brak związku a poczucie własnej wartości - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » brak związku a poczucie własnej wartości

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 87 ]

Temat: brak związku a poczucie własnej wartości

Cześć. Postanowiłam tutaj napisać, ponieważ nie mam odwagi porozmawiać z kimś o tym na żywo, a mam potrzebę powiedzenia tego "na głos". Mam 32 lata i chyba nigdy nie byłam zakochana ze wzajemnością, tzn. jestem pewna że żaden facet nigdy nie był we mnie zakochany. Jestem raczej brzydsza niż zwykłe, przeciętne szare myszki, a moje największe wady w wyglądzie to nie są rzeczy, które można ot tak ukryć (nawet nie chce o nich pisać). Byłam w zasadzie tylko w jednym związku, który trwał 3,5 roku i... ciężko mi się do tego przyznać, ale był to związek moim zdaniem głównie z wielkiej potrzeby bycia z kimś. I z mojego punktu widzenia postawa mojego ex była taka sama. Nigdy nie dał mi odczuć, że mu się podobam, myślę że nigdy nie był we mnie zakochany, mimo deklaracji, że mnie kocha... Nie pociągałam go, a to naprawdę boli..  Ale żeby być uczciwym - z mojej strony też nie było motylków w brzuchu (oprócz początkowego krótkiego zauroczenia), a tym bardziej poważniejszego uczucia, chociaż Piotrek fizycznie dość mi się podobał (za to charakterologicznie niezbyt do siebie pasowaliśmy i to była główna przyczyna dla której nawet nie było szans na rozwój uczucia). Ale wracając do tego z czym chciałabym się podzielić - strasznie doskwiera mi to, że nikt nigdy nie był we mnie zakochany, dla nikogo nie byłam tym numerem 1 (a nie opcją...), nikt nigdy nie patrzył na mnie tak jak się patrzy na ukochaną osobę, dla nikogo nigdy nie byłam najważniejsza... Wstydzę się trochę pisząc to, bo przecież mam już swoje lata, a krytyk w mojej głowie podpowiada mi że to takie dziecinne podejście itp. Z drugiej strony staram się nazwać moje potrzeby i uczucia a one są dla mnie ważne. Tej pustki w sercu nic nie jest w stanie mi zapełnić. 32 lata życia i poczucie, że nikt na mnie nie czeka, że dla nikogo nie jestem ważna. Niby wiem, że poczucie wartości należy budować od wewnątrz a nie szukać potwierdzenia na zewnątrz... ale szczerze mówiąc powiedzenie, że trzeba pokochać siebie i będzie super po prostu mnie w takich chwilach irytuje, i chyba wypowiadają to ludzie, którzy nie rozumieją (na ich szczęście) jak to jest być niewystarczającą dla jakiegokolwiek fajnego faceta. Żeby nie wiem co mówić, to chyba oczywiste że każda kobieta potrzebuje widzieć u faceta zachwyt, albo chociaż akceptację. Mam 32 lata i nigdy nie doświadczyłam seksu z kimś kogo bym kochała... Nie wiem jak smakuje taki seks, natomiast wiem jak bardzo niewystarczający jest dla mnie seks gdzie brakuje prawdziwej bliskości i miłości po prostu... Nie czuję się pełnowartościową kobietą i żebym nie wiem jak pokochała siebie, nie sprawię, że nagle faceci zaczną mnie postrzegać za ładniejszą, skoro taka nigdy nie będę. A niestety nie da sie wyzbyć potrzeby komplementów dotyczących własnego ciała, twarzy... nawet jeśli rzeczywiście nie ma czego komplementować.
Pewnie zaraz ktoś napisze, że zawsze można nadrobić charakterem - ale nie oszukuję się - wiem że nie jestem kimś kto może to zrobić...
Musiałam się wyżalić... a nie są to kwestie które miałabym odwagę poruszać na żywo. Może ktoś równiez doświadcza czegoś podobnego i chciałby się podzielić...

