.
Piszesz z tym kimś i stopniowo łapiesz doła , słuchasz słuchasz potem nie możesz przestać o tym myśleć , znów łapiesz doła , potem przywiązujesz sie do danej osoby w miare pisania i ciebie boli jeszcze bardziej .
W dodatku osoby przychodzące do psychologa w gruncie rzeczy mają właśnie psychologa za jakiegoś głupiego psychola a oni są biedni pokrzywdzeni przez życie i nikt ich nie rozumie.
Chcesz słuchać przez 4 lub 8 godzin że życie nie ma sensu i nic i nikt tego nie zmieni ?
Ja przy takim czymś wymiękłam po roku .
Po 2 nie możesz sie przywiązywać , zakochiwać i przezywać tak jak chory bo sama ześwieruesz a to trudne bo jak tu pomóc skoro sie nie przywiążesz ? A weź tu sie nie przywiąż do słodkiego depresyjnego nastolatka załóżmy , jest taki biedny bezbronny i cierpi aż serce sie kraje.

Naprawde trudny zawód ale jeśli ktoś czuje powołanie polecam jak najbardziej , lecz niech może najpierw zmierzy swoje siły w internecie .

Zawód jak lekarz a może i nawet bardziej skopmlikowany niż psychiatra . Bo psychiatra tylko przepisuje leki i a rewuar lecz sie sam w domciu ! A psycholog nagada sie nagada a chory zrobi i tak co zechce , może drugim uchem wypuścić

A ! i jeszcze jedno ! Jak jakiś pacjent popełni samobójstwo to nie można sie za to obwiniać ! Cholera ! Wiecie jakie to musi być trudne ?????????

8 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2010-01-03 19:17:32)

Wiesz, skończenie psychologii nie oznacza, że będzie się psychoterapeutą - trzeba wybrać odpowiednią specjalizację. Ja na przykład być terapeutką po studiach nie zamierzam, bo wiem, że się do tego nie nadaję ani nie chcę tego robić.

9

FuckinPrinsess napisał/a:

Proste , wchodzisz na jakąś strone o psychiatrii autoagresji lub samobójstwach i piszesz że jak ktoś ma doła może pisać do Cb na gg bo wysłuchasz i pocieszysz.

Wybacz, ale to bardzo nierozsądne! Na pewno z tamtej strony łącza jest ktoś, kto w ten sposób tylko bezmyślnie sie bawi tak jak TY, ale sa tez ludzie z prawdziwymi problemami. Nie można na nich eksperymentować! W ogóle ludzie, którzy nie maja pojęcia o metodach i istocie terapii psychologicznej nie powinni z potencjalnymi samobójcami rozmawiać.
Dobrze, że jednak tej psychologii nie zdecydowałas sie studiowac...

10

koma5 napisał/a:
FuckinPrinsess napisał/a:

Wybacz, ale to bardzo nierozsądne! Na pewno z tamtej strony łącza jest ktoś, kto w ten sposób tylko bezmyślnie sie bawi tak jak TY, ale sa tez ludzie z prawdziwymi problemami. Nie można na nich eksperymentować! W ogóle ludzie, którzy nie maja pojęcia o metodach i istocie terapii psychologicznej nie powinni z potencjalnymi samobójcami rozmawiać.
Dobrze, że jednak tej psychologii nie zdecydowałas sie studiowac...

Całkowicie się z tą opinią zgadzam. Mało tego, eksperymentowanie w ten sposób, gdy brakuje rzetelnej wiedzy i przygotowania może się dla potencjalnego samobójcy skończyć tragicznie. Przeprowadzanie jakiejkolwiek terapii wymaga od psychologa ogromnej delikatności i wyczucia przy stosowaniu znanych mu metod pracy, nie wspominając już o kimś, kto w trakcie takich pseudoterapeutycznych rozmów nie ma nawet odpowiednich narzędzi...

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

11

Ja nic nikomu nie radziłam ja tylko słuchałam i byłam przyjaciółką

12

Studenci psychologii sa wymieszani. Jedni studiuja,bo to ich powolanie,a inni dlatego,że kiedys mieli badz maja problemy i w ten sposob szukają pomocy.

