rozwód - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: rozwód

witam mam 27 lat  i 4 letnie dziecko.Po 5 latach małżeństwa chciałabym się rozwieśc bo mąż mnie wyzywa i szarpiemy się niestety przy dziecku .o wszystko.Chciałabym załatwic to szybko bez orzekania o winie bo boję się odwetu męża-a ja nie mam dowodów ani świadków na awantury.Boję się przyszłości po rozwodzie bez orzekania o winie bo słyszałam o jakiś prawach ex do byłych żon i prawach finansowych dla dziecka z małżeństwa?Czy mam dobre obawy?             dziendoberek.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: rozwód

szybki rozwód   jest mozliwy tylko  w prztypadku  gdy  obie  strony się na  to  zgadzają  Jeżłi twój   mąż się uprze  to może   ten  rozwód przeciagnąć   i  utrudniać  Natomiast  w kwestii zobowiązan  finasowych  to nei za bardzo wiem  co co Ci  dokładnei chodzi

3

dziendoberek2013 napisał/a:

witam mam 27 lat  i 4 letnie dziecko.Po 5 latach małżeństwa chciałabym się rozwieśc bo mąż mnie wyzywa i szarpiemy się niestety przy dziecku .o wszystko.Chciałabym załatwic to szybko bez orzekania o winie bo boję się odwetu męża-a ja nie mam dowodów ani świadków na awantury.Boję się przyszłości po rozwodzie bez orzekania o winie bo słyszałam o jakiś prawach ex do byłych żon i prawach finansowych dla dziecka z małżeństwa?Czy mam dobre obawy?             dziendoberek.

To prawda, że jak jeden z małżonków nie wrazi chęci rozwodu bez orzekania winy. To może być problem. Nigdy nie słyszałem o prawach ex do byłych żon. Natomiast co do finansów, to są zasądzone alimenty na dziecko wypłacane rodzicowi przy którym ono jest. Ale sąd też określa częstotliwość spotkań, charakter wakacji itp.

Czy jestem szczęśliwy a jaka jest definicja "szczęścia"?
                          GG 3****4

4 Ostatnio edytowany przez zagubiona_i_co_dalej (2012-11-06 13:01:44)

Mąż może doamgać alimentów od byłej żony itp.

Rodzicei podczas rozwodu moga podpisać plan wychowawczy dziecka - i wtedy sąd sie nie wtrąca do tego. Przy tym mogą pomóc mediatorzy.

Sąd narzuca tylko wtedy, kiedy 2 rodziców nie może się dogadać, nie chce - nieważne.

Jaki odwet? Jak mu pokażesz, że się go nie bnoisz, to nic nie zrobi. Chcesz mieć dowowy, idź na policję, załóż niebieską kartę, jak Cię udezy zrób obdukcję, wezwij policje. Zapytaj sąsiadów, czy nie mogliby zeznawać. Nagrywaj na kamerę, dyktafon.

Nie daj się zastraszyć. Wtedy na pewno nei przegrasz. Idź do prawnika - jak Cię nie stać, to są darmowi. Ale powiem Ci szczerze po rozprawie o alimenty - którą niejako wygrałam, wiem, że jak będę się rozwodzić, to tylko w obecności prawnika.

Dzięki.Tylko że nie chcę robić wojny rozwodowej  bo nie mam pomocy rodziny ,kaski siły ani zdrowia na walki a ojciec jest mściwy jak teraz by mnie nie dorwał to zrobiliby to inni w jego imieniu  a ja jestem sama ze sobą.I wiem że na instytucje państwowe nie ma co liczyć bardzo.

6

Wydaje mi się że  ex może ubiegać się o  alimenty  od partnera  tylko  wtedy  gdy została  orzeczona  wina  na jego korzyść
nagrania  nie są dowodem  jełżi osoba  nagrywana nie została   o tym poinformowana
Rozwód  z prawinikiem jak najbardziej popieram

Wyprowadziłam się z synem dopiero 2 tygodnie temu do brata ,a mieszkanie  i cała reszta jest tylko męża  (kupione przed ślubem).

8

Tango napisał/a:

Wydaje mi się że  ex może ubiegać się o  alimenty  od partnera  tylko  wtedy  gdy została  orzeczona  wina  na jego korzyść
nagrania  nie są dowodem  jełżi osoba  nagrywana nie została   o tym poinformowana
Rozwód  z prawinikiem jak najbardziej popieram

zgadza sie,jesli rozwod jest z orzeczeniem winy to osoba niewinna moze ubiegac sie o alimenty od osoby winnej rozpadowi malzenstwa.Takie alimenty trwaja 5 lat ale w szczegolnych przypadkach sad moze przedluzyc ten okres.Jesli rozwod jest za porozumieniem stron to trwa wtedy kilka minut,po takim rozwodzie zaden z partnerow nie moze sie o nic ubiegac od drugiej osoby.Jesli rozwod jest za porozumieniem to osoba przy ktorej zostanie dziecko dostanie alimenty na nie.Co pol roku mozna ubiegac sie o podwyzszenie alimentow.Osoba winna rozpadowi nie moze podniesc wysokosci alimentow na dziecko.
Ja niedawno mialem sprawe rozwodowa,nie mialem adwokata ( ex miala ) dostalem rozwod z orzeczeniem winy zony.

Zanim coś zrobisz Zanim kogoś odrzucisz, zranisz Przystań na chwilę Przerwij bieg i zastanów się nad tym czy warto Szalej, baw się - to przywilej młodości Ale nie kosztem innych Czyste uczucia są zbyt cenne, żeby je odrzucać
Myśl dziesięć razy Myśl, zanim zabrniesz za daleko Zanim dojdziesz tam skąd trudno się cofnąć
Zawsze zostawiaj za sobą otwarte drzwi...

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018