Potworni tesciowie a rozne imprezy rodzinne,co robic? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Potworni tesciowie a rozne imprezy rodzinne,co robic?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Potworni tesciowie a rozne imprezy rodzinne,co robic?

Moji tesciowie od poczatku mnie nie lubili,tesc czesto mowil niby w zartach  ze przyszlam i zabralam im P (moj M),zawsze mogli na niego liczyc bo mieszkal z nimi do 23-lat i nie nudzilo im sie,to sa tacy ludzie ze nie znosza nudy ,zawsze kogos obgaduja..na mnie sie zawsze wyrzywali byli uszczypliwi niby to w zartach ale wyczuwalo sie ta od nich niechec.Tesc zawsze mowil choc juz bylam zona ich syna ze ja patrze tylko za innym facetami,gdy sie zaczerwienilam to mi to w oczy powiedzieli ´´ale jestes czerwona´´...jestem bardzo wstydliwy czlowiek i ciezko mi z tym a jak mi to ktos jeszcze powie to dopiero idzie sie tym bardziej zestresowac...jestesmy z moim M juz kilka latek malzenstwem i na poczatku raz na miesiac tesciowie nas odwiedzali ,chyba chcieli zobaczyc jak to ich syn ma przy mnie ale odkad urodzila sie nasza corka to nie odwiedzaj nas wcale i nasza corka dla nich sie nie liczy ,mowia o niej tylko ze taka mala wiercidupa (niby w zartach) widac po niech ze jej wcale nie kochaja..nie pamietaja o jej urodznach dla nich liczy sie tylko syn i corka ich drugiego syna,tesciowa nawet powiedziala ze dla niej liczy sie najbardziej ta corka tego ich pierwszego syna a tesc znowu kocha wnuka -nasze dziecko niby jest to ich trzeci wnuk ale chyba przeze mnie im obojetny bo mnie nigdy nie akceptowali...no i dooszlo do tego ze poklocilam sie z nimi o te nierowne traktowanie wnokow nawet moja a ich ulubiona szwagierka sie do mnie przez rok nie odzywala.Po roku prawie zadnyck kontaktow z nimi,ale moj maz z dzieckiem naszym ich odwiedzal ( tylko nie ja) jak widzieli ze moj maz nie przychodzi na urodziny swoich rodzicow ( bo chcialam dodac ze moimi urodzinami zawsze gardzili) to odwazyli sie do nas przyjsc i naszej malej dac prezent na urodziny i udawali jak to o niej pamietaja..i bylo wszystko tak jakby nie bylo zadnej klotni...ale mam taki problem bo ich ukochany wnuk ma teraz komunie i zostalismy z mezem zaproszeni ( moj M jest chrzestnym) i niewiem co zrobic czy isc,czy bedzie glupio jak moj maz pojdzie sam,tyle co od nich upokorzenia dostalam przez te wszystkie lata od nich to boje sie ze tak tez bedzie na tej komuni jak z rok sie nie widywalismy ze soba .Poradzcie co zrobic.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Potworni tesciowie a rozne imprezy rodzinne,co robic?

Kasiulko, ja bym poszla na msze do kosciola..
Ale na impreze chyba juz nie.. z drugiej strony idzeisz tam dla dziecka, a nie jego durnej rodzinki..
A moze idz, pewnie impreza w jakiejs restauracji? Zobaczysz jaka bedzie atmosfera, jezeli bedzie nie milo, to ladnie podziekujesz i wyjdziesz..Z drugiej strony, dostalas tez zaproszenie, gdyby cie nie chcieli to wpisaliby tylko meza i wasze dziecko.
Zycze powodzenia.

"Matka, jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swe dzieci, każde z osobna i każde najwięcej."

3

Zgadzam się z opinią wyżej. Ja też bym poszła, a jak by było coś nietak to bym wyszła. Daj znać jaką decyzję podjęłaś a później jak było. Zyczę powodzenia:)

4

Uważam, że powinniście iść do kościoła. Na 'imprezę' komunijną już nie. Bo z jakiej racji, masz się Kobieto męczyć?
Dziecko nie jest niczemu winne, więc głupio byłoby w ogóle nie iść.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

5

Ja również bym poszła na tą komunię. Jeśli wydarzyłaby się jakaś nieciekawa sytuacja - wyszłabym, i po sprawie.

6 Ostatnio edytowany przez lool2 (2011-05-22 21:23:03)

Pewnie, że idź! Pokaż, że masz klasę i ich opinię głeboko w... Jeśli nie pójdziesz to będziesz ta najgorsza. Mam w rodzinie podobny przypadek z tą różnicą, ze dziewczyna jest naprawde chora, ale nic- liczy się jej zachowanie i to, co potem mówią o niej, kiedy coś nie tak zrobi. Podam Ci przykład, zebyś zrozumiała, bo trochę pokręciłam;) Na weselu mojej siostry kamerzysta akurat podchodził do ich stolika i ewidentnie widać, jak kuzyn sięgał po talerz z jedzeniem a ona (wtedy jeszcze narzeczona) złapała go za ręke, kiwnęła głową, że ma nie brać i on biedny odstawił te jedzenie.. Wyobrażasz sobie taką scenę? Jeśli mi by ktoś to opowiedział, to bym nie uwierzyła...! Domyślisz się zapewne, co o niej wtedy mówiliśmy.
Chodzi mi o to, że jeśli nie pójdziesz to będą gadać, że ich tak nie uznajesz, bla, bla, bla i niestety, ale to może zdenerwować Twojego męża, bo jak im podczas Twojej nieobecności naładują tylu złych opowiastek o Tobie to pomyśl.. Facet naprawdę weźmie do głowy.
Dlatego nie zastanawiaj się i idź, bądź honorowa! Jeśli coś będzie nie tak, bardzo nie tak zachowaj się jak dama z klasą- wstań, poinformuj męża dlaczego wychodzisz i wyjdź nie oglądając się na nikogo! Możesz jeszcze ewentualnie nie mówić mu dlaczego, tylko że wychodzisz a w domu porozmawiać, że poszłaś i zrobiłaś to tylko dla niego i dziecka...
Napisz potem jak było! Trzymam kciuki za Ciebie, bo też mam niezbyt fajne relacje z siostrami mojego M* i wiem jak to jest...

