Utrata własnej osobowości w związku. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Utrata własnej osobowości w związku.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: Utrata własnej osobowości w związku.

Wiecie, tak się wstydzę tej prawdy, która dotarła do mnie zupełnie niedawno, że przyznam się do niej jako gość. A mianowicie, doszłam do wniosku, że straciłam własną osobowość.
Mój mąż jest mężczyzną bardzo zdecydowanym,pewnym siebie i swoich racji; jasno precyzującym opinie na każdy temat. Do tego ma błyskotliwe poczucie humoru, zawsze bezzwłocznie inteligentnie ripostuje (ja dopiero jak ochłonę znajduję sensowne odpowiedzi), ma szeroką wiedzę tzw.ogólną, a szczególnie zna się na zagadnieniach gospodarczych, ekonomicznych, geopolitycznych itp.  Jest dobrym człowiekiem, choć potrafi być lodowato-odpychający jeśli chce, lub podle-złośliwy jeśli ma ochotę.
Większość czasu spedzamy sami, we dwoje.
Zdałam sobie sprawę z faktu, że swobodniej się wypowiadam, więcej sie śmieję jestem odprężona w rozmowie z ludźmi wtedy - gdy jego przy mnie nie ma. Gdy jest obok zawsze zważam na słowa i ogólne sygnały "dla otoczenia", by przypadkiem nie były zbyt "swobodne i zachęcające" w odbiorze.
Ostatnio nie mogę się pozbierać. Przez wiele lat właściwie cały czas poświęcaliśmy pracy i "podwyższaniu standardów", teraz ja stoję na "bocznicy" życia zawodowego i mam czas na analizę własnej frustracji. Otóż wydaje mi się, że wzięła się ona stąd, że ja się gdzieś zapodziałam przez te lata gonitwy, przestałam robić cokolwiek, poza obowiązkami zawodowymi. Trudno by było - bo kilkanaście lat pracowałam po 12-15 godzin na dobę (razem z mężem). Kiedyś lubiłam uprawiać różne sporty, zawsze na sezon zimowy kupowałam karnet do teatru, w każdy piątek  z koleżankami urządzałyśmy "babskie wieczory".  Teraz o niczym sama nie potrafię zdecydować, nic mi sie nie chce, nie zawieram znajomości, nie zajmuję się swoimi dawnymi zainteresowaniami, (nie mam nowych), nic mi się nie chce. Właściwie to jest tak, jakby mnie nie było. Bo dla wszystkich - poza moim mężem - przestałam istnieć. Nawet sama siebie już nie poznaję. I nie wiem, czy to wynik jego dominacji, czy dowód mojej miałkości, nijakości.... nie mogę wręcz uwierzyć, co się ze mną stało. Nie ma mnie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Utrata własnej osobowości w związku.

Sprawa wygląda dość poważnie. Krępujesz się własnego męża. Robisz wszystko by jemu było dobrze a zapominasz o sobie. Praca to nie wszystko. Może spróbuj porozmawiać z mężem o tym co tutaj napisałaś. Nie widzę innego sposobu odwrócenia tej sytuacji jak szczera rozmowa.

3

Jedno jest pewno-musisz rozwiązać tę sytuację, bo z czasem będzie tylko gorzej. Mąż powinien być dla Ciebie najbliższa osobą i wsparciem, nie może doprowadzać Cię do kompleksów. Porozmawiaj z nim, ale bez względu na wynik tej rozmowy-zacznij działać sama. Odezwij się do dawnych przyjaciół lub zapisz się na jakiś kurs zgodny ze swoimi zainteresowaniami, poznaj nowych ludzi. A może coś zupełnie nowego, czego nigdy nie robiłaś?( ostatnio zapisałam się na kurs tańca flamenco i gorąco polecam).Znajdź rzeczy, które Cię dowartościują i sprawiaj sobie, choćby drobne przyjemności.Powodzenia:)

4

niestety ja mam to samo ze za nic nie jestem dowartosciowana ani miłego słowa od męza  , ani zadnych pochwał zawsze sie nie liczy ze mną ze zdaniem  mówi ze ja nie potrafiesie zachowac wobec ludzi jest to przykre doswiadczenie i bym chciała odzyskac swoja osobowosc i swoje zainteresowania . on zawsze czuje sie zbyt pewny siebie i ze wszystko wie on sam jak to zmienic. jest taki ze jak on cos chce to to musi miec i kazdy musi mu to zrobic a jak ja bym cos chciała od niego to to nie ma nigdy tylko dbac o jego tyłek jak u siedmio latka. i jeszcze dobija mnie to ze on oglada te gołe baby w internecie a ja czuje sie ze go juz znudziłam i ze chce inna  ze nie mam zadnych juz wlorów które by go ciagneły do mnie . i gdy ich sie naoglada to wtedy połozy sie kołomnie i odwróci sie dupa.ani mnie nie przytuli ani nic .dlaczego tak jest.gubie sie w tym zwiazku  pomózcie co mam zrobic abym była dowartosciowana przez własnego meza.

5

ciekawa jestem w czym problem, bo jakies mi to bliskie ...

6

wydaje mi sie, ze dzieje sie tak dlatego, że kobieta bardzo chce sie przypodobac mezczyznie, zaczyna sie interesowac tym samym co on, dba w szczegolnosci o niego a nie o siebie....mezczyzni tego nie oczekuja. Kobiety musza miec swoje zajecia, swoje zainteresowania - dlaczego to niby my mamy poswiecic wszystko dla rodziny ? albo doroslismy do partnerstwa albo nie ...
Trzeba zaczac myslec o sobie i zaczac dzialac w kierunku wlasnych zainteresowan, zacznijcie byc egoistkami, choc ociupinke

dam radę

7

popieram! Trzeba zacząć dbać o własne zainetresowania i wsłuchać się w siebie czego MY chcemya  nie nasi partnerzy...
Że będą zdziwieni  tona pewno...że może im się ne podobać...bardzo możliwe..ale jeślimy sie mamy w czyms realizaować to znaczy, że właśnie tego potzrebujemy...drugi człowiek nie powinien byc po to, żeby nas ograniczać ale kochać bo nas wybrał a my jego...on nas z naszymi zainteresowaniami;D nawet jeśli wcześniej je kryłysmy by mu się przypodobać...to przecież nasze życie;D jesteśmy kobetami żyjącymi zmieniającymi się...Kobiety zmieniajcie się..macie ochotę na jogę? dla waszego partnera to głupota...i co z tego? Jeszcze będą zadowoleni, że nie ma monotonii w was i nie jesteście podporządkowane...
no...to teraz zacznę od siebie...oby się udało:)

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Utrata własnej osobowości w związku.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018