Moczenie nocne dzieci - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 38 ]

1

Temat: Moczenie nocne dzieci

Witajcie Rodzice,
aktualnie prowadzona jest kampania edukacyjna "Spijcie spokojnie " poświęcona zagadnieniu moczenia nocnego dzieci. Działania wspierają eksperci psycholog i terapeuta dziecięcy Dorota Kalinowska, pediatra i nefrolog lek. med. Katarzyna Gadomska-Prokop oraz psycholog rozwojowy Dorota Zawadzka.

Moczenie nocne dzieci jest powszechniejsze niż sobie możemy wyobrazić. Zmoczenie łóżka w nocy zdarza się w Polsce ponad 400 tyś. dzieciom  powyżej 4. roku życia. Jest to zjawisko dotyczące średnio co trzeciego dziecka w wieku 4 lat i co piątego dziecka w wieku 4-7 lat. Warto pamiętać, że dla większości dzieci jest to naturalny etap rozwoju a umiejętność trzymania moczu przez całą noc jest najtrudniejszą do wypracowania podczas nauki korzystania.

Jako ekspert kampanii chciałabym z Wami porozmawiać na ten temat. Zachęcam do dzielenia się wątpliwościami, zadawania pytań. Będę odpowiadać na Wasze pytania związane z tematem.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Marzena1 (2012-03-20 13:49:00)

Odp: Moczenie nocne dzieci

Witam nocka, temat jest mi dosyć powszechnie znany, ponieważ jako mała dziewczynka moczyłam się, kiedyś było to dla mnie bardzo wstydliwe, aczkolwiek teraz już mogę o tym normalnie mówić... Moczenie nocne dzieci jest spowodowane podłożem nefrologicznym, aczkolwiek w niektórych przypadkach bywa to problemem snu. Już wyjaśniam o co mi chodzi. Ja mam nerkę podkowiastą (tj. dwie nerki tworzą jedną), i lekarze przez cały czas mówili mi że właśnie jest to od tej nerki.
Byłam u 15 lekarzy, przestałam do nich chodzić mając 15 lat, z powodu, iż pani doktor powiedziała, że nie wyjdę z mojej choroby, był to błąd lekarski, choćby z takiego powodu, że nie powinno się mówić takich rzeczy młodej dziewczynie, co jeszcze pani doktor odmówiła mi leczenia... No ok bywa, aczkolwiek po roku w internecie znalazłam zmiankę o tym jak sen wpływa na moczenie nocne, koszmary, itd, jest to w sumie spowodowane stresem, co dziecko do siebie przyswaja... Dopiero po lekach na obojętność i płytki sen choroba mi przeszła. A pani nefrolog, niestety nie mogę podziękować, ponieważ dzięki jej terapii różnymi lekami mam problemy z zajściem w ciąże... i teraz apel do rodziców; Jeśli wasze dziecko moczy się nie krzyczcie na nie i nie okazujcie złości, ponieważ dziecko stresuje się już samym takim faktem że się moczy... Pozdrawiam Marzena .

3

Odp: Moczenie nocne dzieci

Dziękuję Marzena1, że zechciałaś podzielić się swoim doświadczeniem. Problem a raczej zjawisko moczenia jest bardzo powszechne, jednak jak sama zauważyłaś jest to sprawa bardzo wstydliwa. Wstydzą się dzieci, które nie chcą zawieść swoich rodziców, nie chcą być inne, gorsze. Wstydzą się również rodzice, często nie wiedząc jak odpowiednio reagować, nie znając możliwych przyczyn. Jak pokazują badania, także lekarze nie zawsze wiedzą jak reagować. Stereotypem stało się przekonanie wiążące moczenie się dziecka w nocy z problemami w rodzinie, problemami psychicznymi dziecka. Na szczęście zmienia się poziom wiedzy i rodziców i lekarzy.