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2019-02-05 00:58:08)

Odp: brak związku a poczucie własnej wartości

To dobrze, że piszesz i właśnie nazywasz swój wewnętrzny stan, potrzeby i odczuwane braki. Nawet, jeśli to nie zmienia okoliczności, to nazywanie daje jakąś kontrolę nad tym, co się w środku dzieje. Pewną władzę nad własnymi przeżyciami.
Ja też jestem zdania, że trudno kochać siebie, jeśli z zewnątrz nie dostaje się zbyt wielu pozytywnych sygnałów, a mantrę o "pokochaniu siebie najpierw", "budowaniu poczucia wartości od wewnątrz" powtarzają głównie ludzie, którzy nie mają z tymi sygnałami zwrotnymi problemu i świat jakoś tam potwierdza ich wartość.
A jednocześnie... widoczny brak_akceptacji siebie (akceptacja to przecież mniej niż miłość czy sympatia), może nakręcać koło negatywnych reakcji otoczenia i dalszego spadku samooceny, bo brak akceptacji własnej osoby odbija się w zachowaniu, mowie ciała, sposobie mówienia, odbija się na nawiązywaniu kontaktów, co tworzy jakiś obraz w oczach innych pewnie na równi z wyglądem i podpowiada ludziom, jak "powinni" nas traktować. "Chcę się schować" - taki masz wtedy przekaz. No i albo udaje się schować, albo przez takie podświadome próby ukrycia się człowiek staje się jeszcze bardziej widoczny, tylko... w ten gorszy sposób...
Nie wiem, co Ci radzić.
Pewnie pojawią się tutaj głosy, że powinnaś iść na terapię, bo dla niektórych niska samoocena to to samo, co bycie zaburzonym. Na twoim miejscu nie przejmowałabym się takim podejściem. Na pewno napiszą też osoby, które Cię zrozumieją i może poradzą coś sensownego, żebyś poczuła się lepiej.
Możesz też pogadać ze mną, jeśli chcesz. Mam maila w profilu.

/Każdy może na ciebie spojrzeć, lecz spotkanie kogoś, kto widzi ten sam świat co ty, jest zjawiskiem dość rzadkim./

3

undisclosed w stwierdzeniu że, aby ktoś Nas pokochał, trzeba najpierw pokochać siebie, jest dużo racji. Jeśli nie będziesz postrzegać siebie pozytywnie,  w najlepszym przypadku będziesz wysyłała takie sygnały, a w najgorszym, będziesz swoimi kompleksami zamęczać ew. partnera. Niestety bez samoakceptacji nigdy do końca nie zaufasz mężczyźnie i zawsze będziesz wątpić w Jego uczucia.
Wiem że, mężczyźni są wzrokowcami i zwracają uwagę na wygląd ale rozejrzyj się, czy tylko te piękne są w związkach ? Pewnie że, nie. :) Każda ma szanse na miłość, bo każdemu podoba się coś innego i nawet szare myszki znajdują adoratorów.
A tak na marginesie, każdy defekt wyglądu można zamalować albo zatuszować odpowiednio dobranym strojem oraz w pewności siebie.

4 Ostatnio edytowany przez undisclosed (2019-02-05 01:19:37)

Dziękuję niepodobna, zwłaszcza za Twój nieoceniający ton wypowiedzi  i brak "złotych rad"... To nie do końca tak, że mam coś przeciwko nim, bo zrozumiem głosy o potrzebie terapii, i pewnie sama do niedawna bym ją polecała każdemu (obecnie staram się unikać stawiania siebie w roli wszechwiedzącego ratownika). Żadna terapia nie sprawi jednak, że zacznę wyglądać tak, aby faceci się za mną oglądali, i tu własnie o to chodzi - że ta potrzeba podobania się nie zniknie mi w magiczny sposób, a inne środki do zaspokojenia jej wydają mi się tak bardzo niesatysfakcjonujące. Męska pozytywna informacja zwrotna na własny temat jest po prostu niezastąpiona.
Jutro np. trochę z realnej potrzeby, trochę dla lepszego samopoczucia mam zamiar kupić sobie jakąś ładną bieliznę, ale jednocześnie już czuję smutek że ona będzie tylko dla mnie...

5

Żadna terapia nie sprawi jednak, że zacznę wyglądać tak, aby faceci się za mną oglądali

No to ściana, nie? Uważasz, że żadna terapia nie poprawi twojego wyglądu. Faceci są wzrokowcami i lecą tylko na wygląd. Ty nie masz wyglądu, który podobałby się facetom i nie możesz tego zmienić. Więc - nigdy nie spodobasz się facetom. Więc - nigdy nie doświadczysz seksu z osobą, która cię kocha.

W wygodnej pozycji się postawiłaś - nic nie mogę zrobić, a nawet jak zrobię, nic to nie zmieni. Nic tylko siąść i płakać.

A może jednak gdzieś w tym rozumowaniu jest błąd, i jednak coś można zmienić?