Do FP :  uważam,że dobrze zrobiłaś. Czasem lepiej wygadac sie komus obcemu niż całkiem bliskiej osobie. Znam to z doświadczenia.

Nawet zamknięte na klucz drzwi czasem się otwierają!

GG:15791617.

13

Witam Drogie Panie w pierwszym poście na tym forum!
Czytając ten temat jakoś bardziej się zaciekawiłem bo sam jestem studentem psychologii / II rok/. Chciałbym ustosunkować się do kilku zagadnień poruszanych w temacie.
Oczywiście warto studiować psychologię. To rozwijający kierunek, można w znaczny sposób poszerzyć swoją wiedzę o człowieku. Przy okazji można też nauczyć się myśleć w innych kategoriach, bardziej kompleksowo ujmować pewne tematy.
Badania też są - na drugim roku trochę tego jest, a z roku na rok będzie coraz więcej;)

O ile interesuje Cię to co chcesz studiować to psychologia będzie dla Ciebie bardzo dobrym wyborem.

a i psychoterapeutą zostaje sie po ukończeniu kursu terapeutycznego który trwa różnie od ok 3-4 lat przy terapii behawioralnej do 5-6 a nawet dłużej przy terapii psychodynamicznej/freudowskiej/.

14

Moje pytanie i obawy związane ze statystyką i tym podobnymi rzeczami na studiach psychologicznych wynikało z przykrego faktu - że nie jestem w tym dobra. Oczywiście nie ma podobno rzeczy, której nauczyć się nie można, niemniej no jest to dla mnie ciut przerażające. Ale tak, chcę bardzo studiować psychologię. To będzie dla mnie taka podróż wgłąb mnie samej i wgłąb innych ludzi. Liczę na to, że mnie te studia tak osobowo całkiem rozwiną. Może pomogą mi w ocenie innych ? Taką mam nadzieję. Bo zdarza mi się rzucać pochopne wnioski o innych osobach i często okazują się mylne. Psychologia wydaje mi się taką wielką, fajną przygodą, która może zmienić mój sposób postrzegania świata i mnie samej w nim. A gdybym stwierdziła ,że kiedyś chce z nią iść dalej , czuję się na tyle silna psychicznie ,że mogę pomagać innym, dać im coś od siebie ( na razie tak się nie czuję ), pomóc komuś jakoś w życiu - to czemu nie. Zawód psychologa to piękne powołanie. Ale chyba tzreba do tego dojrzeć i trudno to stwierdzić przed rozpoczęciem studiów psychologicznych. Mam nadzieję tylko, że mnie nie wyleją przez tę statystykę zanim się tego dowiem.

15

kropka91 no Ty mnie chociaż jedna dobrze zrozumiałaś ! Ja robiłam tylko za słuchacza a jeśli ktoś miał niepokojące objawy radziłam by wybrał sie do psychologa lub psychiatry . Przecież ja nie jestem wykwalifikowana , moge jedynie poradzić coś jak dla przyjaciela .
Jednak te moje znajomości właśnie kończyły sie nie terapią a przyjaźnią , i kiedy ja miałam dół lub problem ta osoba w odwdzięce też mnie wysłuchała i to pomogło choć nie była wcale psychologiem wink

16

ja jestem pierwszorocznym psychologiem i mam przez te pierwsze pol semestru wspomniana wyzej logike, ale nie jest taka straszna, studia polecam, bo ciekawe, a studenci jak na swoj wiek bardzo dojrzali :>

@kropka91, owszem, sa wymieszani, ale ci, ktorzy przyszli na psychologie z wlasnymi problemami, wykrusza sie na studiach a jak nie, to juz a pewno za ten zawod sie nie wezma.. z reszta na dobra sprawe kazdy ma swoje problemy, psycholog to nie bot.

a takie zwierzanie sie komus obcemu moze przynosi chwilowa ulge, ale nie rozwiazuje problemu, a psycholog wlasnie jest po to, zeby pomoc czlowiekowi uporzadkowac pewne sprawy w jego umysle

Dwóch było głupich na świecie: jeden co dawał, drugi, co nie chciał brać.

