waleriana, chmiel, goryczka - trzy zioła na uspokojenie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » waleriana, chmiel, goryczka - trzy zioła na uspokojenie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: waleriana, chmiel, goryczka - trzy zioła na uspokojenie

To prawda, działają słabiej niż te wszystkie syntetyczne leki, ale za to absolutnie nie uzależniają oraz nie mają żadnych skutków ubocznych.

Waleriana - substancje zawarte w jej korzeniach działają bardzo fajnie na układ nerwowy, łagodzą stany napięcia, uczucie niepokoju, pomagają zasnąć. Lekko obniżają ciśnienie.

Łyżeczkę suszonych ziół zalać filiżanką wrzątku. Po 5 minutach odcedzić. Pic dwa razy dziennie.

Chmiel - działa także uspokajająco. Poza tym pomaga zasnąć, pomaga w stanach zmęczenia i wyczerpania organizmu, ułatwia trawienie.

Łyżeczkę suszonych ziół zalać szklanką wrzątku. Po 10 minutach odcedzić. Pic dwa - trzy razy dziennie.

Goryczka - generalnie poprawia nastrój i samopoczucie. Reguluje dodatkowo pracę układu pokarmowego. Pomaga przy zgadze, wzdęciach, zmniejsza uczucie ucisku w żołądku.

Łyżeczkę suszonego sproszkowanego korzenia zalać szklanką wrzątku. Gotować 5 minut. Po 5 minutach odcedzić. Pic łyżeczkę przed posiłkiem.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: waleriana, chmiel, goryczka - trzy zioła na uspokojenie

Moja mama ma takie kropelki z waleriany i rzeczywiście bierze je na uspokojenie , więc waleriana działa na pewno. Kiedyś gdy denerwowałam się przed maturą, zaszyłam kilka tych kropelek ,żeby się nie denerwować i prawie zasnęłam podczas pisania pracy z polskiego hi hi Także, waleriana działa , ale tzreba być ostrożnym.

3

Ja do tych  trzech ziół dodałabym jeszcze ziele dziurawca. Działa podobnie jak goryczka, czyli poprawia nastrój i samopoczucie.  Co więcej wyciąg z dziurawca okazuje się skutecznym lekiem w leczeniu słabej i umiarkowanej depresji. A Można też tak połączyć te ziółka w jeden preparat, środek i takim jest np. Nervomix.

ja sobie łykam od czasu do czasu valerianę i działa na mnie całkiem w porządku. teraz mam dużo stresów i dzięki niej przesypiam te 6 godzin a nie 3 ;] ale piwko przed snem (chmiel) też złe nie jest wink

biedronka morderca ]:-P

5

Jeśli ktoś jest starszy i schorowany, bierze dużo leków, to nawet ziola musi dawkować ostrożnie!

6

Mi kiedyś mama dała jakieś kropelki, nie pamiętam nazwy.. To tak na mnie zadziaały sennie, że na drugi dzień w szkole spałam na lekcji WF, dzwonek mnie obudził dopiero big_smile:D:D
Nie ćwiczyłam, siedziałam na ławce i popadłam w sen smile

7

to znaczy że zadziałały aż za dobrze:) Ja w momentach stresowych przeważnie nie mogłam spać i tłukłam się do rana. Teraz jak muszę biorę wspomniany przez Lukrecję Nervomix. Sporadycznie.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » waleriana, chmiel, goryczka - trzy zioła na uspokojenie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021