Pozafinansowe elementy wynagrodzenia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Pozafinansowe elementy wynagrodzenia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1

Temat: Pozafinansowe elementy wynagrodzenia

Wszyscy pracujemy dla pieniędzy i ta kwestia jest bezsporna, jednak pieniądze to tylko jeden z wielu elementów wynagrodzenia. Coraz więcej firm oferuje swoim pracownikom pakiety świadczeń pozapłacowych. Jest to forma motywowania pracowników i służy utrzymaniu stabilnego personelu w firmie. Coraz większą popularnością cieszą się nie tylko pojedyncze granty, ale całe misternie skonstruowane pakiety świadczeń, któr mają na celu ułatwić życie pracownikowi, uprzyjemnić pracę ale przede wszystkim przywiązać go do organizacji.
Właściwie standardem już jest zaopatrzenie pracownia w telefon komórkowy, służbowy samochód, korzystanie z rabatów na towary firmy, dopłaty do wyżywienia czy świadczeń nie związanych bezpośrednio z pracą - przedszkola dla dziecka, możliwości wzięcia pożyczki na preferencyjnych warunkach czy dofinansowania urlopu.
Na współczesnym rynku pracy świadczenia pozapłacowe nie mają nic wspólnego z pakietami socjalnymi sprzed kilkunastu lat. Jest to forma luksusu dla pracownika, który może z tego skorzystać i spędzać uroczo czas np. na siłowni wink


Pochwalcie się z jakich pakietów i świadczeń korzystacie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pozafinansowe elementy wynagrodzenia

U mnie w pracy korzystamy z kart sportowych, dodatkowo mamy program punktów i za różne aspekty naszej pracy zbieramy punkty które możemy wymieniać na atrakcyjne nagrody. Firma organizuje szereg imprez sportowych (mamy kilka swoich drużyn w różnych dziedzinach), możemy kupować tańsze bilety do kina. Raz w roku jest organizowany piknik rodzinny dla nas  i naszych rodzin. No i bardzo często mamy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, no a nasze dzieci idące do pierwszej klasy dostają wyprawkę od firmy. Oczywiście również firma pamięta o takich małych świętach jak Walentynki itp. dostajemy wtedy słodkości.

"To, co za nami, i to, co przed nami, ma niewielkie znaczenie w porównaniu z tym, co jest w nas."O.W.Holmes

"Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre i dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości."G.GMarquez

3

Odp: Pozafinansowe elementy wynagrodzenia

U mnie w pracy mamy oprócz karty Multisport również prywatną opiekę medyczną. Bardzo mnie to cieszy, gdyż praktycznie zapomniałam co to są kolejki w NFZ smile. Dodatkowo dostajemy bilety do kina lub do teatru. Można jeszcze dostać dofinansowanie do nauki języka obcego.
Kiedyś organizowano imprezy firmowe, naprawdę wypasione, ale ostatnio były niestety cięcia kosztów...

Zatem nie narzekam, ale słyszałam, że w innych firmach mają jeszcze lepiej, np. dopłaty do paliwa, bezpłatny żłobek dla dziecka, przedszkole.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Pozafinansowe elementy wynagrodzenia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018