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

6

Ja uważam że nie ma brzydkich kobiet są tylko mniej zadbane lub takie które tego nie potrafią. Nad figura można pracować. Nie wiem co musiałoby być w wyglądzie żeby nie dało się tego zamaskowac.. W tych czasach to można się praktycznie narysować są takie techniki. Konturowanie czy odpowiednie cieniowanie oka. Wystarczy obejrzeć kilka filmików na yt.
Skupilam się na wyglądzie zewnętrznym bo Ty też na to zwróciła największą uwagę i wydaje mi się że aby się poczuć lepiej to musisz trochę zainwestować w siebie.

Ja jednak uważam że nic nie jest bardziej pociągające niż charakter, pewność siebie, smaczny humor. Do tego trzeba mieć faktycznie 100% akceptacji siebie ale to jest też 100 % sukcesu.
Córka słynnej restauratorki w Polsce. Czy jest typem przynajmniej przeciętnym? Dla wielu na pewno nie. Dziewczyna ma w sobie tyle pewności siebie i akceptacji że można pozazdrościć. Ale też ma odwagę pozostać sobą a przecież stać ja na zmiane w glonojada.

Kochana pamiętaj że wygląd to nie wszystko z drugiej strony zawsze można nad czymś popracować i bardziej się sobie podobać. Kładę nacisk na słowo SOBIE. Niestety bez akceptacji siebie będziemy mniej atrakcyjne również dla płci przeciwnej. Tak to działa.

7

A może warto tez przyjąć, ze związek, mimo, ze stanowi wazną sfere zycia ludzi, to jednak nie jest wszystkim, co stanowi o wartości zycia? Ze sa inne jeszcze sfery, w których można się realizować. Nie patzr na swoją wartość tylko poprzez pryzmat tego, czy masz chłopaka, i czy zaznalas seksu.

Tobie brakuje tego, a innym ludziom np. zdrowia. Nikt nie ma wszystkiego.

?

8

Benita72 napisał/a:

A może warto tez przyjąć, ze związek, mimo, ze stanowi wazną sfere zycia ludzi, to jednak nie jest wszystkim, co stanowi o wartości zycia? Ze sa inne jeszcze sfery, w których można się realizować. Nie patzr na swoją wartość tylko poprzez pryzmat tego, czy masz chłopaka, i czy zaznalas seksu.

dokladnie. pomijam juz fakt, ze czasami lepiej byc samemu niz w zwiazku.
nie zgodze sie z tym, ze aby ktos nas pokochal to trzeba pokochac samego siebie. trzeba pokochac samego siebie, po to by w tym zwiazku czuc sie dobrze. przeciez w zwiazkach nie sa idealni, kochajacy siebie ludzie. no prosze was! malo to ludzi tkwi w zwiazku bo wypada, bo tak latwiej, bo boja sie byc sami?! w zwiazek nie jest trudno wejsc. trudno jest wejsc w szczesliwy zwiazek.
undisclosed nie mozesz uzalezniac swojego szczescia od innych ludzi, bo ludzie przychodza i odchodza. to ze facet teraz by reke za ciebie oddal, nie znaczy ze tak bedzie za rok. naucz sie zyc sama dla siebie i zobaczysz, ze zaczniesz przyciagac innych ludzi.

9

LullyMilly napisał/a:

Córka słynnej restauratorki w Polsce. Czy jest typem przynajmniej przeciętnym? Dla wielu na pewno nie. Dziewczyna ma w sobie tyle pewności siebie i akceptacji że można pozazdrościć. Ale też ma odwagę pozostać sobą a przecież stać ja na zmiane w glonojada.

tu bym polemizowala, bo dziewczyna pochodzi z bogatego domu, ma slawna i silna matke (ojca nie wiem), a to tez wplynelo na jej poczucie wartosci. gdyby byla wychowywana w innych warunkach nie wiadomo czy by byla taka sama. obstawiam, ze nie.

10

ananasowa napisał/a:
Benita72 napisał/a:

trudno jest wejsc w szczesliwy zwiazek.
.

Samo sedno - dużo lepiej jest być samemu, niż w mało satysfakcjonującym związku. Ale autorce i tak nie o to chodzi, jej zalezy glownie na tym, żeby męzczyzni się za nia oglądali, i prawili komplementy - czyli chciałaby, by leczyli jej kompleksy. Kto chciałby być narzędziem do leczenia kompleksow? :)

?

11 Ostatnio edytowany przez ananasowa (2019-02-05 11:36:40)

Benita72 napisał/a:
ananasowa napisał/a:
Benita72 napisał/a:

trudno jest wejsc w szczesliwy zwiazek.
.