4

Odp: Moczenie nocne dzieci

masz rację, ja szukałam pomocy jako 12-letnie "dziecko" u psychologów, którzy również dużo pomogli...
Dziecko napisałam w cudzysłowie, ponieważ w tym wieku, byłam już bardzo dojrzałą dziewczyną, nawet koleżanek sobie nie mogłam znaleść, ponieważ byłam dla nich za 'dorosła'
A to że postanowiłam tu napisać to z powodu, aby ludzie mieli inne postrzeganie na temat tejże choroby, a nie wyśmiewanie takich dzieci za plecami, wbrew pozorom one to czują i rozumieją więcej niż myślicie ;/

pozdrawiam Marzena .

5

Odp: Moczenie nocne dzieci

Ja mam niespełna 5 letnie dziecko i czasami mu się zdarza, ale myślę że to jeszcze kwestia czystej fizjologii. U starszych dzieci napewno przyczyny są rożne i warto to skonsultować z lekarzem. tutaj fajnie są opisane postępowanie w takich przypadkach:

Jak postępować

Jeśli po konsultacji z lekarzem okazało się, że wtórne moczenie ma podłoże emocjonalne, powinniśmy przede wszystkim wyeliminować z życia dziecka czynniki sprzyjające utrzymywaniu się dolegliwości. Kłótnie w domu, napięta atmosfera, problemy w przedszkolu ? mogą być powodem, dla którego organizm dziecka wysyła sygnały ostrzegawcze. Nie warto próbować przenosić dziecka na noc do wspólnej sypialni, może się bowiem okazać, że dziecko przyzwyczai się do takiej sytuacji i wypracuje w sobie odruch, dzięki któremu moczyć się będzie wyłącznie śpiąc samotnie.
Przed snem nie powinno się dziecku podawać zbyt dużej ilości płynów, powinno się też namówić dziecko, by przed pójściem spać udało się do ubikacji. Nie można też dziecka piętnować i wprawiać go w stan zakłopotania w związku z moczeniem. Absolutnie w kłótni czy na forum rodziny nie przypominajmy kilkulatkowi o jego problemie. Dziecko poczuje się zagrożone, a w przyszłości może nawet ograniczyć rozmowy z nami na temat swoich problemów. Jeśli lekarz zaleci ćwiczenia, powinniśmy z dziecko zachęcić do przerw w robieniu siusiu, dzięki temu wyćwiczymy jego mięśnie.
źródło: http://pl.point.fm/macierzynstwo/dziecinstwo/nocne-moczenie.html?page=3

6

Odp: Moczenie nocne dzieci

Sylfka masz całkowitą rację. smile Przeważnie sytuacja kiedy dziecko po krótkim etapie nie moczenia się w nocy znów siusia do łóżka jest przejściowym etapem. Zwracam uwagę by rozróżniać moczenie pierwotne - kiedy dziecko moczy się stale od urodzenia, choć zdarzają się noce suche, jednak okres ten nie jest dłuższy niż pół roku od moczenia wtórnego, które często ma podłoże chorobowe.
Bardzo ważne jest abyśmy na dzieciach nie wymuszali szybkiej nauki kontrolowania. Z własnych doświadczeń wiem, że niektórzy rodzice czują się zniecierpliwieni, rozdrażnieni wydłużonym czasem nauki opanowania czynności układu moczowego w nocy. Często to dłuższy czas nauki jest cechą dziedziczną, mama czy tata równie długo moczyli łóżeczko w nocy, o czym może zapomnieli.

7

Odp: Moczenie nocne dzieci

Czasem tak jest że rodzice zapominają...:)
musimy dać dzieciom czas na naukę aby nastały te prawidłowe "suche dni"
zresztą warto czasem szukać informacji w sieci.. ja właśnie tak często rozwiewam swoje wątpliwości w niektórych sytuacjach.

