Kiedy jest ten odpowiedni moment by zostać matką ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Kiedy jest ten odpowiedni moment by zostać matką ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

Temat: Kiedy jest ten odpowiedni moment by zostać matką ?

Zaczęłam sie tutaj troche otwierać na tym portalu. Mam 32 lata, byłam w związku, który przeobraził sie w taki "na odległość", straciałam prace..Każdy teraz pyta mnie o cel i sens mojego życia, a ja nie umiem im powiedzieć nic, co by ich zachwyciło. Pojawiły sie lęki i refleksja: Jaka ja już jestem "dojrzała"...Kiedy ukochany, który przyspożył nam wielu zawirowań uczuciowych nagle nas zostawia, zostajemy z rozdartym sercem i samotnoscią. Wtedy pytam się siebie, moze mogłam mieć z nim chociaż dziecko, wtedy nie czułabym takiej pustki..

Nie wegetujmy - żyjmy !
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kiedy jest ten odpowiedni moment by zostać matką ?

CZasymira dobrze, że nie masz z nim dzieci skoro okazało się. że nie jesteście dla siebie, wiele kobiet teraz decyduje się na późniejsze macierzyństwo, mam wiele koleżanek "singielek" w Twoim wieku smile wszystko przed Tobą smile piszesz, że moż elepiej gdybyś miałą z byłym dziecko...ale nie dla tego dziecka, dziecko potrzebuje mieć oboje rodziców, moment na macierzyństwo dla każdej kobiety jest inny, znajdziesz stałego partnera , który będzie Cię kochał i nosił na rękach i zapragnie mieć z Tobą dziecko smile teraz czujesz pustkę, to normalne ale to minie, daj sobie szansę i zacznij żyć pełnią zycia bez niego. Jesteś młoda i dojrzała jak napisałaś a więc bardziej doświadczona i mądrzejsza . GŁOWA DO GÓRY!

"Prosiłam o wszystko ,żeby cieszyć się życiem, dostałam życie ,żeby cieszyć się wszystkim "
Jadzia 19.04.2011, SN, godz. 10.55, 2550, 53 cm.

3

Może to tylko moje zdanie, ale uważam, że nie powinna mieć dziecka osoba, która chce je mieć z powodu swojej samotności. Dziecku powinno się zapewnić pełną rodzinę, jeśli tylko jest to możliwe, oddać siebie (co jest sporym poświęceniem, na które np ja nie jestem gotowa).

Mojego faceta często nie ma w domu np dziś siedzę sama od rana a on wróci pewnie o 18.. Dlatego chce mieć psa ;D Mam mocny instynkt macierzyński i czasami potężne uczucie, że chce! Dlatego pragnę przelać moją chęć miłośc itp na zwierzaka, przynajmniej na razie ;D

A kiedy jest ten odpowiedni moment?
Według mnie każda powinna wiedzieć sama, dla mnie po studiach, przepracowanym choć roku, gdy będę miała swoje mieszkanie a partner pracę. Musze być pewna, że na wszystko mi starczy, że będę miała gdzie się podziać na kolejnych parę lat ;D

4

Dziecko nie być "uzupełnieniem" pustki, ma być sukcesem, uwieńczeniem miłości. Powinno mieć szczęśliwych kochających rodziców.

5

Dla mnie ten czas nadszedł dośc niespodziewanie, bo nigdy dzieci mieć nie chciałam i samą mnie to zaskoczyło - kiedy zaczęłam budować związek z moim mężem (wtedy jeszcze chłopakiem), dość prędko stało się dla mnie oczywiste, że będziemy mieć dzieci. Nie po to aby wypełnić pustkę, czy ratować związek - bo to najbardziej idiotyczne powody jakie można mieć w tym temacie - a wręcz przeciwnie, jako "owoc naszej miłości". Brzmi to śmiesznie może, ale tak jest wink Kochamy siebie tak mocno i nasz związek jest tak pełny, że pojawiła się chęć obdarzenia tą miłością jeszcze kogos.

Chciałby nad poziomy człek - a tu ciągle niż.
Nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż.