17

Dokładnie , człowiek żale wyleje i lżej mu sie zrobi ale tylko na chwile, psycholog nie rozwiąże naszych problemów tylko pokaże nam jak my możemy je rozwiązać smile Tak jak twierdzą liberałowie : lepiej dać głodnemu wędke niż rybe smile Na tym moim zdaniem powinna opierać sie psychologia by funkcjonowała prawidłowo smile

18

Odradzam wszystkim studiowanie psychologii. Psychologów jest jak grzybów po deszczu i nie ma dla nich pracy. Mieszkam w Warszawie, mam skończoną szkołę psychoterapii (dodatkowe 4 lata nauki) i nie mam pracy na etacie. W prywatnym gabinecie nie ma zbyt dużego popytu, ponieważ konkurencja jest na każdym rogu. CV wysłałam wszędzie, byłam osobiście, dzwoniłam, w okolicach Warszawy też, miejsca pracy w służbie zdrowia są obsadzone.

Żeby pracować w HR wcale nie trzeba studiować psychologii, ważniejszy jest biegły angielski.

19 Ostatnio edytowany przez martyna2010 (2011-01-05 23:33:23)

Ja niedługo stanę przed wyborem studiów i też na dzień dzisiejszy jestem nastawiona na studiowanie psychologii. Dlaczego? Dlatego, że bardzo lubię pomagać ludziom, sprawia mi to wiele przyjemności. Początkowo przychodzili do mnie znajomi z problemami. Jednak od kiedy zarejestrowałam się na forum, staram się pomagać ludziom. Pewnie też jednocześnie sprawdzam,czy mogłabym być dobrym psychologiem.
I niesamowicie cieszy mnie, kiedy słyszę wiele opini, że tych kilka moich zdań bardzo pomogło ludziom. I coraz częściej dostaję wiadomości na mejla, więc może jakiś psycholog byłby ze mnie wink

Pomysł ze studiowaniem psychologii chodzi mi już długo po głowie, jednak podobno jest bardzo duża konkurencja. Więc wypadałoby dobrze napisać maturę i tego się boję tongue

A poza tym wielu jest psychologów nie z powołania, którzy nie potrafią pomóc innym ludziom. Masakra jakaś hmm

A czy mógłby mi ktoś naświetlić, jak wyglądają takie studia psychologiczne? O czym tam się uczy? Ciężko się dostać? Czy są jakieś praktyki na którymś roku ? Chciałabym wiedzieć jak najwięcej. wink

Czasami leżę w trawie i wcale mnie nie widać. I świat wydaje się taaki piękny. A potem ktoś przychodzi i pyta: "Jak się dzisiaj czujesz?" I okazuje się, że okropnie.

20

Nie chciałabym nikomu odradzać psychologii, ale przed wyborem tego typu kierunków proponuję się kilka razy dobrze zastanowić. Dlaczego? ponieważ - jak same mówicie - jest to bardzo oblegany kierunek. Później może się okazać, że po ukończeniu studiów nie będziecie mogły znaleźć pracy. Tego typu kierunki proponuje tyko osobom, które naprawdę dobrze się w tym czują. Nie każdy jednak jest do tego "powołany".

21

Jestem przed pracą mgr z psychologi klinicznej (studiowałam pedagogikę).
Bardzo bym chciała zacząć psychologię i mam nadzieję, że kiedyś zrealizuję ten zamiar.
Na pedagogice również miałam statystykę tak więc jest to nauka wszechobecna, bardzo przydatna przy pisaniu prac.
Nastaw się ,że trzeba to zaliczyć i wszystko.
A profesja jak dla mnie bardzo ciekawa.
Przez pięć lat studiów nauczysz się jak pracować z ludzkimi emocjami aby nie przenosić ich na własne życie.

,,Narzekałem, że nie mam butów,
dopóki nie zobaczyłem człowieka, który nie miał stóp."

