moczenie nocne ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » moczenie nocne ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 32 ]

Temat: moczenie nocne ?

Witam jestem dziewczyną mam 23 lata od ponad miesiąca mocze się w nocy ale również zdarza to mi się w dzień . Byłam z tym u lekarza i wyszło że mam osłabione mięśnie pęcherza podobno jest to od wstrzymywania co u mnie sie dosyć często zdarza . Lekarza zalecił żeby ćwiczyć mięśnie pęcherza i zakładać pampersa i mam się zgłosić za miesiąc na kontrolę wstydzie się trochę tego że będę nosić pampersy . Macie na to jakieś sposoby ? ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: moczenie nocne ?

słuchać lekarza.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

To wiem tylko czy są inne sposoby niż pielucha , trochę i wstydzę  jak chodzi o ćwiczenia to wykonuje ale na razie skutków nie widać

Lady Loka napisał/a:

słuchać lekarza.

4

?

5

Natalia119 napisał/a:

To wiem tylko czy są inne sposoby niż pielucha , trochę i wstydzę  jak chodzi o ćwiczenia to wykonuje ale na razie skutków nie widać

Lady Loka napisał/a:

słuchać lekarza.

10 pytajników jeszcze wstaw, pomoże, mówię Ci.

Możesz nie chodzić z pieluchą i mieć mokro między nogami. Dam tym ćwiczeniom czas. Weź sobie urlop, cokolwiek. Skąd my mamy wiedzieć tutaj, co możesz zrobić.

6

Zaufaj lekarzowi, on się zna na swoim fachu lepiej, niż ludzie na forum.

Ćwicz, jeśli nie chcesz nosić pampersów, to może takie grubsze wkładki dla kobiet w połogu?
Kupisz bez problemu w markecie albo w aptece.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

Odpowiedzi na wszelkie pytania znajdziesz w Regulaminie naszego forum ;-).

7

Nie no to już wolę tą pieluchę  niż zmieniać pościel albo ubranie prawie codziennie . rozumiem dam sobie czas jak chodzi o ćwiczenia i zobaczymy jak to będzie .

Lady Loka napisał/a:
Natalia119 napisał/a:

Lady Loka napisał/a:

słuchać lekarza.

Możesz nie chodzić z pieluchą i mieć mokro między nogami. Dam tym ćwiczeniom czas. Weź sobie urlop, cokolwiek. Skąd my mamy wiedzieć tutaj, co możesz zrobić.

8

Dzięki za radę tylko czy takie wkładki nadają się też na noc ?

Cyngli napisał/a:

Ćwicz, jeśli nie chcesz nosić pampersów, to może takie grubsze wkładki dla kobiet w połogu?

9

Natalia119 napisał/a:

Dzięki za radę tylko czy takie wkładki nadają się też na noc ?

Cyngli napisał/a:

Pewnie, że się nadają.
To takie duże grube podpaski.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

10

Dzięki za pomoc no to będzie się trzeba przyzwyczaić jakoś do tych pieluch. Miejmy nadzieje że to minie szybko .

Lady Loka napisał/a:
Natalia119 napisał/a:

Lady Loka napisał/a:

słuchać lekarza.

11

Natalia119 napisał/a:

Dzięki za pomoc no to będzie się trzeba przyzwyczaić jakoś do tych pieluch. Miejmy nadzieje że to minie szybko .

Kup te podkłady, co pisała Cyngli smile
Ewentualnie jeszcze są takie siateczkowe majtki poporodowe, które łatwo i szybko będzie Ci się prało (nie mam na myśli takich jednorazowych, tylko właśnie takie z siateczki). W połączeniu z podkładami powinno dać radę smile

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

12

Np takie cośhttps://senior.blizejciebie.pl/wkladki-urologiczne-bella-control-lady-extra-14szt-,1281_457_856,7436,1.html#image 

santapietruszka napisał/a:
Natalia119 napisał/a:

Ewentualnie jeszcze są takie siateczkowe majtki poporodowe, które łatwo i szybko będzie Ci się prało (nie mam na myśli takich jednorazowych, tylko właśnie takie z siateczki). W połączeniu z podkładami powinno dać radę smile

13

No nie wiem czy na noc dadzą rad potrafię dosyć mocno sie zmoczyć . Ale jak chodzi o dzień to dobry pomysł

Natalia119 napisał/a:

Np takie cośhttps://senior.blizejciebie.pl/wkladki-urologiczne-bella-control-lady-extra-14szt-,1281_457_856,7436,1.html#image 

santapietruszka napisał/a:
Natalia119 napisał/a:

14

Macie jeszcze jakieś pomysły bo jest to trochę jak dla mnie wstydliwe że muszę zakładać pieluchy . Liczę na jakieś porady ?

