Nocne "duszenie" - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Nocne "duszenie"

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Nocne "duszenie"

Witam wszystkich forumowiczów, nie wiedziałam w jaki watek wkleić post , być może tu mi pomożecie.
Po raz kolejny w nocy budze się, bo się dusze. Jak w horrorach, albo płacze albo budzę się bo nie mogę złapać oddechu. Od razu napiszę, że nie śniły mi się jakieś straszne rzeczy. Spalam i bach nie mogę oddychac i panika. Zastanawiam się jaki jest powód, stres czy może jakas nocna zmora mnie trzyma za nogi?? Wydaje mi się ze nie jest to normalne, może się zdarzyć, raz ale nie tak często?

Miałyście podobne zdarzenia?

Bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje sie bardzo samotny....
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nocne "duszenie"

Zmora od razu... wink Najprawdopodobniej masz zaburzenia oddychania podczas snu. Hypoksja wywoluje w mozgu odruch obronny (no bo zaczynasz sie dusic), i ogarniajaca panika Cie budzi, zeby przywrocic normalny rytm oddychania. Radzilabym sie skonsultowac z lekarzem.

To, cze­go nie mu­sieliśmy roz­szyf­ro­wywać, wyświet­lać drogą wy­siłków oso­bis­tych, to, co było jas­ne już przed na­mi, nie do nas na­leży. Od nas pochodzi je­dynie to, co wy­doby­wamy z ciem­ności będącej w nas i cze­go nie znają inni.- Marcel Proust

Sorki, ale mi odjelo polskie znaki z klawiatury sad

3

adlernewman napisał/a:

Zmora od razu... wink Najprawdopodobniej masz zaburzenia oddychania podczas snu. Hypoksja wywoluje w mozgu odruch obronny (no bo zaczynasz sie dusic), i ogarniajaca panika Cie budzi, zeby przywrocic normalny rytm oddychania. Radzilabym sie skonsultowac z lekarzem.

moze objawiac sie to stresem itp? Haha sama sie smieje z tej zmory,ale ja jestem poddatna na tego typu zjawiska, moja mama tez paraliz mialam moze 2 razy w zyciu, nie moglam krzyczec wołać, nie zycze nikomu...

Bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje sie bardzo samotny....

4

Moze to i stress, ale raczej pieniadze bym polozyla albo na problem z sercem (chociaz jestes mloda, wiec prawdopodobienstwo tego jest male), albo waga (gdybam tutaj, nie wiem ale jezeli masz spora nadwage oddychanie w stanie spoczynku jest zaburzone), albo problem z podniebieniem miekkim, ktore objawia sie czesto chrapaniem. Jest tez mozliwe, ze Twoj sen REM jest nieprawidlowy. No, jednak do tego, by zdiagnozowac, trzeba lekarza i badan. Nikt Cie na forum nie zdiagnozuje.

To, cze­go nie mu­sieliśmy roz­szyf­ro­wywać, wyświet­lać drogą wy­siłków oso­bis­tych, to, co było jas­ne już przed na­mi, nie do nas na­leży. Od nas pochodzi je­dynie to, co wy­doby­wamy z ciem­ności będącej w nas i cze­go nie znają inni.- Marcel Proust

Sorki, ale mi odjelo polskie znaki z klawiatury sad

5

Hmm, zaburzenia rytmu serca , typu arytmia mam od dziecka, mialal szereg badan i nic nie wyszlo, mowili ze to stres itd. Poza tym moja waga tez nie jest taka jaka bym chciala, jeszcze 2,3 kg chcialabym przytyc, poza tym chrapie jak moj tata , wiec moze to jest powód. Pojde do psychologa jeszcze bo wiem , ze czasem we snie zchodzi mi stres, duzo przeszlam i teraz chyba to tez taka reakcja obronna.

6

A czy po przebudzeniu możesz od razu normalnie oddychać?I czy w czasie dnia nie masz nigdy problemów z oddychaniem?

7

żanetka napisał/a:

A czy po przebudzeniu możesz od razu normalnie oddychać?I czy w czasie dnia nie masz nigdy problemów z oddychaniem?

Jak sie obudze oddycham normalnie, w ciagu dnia tak samo.

8

Bardziej stawiałabym na nocne bezdechy. Wiele osób na to cierpi, a nawet o tym nie wie. A mam pytanie czy boisz się nocami, wieczorami lub coś wym stylu? Jeśli tak mogą to być objawy nerwicy lękowej.

9

Ewentualnie zrób sobie badania podstawowe na tarczyce, bo też są takie skutki jeśli ten organ jest chory.

10

Myślę, że może to być paraliż senny. Miałam wiele razy takie akcje, okropne uczucie... przeważnie zdarzało mi się to gdy szłam spać między 2-3 w nocy, gdy zaczęłam sypiać regularnie i chodzić wcześniej spać nie miałam już takich zdarzeń.

Poczytaj o tym i wyeliminuj czynniki, które mogą się do tego przyczynić. Spokojnych nocy życzę smile

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Nocne "duszenie"

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021