Debata "Czy grozi nam faszyzm?" - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Debata "Czy grozi nam faszyzm?"

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Debata "Czy grozi nam faszyzm?"

Życie publiczne się brutalizuje. Grupy młodych ludzi maszerują w polskich miastach, manifestując rasizm i szowinizm. Kibole opanowują stadiony. Czy grozi nam faszyzm? W najbliższą sobotę (25.05.2013r.) o godz. 15.45  w redakcji Gazety Wyborczej, w Warszawie przy ul. Czerskiej 8/10 podczas debaty dyskutować na ten temat będą prof. Włodzimierz Borodziej, prof. Antoni Dudek, prof. Magdalena Środa, Rafał Dutkiewicz i Adam Michnik. Debata będzie transmitowana przez TVN 24. A Waszym zdaniem, czy Państwo i obywatele powinni reagować inaczej niż dotąd? Jak?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Debata "Czy grozi nam faszyzm?"

Jako obywatel mam dosyć TVN i ludzi którzy za pieniądze, a co gorsza za darmo ich reklamują spamując.. Ot takie moje zdanie .. wink

"Ce­lem nasze­go życia nie po­win­no być po­siada­nie bo­gac­tw, lecz bo­gac­two bycia."- E.Fromm

3

Jeśli grozi nam faszyzm to ze strony takich jak goście owej stacji propagującej ich. "Faszyzmem" jest wymyślanie i wyolbrzymianie pseudo zagrożeń celem odwrócenia uwagi od bieżącego marazmu. Państwo jest w administracyjnym rozkładzie a ci interesujący się ekonomią wiedzą również, że finansowo nie jest lepiej.

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep.

4

No po prostu sama "śmietanka intelektualna" big_smile a dyskusja oczywiście o "najważniejszym problemie" w tym kraju... i jeszcze "rzetelna" stacja objęła patronat wink

Tak, tak, nazwijmy wszystkich młodych bezrobotnych i wszystkich kibiców szowinistami, rasistami, faszystami, bo po "zielonej Irlandii" ni widu, ni słychu i ktoś raczy się upominać o godne życie...

Proponuję pani spamerko dyskusję o krzywych chodnikach w Koziej Wółce - temat znacznie poważniejszy i ciekawszy, do tego licujący z "ekspertami" i stacją.

5 Ostatnio edytowany przez kicur (2014-12-04 23:23:59)

odświeżę temat> Ja uważam że jest się czego bać. Słyszałem kiedyś przemowę Mariana Kowalskiego gdzie CAŁKOWICIE odrzucał tolerancję i dalej
"Nam nie chodzi o to, żeby jedną partię demoliberalną zmienić na inną, żeby jednego pajaca wymienić na drugiego. Nam chodzi o zmianę systemu - mówił. - Chcemy zbudować siłę, której lewaki, liberałowie i pedały się boją. Polską narodową siłę"
Głównym celem Ruchu jest "zmiana systemowa" tj wymiana elit i globalne zmiany instytucjonalne w państwie zaś środkiem zmuszenie narodu do aktywnego udziału w życiu publicznym Od kół gospodyń wiejskich, przez organizacje akademickie, gospodarcze, samopomocowe, charytatywne aż po wszystkie partie polityczne. Co to oznacza ...
Ja mam w sumie gdzieś wygra lewica czy prawica ale ich nie chcę widzieć w sejmie. Tylko ich tak naprawdę i Korwina najbardziej się obawiam.

Nie leć na nieosiągalne bo się poparzysz.
Optymista nie ma wyobraźni, pesymista woli działania a realista ma to i to.
Pilna pomoc w temacie wyłudzonej pożyczki!!!

6

Czasem widzę na fb posty różnych idiotek i małolatów, które epatują wręcz nienawiścią do wszystkich, którzy nie sa Polakami z krwi i kości, hetero i katolikami. Zastanawiam się, co te osoby mają w głowie i dlaczego tak łatwo nimi manipulować. Zwłaszcza, że pojęcia o tym jak funkcjonuje państwo i czym jest kapitalizm i gospodarka rynkowa to te osoby nie mają. Udostępniają posty i filmiki z wypowiedziami JKM i innych tego typu niebezpiecznych palantów, wypisują bzdury, różne agresywne teksty (niektóre tak bardzo, że jak zgłosiłam szerzenie nienawiści to jednej pannie fb usunął połowę treści z profilu). Moim zdaniem takie skrajne poglądy biorą się z braku elementarnej wiedzy i emocjonalności na poziomie gimnazjum. Niektóre z tych osób mimo że dorosłe, to mentalnie pozostały w fazie gimnazjalnego buntu. Baba około 30-stki, dupska nie chce się jej ruszyć sprzed fb, roboty nie ma, bo to "wina rządu" tudzież nieokreślonych "ich", wydaje jej się, że jest wierząca i jedzie po wszelkich innościach jak Bułgar po indyku. Dziwne, że większość znanych mi osób sympatyzujących z narodowcami to takie właśnie stare panny albo gimnazjaliści.

7 Ostatnio edytowany przez Marcjano (2014-12-05 07:51:46)

kicur tyle, że Kowalski nie głosi idei faszystowskich. Faszyzm nie zakładał rasizmu, ani wykluczenia mniejszości z życia. Dopiero pod sam koniec roku 1938 takie kwestie się pojawiły, ze względu na sojusz z Hitlerem.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Debata "Czy grozi nam faszyzm?"

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018