Odp: Moczenie nocne dzieci

hm mi się wydaje, że moczenie się w nocy dziecka, które ma 2,3 czy 4 latka jest normalną sprawą. czasem każdemu może się zdarzyć wink

9

Odp: Moczenie nocne dzieci

Moja znajoma ma ten problem ze swoją córką. Dziecko ma 5 lat i co jakiś czas moczy się w nocy. W jakim wieku dziecko nie powinno już moczyć łóżka w nocy? Jak zdarza się to kilka razy w miesiącu, to jest to jeszcze normalne? Dodam, że konsultowała się z lekarzem i wszystkie wyniki badań są dobre.

10

Odp: Moczenie nocne dzieci

Radziłabym iść z dzieckiem do psychologa dziecięcego ponieważ może to być problem o podłożu psychicznym .

11

Odp: Moczenie nocne dzieci

Nauka kontroli pęcherza moczowego w nocy powinna zostać opanowana do 5 roku życia. Jednak jest to sprawa indywidualna i wbrew pozorom bardzo wiele 4-7 latków spotyka ta dolegliwość. Owszem, moczenie może mieć podłoże emocjonalne jednak jeśli chodzi o moczenie pierwotne, izolowane, to przeważnie mamy do czynienia z pewnym opóźnieniem dojrzewania procesów w organizmie.
Soniu9850, nie wspomniałaś czy dziecko od małego sisia w nocy czy też był już dłuższy okres suchych nocy?

12

Odp: Moczenie nocne dzieci

Od czasu kiedy nie nosi już pieluch moczy się kilka razy w miesiącu. Czasami jest to raz w tygodniu, czasem dwa, ale również zdarzają się tygodnie bez moczenia.

13

Odp: Moczenie nocne dzieci

Wszystko wskazuje na to, że dziewczynka ma wydłużony czas nauki kontroli pęcherza. Z reguły to chłopcy wolniej uczą się tego procesu. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy dziewczyna przestanie moczyć się zupełnie. Na tym etapie nie ma powodów do obaw, tym bardziej, że dziecko znajduje się pod kontrolą specjalisty. W razie gdyby czas ten mocno się wydłużał sugeruję ponowną wizytę u specjalisty. Proszę poradzić koleżance by nie okazywała dziecku zniecierpliwienia, złości. Ważne, aby podczas tych nocnych wpadek dziecko nie czuło się gorsze, by nie obwiniało siebie.

A czy uważacie, że temat ten jest na tyle wstydliwy społecznie, że większość rodziców ukrywa problem?

14

Odp: Moczenie nocne dzieci

U nas pieluchy na porządku dziennym, to jeszcze nie ten czas. Chociaż spotkałam się z ze zdziwieniem, że dziecko skończyło 3 lata a jeszcze w pieluchach. Trochę się zdziwiłam gdy usłyszałam, że dzieci potrafią się moczyć się nawet w wieku 12 lat! Jakie symptomy są niepokojące, na co powinniśmy zwracać uwagę?

15 Ostatnio edytowany przez grubasek6 (2012-05-15 21:23:00)

Odp: Moczenie nocne dzieci

Witam.
Mam w domu 10-latka moczącego się bez przerwy od urodzenia. Noc w noc. W wieku 8 lat zaczęliśmy jeżdzić od specjalisty do specjalisty. Wykluczono chorobę nerek, pęcherza i tym podobne rzeczy przy tym schorzeniu. Stwierdzono izolowane moczenie nocne u dziecka. Wszyscy zgodnie stwierdzili że z tego wyrośnie. Dla nas jako rodziców wyczerpały się już pomysły co zrobić żeby przestał się moczyć. Czasami, jeżeli sytuacja tego wymaga zakładamy pampersy. Nadmieniam że w miarę możliwości wysadzamy syna póżnym wieczorem i raz w środku nocy. Był już taki moment przez kilka tygodni że wstawałam co 2 godziny i czasami było już za póżno...