,,Tylko dziecko potrafi wbić patyk w ziemię, nazwać go i pokochać.''

22 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2011-02-21 23:36:01)

Ja mialam isc na psychologie, lecz zmienilam zdanie, to malo oplacalne w dzisiejszych czaach, jednak smialo moge powiedziec, ze to moja pasja.
Studiuje zaocznie i szukam pracy obecnie (1 roku studiow) bo szkoda tak ciagle by mi oplacali rodzice studia , bom ja len straszny, wiec trzeba lenistwo zwalczyc choc troche, choc nie bedzie latwo tongue
A psycholgoia po prostu interesuje sie jako hobby i chyba tak jest lepiej.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

23

Ja właśnie kończę psychologię, jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej. Są to niesamowite studia, rozwijające nie tylko wiedzę o człowieku i mechanizmach funkcjonowania ale także (przede wszystkim?) o sobie samym.
Prawdą jest, że wielu ludzi idzie na psychologię żeby pomóc sobie samemu i to nie jest dobra motywacja, ale tak samo ktoś idzie na turystykę i rekreację bo nie chce mu się uczyć - różni są ludzie i różnymi motywami się kierują. Ważniejsze jest to, że nie każdy kto skończy psychologię (a wielu nie kończy) podejmuje pracę w tym zawodzie (i nie zawsze związane jest to z tym, że nie ma pracy, ale okazuje się po studiach że taki absolwent w ogóle nie chce pracować jako psycholog-znam takich ludzi) a przede wszystkim - nie każdy będzie DOBRYM PSYCHOLOGIEM. A o to chyba chodzi.

Podczas studiów uczymy się o tym jak człowiek funkcjonuje np. o motywacji, uczeniu się, funkcjach poznawczych, działaniu mózgu, zaburzeniach psychicznych, ale także o rozwoju dzieci, pedagogice, funkcjonowaniu rodziny, z innej działki to np reklama, szkolenia, działka marketingowa. Wiele jest obszarów o których może się psycholog nauczyć, to też zależy od uczelni na jaką pójdziesz i czy będzie uczyć szeroko, mniej więcej wszystkiego, czy będziesz mogła wybrać sobie ścieżkę odpowiednią do Twoich zainteresowań. Praktyki miesięczne są po 4 roku obowiązkowe dla wszystkich studentów. Ale np na 4 roku mieliśmy zajęcia w szpitalu psychiatrycznym, a przez wcześniej lata mieliśmy praktykę polegającą na tym, że musieliśmy badań różnych ludzi: np badałam inteligencję osoby dorosłej i dziecka, badałam osobowość, czy ktoś ma zaburzenia, czy dziecko ma dysleksję albo jakieś uszkodzenia mózgu. Wiele ciekawych badań przeprowadziłam i dzięki temu nauczyłam się bardzo wiele.

Osobiście uważam, że jest to fajny kierunek. Ale nie dla każdego. I jeśli naprawdę Cię to interesuje i chciałabyś się tym zajmować w przyszłości, radzę zacząć czytać już po maturze różne książki psychologiczne. Najlepiej zacząć od klasyków, ale również jakieś opracowania czy wstępy do psychologii będą przydatne. Ważne jest nabycie tego psychologicznego języka, co potem Ci ułatwi studiowanie.
Na koniec- studia są ciężkie, jest bardzo dużo nauki, dużo pracy własnej a to i tak nie gwarantuje pracy ani tego, że będziesz dobry w tym. Zastanów się wiele razy zanim podejmiesz decyzję. Gdybym miała jeszcze raz wybierać- zrobiłabym to samo. Choć pewnie zaczęła też drugi kierunek techniczny jakiś, bo one są teraz gwarantem pracy i to dobrej pracy. A gdybym tak bardzo nie kochała psychologii to bym w ogóle nie szła na studia. Mam nadzieję że pomogłam i rozjaśniłam trochę sytuację z psychologią wink Pozdrawiam

24

Myślę o psychologii.Gdzie najłatwiej się na nią dostać?Myślałam o APS w Warszawie.Co mi radzicie?

