Pracodawca płaci 1/2 wynagrodzenia, reszta później - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Pracodawca płaci 1/2 wynagrodzenia, reszta później

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Pracodawca płaci 1/2 wynagrodzenia, reszta później

Cześć,
pytanie moje jest takie, czy spotkalście się z dziwnymi praktykami u pracodawców, najczęściej prywatnych że gdy firma słabiej przędzie to wypłacają wynagrodzenie w postaci jakieś cześci, żeby się nazywało że zapłacili do...któregoś tam dnia a reszta później? albo sukcesywnie?

Wiem że jest PIP ale dziwne to jest, dostałem 1/2 wynagrodzenia a reszta sukcesywnie później bo firma słabo działa i słabe ma przychody.
I teraz żeby się nazywało że pracodawca np z umowy do 6-tego zapłacił to dostałem w piątek właśnie połówkę wynagrodzenia.

Rozumiem, że takie akcje w budżetówkach czy korpo się nie zdarzają ale miał ktoś tak pracując u kogoś prywatnie? Pracodawca nie ma i co mu zrobisz? To jest chyba plus właśnie urzedów, jakiś szkół, szpitali etc że tam z kasą nie ma problemów.
Zastanawiam się też czy pracodawca nie próbuje, a może się uda, nie zgłosi się tego to zapłaci resztę pod koniec miesiąca i przyoszczędzi.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pracodawca płaci 1/2 wynagrodzenia, reszta później

To Ty rob 1/2 roboty, a reszta pozniej. Boze w zyciu bym do takiej niewoli nie polazla

3

Zgłaszasz do PIP i wiejesz.

4

Ok a jak to się zgłasza? Telefon, pismo? Czy pójść osobiście?
Tylko pytanie czy po takim incydencie gdy od 2 lat pierwszy raz taka sytuacja warto od razu rezygnować z roboty? Czy dać szansę pracodawcy?
Coś czuje że po zgłoszeniu do PIP zapłaci natychmiast resztę i tyle, a odsetki to tam grosze raczej dla niego.

5 Ostatnio edytowany przez Istotka6 (2024-04-07 22:55:34)

Możesz wysłać pismo, udać się bezpośrednio. Jeśli w piśmie podasz swoje dane to podejdą do tego na poważnie, anonimy często olewają. Wiedz natomiast, że mają obowiązek zachować Twoją anonimowość.

Ja bym po prostu porozmawiała z pracodawcą, dlaczego tak jest i kiedy zobowiązuje się zapłacić, czy to jednorazowa sytuacja itp. Uważam, że zawsze najlepiej najpierw porozmawiać, a później działać, chyba, że Ci na tej pracy nie zależy i nie przepadasz za pracodawcą

6 Ostatnio edytowany przez MaciekWysoc (2024-04-08 00:08:43)

Ok ale dane w sensie ja jako ja? czy dane pracodawcy i moje jako pracownika/stanowisko itd? No bo jednak muszą wiedzieć czego/kogo dotyczy to zgłoszenie. Ale są jakieś formularze czy się redaguje własnymi słowami?
No właśnie problem taki że nie wiem czy to jest tak jak np u kumpla jak wynajmował mieszkanie że wszystko super, nagle coś pękło i pewna dziewczyna przestawała płacić na czas, ściemniała że zmienia prace nie ma kasy a ostatecznie nie zapłaciła za 2 miesiące i poszła sobie.
No bo skoro wcześniej było ok to jaki problem? serio brak płynności czy celowe zabiegi? Nie wiadomo.

Co do pracy, myślę że biorąc pod uwagi ostatnimi czasy słabe podwyżki i brak jakiegoś awansu itd to znalazłbym coś innego może lepszego, ale tak ze spokojem, natomiast jak te wypłacanie wynagrodzenie w ten sposób to będzie teraz standard to dziękuje bardzo, to chyba faktycznie lepiej odejść.
No bo co może być gorszego? Pracownik pracuje, wykonuje swoją pracę za którą powinien mieć wypłacone ustalone wynagrodzenie. Bo jakie w takim razie ma zobowiązania wobec pracownika pracodawca? To jest wg mnie jedno z głównych wręcz najważniejszych, czy ktoś chodzi do pracy dla idei, wolontariat? Ktoś może lubić swoją robotę ale chodzi tam dla pieniędzy to jest podstawowy środek płatniczy.

7

MaciekWysoc napisał/a:

Cześć,
pytanie moje jest takie, czy spotkalście się z dziwnymi praktykami u pracodawców, najczęściej prywatnych że gdy firma słabiej przędzie to wypłacają wynagrodzenie w postaci jakieś cześci, żeby się nazywało że zapłacili do...któregoś tam dnia a reszta później? albo sukcesywnie?