Samo sedno - dużo lepiej jest być samemu, niż w mało satysfakcjonującym związku. Ale autorce i tak nie o to chodzi, jej zalezy glownie na tym, żeby męzczyzni się za nia oglądali, i prawili komplementy - czyli chciałaby, by leczyli jej kompleksy. Kto chciałby być narzędziem do leczenia kompleksow? :)

wielu osobom taki malo satysfakcjonujacy zwiazek wystarcza i nic nam do tego. problem gdy chce sie czegos wiecej.
autorko-faceci lecacy na sam wyglad to nic dobrego, bo taki szubko sie znudzi i poszuka sobie lepszego obiektu.

12

ananasowa napisał/a:
LullyMilly napisał/a:

tu bym polemizowala, bo dziewczyna pochodzi z bogatego domu, ma slawna i silna matke (ojca nie wiem), a to tez wplynelo na jej poczucie wartosci. gdyby byla wychowywana w innych warunkach nie wiadomo czy by byla taka sama. obstawiam, ze nie.

Oczywiście że ma to wpływ, ale zauważ że presja tym większa, że jest medialna. Wielu krytykuje jej wygląd i tym bardziej mogłaby starać dopasować się do ogólnego wizerunku kobiety manekina. Ma pieniądze więc poprawić mogłaby wszystko, a jednak jej samoakceptacja jest na tyle silna, że nie poddaje się presji wizerunku.

13

LullyMilly napisał/a:
ananasowa napisał/a:
LullyMilly napisał/a:

Oczywiście że ma to wpływ, ale zauważ że presja tym większa, że jest medialna. Wielu krytykuje jej wygląd i tym bardziej mogłaby starać dopasować się do ogólnego wizerunku kobiety manekina. Ma pieniądze więc poprawić mogłaby wszystko, a jednak jej samoakceptacja jest na tyle silna, że nie poddaje się presji wizerunku.

Poki co jest mloda. Niedawno wyszla za maz. Kto wie co bedzie za rok, dwa, piec...
Ja akurat nie widze nic zlego w poprawianiu sobie urody o ile nie idzie to w przesade.

14 Ostatnio edytowany przez Aga30 (2019-02-05 22:23:58)

ananasowa napisał/a:
LullyMilly napisał/a:

Dokładnie. Z domu wyniosła na tyle silne poczucie własnej wartości, że mimo braku fizycznych warunków czuje się piękna i pewna siebie, co przyciąga do niej ludzi i utwierdza ją w przekonaniu, że jest ok. Tak to działa. Ale co jeśli nie wyniesie się tego z dzieciństwa, a nie jest się pięknością? Wtedy trzeba to w sobie zbudować. Psychoterapią lub ciężką pracą nad sobą. Zdarza się też tak (jak np. w moim przypadku), że mimo braku poczucia własnej wartości i nie posiadania zjawiskowej urody, spotykałam mężczyzn, którzy mnie kochali - ot, taki traf. Jednak kompleksy i kiepskie myślenie o sobie zniszczyły te związki. A teraz jestem stara i jest już za późno :p

Wniosek jest następujący: rzeczywiście wszystko bierze się z tego, co myślimy sami o sobie. Ale jeśli nikt nas nie nauczył, żeby myśleć o sobie dobrze, to przeglądamy się w oczach innych. Brak pozytywnej informacji zwrotnej utwierdza nas tylko w przekonaniu, że mamy rację myśląc o sobie źle. I koło się zamyka.
Autorko, nie trzeba być piękną, by mieć powodzenie i szczęście w miłości. Kluczem jest to słynne kochanie siebie. Ale o to niezwykle trudno w dorosłym życiu, jeśli rodzicom nie udało się tego wpoić.

15 Ostatnio edytowany przez Aga30 (2019-02-05 22:27:32)

Przyszła mi jeszcze na myśl znana piosenkarka jazzowa od Papai. Kiedyś czytałam z nią jakiś wywiad, w którym opowiadała, że koleżanki były zdziwione i wprost mówiły jej, że jest brzydka, a ma największe powodzenie u chłopaków.

16

Aga30 napisał/a:

Przyszła mi jeszcze na myśl znana piosenkarka jazzowa od Papai. Kiedyś czytałam z nią jakiś wywiad, w którym opowiadała, że koleżanki były zdziwione i wprost mówiły jej, że jest brzydka, a ma największe powodzenie u chłopaków.