15

Dostałaś porady. Cudów nie ma, musisz się wyleczyć, a to potrwa.

16

To wiem że potrzeba czasu  bo na razie nie widać poprawy . Na dzień będę zakładała grubsze wkładki dla kobiet jak poleciłaś . A na noc heh chyba pieluchy bo boję się że będą przeciekać  bo dosyć  mocno potrafię cię zmoczyć . Tylko że się trochę wstydzę tego . Ale jakoś muszę dać radę [

Cyngli napisał/a:

Dostałaś porady. Cudów nie ma, musisz się wyleczyć, a to potrwa.

17

Nie ma się czego wstydzić, masz problemy ze zdrowiem, potrzeba czasu, żeby minęły.

18

Oby to minęło szybko

Cyngli napisał/a:

Nie ma się czego wstydzić, masz problemy ze zdrowiem, potrzeba czasu, żeby minęły.

19 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2019-01-12 09:29:28)

Natalia119 napisał/a:

Oby to minęło szybko

Cyngli napisał/a:

Jeszcze są takie podkłady, które kładzie się na łóżko aby uchronić je przed przemoczeniem. Z jednej strony mają ceratkę a z drugiej miękka włóknina, w środku środek wchłaniający wilgoć. W kształcie prostokąta są.
Nie wiem tego dokładnie, nie chcę wprowadzać w błąd ale czasami przysługuje refundacja na nie lub na pieluchy, pieluchomajtki bo jednak to jest koszt miesięczny dość spory, Tylko trzeba mieć zaświadczenie od lekarza i trochę pozałatwiać w w urzędzie aby refundację dostać.
Moja teściowa i babcia męża z powodu problemu nietrzymania moczu miały refundowane pieluchomajtki.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

20

Tak, są takie podkłady na łóżko, różnych wymiarach.
Ale z tego, co pamiętam, to nie są bardzo chłonne i rolują się pod tyłkiem strasznie podczas spania.

21

Korzystałam z tego na początku
było dobrze ale po pewnym czasie stawał się mniej chłonne. To 

Cyngli napisał/a:

Ale z tego, co pamiętam, to nie są bardzo chłonne i rolują się pod tyłkiem strasznie podczas spania.

22

Korzystałam z tych podkładów ale po pewnym czasie stracił chłonności i przeciekał .

Kleoma napisał/a:
Natalia119 napisał/a:

Oby to minęło szybko

Cyngli napisał/a:

Jeszcze są takie podkłady, które kładzie się na łóżko aby uchronić je przed przemoczeniem. Z jednej strony mają ceratkę a z drugiej miękka włóknina, w środku środek wchłaniający wilgoć. W kształcie prostokąta są.
Nie wiem tego dokładnie, nie chcę wprowadzać w błąd ale czasami przysługuje refundacja na nie lub na pieluchy, pieluchomajtki bo jednak to jest koszt miesięczny dość spory, Tylko trzeba mieć zaświadczenie od lekarza i trochę pozałatwiać w w urzędzie aby refundację dostać.
Moja teściowa i babcia męża z powodu problemu nietrzymania moczu miały refundowane pieluchomajtki.

23

Bo te podkłady to są raczej jednorazowe, na jedną noc. I stosować razem z ta grubą podpaską dla położnic. Zawsze coś może uchroni.
Jeszcze są prześcieradła podgumowane aby łóżko nie zamokło. Albo zwyczajna cerata a na to gruby ręcznik frotte i  zwyczajne prześcieradło i prać po każdym zmoczeniu.

Jeszcze mi się przypomniały rady lekarza dla mojej kuzynki, która moczyła się od dzieciństwa do wieku dojrzałego aby pić dużo od wczesnego rana do  popołudnia a wieczorem to już ograniczyć picie. W ten sposób organizm się nie odwodni a uda się bez oddawania moczu przespać noc.
Ale czy to u ciebie zadziała to trudno powiedzieć.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

24 Ostatnio edytowany przez Natalia119 (2019-01-12 12:19:47)

Nie wiem czy te grube podpaski wystarczą na noc  to raczej na dzień po przytrafiają mi sie wpadki. A w nocy potrafię sie dosyć mocno zmoczyć.I boje sie że to nie wstarczy. A nie chce co chwile zmieniać mokrego prześcieradła i pościel.

Kleoma napisał/a:

Bo te podkłady to są raczej jednorazowe, na jedną noc. I stosować razem z ta grubą podpaską dla położnic. Zawsze coś może uchroni.
Jeszcze są prześcieradła podgumowane aby łóżko nie zamokło. Albo zwyczajna cerata a na to gruby ręcznik frotte i  zwyczajne prześcieradło i prać po każdym zmoczeniu.