16

Odp: Moczenie nocne dzieci

Izolowane moczenie nocne jest najczęściej występującą u dzieci dolegliwością (85% zdiagnozowanych pacjentów). Dolegliwość ta występuje u około 5-7% dziesięciolatków, 1-3% u dorosłych. U chłopców moczenie nocne występuje częściej. Moczenie izolowane mija z czasem, kiedy organizm i wszystkie procesy dojrzeją, jednak czas dla każdego z nas jest inny. Możesz się dziwić ale moczenie nocne jest często rodzinne (dziedziczne), czy w rodzinie są podobne sytuacje? Nocne noszenie dziecka do toalety, wbrew krążącej powszechnie opinii, może przyczynić się do wydłużenia czasu nauki kontrolowania. W ten sposób młody organizm dziecka jest przyzwyczajany do oddawania moczu w nocy. Dodatkowo wpływa to negatywnie na twoje samopoczucie, brak snu, brak relaksu, zmęczenie. Zadbaj o siebie byś była wypoczęta. Ograniczaj synowi napoje przed snem, zrezygnujcie z płynów moczopędnych (napoje gazowane, cola) spróbuj podawać napar z rumianku, słabą herbatę, wodę mineralną niskozmineralizowana.
Rozmawiaj z nim, aby nie obarczał siebie winą, na pewno z tego wyrośnie. Wspieraj i nagradzaj.
W ramach trwającej kampanii "śpicie spokojnie..." , organizowane są specjalne warsztaty dla rodziców, może chciałabyś skorzystać?

Odp: Moczenie nocne dzieci

Witam!
Mój synek ma 4 lata i niecałe 5 miesięcy.  Dosyć długo zakładałam mu na noc pieluchę, ale ostatnio zazwyczaj ściągałam ją suchą. Jak przestałam zakładać pieluchy to częściej zdarza się, że łóżko jest mokre. Jak się go zapytałam, dlaczego nie woła w nocy, że chce siku to odpowiedział, że on nie czuje w nocy że musi iść do ubikacji.Czy powinnam się martwić tym, że są noce kiedy się moczy?

18

Odp: Moczenie nocne dzieci

witam..
moj syn ma juz 11 lat i nadal czasemmu sie zdarzy zmoczyc noca przescieradło.Ogólnie dosc długo trwało zanim miec suche noce ale nigdy na niego z tego powodu nie krzyczałam ani nie wysmiewałam, jest chlopcem bardzo wrazliwym i zawsze reaguje bardzo emocjonalnie, moze to wiec wynika z tego ? nie wiem..
nie mieszkam w Polsce wiec trudno mi np isc do lekarza i konkretnie wytłumaczyc ale tez zadaje sobie pytanie czy pediatra by nam pomogl.Od dawna synkowi sie to nie zdarzyło a tu nagle juz chyba druga noc z rzedu ..mokro...
szkoda mi go ,bo widze,ze sie tym stresuje choc staram sie z nim rozmawiac i wszystko na spokojnie tlumaczyc..
nie wiem co moze mu pomoc...

19

Odp: Moczenie nocne dzieci

Droga NOCKA....Mam 7letniego syna i wielki problem, ponieważ nastąpił u Niego jakby powrót moczenia nocnego. Otóż jeszcze jakiś rok temu syn przesypiał całą noc bez problemu i sie nie moczył a teraz od jakiegoś czasu ok. dwóch miesięcy nie potrafi przespać nocy powiedziałabym raczej,że suche noce sa wayjatkiem. Z początku myślałam, że to spowodowane było stresem, bo przeprpwadziliśmy się do innego miasta i zaszłam w ciąże. Ale czas juz ten minął a syn nadal się moczy. Nie wiem czy spokojnie czekać czy może raczej udać się do jakiegoś specjalisty, a jesli tak to do jakiego? Bardzo dziękuję za radę smile

20

Odp: Moczenie nocne dzieci

A ja moge polecic alarm wybudzeniowy, ktory pomogl mojemu dziecku nauczyc sie budzenia na wizyte w toalecie. Kupilam przez internet alarm wybudzeniowy Noppy zakladany na reke jak zegarek. I już po kilku tygodniach corka nauczyla sie panowac nad swoim pechrzem. Polecam