Wiem że jest PIP ale dziwne to jest, dostałem 1/2 wynagrodzenia a reszta sukcesywnie później bo firma słabo działa i słabe ma przychody.
I teraz żeby się nazywało że pracodawca np z umowy do 6-tego zapłacił to dostałem w piątek właśnie połówkę wynagrodzenia.

Rozumiem, że takie akcje w budżetówkach czy korpo się nie zdarzają ale miał ktoś tak pracując u kogoś prywatnie? Pracodawca nie ma i co mu zrobisz? To jest chyba plus właśnie urzedów, jakiś szkół, szpitali etc że tam z kasą nie ma problemów.
Zastanawiam się też czy pracodawca nie próbuje, a może się uda, nie zgłosi się tego to zapłaci resztę pod koniec miesiąca i przyoszczędzi.

Jeżeli zarabiałeś więcej niż masz na umowie(często tak jest u prywaciarzy) i jeżeli roszczeniowa wypłata była w wysokości wymienionej na umowie, to nic z tym nie zrobisz, bo pracodawca wywiązał się, na zaległości musisz czekać na dobrą wolę pracodawcy. Prawnie dupa.

8 Ostatnio edytowany przez 5i5kiN (2024-04-08 08:24:55)

Tak nie powinno być, zmiany ok, ale na korzyść pracownika. Czym szef jeździ?
Auto niech sprzeda, kupi tańsze

Pracy szukaj

9

5i5kiN napisał/a:

.........Auto niech sprzeda, kupi tańsze.....

Ale pracownik nie ma wpływu na to jakim autem jeździ jego pracodawca. Auto jest narzędziem pracy.
Powinien szukać nowej pracy, to jest dopiero początek, takie sytuacje będą się powtarzać.

10 Ostatnio edytowany przez MaciekWysoc (2024-04-08 14:24:23)

Dostałem połowę tego co na umowie, a reszta nie wiem kiedy. Ale dziś po rozmowie pracodawca planuje zapłacić 2 część w tym tygodniu i był znerwicowany że specjalnie żeby być ze mną fair dał mi część a nie nic..
Nie wiem trochę to dziwne.

Natomiast w sumie nie wiem jak to jest bo oficjalnie wg kodeksu pracy do 10-tego danego miesiąca ma czas pracodawca tak?
[§ 2. Wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego.]

11

Najpierw bym powiedziała, że nieb taka jest umowa i przepisy potem bym zgłosiła.
Nie miej skrupułów bo pracodawca ich nigdy nie ma. On dba o swoje interes, Ty dbaj o swój. Nikt nigdy nie zadba o Ciebie w pracy więc jeśli nasz wątpliwości, to się ich pozbądź i myśl o sobie.

12

MaciekWysoc napisał/a:

Dostałem połowę tego co na umowie, a reszta nie wiem kiedy. Ale dziś po rozmowie pracodawca planuje zapłacić 2 część w tym tygodniu i był znerwicowany że specjalnie żeby być ze mną fair dał mi część a nie nic..
Nie wiem trochę to dziwne.

Natomiast w sumie nie wiem jak to jest bo oficjalnie wg kodeksu pracy do 10-tego danego miesiąca ma czas pracodawca tak?
[§ 2. Wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego.]

Niech sobie będzie znerwicowany, Ty masz swoje zobowiązania i nie twój interes czy go stać. Skoro cię zatrudnia to ma go być stać. Wgl szukaj innej pracy. Pracodawcy nie lubią jak się ktoś stawia zwłaszcza w małych firmach więc pewnie utrudni ci życie. Ale definitywnie postaw na swoim i walcz i swoje.

13

Ostatecznie dostałem dziś 1000 zł dodatkowo, no ale bez przesady co to są kieszonkowe? Że on przeprasza i że wyjątkowo w tym miesiącu tak będzie.
Nie wiem czy mu ufać. Też tak pomyślałem, ja akurat nie mam wielkich zobowiązań ale trzeba zapłacić za mieszkanie itd, opłaty a poza tym żyć. za 2 tys to może z 10 lat temu dało sie żyć.
Nie wiem co on planuje czy rozłożyć to na raty do końca kwietnia czy jak?

I wiem że muszę dbać o swoje interesy no ale..z kieszeni mu nie wyciągnę, więc mogę faktycznie jedynie zmienić miejsce pracy na normalne.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Pracodawca płaci 1/2 wynagrodzenia, reszta później

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024