Czuję się gorsza z powodu braku pracy......... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Czuję się gorsza z powodu braku pracy.........

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Czuję się gorsza z powodu braku pracy.........

Zaczęłam wątek ponieważ nie mogę sobie poradzić z tym, że pomimo iż szukam pracy to ciągle jej nie mam. Okropnie mnie ta sytuacja frustruje. W tym roku skończyłam studia licencjackie z Pedagogiki o specjalności -Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Wybieram się teraz na studia magisterskie, także związane z Pedagogiką. Jestem mamą dwuletniej Mai, która rok temu przeszła ciężką operację na otwartym sercu. Z tego względu zrezygnowałam z pracy aby dopilnować dziecko. Dostaję na córkę świadczenie pielęgnacyjne, które córka ma przyznane do końca marca 2013r. Pieniędzy jest niewiele, ale to zawsze coś. Jednak boje się co będzie dalej. Dlatego już od 3 miesięcy szukam pracy. Niestety z marnym skutkiem. W moim zawodzie pracy praktycznie nie ma, w mojej okolicy dwie szkoły podstawowe zostały zlikwidowane. Wysyłam swoje CV do przedszkoli, szkół jednak wszędzie słyszę, że ,,moja aplikacja będzie brana pod uwagę w czasie rekrutacji" i cisza. Jest to dla mnie ogromny stres, czuję się z tego powodu gorsza od innych. Chcę pracować, nigdy nie byłam żadnym leniem i nie mogę bo nie ma pracy. Poza szukaniem pracy w moim zawodzie poszukuję pracy praktycznie gdzie się da. Dla mnie nie byłoby żadną ujmą pracować w sklepie np. mięsnym. Dzwoniłam do pracodawcy ostatnio bo widziałam ogłoszenie i już myślałam że będę mieć tę pracę ale okazało się że zgłosiła się pani która pracowała na tym stanowisku kilka lat i została przyjęta bez niczego. Nigdy nie byłam zazdrosna gdy komuś się układało ale coraz częściej łapię się na tym, że zazdroszczę koleżankom że pracują. Najgorsze jest to, że mój mąż ciągle mnie uświadamia w tym przeświadczeniu że jestem gorsza od niego bo nie pracuję. Wytyka mi to na każdym kroku nawet przy rodzinie i śmieje się ze mnie mówiąc, że dobrze mi tak. Zdaniem męża nie nadaję się do niczego a studia zdałam ,,na ładne oczy". Źle mi z tym dlatego poszukuję pracy, ale nie tylko dlatego. Jestem mamą i muszę o dziecko zadbać, również chcę pracować żeby być pomiędzy ludźmi, w ogóle mieć środki na życie wypracowane własnymi rękami. Nie wiem co robić, boję się że jak nie znajdę pracy to będę o łasce męża a on nie jest dla mnie dobrym mężem. Zarejestrowałam się na różnych stronach internetowych aby znaleźć pracę, może coś źle robię że nie mogę tej pracy znaleźć,proszę o radę.

Zobacz podobne tematy :
Odp: Czuję się gorsza z powodu braku pracy.........

Z pracą jest krucho wszędzie Kochana. Niektórzy szukają 6 mc, więc się nie załamuj. Z tym mięsnym to nie rozumiem aluzji. Sama studiuję, ale w tych czasach większą glorię daję praca niż studia.
Trochu mi Kochana żal Ciebie, taka młoda, a już dziecko. Dlatego o pieniążkach powinno się myśleć przed dzieckiem, a nie tylko po bobasku i baczyć na męża, bo teraz widzisz poniżanie masz niejako na swoje życzenie choć mąż zachowuje się jak prostacki cham. Jak masz tak małe dziecko to siedź już przy nim, ale w międzyczasie szyj, pisz bajki, poradniki dla dzieci albo rób cokolwiek i sprzedawaj np. na allegro. Załóż wlasną dzialalność gospodarczą i wilk syty i owca cała.

Też się nie dziw pracodawcą, bo masz 22 lata, a już dziecko i zapewne zerower doświadczenie zawodowe. Trzeba bylo myśleć o praktykach, stażach, nawet wolontaracie, certyfikacie językowym. Niestety za brak wyobraźni teraz Kochana płacisz cenę. Nie załamuj rąk tylko kombinuj.

4

Zakochana romantyczka napisał/a:

Też się nie dziw pracodawcą, bo masz 22 lata, a już dziecko i zapewne zerower doświadczenie zawodowe. Trzeba bylo myśleć o praktykach, stażach, nawet wolontaracie, certyfikacie językowym. Niestety za brak wyobraźni teraz Kochana płacisz cenę. Nie załamuj rąk tylko kombinuj.

Co Ty z tym dzieckiem tak się uczepiłaś? To co uważasz że jak dziecko to już koniec świata bo taka młoda a już dziecko. Doświadczenie zawodowe mam, staże także odbyłam a w wakacje skończyłam kilka kursów - mam co wpisać do CV. A to ,że zostałam mamą w tak młodym wieku nie oznacza końca świata bynajmniej dla mnie:) Ciężko jest z pracą ale ja ją szukam więc znajdę w końcu.