21

Odp: Moczenie nocne dzieci

Witam,sprawa z moczeniem nocnym jest bardzo prosta. Mogę poradzić. Mam 9 letniego syna , który moczył sie praktycznie co noc. W czerwcu przeczytalam gdzieś radę starej zielarki na moczenie nocne u dzieci:Należy wziąść kilka łusek bobu, pogotować z pól godziny w garnuszku z wodą, następnie ten wywar osłodzić łyzeczą miodu i dawac dziecku .Ja dawałam rano i wieczorem, po 2 lub 3 łyzki przez ok 10 dni. Wywar ma lekko słodki smak jak herbatka ziolowa .Od tego czasu nie ma problemu,syn sam zaczał budzic sie w nocy na siku.Nie zdarzyło mu się zmoczyć  w nocy. Zyczę powodzenia!

22 Ostatnio edytowany przez beata12 (2012-11-25 11:18:35)

Odp: Moczenie nocne dzieci

Asiu chcialam zapytac o ten aparat wybudzeniowy. czy twoja coreczka mialy bardzo mocny sen i czy dlugo to trwalo za nim nauczyla budzic sie wraz z aparatem? mam 6letniego syna lecze go juz od 2 lat i nic nie pomaga, przyjmuje lekei ale ine nie sa skuteczne. moj syn bardzo mocno spi i nawet jak go w nocy budze i zaprowadzam do lazienki on nic nie pamieta... jesli ktos zna dobra metode wyleczenia nocnego moczenia to prosze napiscie...

23

Odp: Moczenie nocne dzieci

Równiez u meża córki wystepowal ten problem z moczeniem nocnym i nie tylko.Jeździlismy z nią do nefrologia jak i neurologa
Pomocne byly wizyty.U niej głowną przyczyną moczenia jest czesto zapalenie pęcherza jak i problemy z nerkami.Bardzo mało pije, do tego co rusz jakies infekcje dróg moczowych chwyta i to wystarczy
Od jakiegos  czasu problem juz nie wystepuje,bo pilnujemu aby dosyc cieplo byla ubrana, nie chodzila na boso, i nie miala nerek na wierzchu do tego leki brała.Takze dwa razy w nocy byla wybudzana,albo sam sobie ustawiala budzik i wstawala na siku,albo ktores z nas ja wybudza o 2 godz i o 5 godz.Te godziny jej najbradziej podpasowaly
Miesiąc temu leki odstawila i jak dotej pory jest wporządku. Teraz raz w nocy sie wybudza o 3 godzinie.
Do szkolu równiez zostalo dostarczone zaswiadczenie od lekarza ,że dziecko na kazde zawołanie musi wychodzic do toalety,i nauczyciele z tym problemów nie robią,jak kiedyś robili

Napomnie,ze nigdy dziecka nie nalezy zawstydzać czy karcic jesli sie "wpadka" przydarzy.Bo ono samo nie ma wyczucia ,ze popuscilo i dopiero widzi to gdy sie obudzi lub w dzien gdy poczuje sie ma mokre majtki, to nie jest jego wina.
Wszelkie nasze zlosci w żadnym wypadku dziecku nie pomogą i to jest durnostwo by dziecku jeszcze z tego powodu kolejnych stresów dokladać

24

Odp: Moczenie nocne dzieci

Witam jestem mamą dziecka które również cierpiało na tą przykrą dolegliwość.Na szczęście udało nam się z tym uporać.Kiedy córka miała 5 lat zgłosiłam się z nią do nefrologa w szpitalu została przebadana  i po względem anatomicznym wszystko było ok.Jednak wszystkie nasze próby czyli wysadzanie dziecka w nocy na siku,brak picia po 18 ,a nawet branie przez córkę drogich leków nie przynosły żadnych skutków .Dopiero gdy użyliśmy alarmu wybudzeniowego dosłownie w ciągu 3 tygodni problem minął.

