FCE - ile czasu potrzeba żeby spokojnie zdać, powiedzmy na A :) ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » FCE - ile czasu potrzeba żeby spokojnie zdać, powiedzmy na A :) ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

1

Temat: FCE - ile czasu potrzeba żeby spokojnie zdać, powiedzmy na A :) ?

Proszę o Wasze opinie, ewentualnie jakieś podpowiedzi, spostrzeżenia  smile
Pozdrawiam smile

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: FCE - ile czasu potrzeba żeby spokojnie zdać, powiedzmy na A :) ?

smile

3

Może daj użytkownikom trochę więcej detali, mianowicie napisz jaki jest Twój aktualny poziom znajomości języka, ile czasu możesz przeznaczyć na naukę, czy chcesz uczyć się samodzielnie czy też korzystać z pomocy korepetytorów tudzież jakiejś szkoły językowej.

"Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem."

4

Powiedzmy 1h dziennie, poziom zaawansowany, korepetytor + samodzielna nauka.

Jak jesteś zaawansowana to wystarczy Ci kilka miesięcy czyli w sesji wiosennej zdajesz...

A te kilka miesięcy poświęć na rozwijanie umiejętności rozwiązywania konkretnych zadań  egzaminacyjnych w określonym czasie, bo jest to bardzo ważne... Przećwicz też  egzamin ustny wg zasad.... Sama FCE  zdawałam już kilkanaście lat temu i przygotowując się prawie od podstaw zajęło mi to rok bardzo intensywnej nauki, a potem jeszcze 2 lata aby zdać CAE.

A !!!! I nie olewaj Readingu- wbrew pozorom to najtrudniejsza część egzaminu !!! smile

6 Ostatnio edytowany przez K_r_o (2012-01-05 14:36:45)

Tak,   teraz tylko  MOBILIZACJA !!!  potrzebna i.... powinno być dobrze.
Materiałów do nauki mam bardzo dużo, też biorę korepetycje,  heh...
Mam nadzieję, że za rok mój angielski stanie się biegły  smile:)

Oczywiście nadal przyjmuje cenne rady  smile:),  może ktoś też się przygotowuje ???

7

Przygotowuję uczniów do FCE na korepetycjach. By zdać na A 1h korepetycji /tydz nie wystarczy. Dużo pracy własnej liczonej w godzinach dziennie i przestawienie się na myślenie po angielsku daje efekty bardzo szybkie. Moi najlepsi uczniowie porzucili polskie strony internetowe na rzecz angielskich/amerykańskich i innych anglojęzycznych. Szybko nauczyli się słownictwa z wielu dziedzin. Dorzucili jeszcze do tego godziny spędzone na internetowych portalach społecznościowych gdzie prowadzili rozmowy po ang z rodzimymi użytkownikami tego języka. Wszystko to zaowocowało wynikiem A. Ostatniej mojej uczennicy daję maks 2,5-3 lata na przygotowanie się do CAE. Różnica między FCE a CAE jest ogromna.

Jeśli czegoś naprawdę mocno chcemy, to się to stanie.

Marzenia naprawdę się spełniają! Trzeba tylko mocno tego pragnąć smile

8

Uczę się codziennie słówek i gramatyki. Korepetycje "biorę " żeby pogadać i rozwiać wątpliwości. Rzeczywiście chyba muszę przestawić się na myślenie angielskie, a nie zastanawiać się najpierw po polsku, jak to powiedzieć , a potem kombinować po angielsku.Planuje też kupić sobie książkę po angielsku, ale nie przygodową czy do nauki angielskiego, tylko taką która przyda mi się w zawodowej pracy - będę tłumaczyć to , czego nie zrozumiem.
Czy Twoim zdaniem metoda nauki za pomocą fiszek jest dobra???  Pewnie każda metoda dobra, jak chęci są wink

9

Każda metoda nauki słówek jest dobra. Mogą to być nawet fiszki. Z tym, że takie fiszki mają ograniczony zasób słownictwa i są to raczej słowa podstawowe. Pozwolę sobie stwierdzić, że fiszki nie obejmują słownictwa potrzebnego do FCE czy dalszych egzaminów. Są dobre do matury podstawowej. Polecałabym czytanie w oryginale jak największej ilości różnorodnych tekstów: ogłoszeń, wiadomości, newsów, artykułów, anegdot, rozprawek, dowcipów, wypracowań, powieści, nawet pocztówek. Książka ze słownictwem fachowym przyda się, ale w pracy zawodowej. Do FCE nie bardzo. FCE obejmuje swoim zakresem kilkanaście działów słownictwa, a słownictwo fachowe ogranicza się tylko do 1 lub góra 2. Podam przykład, jeśli ktoś pracuje w zakładzie przeróbczym metalu to będzie potrzebował zakres słownictwa z dziedziny metalurgii i techniki. Takie specyficzne branżowe słownictwo nie przyda się na FCE, gdyż egzamin ten jest egzaminem z ogólnego języka a nie zawodowego. Jeśli masz ochotę zrobić certyfikat obejmujący zakres słownictwa twojej pracy zwróć się w stronę innych egzaminów a nie ogólnego. Jest wiele egzaminów językowych poświęconych danej grupie zawodowej.
No i jeszcze raz powtórzę, dobrze zdany FCE to nie kopiowanie w głowie zdań polskich na angielski tylko myślenie po angielsku. Szyk zdania, grupy wyrazów, gotowe wyrażenia. Tego wszystkiego nauczysz się czytając wszystko co wpadnie w ręce, nawet ulotki albo banery reklamowe.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, pytaj. Chętnie pomogę.