5

Doskonale rozumiem Twoją frustrację i obawy o przyszłość. Chociaż 3 miesiące to uwierz, nie jest długi czas.
Masz wykształcenie, jesteś młoda- to są Twoje atuty i TYLKO na atutach powinnaś się skupić. Im więcej CV wysyłasz, im więcej rozmów przeprowadzasz, tym większe są Twoje szanse. Nie wiem i raczej wątpię w sens szukania pracy w każdej branży, nawet Tobie zupełnie obcej. W sklepie nie będą chcieli zatrudnić osoby, która ucieknie jak tylko znajdzie lepszą posadę.Tam raczej skupiają się na doświadczeniu, wykształcenie też raczej nie jest tam istotne. Ja po wielu latach pracy w bankowości też szukam gdzie popadnie, ale na oferty z innych branż nikt nawet nie odpowie. Wiem, chcesz podwoić swoje szanse, ale to może być bardzo trudne.
Moja rada banalna- szukać, szukać i jeszcze raz szukać. Do tego dużo wiary i nadziei, że się uda. Bo uda się ! Trzymam mocno kciuki (przy okazji za siebie też )
Przykre, że osoba, która powinna Cię wspierać, nie robi tego sad

Do koleżanki "Zakochana..."- słowo "Kochana" jest tak podszyte sarkazmem, że niedobrze się robi

6

Kaja74 napisał/a:

Doskonale rozumiem Twoją frustrację i obawy o przyszłość. Chociaż 3 miesiące to uwierz, nie jest długi czas.
Masz wykształcenie, jesteś młoda- to są Twoje atuty i TYLKO na atutach powinnaś się skupić. Im więcej CV wysyłasz, im więcej rozmów przeprowadzasz, tym większe są Twoje szanse. Nie wiem i raczej wątpię w sens szukania pracy w każdej branży, nawet Tobie zupełnie obcej. W sklepie nie będą chcieli zatrudnić osoby, która ucieknie jak tylko znajdzie lepszą posadę.Tam raczej skupiają się na doświadczeniu, wykształcenie też raczej nie jest tam istotne. Ja po wielu latach pracy w bankowości też szukam gdzie popadnie, ale na oferty z innych branż nikt nawet nie odpowie. Wiem, chcesz podwoić swoje szanse, ale to może być bardzo trudne.
Moja rada banalna- szukać, szukać i jeszcze raz szukać. Do tego dużo wiary i nadziei, że się uda. Bo uda się ! Trzymam mocno kciuki (przy okazji za siebie też )
Przykre, że osoba, która powinna Cię wspierać, nie robi tego sad

Do koleżanki "Zakochana..."- słowo "Kochana" jest tak podszyte sarkazmem, że niedobrze się robi

Dziękuje za mądrą radę:) Chociaż mam nadzieję, że jak nie w moim zawodzie to gdzieś indziej znajdę pracę.

7 Ostatnio edytowany przez LeeBee (2012-07-26 08:42:52)

Co ja Ci mogę zaproponować...?

Proponuje Ci w wolnym czasie udzielać się jako wolontariuszka, oczywiście w zawodzie, w którym się kształcisz (np. jakieś świetlice środowiskowe), dlatego, że osoba, która bezinteresownie zajmuje się tym co lubi podwyższa jej wartość i zdobyte doświadczenie będzie procentować.
Niestety nie jest to zawód, w którym łatwo znaleźć pracę (zamykanie szkół itd). Szukaj szerzej, poza miejscowością, w której mieszkasz.

Ale spokojnie, jesteś jeszcze młoda i masz prawo nie mieć doświadczenia, a zwłaszcza w zawodzie.

Najważniejsze, żeby nie pozostawać biernym. Łap się zajęć dorywczych choćby inwentaryzacje.

Porejestruj się na stronach Agencji Pracy Tymczasowej, one mają wiele ofert pracy dorywczej. A w między czasie będziesz szukać pracy stałej.
Odwiedź Urząd Pracy czy Młodzieżowe Biuro Pracy, które funkcjonują w Twojej okolicy.

Pamiętaj! Ten co szuka (na prawdę) znajdzie.

8

Wkurzam się czytając takie tematy... twój mąż to zwykły gbur. Przepraszam, że tak piszę o twoim partnerze ale jak ona może tak Cię traktować?? Należy Ci się szacunek i wsparcie, mimo małego chorego dziecka udało Ci się skończyć już pewien etap studiów, szukasz pracy. Jego zachowanie jest karygodne, powinnaś z jego strony dostać wsparcie a nie upokorzenie. On pracuje, masz dodatek pielęgnacyjny... nie uda wam się przetrwać przez jakiś czas na jednej pensji? Może lepiej odchować malucha i oddać do przedszkola i wtedy poszukać stałej pracy? Jeśli jednak brak pracy Ci doskwiera to ślij wszędzie swoje CV, pytaj znajomych o pracę itd. Nie masz żadnych powodów aby czuć się gorsza z powodu braku pracy - wychowanie dziecka jest trudne. Trzymam kciuki!

9

Zakochana romantyczka napisał/a:

Nie rozumiem dlaczego piszesz do autorki w ten sposób. Nie wiesz jakie ma doświadczenie zawodowe. Ciekawa jestem czy dużo 22-latek ma dziecko po ciężkiej operacji, skończone studia i jeszcze szuka pracy. Wyżyłaś się już dostatecznie?

10

Poszukaj możliwości otworzenia przedszkola. Zdaje się, że są jakieś dotacje na to. A jeśli interesuje Cię praca także w innym zawodzie, szukaj telepracy.

I myśl poważnie o odejściu od męża. On Cię nie kocha, szkoda czasu na takiego.

"Egoizm nie polega na tym, że się żyje jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy" - Oscar Wilde
"Wszystko jest trudne, nim stanie się proste" - Margaret Fuller

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Czuję się gorsza z powodu braku pracy.........

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018