25

ja również studiuję psychologię, nie jest to mój jedyny kierunek, ale własnie z nim najbardziej wiążę swoją przyszłość.

Życie to nie bajka...

26

A warto iść na psychologię zaocznie?

27

Zależy to od wielu rzeczy. Musisz porównać program studiów dziennych i zaocznych, czasem nie ma różnicy, czasem jest spora. Poziom kształcenia na uczelni też jest ważny. A masz jakąś uczelnię o której myślisz. Ja raczej niestety mogę tylko pomóc w kwestii studiów w Warszawie.

Życie to nie bajka...

28

Witam serdecznie wink

Mam pytanie odnośnie studiowania psychologii:

Czy warto studiować psychologię w tych czasach, szczególnie jeśli jest ona naszą pasją?

Czy znajdę pracę po tym kierunku w naszym "pięknym i pełnym możliwości kraju" ?

Z jakim dodatkowym kierunkiem najlepiej połączyć psychologię? ( myślałem o zarządzaniu aby otworzyć biznes)

Na jakiej warszawskiej uczelni najlepiej studiować ten kierunek?

Mój blog - www.dominikbroszczyk.pl - Zapraszam smile

29

Jeśli jest to Twoja pasja to jasne że warto!!!
Praca po psychologii? Oczywiście że jest, psycholog przecież może pracować w różnych miejscach od korporacji po szpital - pracując nadal w zawodzie, to od Ciebie zależy co będziesz robił.

Jeśli nie myślisz o biznesie psychologicznym to na psychologię idź jak będziesz mieć kasę (z pasji), rób jako drugi kierunek.
Psychologia + zarządzanie, to akurat moje połączneie studiów, z tym iż ja na razie idę w stronę HR więc przydają się oba kierunki.

Na jakiej uczelni? zależy czy chcesz prywatną czy państwową?
prywatna -> SWPS (żadna WSFiZ bo to wielka pomyłka, studiowałam tam rok i uciekłam)
państwowa -> oczywiście UW - polecam z czystym sumieniem, sama teraz tam studiuję i jestem BARDZO zadowolona
jeśli myślisz o państwowych bezpłatnych, a na UW obawiasz się że możesz się nie dostać to APS i UKSW też nie są złe

Życie to nie bajka...

30

Witam
Jestem tegoroczną maturzystką i naprawdę zastanawiam się nad podjęciem studiów psychologicznych. Praca jak to z pracą, jeśli jest się dobrym w swoim fachu, to pracę się znajdzie, tak jest w każdym zawodzie, a zawód psychologa moim zdaniem ma przyszłość, bo wiele się słyszy o depresjach wśród Polaków. Wiele czytałam, że studia są dość ciężkie, prawda? a jaką uczelnie polecacie? Uniwersytet Warszawski? Ciężko jest się dostać? a co sądzicie o Akademii Pedagogiki Specjalnej?
Pozdrawiam

31

Ja studiuję na Uniwersytecie Warszawskim, więc jak masz jakieś konkretne pytania to pisz smile

Życie to nie bajka...

32

Też chciałabym tam studiować, ale obawiam się, że jednak się nie dostanę... Bardzo trudno się dostać? A jak z utrzymaniem się? ciężko?

33

o tym czy ciężko się dostać nie mogę mówić bo nie startowałam z rekrutacji maturalnej a wewnętrznej UW. Ale z tego co wiem to na dzienne trzeba mieć minimum 85% na maturze.
Utrzymać sie? No łatwo nie jest, bo trzeba się uczyć, ale jak się uczysz i rozumiesz o co chodzi to jest ok.

Życie to nie bajka...

34

a jeśli chodzi o zaoczne to nic nie wiesz? można sie przenosić jakos później czy raczej nie ma o tym mowy? i jak jest z ludźmi? chodzi mi głównie tutaj o to jak patrzą na osoby z innych województw? no i wykładowcy? spoko czy potrafią zajść za skórę?