Jeszcze mi się przypomniały rady lekarza dla mojej kuzynki, która moczyła się od dzieciństwa do wieku dojrzałego aby pić dużo od wczesnego rana do  popołudnia a wieczorem to już ograniczyć picie. W ten sposób organizm się nie odwodni a uda się bez oddawania moczu przespać noc.
Ale czy to u ciebie zadziała to trudno powiedzieć.

25

Natalia, każdy z nas już tutaj przeczytał 10x, że w nocy potrafisz się mocno zmoczyć.

Ja bym Ci jeszcze doradziła wizytę u fizjoterapeuty uroginekologicznego.

26

Chciałabym  poznać też  porady innych osób
dlatego może Ci się wydawać że ciągle to samo piszę.

Lady Loka napisał/a:

Natalia, każdy z nas już tutaj przeczytał 10x, że w nocy potrafisz się mocno zmoczyć.

27

Natalia119 napisał/a:

Lady Loka napisał/a:

Inne osoby przeczytają wątek zanim cokolwiek powiedzą.
O ile nie wymiękną przy 3 poście.

28

Co masz na myśli ?

Lady Loka napisał/a:
Natalia119 napisał/a:

Lady Loka napisał/a:

29

Natalia119 napisał/a:

Co masz na myśli ?

Lady Loka napisał/a:
Natalia119 napisał/a:

Że pomimo otrzymania kilku odpowiedzi o tej samej treści pytasz znowu o to samo.
Nie wyczarujemy Ci tu cudów, naprawdę. Fizjoterapia + zabezpieczenie i tyle. Nie ma naprawdę innej opcji i nikt innej nie napisze.

30

No racja zgodzę sie z Tobą .Ćwiczę mięśnie pęcherza ale skutków nie widzę . Wiem że będę musiała nosić pieluchy .Ale widzę że innego wyjścia nie ma bo lepsze pieluchy niż zmiana prześcieradła prawie codziennie albo zmiana mokrego ubrania choć na dzień stosuję te grube podpaski .  Tylko że to jest dla mnie krępujące i się bardzo tego wstydzę. Dziwnie się czuję jak wyjdę np na miasto  i że zaraz mogę się posikać to jest dla mnie krepujące . I liczyłam na jakieś porady jak uniknąć pieluchy . 

Lady Loka napisał/a:
Natalia119 napisał/a:

Co masz na myśli ?

Lady Loka napisał/a:

Że pomimo otrzymania kilku odpowiedzi o tej samej treści pytasz znowu o to samo.
Nie wyczarujemy Ci tu cudów, naprawdę. Fizjoterapia + zabezpieczenie i tyle. Nie ma naprawdę innej opcji i nikt innej nie napisze.

31 Ostatnio edytowany przez Natalia119 (2019-01-13 00:35:39)

Z tego wynika że jednak będę musiała na noc zakładać pieluchę a w dzień te grubsze podpaski . Tylko że się mocno tym krepuję i dziwnie się czuję .

Cyngli napisał/a:

32

Natalia119 napisał/a:

Z tego wynika że jednak będę musiała na noc zakładać pieluchę a w dzień te grubsze podpaski . Tylko że się mocno tym krepuję i dziwnie się czuję .

Cyngli napisał/a:

Natalia, istnieje naprawdę wiele sposobów na poradzenie sobie z nietrzymaniem moczu. Nie musisz zakładać na noc pieluchy, możesz skorzystać z tak zwanych majtek chłonnych. Są zakładane jak bielizna i nie wywołują dyskomfortu, a jednocześnie są bardzo chłonne. Dodatkowo wiele osób z tym problemem nosi je nawet w trakcie dnia, gdyż są niewidoczne pod ubraniem. Moja mama  korzystała z nich przez długi czas po operacji - ja kupowałam je na stronie seni24.pl, ale myślę, że znajdziesz je w wielu miejscach, bo to coraz bardziej popularny produkt. Są tez pieluchy anatomiczne i duże wkładki, które możesz podtrzymywać majtkami siateczkowymi. Coś w rodzaju wkładów dla kobiet w połogu, ale są bardziej chłonne bo żelują wydzielinę.
Pamiętaj jednak, żeby przede wszystkim dużo ćwiczyć. Możesz robić to w każdym miejscu, co jest dużym plusem. Ale lepsze wyniki zauważysz korzystając z kulek gejszy, które są dodatkowym obciążeniem dla mięśni macicy. I nie martw się, nie jesteś skazana na nietrzymanie moczu. Mięśnie się wzmocnią, jeśli będziesz ćwiczyć każdego dnia smile

Posty [ 32 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » moczenie nocne ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018