Mój narzeczony nie chce mieć dzieci!!! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Mój narzeczony nie chce mieć dzieci!!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: Mój narzeczony nie chce mieć dzieci!!!

Nie wiem co mu się stało!! termin ślubu ustalony, wszystko było w porządku, ale on ostatnio ostentacyjnie i to śmiertelnie poważnie mówi o tym,że nie zamierza bawić się a tatusia i mamusię. Kiedyś było inaczej, bo planowaliśmy przecież razem założenie rodziny!!!Nie wiem czy rozstać się z nim mimo,że go kocham ponad wszystko?Ja nie wyobrażam sobie rodziny bez posiadania dzieci!!!Czy związać się z nim i potem się martwić jak go przekonać???Czy może po prostu zorganizować niby wpadkę???Sama nie wiem, zaczynam wątpić czy to ma sens, ale nie wyobrażam sobie pójścia mu na rękę byśmy nie mieli dzieci!!!I nie wyobrażam sobie życia bez dzieci, a już na pewno życia z innym mężczyzną...:( co robić?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mój narzeczony nie chce mieć dzieci!!!

No to chyba rychło w czas ujawnił swoją egoistyczną natur e,że liczą się jego potrzeby i zachcianki a nie Twoje!!!To nie wróży dobrze, ja bym -jak to ja-zrobiła awanturę i zobaczyła jakie są szanse na zmianę!!!Jak żadnych, odłożyłąbym termin ślubu, trzeba mu pokazać,że jak nie on to znajdzie się inny ogier..a tacy egoiści kończą jako sami!!!

3

Wcale tak nie jest! Nie martw się na razie i z niczego nie rezygnuj!!
Prawda jest taka, że on się boi!!! Może jeszcze nie dorósł psychicznie do tego by zostać ojcem daj mu więc trochę czasu. Do tego ustaliliście datę ślubu więc poważna sprawa, on się denerwuje ma milion myśli w głowie wielkiego stracha.
Po ślubie wszystko się zmieni, na wszystko potrzeba czasu.
A w desperackich momentach jeżeli nie będziesz chciała czekać zbyt długo to zawsze może zorganizować zasadzkę, po której nie będzie miał wyboru i sam BARDZO SZYBKO do rośnie do bycia tatusiem.
W większości przypadków to mężczyzną pęka serce i stają się czuli oraz prawdziwymi tatusiami po narodzinach pociechy.

Pozdrawiam.

4

Myślę,że to się tak nie zmieni, skoro o tym mówi to jest niedojrzały, niewystarczająco by zostać ojcem!!!Może Cappola ma racjęby może odłożyć datę ślubu, tyle że to może go jeszcz e wystraszyć bo dotrze do neigo,jekśmiertelmie ważne są dla Ciebie dzieci i jak śmiertelnie duża odpowiedzialność nad nim ciąży, a oni się właśnie tego boją!!!Może jeszcze poczekaj ze ślubem, trzeba przetrwać taki kryzys,by potem znów inaczej spojrzeć na wiele spraw!!!Lepiej brać ślub bez stresu ,że na chwilę go przekonałaś, a potem i tak nie wiadomo co mu do głowy przyjdzie!!!To jeszcze chłopiec, nie mężczyzna!!!

5

Czy on wie o tym, ze twoim pragnieniem jest posiadanie rodziny i tego oczekujesz od was w przyszlosci? Na ile to co Ci mowil o niecheci do "zabawy w tatusia" bylo przemyslane, a na ile wypowiedziane w stresie, zlosci ?
Jesli macie zaplanowany slub i kochasz go tak mocno - rozmawiaj z nim i jeszcze raz rozmawiaj. Nie odkladaj tego na pozniej, ale tez obserwuj jak sie Twoj narzeczony zachowuje. Zapytaj go dlaczego wczesniej nie mial nic przeciwko posiadaniu dzieci, a teraz kategorycznie protestuje?
Powiedz mu otwarcie, ze dla ciebie wejscie w zwiazek malzenski i pelna rodzina nierozlacznie oznacza rowniez posiadanie dzieci! Ta kwestia jest jedna z podstawowych, ktore nalezy szczerze rozwazyc przed zawarciem malzenstwa.