35

Jelonka, na UW są ludzie z całej Polski, rodowitych warszawiaków to może garstka jest, większość jest przyjezdna więc to chyba mówi samo przez się. Ja np jestem z Warszawy i nie patrzę inaczej na kogoś z jakiejś wioski na Mazurach, a nawet czasem zazdroszczę, że mogą pojechać do domu a ja zawsze do niego wracam, dzień w dzień tongue To są studia na takie rzeczy się nie zwraca uwagi smile
Ludzie? Wszędzie znajdą się Ci fajni i mniej fajni, tak jak wykładowcy. Ale wielu z wykładowców jest na prawdę kochanych - dosłownie tongue

Życie to nie bajka...

36

A jeśli chodzi o te studia zaoczne czy wieczorowe to jest sens składać czy już lepiej iść na dzienne na inną uczelnię? Zaznaczę, że nie jestem typem "naukowca" i super wysokich wyników z matury to mieć nie będę tongue taka prawda..;/

37

Hej.

Mam pytanie odnośnie studiowania psychologii, w sumie myślałam o wydziale zaocznym, na UKW w Bydgoszczy, zastanawia mnie pewien fakt, kierunek ten występuje tylko na jednej uczelni w moim najbliższym mieście, więc pewnie jest duże zapotrzebowanie i straszna selekcja, wybieranie/przebieranie z tych najlepszych. Co o tym sądzicie? Słyszałam, że na studia zaoczne nie trudno jest się dostać, co prawda utrzymać jest się trudniej, ale to już jest oczywiste- kto chce to się uczy... własny wybór sądzę. Wyniki z matur myślę, że bardziej średniawo mi wypadną, ustne 70% pisemne niżej... a konkretniej okaże to się w przeciągu najbliższych dni...;)

38

...z drugiej strony myślałam o tym, że zawsze można się po pierwszym semestrze przenieść... tylko pytanie, czy jest ciężko, i czy właściwie w ogóle się dostane...
Proszę o odp.

39

Przenieść i zamienić system na dzienny.

40

xsaasx, nie dodawaj postów jeden pod drugim. Edytuj posty używając opcji "Edytuj" w prawym dolnym rogu.

41

jelonka125 napisał/a:

A jeśli chodzi o te studia zaoczne czy wieczorowe to jest sens składać czy już lepiej iść na dzienne na inną uczelnię? Zaznaczę, że nie jestem typem "naukowca" i super wysokich wyników z matury to mieć nie będę tongue taka prawda..;/

no na UW nie będę ukrywać że uczyć się należy, bo może być ciężko z utrzymaniem się. A jeśli pytasz to to czy dzienne na prywatnej czy wieczorowe (nie ma zaocznych!!!) na UW to ja wybieram wieczorowe na UW, ponieważ od dziennych na UW równią się tylko tym że trzeba za nie płacić i nie chodzi się na WF. Zajęcia razem, prawa takie same, możliwości również.

Życie to nie bajka...

42 Ostatnio edytowany przez jelonka125 (2012-06-19 21:43:27)

A nie wiesz jak na te wieczorowe z dostaniem się? Przyjmują raczej wszystkich czy próg pkt podobny do dziennych? Myślę, że później można próbować się przenieść po pierwszym semestrze czy nawet roku, więc nie gra to, dla mnie, aż takiej roli. UW na pewno lepiej wygląda (nawet wieczorowe) w CV, niż jakaś inna przypadkowa uczelnia:)

43

na wieczorowe dużo łatwiej się dostać.
A co ty chcesz zmienić po semestrze albo roku, bo nie jestem pewna co Ci odpowiedzieć smile

Życie to nie bajka...

44

No chciałabym się próbować przenieść na dzienne... Raz to pracodawcy inaczej patrzą od razu a dwa troche dużo wynosi to czesne, nie stać mnie na 4 tys za semestr przez 5 lat...;/

45

gorzej patrzą? wcale bym tak nie powiedziała (jestem rekruterem więc wiem co mówię) - UW to UW i tyle!
żeby się przenieść na dzienne studia z wieczorowych musisz dostać się na nie z matury czyli wyniki powyżej 80%.
A co do czesnego, miesięcznie płaci się 780zł, można bez problemu pracować na pełny etat, ja jestem najlepszym przykładem godzenia obowiązków: 2 kierunki dzienne i pełny etat smile

Życie to nie bajka...