6

Zaskoczyły mnie troche odpowiedzi, ale tez nasuwa mi się myśl, że warto słuchać starszych czasem i bardziej doświadczonych....choć mimo to lubię sie wyłamywać i iść sobie własną, wiadomą drogą..Kiedy może być odpowiedni moment na dziecko ? Kiedy poczuła to Madonna ? ...Kiedy ja będę gotowa..Kto to wie....?..czas pokaże.

Nie wegetujmy - żyjmy !

7

Dziecko nie jest rozwiązaniem Twojego problemu z samotnością. Jeśli nie umiesz stworzyć rodziny to nie będziesz też umiała właściwie postępować z dzieckiem. Mimo Twojego wieku jesteś nie dojrzała i nie odpowiedzialna. Dobrze że nie masz dziecka bo tylko by cierpiało przy takiej kobiecie jak Ty.

8

"nie odpowiedzialna, nie dojrzala", ja bym inaczej to nazwala, troszke za bardzo egoistyczna, ale  troche rozumiem taki tok myslenia, na szczescie gdy emocje mi opadly po rozstaniu otworzyl mi sie umysl.

9

Chyba nie ma odpowiedniego momentu ale moje ciało powoli się starzeje, nie jest już takie jędrne jak kiedyś...a napompowany brzuch mi został ;-)

Nie wegetujmy - żyjmy !

10 Ostatnio edytowany przez USER (2013-03-25 13:46:16)

Nie wiadomo kiedy jest dobry moment na dziecko, to sie po prostu czuje, chyba ze sie nie planuje i zycie zaskakuje samo i nagle pojawia sie maleństwo. Wtedy na pewno juz sie chce byc matka, od pierwszego momentu swiadomosci ze ma sie istotke w brzuszku:)

Co do planowania ciąży to wydaje mi sie ze dosyc wazne jest rowniez czy wgl sie lubi dzieci i czy jest odpowiedni partner do zostania ojcem. Bo nie warto z własnej woli pozbawiac ojca. Istotne jest tez aby byc stabilnym finansowo, tak aby mozna bylo zapewnic mu nie tylko milosc ale i rowniez przyszlosc i byt.

Rozumiem, ze po rozstaniu czujesz pustke która chciałabys wypełnic, ale nie tedy droga, pomysl moze o jakims sporcie i otwarciu sie na innych w realu, moze akurat kogos poznasz;) powodzenia

11

czasymira napisał/a:

Chyba nie ma odpowiedniego momentu ale moje ciało powoli się starzeje, nie jest już takie jędrne jak kiedyś...a napompowany brzuch mi został ;-)

Myślę że szukasz trochę usprawiedliwień i sama doszukujesz się tzw. "drugiego dna". Jeśli nie czujesz tej potrzeby z głębi serca żeby zostac mama to nie ma co tego na sobie czy partnerze wymuszać. taka chwila sama przyjdzie i wówczas okaże się że będziesz cudowną mamą!! ALe jeśli ma to byc decyzja " bo trzeba/bo wypada/ bo mam juz 30." to jest wg mnie bez sensu. Ja znam wiele kobiet które urodziły pierwsze dziecko w wieku 38- 40 lat, są szczęśliwe! Same się spełniły i teraz moga oddać część siebie dziecku:) Poczekaj cierpliwie na ten moment a skup się jak na sobie, na być spełniona i szczęśliwą, tak żebyś mogła powiedzieć kiedyś że przeżyłaś życie super, po swojemu z uśmiechem na twarzy!! I nie zamartwiaj się a uwierz w siebie:D

12 Ostatnio edytowany przez pennylane (2013-03-28 19:16:44)

Nigdy nie ma idealnego momentu na dziecko a każda kobieta, która na niego liczy może czekać nawet i całą wieczność. Jednocześnie jednak, według mnie, nie ma również absolutnie złego momentu na dziecko. Są natomiast etapy lepsze i gorsze na macierzyństwo.