Pewność siebie jest bardzo sexy. To też w nawiązaniu do mężczyzn... Kobietki czy nie jest podobnie?
Czasami przystojniak traci w oczach kiedy tylko otworzy usta. Przeciętny facet może nadrobić spokojnie cechami charakteru. Pamiętam jak w liceum największe powodzenie miał naprawdę niezbyt urodziny chlopak. Mało tego podobał się też mnie... on podobał się wszystkim, mógł mieć każda. Dlaczego? Miał to "coś" COŚ inaczej pewność siebie, błysk w oku, świetny humor, gesty, sposób mówienia itd.

17

Hm.. A mi trudno zrozumieć, czemu uważacie, że młoda Gesslerowa jest brzydka. Nie jest pięknością, to fakt. Ale od tego do brzydoty daleka droga.

/Każdy może na ciebie spojrzeć, lecz spotkanie kogoś, kto widzi ten sam świat co ty, jest zjawiskiem dość rzadkim./

18

niepodobna napisał/a:

Hm.. A mi trudno zrozumieć, czemu uważacie, że młoda Gesslerowa jest brzydka. Nie jest pięknością, to fakt. Ale od tego do brzydoty daleka droga.

Wg mnie jest brzydka. Ale ile ludzi, tyle opinii.

19

LullyMilly napisał/a:
Aga30 napisał/a:

Pewność siebie jest bardzo sexy. To też w nawiązaniu do mężczyzn... Kobietki czy nie jest podobnie?
Czasami przystojniak traci w oczach kiedy tylko otworzy usta. Przeciętny facet może nadrobić spokojnie cechami charakteru. Pamiętam jak w liceum największe powodzenie miał naprawdę niezbyt urodziny chlopak. Mało tego podobał się też mnie... on podobał się wszystkim, mógł mieć każda. Dlaczego? Miał to "coś" COŚ inaczej pewność siebie, błysk w oku, świetny humor, gesty, sposób mówienia itd.

W przypadku mężczyzn to oczywiste, że atrakcyjność utożsamiana jest z pewnością siebie, siłą, władzą i... pieniędzmi. Te cechy uważane są za męskie, wygląd jest drugorzędny. Wobec kobiet świat jest bardziej wymagający ;)

20

niepodobna napisał/a:

Chodziło mi raczej o ogólnie panująca modę na pewien typ kobiety i o to, że nie podąża ona za takim stylem. Mało który facet powie, że ona jest piękna czy nawet ładna ( tak myślę, chociaż niech mnie wyprowadzi jakiś mężczyzna z błędu jeśli sie mylę). Bardzo fajnie, że jest sobą. Kolejna jest np. Dominika Gwit. Sympatyczna, kocha siebie, ma kochającego męża.

21 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2019-02-06 12:03:09)

Hmm... nie to jest tematem dyskusji, ale trochę niemiło przeczytać, że Gesslerówna jest brzydka. Lepiej zabrzmiałoby: „mnie się nie podoba” albo „nie mój typ”. A taki... niemal wyrok brzmi dość  okrutnie. Bardzo się buntowałam, gdy pisała tak o sobie Ram.
Bardzo wiele jest wobec tego brzydkich kobiet o udanym życiu osobistym, znam takie osobiście. Też jestem brzydka :D – tak się składa, że nie w związku, ale jak słusznie Aga zauważyła powyżej, problem jest przede wszystkim w głowie, w sposobie myślenia i odczuwania. A widzę dziś wyraźnie, że choć nie wszystkim (i chwała bogom ; nie jestem i nie chcę być dla wszystkich), to jednak się podobam.
Miałam w życiu sporo trudności, jeśli chodzi o zaakceptowanie siebie. Nadal wiele jest do zrobienia, bo choć mocno tę samoakceptację podreperowałam, to braki wyłażą - głównie wtedy, gdy jakiś mężczyzna próbuje się do mnie za szybko i za mocno zbliżyć. Wyraźnie jednak widzę, że nie w mankamentach urody (rzeczywistych tudzież urojonych) tkwi przyczyna niesparowania.
P.S. Dla mnie ideałem takiej nieoczywistej urody jest Dorota Wellman. Daleko jej do klasycznych posągów, a jaka fajna, pełna życia i ciepła babka.

22

Piegowata'76 napisał/a:

P.S. Dla mnie ideałem takiej nieoczywistej urody jest Dorota Wellman. Daleko jej do klasycznych posągów, a jaka fajna, pełna życia i ciepła babka.