Psycholog z wyksztalcenia.
Obszar zainteresowan: piękno człowieka.

6

Powiem ci, że nie rozumiem twojego narzeczonego... jak można być tak egoistycznym i zmiennym? a gdzie jest miejsce na twoje uczucia i twoje zdanie? dwoje kochających się ludzi to para, a rodzina to dwoje kochających się ludzi + owoce ich miłości, tj dzieciaki! myślę sobie, że powinnaś z nim często rozmawiać na ten temat, a jeśli jego poglądy na przyszłość nie ulegną zmianie wtem zastanów się nad ślubem...

7

Reakcja Twojego meza byla naprawde dramatyczna. Wyglada na to, ze ewentualnego potomka uzmyslawia sobie jako wroga nr. 1. Mysle, ze nie jest to tylko decyzja o nieposiadaniu dzieci. Zbyt uwydatnia sie emocjonalne podejscie do tematu. Znasz swojego meza i napewno wiesz lub domyslasz sie jakie sa powody dla ktorych Twoj maz wrecz panicznie boi sie zostac ojcem, byc odpowiedzialnym za nowe zycie etc.
Byc moze potrzebuje pomocy aby przerobic sobie pewne rzeczy. Byc moze jego reakcja byla tak wyolbrzymiona bo nalozyly sie rozne stresy i on wybuchnal wlasnie w tym momencie. Zwlaszcza w sytuacji gdy zostal zmuszony do ustosunkowania sie wobec kwestii starania sie o potomka. Starania sie w terminie najpozniej za 6msc. Mezczyzn nieprzygotowanych do jakiegos tematu (zwlaszcza trudnego) , takie "ultimatum" moze wydobyc najstraszniejsze potwory.

Badz dobrej mysli. Byc moze w tym momencie otworzyl sie w jego glowie proces przerabiania mysli o dziecku.
Niech ma swoj czas na przemyslenie i dojscie do jakiejs decyzji.
Do mezczyzn wiele waznych spraw dociera kroczkami...tak wiele wiecej czasu potrzebuja. Wiem, ze o czas tez tutaj chodzi.
Fakt, ze jestescie malzenstwem wymaga od Ciebie czekanie na niego, az dojrzeje, pouklada sobie sprawy. Daj mu do zrozumienia, ze ma Twoje wsparcie. Niech wie, ze jestes z nim. Rozumiem, ze uslyszalas od niego okropne slowa...Dla dobra przyszlosci, dla waszego malzenstwa i tego co razem tworzycie musisz byc teraz dla niego podpora.

Zycze Ci sily. Staram sie zrozumiec, jak musi byc to dla Ciebie ciezka sytuacja.
Cierpliwosc, zrozumienie, poklady zrozumienia...tego nam trzeba, gdy idziemy przez zycie z mezczyzna...

8

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". Bez watpienia wasze malzenstwo stoi teraz wystawione na wielka probe. Mysle, ze jestes kobieta, w ktorej jest sila by stawic czola tym zawirowaniom.
Twoj maz Ci zasugerowal, ze powinnas rozwazyc sprawe "uniewaznienia malzenstwa", a czy on sam by o to wystapil?
Wydaje mi sie, ze Twoj maz w tym momencie stara sie Ciebie odepchnac, bo nie czuje sie dla Ciebie wystarczajaco dobry. Pokazalas mu, ze dojrzalas do mysli o dziecku, a on nie. Pogubil sie. Faktem jest, ze postawilas wasza przyszlosc pod znakiem zapytania.
Nie mozesz byc dla niego matka, ale okaz mu wparcie jako zona. Nie wszystko jest stracone.
Zycze Ci abys znalazla ukojenie na tej ciezkiej drodze, ale przede wszystkim swiatelko nadziei, ze wszystko jeszcze moze znalesc swoj pomyslny koniec.

9

Szczerze mnie ucieszyla Twoja odpowiedz!!! Mam nadzieje, ze nie raz jeszcze przeczytam o waszych postepach w powiekszaniu rodziny i szczesliwym byciu razem.
Nikt nie mowil , ze bedzie latwo :-)
A tak apropo, jak to jest z 8-kami? Czy to jakis zabieg zalecany przed zajsciem w ciaze? czy raczej to indywidualna sprawa?
Powodzenia i radosci zycze!!