25

Odp: Moczenie nocne dzieci

Ja się moczyłam w nocy do 13 r.ż. i nic nie pomagało. Pod kątem fizycznym wszystko było w porządku.
W końcu trafiłam do pewnego lekarza (chyba urologa), który przepisał lek- były to krople do nosa. Niestety nie wiem jak się nazywały. W każdym razie po tych kroplach problemy się skończyły.

26

Odp: Moczenie nocne dzieci

mój wówczas 5 letni syn zaczął nagle sie moczyć w nocy,pediatra dał nam witaminki zlecił badanie moczu,krwi,wszystko wychodziło super,w końcu skierowano nas do szpitala,bo nikt nie wiedział czemu on siusia.On sam też jakby nad tym nie panował,leżeliśmy w szpitalu tydzień,mieliśmy tylko stos różnych i na wszystko badań,żadnych leków i nic nie wykryli.Wróciliśmy do domu i jak ręką odjął,przestał się moczyć,po rozmowie z psychologiem stwierdzono,że problem leżał w jego głowie,nie ciele.

27

Odp: Moczenie nocne dzieci

Ja uważam, że trafić na dobrego lekarza. Moj syn ma 8 lat. Od zawsze sikał w nocy podczas snu. W dzień nigdy nie było problemu. Pierwszys raz poszłam do lekaqrza gdy mial 5 lat i nadal sikał w łózko. Dowiedziała sie że normalne i że z tego wyrośnie. Wizyte u lekarza ponowilam teraz gdy ma juz 8 lat. Zaznaczę że z badań nic nie wynika ( USG, badania moczu). Aż wreszcie lekarka zleciła mi zrobienie w domu dzinniczka picia i sikania. Polega to na tym że notuje godzine i ilośc wypitego płynu oraz tak samo z tym wysikany. Okazało sie że moje dziecku oddaje bardzo często małymi porcjami mocz w ciągu dnia. Jego pęcherz kurczy sie zbyt szybko, nawet gdy jest napełniony w 1/3. W związku z tym w nocy jego organizm podczas snu nie jest w stanie tego opanować i sika pod siebie. Dostliśmy leki na uspokojenie nerwow tych przy pęcherzu. Mam nadzieje że wkrótce problem sie zakończy.
Odzwę sie jeszce jaki będzie efekt. Lekarz powiedziała że około 8 tygodni.

28

Odp: Moczenie nocne dzieci

Mam 8 letniego synka.My również borykamy się z problemem moczenia nocnego od urodzenia.Cała sprawą poważniej zajęłam sie rok temu i od tego czasu jesteśmy pod opieką specjalisty.Syn miał wprowadzane rózne leki,obecnie od pól roku kontynuujemy branie jedego -minirinu.Jest lepiej ,bo mokre noce zdarzają się przy tym leku 5-7 razy w miesiącu.Prowadzimy codzienne zapiski o godzinie ostatniego picia,zasypiania czy ewntualnie wybudzenia na siku.Lekarka uspakaja nas że wszystko jest na dobrej drodze, ale przyznam że czasami martwię się w jaki sposób się to odbije na psychice dziecka jeśli ten problem jeszcze chwilę potrwa.Syn zaczyna zadawać mi pytania typu czy to wszystkie dzieci tak śpią w pampersach czy tylko on?Widzę ,że zaczyna się tym w jakims stopniu stresować.

29

Odp: Moczenie nocne dzieci

Witam Serdecznie!!!
Mam syna w wieku 13 lat i nadal się moczy. miał zrobione wszystkie możliwe badania i nic zdrowy jedyny problem to słabo zagęszczony mocz. Syn jest pod nasza kontrolą z piciem. Praktycznie pija ostatni raz około godz 19 a około godzin 23 idzie spać po uprzednim leżakowaniu i wysikaniu się. W ciągu dnia pije całkiem jak normalny człowiek żadnych wielkich ilości. Po zaśnięciu po około godzinie do potrafi się zesikać i to bardzo obficie wstaje z mokrego wyrka i idzie do WC gdzie nadal sika i to wcale niemało.próbowaliśmy go już wybudzać za pomocą budzika o danej godzinie w nocy efekt taki że wszyscy wstali oprócz niego śpi bardzo twardo na nic nie reaguje. Jesteśmy już bezsilni i żal nam jego bo zaczyna się sam tym męczyć może ktoś coś doradzi POZDRAWIAM IWONA