Tylko, że Dorota Wellman to raczej ten przypadek, kiedy braki wizualne zostają przykryte przez osobowość, charyzmę, energię, pewność siebie i ciepło właśnie. Może być atrakcyjna. Nie każda osoba "ma czym nadrobić". Udawanie kogoś, kim się nie jest, może działać na krótką metę.
Przy tym hm, hm... schudnąć się da, ale rysów twarzy zmienić się nie da. Pulchne osoby z ładną buzią mają lepiej niż te z brzydką twarzą, niezależnie od figury tych drugich.

23 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2019-02-06 13:15:42)

No, tak, to też już napisała Aga, że braki w "podstawowym wyposażeniu" niełatwo jest nadrobić. Wymaga to nie lada pracy, a i łut szczęścia nie jest bez znaczenia. Jednak spisywanie samej siebie na straty - to okrutne i smutne.
O sobie wielokrotnie pisałam, że postanowiłam być szczęśliwa niezależnie od związkowego statusu - i na ogół mi się to udaje. Na ogół, bo jak wiadomo, gorsze dni ma każdy (a ja słynę z huśtawek). Tylko co za smak miałaby słodycz bez gorzkiego odnośnika?

24

niepodobna napisał/a:
Piegowata'76 napisał/a:

Tylko, że Dorota Wellman to raczej ten przypadek, kiedy braki wizualne zostają przykryte przez osobowość, charyzmę, energię, pewność siebie i ciepło właśnie. Może być atrakcyjna. Nie każda osoba "ma czym nadrobić". Udawanie kogoś, kim się nie jest, może działać na krótką metę.
Przy tym hm, hm... schudnąć się da, ale rysów twarzy zmienić się nie da. Pulchne osoby z ładną buzią mają lepiej niż te z brzydką twarzą, niezależnie od figury tych drugich.

Stare przysłowie mówi" każda potwora znajdzie swojego amatora " (z całą sympatią do wszystkich kobiet) bo ile ludzi tyle gustów. Jedni lubią pełniejsze inni filigranowe. Komuś podoba się przebojowosc, ale innego zacznie to męczyć bo będzie cenił spokój.
Rysy twarzy da się poprawić. Jeśli ktokolwiek nie akceptuje siebie to znaczy że trzeba albo zmienić myślenie albo faktycznie spróbować poprawic wygląd... Oba sposoby nie są złe.
Jeśli Gessler czy Wellman akceptują siebie w pełni to cudownie, nic nie muszą zmieniać. Ja osobiście gdy przytyłam w ciąży 30 kg to czułam się źle i nie mogłam siebie zaakceptować w takim wydaniu. Straciłam dużo pewności siebie i do końca nie mogłam być sobą bo czułam się skrępowana. Musiałam to zmienić by poczuć się dobrze w swoim ciele. Czy to źle? Można zawsze coś zmienić. Moja koleżanka miała podbródek obwisly i też jej to nie dodawało uroku. Uparla się i zmieniła kształt. Zmieniła rysy. Oczywiście możecie mnie tu negowac że nie każdy ma pieniądze itd. Czego się nie da w obecnych czasach zmienić? To też wymaga pracy, ale czasami usunięcie pieprzyka z twarzy może spowodować zmiany wewnatrz. Jeśli ktoś ma duży kompleks.

25

Piegowata'76 napisał/a:

Na ogół, bo jak wiadomo, gorsze dni ma każdy

No i gorsze dni można mieć nawet w najlepszym związku.

26 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2019-02-06 13:53:37)

LullyMilly napisał/a:

Stare przysłowie mówi" każda potwora znajdzie swojego amatora " (z całą sympatią do wszystkich kobiet) bo ile ludzi tyle gustów. Jedni lubią pełniejsze inni filigranowe. Komuś podoba się przebojowosc, ale innego zacznie to męczyć bo będzie cenił spokój.
Rysy twarzy da się poprawić. Jeśli ktokolwiek nie akceptuje siebie to znaczy że trzeba albo zmienić myślenie albo faktycznie spróbować poprawic wygląd... Oba sposoby nie są złe.
Jeśli Gessler czy Wellman akceptują siebie w pełni to cudownie, nic nie muszą zmieniać. Ja osobiście gdy przytyłam w ciąży 30 kg to czułam się źle i nie mogłam siebie zaakceptować w takim wydaniu. Straciłam dużo pewności siebie i do końca nie mogłam być sobą bo czułam się skrępowana. Musiałam to zmienić by poczuć się dobrze w swoim ciele. Czy to źle? Można zawsze coś zmienić. Moja koleżanka miała podbródek obwisly i też jej to nie dodawało uroku. Uparla się i zmieniła kształt. Zmieniła rysy. Oczywiście możecie mnie tu negowac że nie każdy ma pieniądze itd. Czego się nie da w obecnych czasach zmienić? To też wymaga pracy, ale czasami usunięcie pieprzyka z twarzy może spowodować zmiany wewnatrz. Jeśli ktoś ma duży kompleks.