10

POROZMAWIAJ Z NIM nie ma dla mnie nic gorszego niz rozmowa z moim KOchaniem o tym ze ja chce dziecko a on nie i dlaczego konczy sie moim placzem w lazience i gleboko skrywanym zalem licze ze kiedys w koncu bedzie  wpadka ktora zmieni go na kochajacego ojca ....

11

Moze to chwilowa fanaberia Twojego narzeczonego ale jezeli nie-unieszczesliwi Cie na cale zycie,nawet jak zorganizujesz wpadke bedzie nalegal na aborcje ,albo poprostu Cie zostawi.Nie ryzykowalabym i nie czekala na przebudzenie.Bylam w zwiazku 20 lat i tez nie chcial dzieci ,nie nalegalam zbytnio bo mam corke z poprzedniego ale chcialam dziecko ,byla niezorganizowana wpadka i wypial sie.Przezylam juz samotne macierzynstwo i nie chcialam ryzykowac drugiego ,pomogl mi z lekkoscia zaprowadzil do lekarza.
Zwiazek bez dzieci jest bezsensu ,trzeba miec wspolne cele by trwal.Jezeli brakuje celu kazdy zaczyna chodzic wlasnymi sciezkami i nagle biegna one w innych kierunkach.Przemysl przykre konsekwencje postawy Twojego narzeczonego i nie karm sie zludzeniami ze jakos to bedzie bo nie bedzie.

12

Nie wiem naprawdę jak Ci doradzić ale sądzą, że takie decyzje powinno się podejmować przed ślubem, do tego jest okres poznawania i się i narzeczeństwa aby sobie takie sprawy wyjaśniać. Przykro mi to mówić, bo naprawde nie wiem co zrobiłabym na Twoim miejscu...

'Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.'

13

Jak on nie chce mieć dzieci, to nie zachce, wiem to z doświadczenia, wiec musisz znaleźć bardziej odpowiedniego kandydata.

14

To troche pozno Ci o tym powiedzial:( 
Coz ja rozumiem,ze ktos moze nie chciec miec dzieci -bo sie wlasnie do takich osob zaliczam .Nie uwazam sie za egoistke tylko dlatego ze nie chce wydac na swiat nowego czlowieka. Jestem jeszcze mloda i moze zmienie zdanie kiedys.Teraz jednak wydaje mi sie ze swiadomym wyborem bedzie wlasnie nie posiadanie dziecka .Ogladam wiele rodzin ,z dziecmi i nie wiedze jakiejs niezwyklej radosci z samego tego faktu.Zycie jest krotkie ,chcialbym przezyc je po swojemu ,bez odpowiedzialnosci za drugiego czlowieka. Mam swoje pasje ktore chcialabym rozwijac ,posiadanie dziecka w duzym stopniu uniemozliwiloby mi takie zycie . Moi rodzice od zawsze wszystkiego sobie odmawiali abym mnie i mojemu bratu niczego nie brakowalo ,nie wyjezdzali na wczasy ,nie mysleli o sobie tylko odkladali pieniadze na nasze potrzeby. Ja nie chce takiego zycia ,chce miec czas i pieniadze na wlasne potrzeby ...ktos powie ze to egoizm/ mamy tylko jedno zycie ,nie zamierzam byc zlym czlowiekiem ,chce pomagac ludziom ,bezninteresownie .Nie moze mnie ktos zmuszac do tego abym chciala miec potomka ,to tak jakby ktos mi podarowal malego psiaka w pieknym wiklinowym koszu ,a ja musialabym przejac obowiazki ,wychodzenia  z nim na spacery ,dbania o niego itd .To nie wporzadku! Ludzie maja prawo decydowac o tym jak bedzie wygladalo ich zycie.\
Twoj narzeczony jest o tyle nie wporzadku ze powiedzial Ci to tak pozno ,powienniscie wczesniej o tym porozmawiac ,natomiast co do planowanej wpadki to zupelnie jakies nieporozumienie i sadze ze to zly pomysl.

15

chyba musisz poszukac nowego partnera.watpie,zeby z czasem ochota na dzieci mu przyszla.

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Mój narzeczony nie chce mieć dzieci!!!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018