Jeśli pytasz się nas o to czy obiektywnie 32 lata to późno - według mnie odpowiedź brzmi "nie". Tak samo jak obiektywnie 22 lata to nie "wcześnie". Każdy jest inny, każda sytuacja jest inna. I chodzi tu zarówno o emocjonalność kobiety jak i o jej warunki fizyczne - bo uwierz, ciało niejednej 32 latki może być w lepszym stanie niż niezdrowo się odżywiającej, pijącej hektolitry alkoholu i balującej 5 razy w tygodniu dwudziestki smile

Nie masz się czym przejmować. Dla Ciebie "ten" moment jeszcze nie nadszedł. Czekaj na niego spokojnie - i tak nic nie przyspieszysz smile Gdy pojawi się odpowiednia osoba - poczujesz to. I co ważne - tu pewno wiele dziewczyn się ze mną nie zgodzi - ja uważam, że dominującego wpływu na wybór partnera, z którym mamy dziecko NIE MOŻE mieć absolutne przekonanie o tym, że będziemy z nim całe życie.
Tak to bywa, że rozstania potrafią przyjść nagle. Nie da się niczego zaplanować. Nie wolno mówić, że dziecko MUSI mieć pełną rodzinę. Dziecko MUSI mieć oboje fajnych rodziców - a to, czy będą oni parą czy nie zależy od tego jak potoczy się ich życie. Niestety nie zawsze jest tak jak to sobie wyśniłyśmy dlatego planując macierzyństwo patrzyłabym przede wszystkim na to jakim ojcem będzie twój facet - a nie na to jakim jest partnerem.

Are you an idiot? No, sir, I'm a dreamer

13

Moim zdaniem "chce dziecko bo jestem samotna" to strasznie egoistyczne podejście. Dziecko to nie zabawka!
Zaszłam w ciąże bardzo młodo. Nie dlatego, że wpadłam, my chcieliśmy tego dziecka. Dziecko ma scementować związek, a nie być pocieszeniem w chwilach samotności. Dziecko potrzebuje obojga kochających się rodziców...

14

U mnie ten moment jeszcze nie nastał by zostać matką, choć mówią że 33 lata to już dużo.

Nie wegetujmy - żyjmy !

15

pennylane napisał/a:

Nigdy nie ma idealnego momentu na dziecko a każda kobieta, która na niego liczy może czekać nawet i całą wieczność. Jednocześnie jednak, według mnie, nie ma również absolutnie złego momentu na dziecko. Są natomiast etapy lepsze i gorsze na macierzyństwo.

Jeśli pytasz się nas o to czy obiektywnie 32 lata to późno - według mnie odpowiedź brzmi "nie". Tak samo jak obiektywnie 22 lata to nie "wcześnie". Każdy jest inny, każda sytuacja jest inna. I chodzi tu zarówno o emocjonalność kobiety jak i o jej warunki fizyczne - bo uwierz, ciało niejednej 32 latki może być w lepszym stanie niż niezdrowo się odżywiającej, pijącej hektolitry alkoholu i balującej 5 razy w tygodniu dwudziestki smile

Nie masz się czym przejmować. Dla Ciebie "ten" moment jeszcze nie nadszedł. Czekaj na niego spokojnie - i tak nic nie przyspieszysz smile Gdy pojawi się odpowiednia osoba - poczujesz to. I co ważne - tu pewno wiele dziewczyn się ze mną nie zgodzi - ja uważam, że dominującego wpływu na wybór partnera, z którym mamy dziecko NIE MOŻE mieć absolutne przekonanie o tym, że będziemy z nim całe życie.
Tak to bywa, że rozstania potrafią przyjść nagle. Nie da się niczego zaplanować. Nie wolno mówić, że dziecko MUSI mieć pełną rodzinę. Dziecko MUSI mieć oboje fajnych rodziców - a to, czy będą oni parą czy nie zależy od tego jak potoczy się ich życie. Niestety nie zawsze jest tak jak to sobie wyśniłyśmy dlatego planując macierzyństwo patrzyłabym przede wszystkim na to jakim ojcem będzie twój facet - a nie na to jakim jest partnerem.

bardzo dobrze napisane smile "nie ma idealnego momentu na dziecko" czasami Ci co planują nie mogą sad a Ci co nie chcą akurat w tym danym momencie ono się pojawia
Tój moment też nadejdzie POWODZENIA czasymira smile

Staś 02.10.2011 . godz 12:15 . 58cm . 3300g big_smile
moja mała iskierka smile

16

Gratuluje Stasia ;-)

Nie wegetujmy - żyjmy !