30

Odp: Moczenie nocne dzieci

Jestem tu nowa, ale moge podzielić się swoim doświadczeniem. Moja córeczka moczyła się i nie pomagało dosłownie NIC, ani Minirin, ani nocne wysadzanie, ani ograniczanie picia po godz. 18:00. Ostatecznie zakupiłam przez internet alarm wybudzeniowy Rodger, taki bez kabelków ze specjalnymi majteczkami sensorycznymi, które wyczuwają mocz. Efekty byly zdumiewajace - już po dwu tygodniach córcia nauczyla się spać w suchym lozku. Szkoda, że wcześniej o tym alarmie wybudzeniowym nie wiedziliśmy i niepotrzebnie męczyliśmy się z dzieckiem.

31

Odp: Moczenie nocne dzieci

Piszę wam przecież, nikt nie wierzy, a już w lipcu minie rok jak syn przestał moczyć się w nocy po wypiciu herbatki ze strąków bobu. Widocznie jest w nim coś co uruchamia mechanizm zagęszczania moczu u dziecka. A wy dalej męczcie dzieci alarmami wybudzeniowymi , psychologami i tysiącami badań i biegajcie po lekarzach.

32 Ostatnio edytowany przez aneczka798 (2013-06-29 11:25:51)

Odp: Moczenie nocne dzieci

Anna11   
a czy ten wywar z bobu to się robi ze strąkow zielony czy z łupinek z ziaren bo nie wiem a chciałabym spróbować bo próbowałam wszystkiego. i ile wody??

33

Odp: Moczenie nocne dzieci

Wiele osób stosuje domowe sposoby radzenia sobie z problemem moczenia nocnego. Warto jednak pamiętać, że moczenie nocne jest powszechnym i złożonym problemem zdrowotnym niekiedy fizycznym. Mogą powodować je różne czynniki, np. niewielka pojemność pęcherza, stres, czynniki genetyczne czy niski poziom hormonu antydiuretycznego. Różne przyczyny mogą występować również jednocześnie. Konsultacja z lekarzem jest bardzo ważna - nieleczenie moczącego się dziecka może powodować kumulowanie się problemów psychologicznych, które w konsekwencji pogłębiają chorobę. Na stronie suchyporanek.pl znajdziesz więcej informacji na temat nocnego moczenia oraz dzienniczek mikcji, dzięki któremu lekarz łatwiej określi przyczynę dolegliwości i będzie w stanie wyleczyć chorobę.

Gdyby pojawiły się jakieś pytania - jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam

Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

34

Odp: Moczenie nocne dzieci

Mam pytanie, kiedy trzeba się zacząć martwić moczeniem nocnym? (jeśli zdarza się raz na jakiś czas?) Czy konieczna jest wizyta u lekarza? Wielokrotnie słyszałam, że "nie przejmuj się, wyrośnie z tego".

35

Odp: Moczenie nocne dzieci

Czasem moczenie nocne nie jest wywołane problemami fizjologicznymi, a psychologicznymi. Często dzieci w ten sposób reagują na lęk, niepokój, zmianę otoczenia, osamotnienie czy brak poczucia bezpieczeństwa, porzucenie (poczucie porzucenia), inne problemy, stres.
Przykładowo, na koloniach czasem dzieci, które nigdy się nie moczyły, nagle mają z tym problem. Wynika to ze stresu, związanego z nowym miejscem, nowymi ludźmi, brakiem bezpieczeństwa itd.
Nie powiedziałabym "nie przejmuj się", a raczej - uważnie obserwuj, jak często się to dzieje, czy jest to jakoś skorelowane z tym, co działo się z dzieckiem w ciągu dnia, czy np. dużo piło, albo wcześnie poszło spać, albo był to bardziej stresujący dzień, albo było zimno w nerki, albo zmienił się wieczorny rytuał (np. zabrakło przytulanki i buziaka na noc albo czytania książeczki). Załóż jakiś notatnik i postaraj się sprawdzić, czy są jakieś rzeczy, które się powtarzają. Każde dodatkowe informacje mogą się przydać, jeżeli sytuacja sama się nie unormuje.

