Jak odnalezc sens w zyciu. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak odnalezc sens w zyciu.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Jak odnalezc sens w zyciu.

Witam wszystkich. Wiem ze to brzmi pusto, bo chyba kazdy ma jakies cele i marzenia. Ale ja ich nie mam. Wychowalam sie w toksycznej rodzinie, bez ojca, z matka ktora miala problemy ze soba. Bila mnie i pozostalych czlonkow rodziny, wyzywala od kurew nawet gdy bylam malym dzieckiem, awantury byly na porzadku dziennym. Byla bardzo agresywnym czlowiekiem, wszczynala awantury o wszystko, ale pod koniec zawsze stawala w roli ofiary, ze wszyscy sa winni tylko nie ona. Nie mozna bylo z nia porozmawiac. Nie pracowala, wszystko jej bylo obojetne.  A ja nie umialam sobie poradzic z tym jakim ona jest czlowiekiem, wpadlam w zaburzenia odzywiania, nerwice. Nienawidzilam siebie, mojego zycia, nie wytrzymywalam psychicznie. Moze jestem slaba, moze ktos inny lepiej by sobie poradzil. Ucieklam stamdad gdy tylko bylam pelnoletnia. I zostalam prostytutka. Najpierw zerwalam kontakt z matka potem sama sie odezwalam. Sama powiedzialam jej co robie ale jej bylo to obojetne. Pomagalam jej finansowo. Po 1,5 roku zakochalam sie w moim kliencie. Mimo ze on mnie wykorzystywal i traktowal jak psa 2 lata bylam z nim w zwiazku, po pol roku znajomosci rzucilam ta prace. Pomagalam mu finansowo tak dlugo jak pracowalam w burdelu. Myslalam w mojej glupocie ze ta milosc to moj ratunek. On zostawil mnie w koncu, po licznych pobiciach i zdradach. Nie umialam sie z tym uporac, zylam z nim za granica, bez papierow, nawet nie moglam podjac normalnej pracy. Myslam ze musze wrocic do burdelu ale znalazlam prace na czarno jakos wyrobilam finansowo, spalam wszedzie nie majac mieszkania ale  pozbieralam sie psychicznie myslalam ze powoli zaczynam zyc. W koncu dostalam papiery, mialam szanse na rozpoczecie normalnej pracy, wynajecie mieszkania. Tu gdzie teraz jestem nikt nie zna mojej przeszlosci. Na zewnatrz probuje byc normalna, silna. Ale coraz bardziej upadam. Patrze na siebie w lustrze i pytam sie po co istnieje taki czlowiek jak ja. Walcze i walcze ale wpadam zawsze z deszczu po rynne. I mysle ze sama jestem sobie winna, bo ja nie znam normalnosci, w moim zyciu nic nie bylo normalne. W srodku jestem jak mala dziewczynka ktora tylko czeka by ktos przyszedl i sie nia zaopiekowal. Mimo ze zawsze sama sobie radze, lepiej lub gorzej, ale jakos ciagne naprzod. Nie mam nikogo. Nikogo kto by znal prawde o mnie i akceptowal taka jaka jestem. Ale kto normalny moze pokochac kogos takiego jak ja? Probowalam setki razy wymazac przeszlosc z mojej pamieci. Ale jak zapomniec cale moje zycie. To wraca jak bumerang, zawsze wraca. Przez chwile jest dobrze, gdy udaje mi sie siebie oszukiwac. Ale to taka moja gra samej ze soba. Nawet nie wiem po co to pisze bo jaka moze byc rada dla mnie. Zyj dalej, az umrzesz?  Chyba chcialam tylko to z siebie wyrzucic.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak odnalezc sens w zyciu.

Witaj Carina. Cóż, masz spory bagaż ale myślę, że też masz niezłą perspektywę na przyszłość... Piszesz, że ciągle potrzebujesz żeby przyszedł, znalazł się ktoś kto Cie pokocha, zaakceptuje, zaopiekuje się Tobą, że nie masz nikogo. Otóż Kochana, masz siebie! Po tym co przeczytałam, widzę po drugiej stronie odważną, bardzo silną młodą kobietę, która może góry przenosić! Poza tym, myślę, że nie powinnaś walczyć ze sobą żeby wymazać przeszłość z pamięci, to może się nie udać, podejdź do tego po prostu, było minęło i skorzystaj z tych swoich doświadczeń, żeby teraz żyć lepiej, pełniej.  Wiem, że Twoja przeszłość to ogrom niedobrych wydarzeń ale one już były, to już jest za Tobą, przeszłaś przez to wszystko i chyba jedno wiesz na pewno... wiesz jak nie chcesz żyć, w jakich relacjach, wiesz jak nie chcesz być traktowana i tego się trzymaj. Jest taka mądrość życiowa, którą poczułam na własnej skórze: ludzie traktują nas dokładnie tak jak im na to pozwalamy. I masz rację w tym, że piszesz, że to Twoja wina, tak zgadzam się, traktowali Cie tak jak im pozwalałaś.
Zastanawiasz się czy ktoś jest w stanie Cię zaakceptować, pokochać... Zaczęłabym od pytania podstawowego... czy Ty sama siebie akceptujesz i kochasz, bo to Ty jesteś tutaj najważniejsza! Jesteś po prostu wyjątkowa! Świadczy o tym wszystko to co w życiu przeszłaś... Zatrzymaj się i popatrz jaką drogę przebyłaś i gdzie teraz jesteś. Zastanawiałaś się co chcesz w życiu osiągnąć..? jeśli nie to się zastanów, tylko pamiętaj Ty w roli głównej. Twoim najświętszym obowiązkiem jest zadbać o siebie, tak właśnie o siebie! Jak doświadczenie Ci pokazało, nikt nie zadbał o Ciebie tak żebyś była szczęśliwa i zadowolona. Po pierwsze dlatego, że żaden człowiek nie jest na świecie po to żeby uszczęśliwiać drugiego, a po drugie dlatego, że nikt lepiej od Ciebie samej nie wie czego Ci do szczęścia potrzeba.
Osiągnęłaś już bardzo dużo, jesteś niezależna finansowo i to jest ogromny sukces, widzisz ile potrafisz smile teraz należy tylko małymi (albo dużymi) krokami posuwać się do przodu! Jaki to przód? Ty mi powiedz, czego w życiu chcesz, czego pragniesz... ale odpowiadając na te pytania pamiętaj, jesteś wyjątkowa, silna i możesz wiele... tylko czego byś dla siebie w życiu chciała, żeby być zadowoloną, szczęśliwą...

3

Odp: Jak odnalezc sens w zyciu.

strasznie przykre to o czym piszesz,chciałbym Ci jakoś dodać otuchy ale wiem ,że to nie takie proste..Nie znam Cię ale trzymam za Ciebie kciuki.jeżeli będziesz tu zaglądać to proszę napisz jeszcze coś,co robisz albo jak się czujesz,też coś napiszę.trzymaj się dobranoc pa

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak odnalezc sens w zyciu.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018