7

moim zdaniem powinnaś pójść- czasem trzeba pokazać ze ma się klasę, ja wiem ze to trudne ciągle stać w cieniu i godzić się dla dobra twojej rodziny na takie szykany ( wiem coś o tym sama przez to przechodzę) . Głowa do góry, idź na te komunie staraj się nie zwracać uwagi na teściów. Mam nadzieje ze na takiej uroczystości darują sobie uszczypliwości . Moim zdaniem jeśli nie pójdziesz zaostrzysz i tak już nieciekawa sytuacje. Trzymaj się i głowa do góry.

8

Idz.
Ja mam podobny przypadek.
Teściowie nie uznają mnie w ogóle, mąż się od nich odciął.
Zaszłam w ciążę to mąż usłyszał ( jesteś pewien ze to na pewno twoje dziecko?) aż mnie trzęsło w środku.
Przez całą ciążę nie spytali się co ze mną, jak dzidzia się rozwija.
Nie odwiedzili w szpitalu - tydzień leżałam przed porodem. Nie znali daty urodzin małego.
Minęło pół roku a oni przez przypadek dopiero wnuka ujrzeli - spotkałam ich na spacerze.
Zero odwiedzin ,prezentów, zabaw z dzieckiem.
A ostatnio spotkaliśmy się na imprezie z okazji 18 - stki ich pierwszego wnuka.
Było sztywno bo było, musiałam znosić gadki, wkładanie dziecku łyżeczki z cukrem do buzi, karmienie go czekoladą - powiedz nie to wielki foch.
Ale ja mam sumienie czyste, nie bolało mnie, nikt mnie nie bił, tragedia mi się nie działa a nic nie moga mi zarzucić.

Ludzie dzielą się na: tych chorych psychicznie i tych jeszcze nie zbadanych.

9

Witam wszystkich i dziekuje za wasze odpowiedzi.Dalej niewiem co robic,ale do kosciola pojde napewno.Impreza czy jak to sie nazywa komunijna odbedzie sie w restauracji i niewiem z kim ja tam bede rozmawiac chyba tylko z moim M bo wszyscy krewni i znajomi tam beda moich tesciow,ktorzy wia jak im to ta niedobra synowa nagadala jak to nie toleruja synowej i wnuka..to jest ten problem wlasnie..jak mam patrzec w oczy ludziom ktorzy powiedzieli ( tesciowie) ze jestem ZLA MATKA i powinnam dostac po dupie ( tak powiedzial tesciu po pijanemu) ktorzy krytykowali moja mame ´´bo jest gruba´´ a moj ojciec to cuchnie zawsze na alkohol....Ratunku !!! jestem zalamana mam przez nich depresje za tydzien ide do psychiatry ,juz nie moge tak dluzej bo nie mam wsparcia nawet w mezu,on mnie nawet obwinia ze jego rodzice go nie odwiedzaja bo ja nie umiem ich ugoscic..bo jak twierdzi u jego brata jest zawsze stol foll jak to mowi -pelno wszystkiego na stole dobrego,ciasto ,ciastka itd...na komunie zaprosili nas oczywiscie bo maz jest chrzestnym to wiadomo ze mnie tez zapraszaja a ile razy byly tak (szwagierka z szwagrem) ze mnie olewali ,ze sie nawet nie odezwali slowem...oni sie chyba boja ze przed rodzina bedzie im wstyd ze jeden czlonek rodziny chociaz ma ta swoja rodzine przyjdzie sam na ta ich impreze , i sobie ktos pomysli ze cos jest nie tak (z nami) ze sie rozwodzimy albo co...na koniec jeszcze mosze dodac ze gdy nasza mala bedzie miec komunie to oni akurat beda na komuni swego innego chrzesniaka ,wiec u nas moze nie beda...albo tylko 5 minut ...

10

Olej ich i bądź z mężem.... Jakoś to zniesiesz.

11

Najważniejszą osoba dla Ciebie jest mąż, jeśli on ich kocha to możesz się od czasu do czasu pojawiać w ich domu, no ale niezbyt często oczywiście:P

12

Czasami trzeba się przemęczyć, bo to rodzina. Ale uważam, że masz prawo i powinnać głośno i wyraźnie pwoiedzieć im, że nie życzysz sobie by się do Ciebie w ten sposób odnosili.

ja bym poszla na te komunie. jestescie goscmi z mezem ja bym na twoim miejscu poszla i gadala im na przekor jaka to z nas szczesliwa rodzina jak dobrze sie dogadujemy i byla taka jak nigdy do ta a jakby cos padlo pod twoim adresem to oddaj im tym samym pokaz ze masz tupet i zaslugujesz na szacunek jak kazdy! nie daj sie im. bo moze byc gorzej. a jak wyjdzie cos nie stosownego usun sie z komunii i dodaj ze jestes osoba taktowna ktora sie nie kloci ani nie uzera bo to dziecinne.. oj ja bym im sie nie dala\a. badz stanowcza nie daj sie im niech so nie mysla ze sa nie wiadomo kim...

"Za każdym razem gdy chciała Go znienawidzić, przypominała sobie ile razem przeszli.."

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Potworni tesciowie a rozne imprezy rodzinne,co robic?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021