36

Odp: Moczenie nocne dzieci
Sempri napisał/a:

Mam pytanie, kiedy trzeba się zacząć martwić moczeniem nocnym? (jeśli zdarza się raz na jakiś czas?) Czy konieczna jest wizyta u lekarza? Wielokrotnie słyszałam, że "nie przejmuj się, wyrośnie z tego".

Nie zawsze moczenie nocne ma podłoże psychologiczne i samo ustępuje. Niestety wiele osób ten problem bagatelizuje, a jest on bardzo powszechny i wymaga kosultacji lekarskiej. Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Moczenia Nocnego, który pokazuje nam jak dużo osób zmaga się z tym problemem. Zajrzyj proszę na stronę suchyporanek.pl , jest tam wiele informacji, które mogą okazać się pomocne. Jeśli pojawią się jakieś pytania służę pomocą.
Pozdrawiam
Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

37 Ostatnio edytowany przez nieznany55 (2016-08-14 09:37:11)

Odp: Moczenie nocne dzieci

Witam, ja miałam ten problem bardzo długo. Jako dziecko męczyłam się z sikaniem w nocy. Uciążliwe to bylo nie tylko dla mnie ale też dla każdego w pobliżu bo w 2 klasie podstawówki pojawiły się zielone szkoły na których ja jako dziecko bardzo chciałam być.
Ogólnie to chodzilam do specjalistów brałam jakieś leki, Mama musiala prowadzić notesik(o której godzinie zrobilam siku, jaka barwa moczu i inne bezsensowne rzeczy (??) Po co? Nie wystarczyłoby że sikam w nocy? Wstydzilam sie tego i wstydzę wciąż.  Wiecie kiedy mi przeszło?  Jakoś jak skończyłam 10 lat przestalysmy z mama tam chodzić,  bo nic nam nie pomógł.  Mama usłyszała od koleżanki ze jej córka tak miała i przeszło jak dostala pierwsza miesiączkę.  Czekałam niezwlocznie az ja tez dostane. I w wieku 11 lat wszystko sie odmieniło.  Razem z miesiaczka odszedl moj problem moczenia smile

38

Odp: Moczenie nocne dzieci
nieznany55 napisał/a:

Witam, ja miałam ten problem bardzo długo. Jako dziecko męczyłam się z sikaniem w nocy. Uciążliwe to bylo nie tylko dla mnie ale też dla każdego w pobliżu bo w 2 klasie podstawówki pojawiły się zielone szkoły na których ja jako dziecko bardzo chciałam być.
Ogólnie to chodzilam do specjalistów brałam jakieś leki, Mama musiala prowadzić notesik(o której godzinie zrobilam siku, jaka barwa moczu i inne bezsensowne rzeczy (??) Po co? Nie wystarczyłoby że sikam w nocy? Wstydzilam sie tego i wstydzę wciąż.  Wiecie kiedy mi przeszło?  Jakoś jak skończyłam 10 lat przestalysmy z mama tam chodzić,  bo nic nam nie pomógł.  Mama usłyszała od koleżanki ze jej córka tak miała i przeszło jak dostala pierwsza miesiączkę.  Czekałam niezwlocznie az ja tez dostane. I w wieku 11 lat wszystko sie odmieniło.  Razem z miesiaczka odszedl moj problem moczenia smile

A co z chłopcami?

Posty [ 38 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024