dlaczego nie potrafię być bardziej stanowcza:( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » dlaczego nie potrafię być bardziej stanowcza:(

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: dlaczego nie potrafię być bardziej stanowcza:(

Witam,
nie wiem czy w odpowiednim miejscu umieszczam swojego posta bo jestem tu pierwszy raz ,ale zaryzykuję. jestem w związku już od 4 lat w tym można powiedzieć że pierwszy i ten obecny rok to jakaś porażka. niby wiem czego oczekuje od życia i swojego partnera, ale nie potrafię być os asertywną i stanowczą. problem polega na tym że mój wybranek serca ma problem "flirtowania z innymi", gdy tylko się o tym dowiaduję i wybucha burza miedzy nami on potrafi tak wszystko przekręcić że zazwyczaj mu jakoś to daruje i wybaczam, ale za każdy razem jest to samo a nawet gorzej teraz zaczyna wychodzić z propozycjami spotkań. mam już tego na dobrą sprawę dosyć bo moje nerwy już wysiadają, ostatnio zastanawiam się nawet nad wyprowadzeniem z domu bo te chore rozmowy dlaczego tak robi co chce poprawić w naszym związku itp już mnie męczą bo na dobrą sprawę nic nie dają, a o terapii nie chce słyszeć bo to dla niego strata pieniędzy i czasu. najgorsze jest to że ja go kocham i boję się go stracić:(jestem w stanie zawalczyć o niego i nasz związek ale nie wiem, co najgorsza jak:(wiem jedno że jeśli nie podejmę tu konkretnej decyzji co dalej z naszym wspólnym życiem i jak ewentualnie to ratować będę tkwiła w dziwnej relacji, gdzie to ja toleruję jego wybryki i nigdy nie zdecyduję się postawić temu czoła. 3lata temu ta sytuacja na tyle mnie przerosła że próbowałam popełnić samobójstwo, dziś wiem że nie chcę popełnić tego błędu jeszcze raz.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: dlaczego nie potrafię być bardziej stanowcza:(

Proponuję jedno- bądź asertywna, powiedz "Nie!", spakuj jego rzeczy i niech sobie flirtuje będąc wolnym.

Nie traktuj życia zbyt serio. I tak żyw z niego nie wyjdziesz.

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą

3

ten problem jak Ty to nazywasz to dla niego zapewne świetna zabawa.
jemu jest tak dobrze i nie chce tego zmieniać.
więc albo to akceptujesz
albo kończysz relację i
się wyprowadzasz albo wyprowadzasz jego, w zależności czyj to kąt.

4

dziękuję za odpowiedzi. najgorsze jest to że mieszkanie jest wspólne 50na50. dzisiaj sporo nad tym myślałam i niby jestem zdecydowana odejść nawet w tej chwili ale się panicznie boję że nie dam rady sobie z tym poradzić. niedawno zmieniłam pracę weszłam w nowe towarzystwo, niby os są miłe ale jakoś trudno mi się zaaklimatyzować.  myślę że on coś podejrzewa bo dzisiaj o dziwo zaczął się interesować moim dziwnym zachowaniem a raczej wypytywać co mnie tak dręczy. nic mu nie odp bo co to da że mu powiem po raz setny że wiem o jego "nic nieznaczących flirtach". muszę to wszystko jeszcze raz dokładnie przemyśleć, przespać się z tym i zdecydować, bo ja nie chcę być traktowana przez resztę życia jak teraz. zastanawiałam się też o wizycie u psychologa.

5

Proponuje skorzystac ze szkoleń asertywnosci i rozwoju osobistego,a przede wszystkim wizyty u psychologa :)latwiej bedzie Ci odzyskac wiare w siebie

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » dlaczego nie potrafię być bardziej stanowcza:(

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018