No, cóż... Czasami to rzeczywiście pomaga. Ale czytałam też o rozczarowaniach: wyprostowałam sobie nos, a nic się więcej nie zmieniło.
Wszystko od danej osoby zalezy.

27

A co ma powiedzieć Osoba, która tak właściwie nie ma kompleksów, podoba się mężczyznom, uchodzi za piękność, jest pewna siebie z tego powodu, a jednak nadal jest sama?
Przyciągam oszustow, żonatych, niezdecydowanych, niewyleczonych z poprzednich z związków...
Tak to trwa i trwa... wygląd jest ważny, ale nie gwarantuje powodzenia i szczęśliwego życia.

28 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2019-02-06 15:01:00)

Za bardzo kochamy, jak to się gdzieniegdzie zwykło mówić, za bardzo tego "chłopa" chcemy, a przy tym za mało cenimy siebie. Stąd te wszystkie problemy, toksyczne relacje, brnięcie w coś z nadzieją, że może tym razem się uda, w przypuszczeniach, że to z nami coś nie tak. A na drugim biegunie brak zaufania, podejrzliwość i niewiara, że zasługujemy na miłość. Tu znów powołam się na słowa Agi, która miała amatorów i to zdaje się, całkiem interesujących, a jednak sama coś psuła. Zresztą i mnie to nie jest obce.

29

undisclosed napisał/a:

Nie czuję się pełnowartościową kobietą i żebym nie wiem jak pokochała siebie, nie sprawię, że nagle faceci zaczną mnie postrzegać za ładniejszą, skoro taka nigdy nie będę. A niestety nie da sie wyzbyć potrzeby komplementów dotyczących własnego ciała, twarzy... nawet jeśli rzeczywiście nie ma czego komplementować.

A próbowałaś podejść do swoich myśli w taki sposób:

Stań się na jeden dzień osobą o wymarzonym przez siebie wyglądzie. I spróbuj popchnąć tą historię o kilka chwil dalej. Czy przeczuwasz, że coś mogłoby się zmienić w Twoim postrzeganiu siebie, świata, innych mężczyzn? Czy jesteś pewna, że to rozwiązałoby Twoje wszelkie obawy?

niepodobna napisał/a:

Tylko, że Dorota Wellman to raczej ten przypadek, kiedy braki wizualne zostają przykryte przez osobowość, charyzmę, energię, pewność siebie i ciepło właśnie. Może być atrakcyjna. Nie każda osoba "ma czym nadrobić".

Oj z całą pewnością każdy ma :- ) Wiele opinii na temat pani Doroty jednak ma wspólny mianownik - jest to osoba wrażliwa społecznie. "Talent jest tańszy od soli", wszystko wymaga nakładu pracy - także osobowość. Szukam teraz w myślach wbrew swoim poglądom osobę ze świata osób atrakcyjnych fizycznie i wciąż uważam, że to z Panią Wellman poszedłbym na kawę :- ) Z inną osobą o podobnej wrażliwości również.  Tak więc wszystko zależy od tego, kogo autorka spotka na swej drodze.

30

Krzyś321 napisał/a:
undisclosed napisał/a:

Nie czuję się pełnowartościową kobietą i żebym nie wiem jak pokochała siebie, nie sprawię, że nagle faceci zaczną mnie postrzegać za ładniejszą, skoro taka nigdy nie będę. A niestety nie da sie wyzbyć potrzeby komplementów dotyczących własnego ciała, twarzy... nawet jeśli rzeczywiście nie ma czego komplementować.

A próbowałaś podejść do swoich myśli w taki sposób:

Stań się na jeden dzień osobą o wymarzonym przez siebie wyglądzie. I spróbuj popchnąć tą historię o kilka chwil dalej. Czy przeczuwasz, że coś mogłoby się zmienić w Twoim postrzeganiu siebie, świata, innych mężczyzn? Czy jesteś pewna, że to rozwiązałoby Twoje wszelkie obawy?

niepodobna napisał/a:

Tylko, że Dorota Wellman to raczej ten przypadek, kiedy braki wizualne zostają przykryte przez osobowość, charyzmę, energię, pewność siebie i ciepło właśnie. Może być atrakcyjna. Nie każda osoba "ma czym nadrobić".