46

Jak wyglądają egzaminy na psychologii? Więcej ustnych czy pisemnych?

47

To chyba nie jest najważniejsza kwestia w studiowaniu?

Dużo zależy od wykładowców i od uczelni. U mnie np jest więcej pisemnych, co niestety nie oznacza że jest łatwiej, wolałabym ustny niż te które czasem mam testowe z odpowiedziami od a do f albo g i do tego wielokrotny wybór musi być w 100% zgodny z kluczem...

Życie to nie bajka...

48

Dla mnie istotne, bo nie radzę sobie z ustnymi. Zżera mnie trema i mówię trzy po trzy. sad
Choć, być może to mnie dyskwalifikuje jako przyszłego psychologa.

49

madz88 napisał/a:

gorzej patrzą? wcale bym tak nie powiedziała (jestem rekruterem więc wiem co mówię) - UW to UW i tyle!
żeby się przenieść na dzienne studia z wieczorowych musisz dostać się na nie z matury czyli wyniki powyżej 80%.
A co do czesnego, miesięcznie płaci się 780zł, można bez problemu pracować na pełny etat, ja jestem najlepszym przykładem godzenia obowiązków: 2 kierunki dzienne i pełny etat smile

To nie można się przenieść normalnie po semestrze jeśli jest miejsce? Podziwiam się! Jak Ty to godzisz z nauką na sesje?!

50

po prostu uczę się systematycznie smile Na szczęście już jestem po sesji i wszystko do przodu z raczej bardzo dobrymi wynikami smile

A co do przeniesienia, to można tylko tak jak napisałam inaczej się nie da, przynajmniej na UW

Życie to nie bajka...

51

To gratuluję:) Trzeba mieć dużo samozaparcia i ambicji:)
hmm to głupio trochę, bo nawet jakbym chciała poprawić wyniki matury, to na ponad 80% nie dam rady ze wszystkiego;/ i to w dodatku rozszerzone ;/
A ile mniej więcej trzeba mieć % na wieczorowe?

52

myślę że na wieczorowe to 60% z rekrutacji wystarczy. Ale tak obstawiam czysto teoretycznie, bo ja rekrutowałam się na studia równoległe z egzaminu wewnętrznego.

Życie to nie bajka...

53

Czyli 60% ogólnie a nie z każdego przedmiotu z matury? A właśnie co oznaczają te studia "równoległe"? Przeczytałam też właśnie, że musiałaś zdawać pisemny egzamin i jeśli ktoś chce się przenieść to musi zaliczyć przynajmniej dwa semestry i też zdawać taki egzamin, ale to tylko na te studia równoległe a nie tak jak ja gdybym chciała na dzienne tak?

54

studia równoległe to jak się już studiuje na UW inny kierunek
studia z przeniesienia to jak się ktoś przenosi z innej uczelni na UW
na oba rodzaje studiów na dzienne są 4 miejsca w każdej rekrutacji (czyli raz w roku)

Jedyna szansa żeby się przenieść na dzienne studia jak się już studiuje wieczorowo na psychUW to poprawić maturę i zdawać jeszcze raz. Ale serio studia dzienne i wieczorowe niczym się nie różnią, zazwyczaj nawet się nie wie kto studiuje dziennie kto wieczorowo. A jak masz dobrą średnia, czyli jeśli jest wyższa niż 4,5 to masz zniżkę czesnego smile Do tego jeszcze stypendia i można za darmo w sunie studiować.

Życie to nie bajka...

55

no z tą średnią to coś mi się wydaje, że ciężko u mnie będzie ;d
Więc mówisz, że jeśli wybierać pomiędzy UW a SWPS (czesne podobne), to zdecydowanie UW? a co sądzisz o APS??

Posty [ 1 do 55 z 66 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Psychologia - studia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018