Zioła, które trzeba dawkować ostrożnie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Zioła, które trzeba dawkować ostrożnie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Zioła, które trzeba dawkować ostrożnie

Tak tu Wam zachwalam różne zioła i ziółka, ale jest kilka o których trzeba wspomnieć, że trzeba ich używać bardzo ostrożnie i w odpowiednich proporcjach. Są zioła, których przedawkowywać się nie powinno i tyle. Poniżej przygotowałam spisik takich ziół -dla , które dawkujemy ostrożnie dla wszystkich forumowych zielarek smile

Lukrecja - działanie uboczne : zatrzymanie sody i wody w organizmie, wzrost ciśnienia, niedobór potasu we krwi.

Rumianek - działanie uboczne : alergie, kontaktowe zapalenie skóry

Kruszyna - działanie uboczne : biegunki

Senes - działanie uboczne : biegunki, bóle brzucha

Tatarak - działanie uboczne : B - azaron zawarty w olejku niektórych odmian tej rośliny może mieć właściwości rakotwórcze

Czosnek - działanie uboczne :zapalenie skóry, wymioty, biegunki, jadłowstręt, zmniejszenie krzepliwości krw

Jemioła - działanie uboczne : zaburzenie układu krążenia, błony śluzowej żołądka

Piołun - działanie uboczne : halucynacje

Przetacznik : działanie uboczne : zapalenie wątroby

żywokost : działanie uboczne : uszkodzenie wątroby

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez men (2009-05-19 14:52:11)

Odp: Zioła, które trzeba dawkować ostrożnie

No rzeczywiście brzmi groźnie. Że też człowiek nie wie takich rzeczy, a te zioła stosujemy przecież codziennie !

Jestem jaki jestem i nic tego nie zmieni

3

na dziurawiec trzeba uważać, bo gdy kobieta stosuje doustną antykoncepcję hormonalną to podobno obniża jej działanie

4

Ostatnio przedawkowałam tabletki i herbatkę senesową...
ból brzucha był tak straszny jak bym normalnie rodziła...
nie polecam przedawkowania tego leku.. lepiej na początek zapoznać się z treścią ulotki i zażywać senes według wskazań.

Zawsze wychodziłam 13 dnia każdego miesiąca na balkon.
    Patrzyłam w jedna gwiazdę i miałam nadzieję,że on w tym samym czasie patrzy na tę samą..
                                                                                 neutral

5

Na dziurawiec trzeba uważać również, bo może powodować (przy stosowaniu hormonów) krwawienia.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

6

super wątek! ja przy okazji serdecznie zapraszam was na forum o naturze w naszym życiu:) bardzo chętnie posłucham rad dotyczących ...powrotu do natury, oraz waszych z tym doświadczeń:) http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php?id=37610&p=3

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Zioła, które trzeba dawkować ostrożnie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018