10

słone_cznik napisał/a:

Podam przykład, jeśli ktoś pracuje w zakładzie przeróbczym metalu

Na szczęście  TAM big_smile nie pracuję big_smile:D:D
Oczywiście jak najbardziej się z Tobą zgadzam, że egzamin dotyczy ogólnej znajomości j.angielskiego, a nie tylko danej działki..
Wiem, że jak dobrze opanuję mówienie pisanie itd. właśnie w tym zakresie to skupienie się na mojej działce "zarobkowej" pójdzie mi zdecydowanie łatwiej.
Może znasz jakąś dobrą książkę - powiedzmy góra dwie wink, które warte są polecenia ?
Zamierzam zdać FCE.... ale nie poprzestać na tym tylko potem spróbować CAE, bo CPE- no nie wiem, czy aż tak muszę znać ang.  wink

P.S. Jestem typowym wzrokowcem i o wiele szybciej rozumiem, gdy coś  czytam po ang. niż jak coś słyszę....co mnie niezmiernie denerwuje wink

11 Ostatnio edytowany przez słone_cznik (2012-02-05 22:37:40)

O jakie książki pytasz? Do nauki FCE czy czytania? wink Do nauki polecam serię Gold z wyd. Longman. Ale to co mi odpowiada, nie musi odpowiadać Tobie ani moim uczniom. Nie wiem jakich książek używasz. Ja bardzo duży nacisk przy przygotowaniu uczniów kładę na ich wybór książek! Tak, ich wybór. O co chodzi? Przedstawiam im 2, 3 albo 4 pozycje warte kupienia i dobre a następnie odsyłam ich do księgarni albo netu by wybrali sobie taką, która odpowiada im graficznie. Dziwna metoda, prawda? Robię tak dlatego, iż wiem jak ważne jest by uczeń dobrze czuł się z książką. Jeśli komuś nie odpowiada szata graficzna to nie będzie mu się dobrze uczyło. Przerobiłam to na sobie i uczniach i tylko taką metodę doboru książek polecam. Jeszcze jedna rada: wybieraj raczej książki wydawnictw anglojęzycznych i sprawdzonych, typu Oxford, Longman, Macmillan czy Cambridge. Są to wydawnictwa z tradycją, gdzie nagrania masz wysokiej jakości z rodzimymi użytkownikami tego języka a co więcej, książki te mają już dobrą opinię i niejeden się z nich uczył.
Co prawda, z jednej książki do egzaminu się nie przygotujesz, ale dobry i solidny podręcznik to podstawa. Potem polecałabym dobrą gramatykę z ćwiczeniami i słuchanie jak największej ilości nagrań oryginalnych. Tutaj jeśli masz możliwość, to przełącz sobie język w którym będzie odtwarzany program w tv i postaraj się o znajomych z interesujących Cię krajów, z którymi będziesz rozmawiała w tym języku (skype, interpals). Mam tu jeszcze jedną cenną uwagę. FCE to egzamin z j. angielskiego brytyjskiego, więc na czas intensywnych przygotowań do egzaminu ograniczyłabym do niezbędnego minimum słuchanie amerykańskich nagrań/filmów/piosenek. Różnice w wymowie i akcencie są naprawdę duże.

12

Do nauki....chociaż z drugiej strony mam tego masę !!! Może nie są to typowe książki do FCE, ale związane z gramatyką, słownictwem, idiomami.
Jakąś książkę do czytania na FCE przydałoby się mieć...
Dzięki za porady smile

13

Jak Ci być może, co roku przed egzaminami FCE i następnymi, jest wykaz proponowanych książek do przeczytania. Sprawdź na stronach British Council jakie były w tym roku i w poprzednich. Sięgnij po nie. Od siebie mogę doradzić czytanie książek po ang z tematyki, która Cię interesuje. Tak więc, jeśli fascynuje Cię XIX wiek to sięgnij po dzieła brytyjskich pisarzy z tego okresu, po dzieła literatury, nawet te, których ekranizację już widziałaś. Taka Duma i Uprzedzenie jako książka jest fascynującym odkryciem. Albo ostatnio popularna Saga Zmierzch i te inne, albo np kryminały Cobena. To co czytasz po polsku czytaj po angielsku z 2 powodów: temat jest Ci znany i poszerzasz swoje słownictwo. Jeśli wolisz coś czego nie znasz, przejdź się do dobrej księgarni i zajrzyj na półkę z książką obcojęzyczną. Tam powinnaś znaleźć coś dla siebie. Nie musisz czytać książek z każdej dziedziny, zacznij od tej, która jest najodpowiedniejsza dla Ciebie.
O, jeszcze coś: na allegro jest masa używanych książek i zestawów po ang i to za grosze. Czasem idzie kupić nawet 15 albo 20 ksiązek za choćby 50zł big_smile Fantastyczna okazja do nauki i relaksu!

14

Dzięki za pomoc  smile

15

Trudne pytanie. To zależy od danej osoby i poziomu zaawansowania. Dwie godziny dziennie powinno wystarczyć.
Pozdrawiam!

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » FCE - ile czasu potrzeba żeby spokojnie zdać, powiedzmy na A :) ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021