17

Moj matka urodziła mnie , gdy miała 20 lat. Matka mojego męza podobnie. Ja urodziłam moją corkę w wieku lat 28. Córka ma lat prawie 32. I jeszcze nie ma dzieci. Babcie się niepokoją. I ja też, trochę.
Bo jeszcze ważny egzamin. Bo jeszcze dom nie gotowy... Bo to ONA zarabia dobre pieniądze... Na dom i życie.
Taką cenę płacą kobiety za swoją niezależność. Nie ma czasu na dziecko.
Uspakajam swoją córkę. To co działo się w życiu kobiety miedzy 20-tym a 30-tym rokiem życia, teraz przesunęło się o dekadę. Cóż, takie czasy. Długa edukacyjna ścieżka. Porządna antykoncepcja, która eliminuje wpadki. Można życie zaplanować, nie tak jak kiedyś.
Oby tylko nie było za późno...
Z drugiej strony mam przykład swojej koleżanki, która urodziła dzieci w wieku 45 i 47 lat. Uważam, że to późno. Dzieci nie mają dziadków, bo umarli. Rodzice są starzy, a dzieci zostaną same zbyt wcześnie.

18

Moja siostra ma dziecko. Chciałabym ją czasem mieć na własność, pozwolić jeść słodycze, pogłaskać po główce, pozwolić na szaleństwo..swoich pociech jeszcze nie mam.

Nie wegetujmy - żyjmy !

19

czasymira napisał/a:

mieć na własność, pozwolić jeść słodycze, pogłaskać po główce, pozwolić na szaleństwo.

Rzecz w tym, że na żadnej z tych rzeczy nie polega rodzicielstwo...

A już w szczególności nie w posiadaniu na własność.

Chciałby nad poziomy człek - a tu ciągle niż.
Nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż.

20

A ja uważam, że taka gadanina w stylu dziecko powinno być owocem miłości, z ukochanym jest zwyczajną dyskryminacją. To niby oznacza, że inne dzieci są gorsze? Albo ta cała gadanina o stabilności finansowej... przepraszam bardzo, ale to pojęcie baaaardzo względne, bo dla niektórych taka stabilność to po prostu praca na umowę o pracę, a dla innych zarobki min. 4 tys. razy dwa. Ludzie czekają latami na ten odpowiedni moment, a potem mają już tę swoją wielką miłość, męża, mieszkanie 70 m po 13 tys. za metr, świetną pracę i nagle się okazuje, że na dziecko już za późno. Jak usłyszy to 40latka to jeszcze nie ma dramatu, gorzej jak dziewczyna jest tuż po 30tce.

Nazywacie autorkę egoistką, ale tak naprawdę niby z jakiej racji? Jedyne do czego ja bym mogła się przyczepić, to że żałuje, że nie jest samotną matką w sytuacji gdy straciła pracę (tak ja zrozumiałam z któregoś tam z komentarzy) Na pewno jednak nie jest dla mnie egoizmem marzenie o dziecku. A gadanie o wielkiej miłości w czasach rozwodów to można sobie wsadzić w wiadome miejsce, bo niby czym takie dziecko miałoby się różnić od dzieci z rozbitych rodzin?

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy

21

Dzięki za uwagi. Minęło troche czasu...Temat jest rozległy. Ja ciągle chce sie tu udzielać i pisać, bo to daje mi poczucie jakieś więzi z osobami , które się tu udzielają. Temat był "Kiedy jest odpowiedni moment by zostać matką?"..Netkobiety zapewne to wiedzą i same się borykają z macierzyństwem. Ja nie mam tego dziecka jeszcze ale nie jest to dla mnie wielki dramat. Pogodziłam się z tym że tak jest jak jest. Póki co Pozdrawiam. Cieszmy sie majówką.

Nie wegetujmy - żyjmy !

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Kiedy jest ten odpowiedni moment by zostać matką ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021