Oj z całą pewnością każdy ma :- ) Wiele opinii na temat pani Doroty jednak ma wspólny mianownik - jest to osoba wrażliwa społecznie. "Talent jest tańszy od soli", wszystko wymaga nakładu pracy - także osobowość. Szukam teraz w myślach wbrew swoim poglądom osobę ze świata osób atrakcyjnych fizycznie i wciąż uważam, że to z Panią Wellman poszedłbym na kawę :- ) Z inną osobą o podobnej wrażliwości również.  Tak więc wszystko zależy od tego, kogo autorka spotka na swej drodze.

A gdyby pani Wellman miała z wymienionych cech tylko wrażliwość społeczną? ; )

31

Coś w tym jest. Nie mówcie, ze jak jesteście w związku, to nie czujecie się lepiej, pewniej, piękniejsze, zadowolone, szczęśliwe i pewne siebie. Tylko, ze coś mi się zdaje, że tak powinno się czuć też nie będąc w związku.
Takie tam luźnie przemyślenia.

gg 48623644

32 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2019-02-08 19:08:55)

Rossanko, zastrzymałam się na chwilę nad Twoim pytaniem, bo chcę uczciwie na nie odpowiedzieć również sobie. Czy aby na pewno nie czuję się gorsza nie będąc w związku? Czy nie udaję sama przed sobą?
Ale nie. Na pewno nie. Nie czuje sie gorsza, bo nieparzysta. Owszem, mam sobie to i owo do zarzucenia, ale to niezależnie od związkowego statusu. Choć pewnie gdyby zwrócił na mnie uwagę ktoś wyjatkowy, polechtałoby mnie to mile. Ale w gruncie rzeczy połechtałoby mnie równiez uznanie kazdej osoby, ktora jest dla mnie wazna, imponuje mi i jest przeze mnie ceniona.

33

Piegowata'76 napisał/a:

Rossanko, zastrzymałam się na chwilę nad Twoim pytaniem, bo chcę uczciwie na nie odpowiedzieć również sobie. Czy aby na pewno nie czuję się gorsza nie będąc w związku? Czy nie udaję sama przed sobą?
Ale nie. Na pewno nie. Jestem niesparowana i jestem o.k. Owszem, mam sobie to i owo do zarzucenia, ale to niezależnie od związkowego statusu. Choć pewnie gdyby zwrócił na mnie uwagę ktoś wyjatkowy, mile by to polechtalo moje ego.

Cześć Piegowata, dawno Cię "nie widziałam" :D
Właśnie o to mi chodziło, ze powinno się czuć tak samo w związku  i bez związku, chodzi mi o poczucie własnej wartości. Ale przyznacie, że w związku ono rośnie bardziej. A tak być nie powinno.
Bo to takie złudne poleganie na czymś, co się może skończyć w każdym momencie.

gg 48623644

34

Krzyś321 napisał/a:

Na kawę ... Ok. Ale czy na kolację ze śniadaniem ...

35

Myślę, Ross, że póki nie przekracza to jakiś zdrowych granic, to niech sobie będzie ta dobra związkowa samoocena. Tylko co z nią, gdy związek się sypnie? Biedne te osoby, dla których to jedyne zrodlo poczucia wartosci.

36

Piegowata'76 napisał/a:

Myślę, Ross, że póki nie przekracza to jakiś zdrowych granic, to niech sobie będzie ta dobra związkowa samoocena. Tylko co z nią, gdy związek się sypnie? Biedne te osoby, dla których to jedyne zrodlo poczucia wartosci.

Właśnie to miałam na myśłi.

gg 48623644

37

Sądzę, że na kawkę ze śniadaniem też niejeden z Wellmam by się wybrał.
Miałam kilka razy w życiu sytuację, że zwrócono na mnie uwagę gdy najmniej mi na wyglądzie zależało. Ale byłam w dobrym nastroju, wyluzowana, uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona. A zdecydowanie nie jestem typem wymuskanej i "zrobionej" od stóp do głów kobiety.

38

Piegowata'76 napisał/a:

Sądzę, że na kawkę ze śniadaniem też niejeden z Wellmam by się wybrał.
Miałam kilka razy w życiu sytuację, że zwrócono na mnie uwagę gdy najmniej mi na wyglądzie zależało. Ale byłam w dobrym nastroju, wyluzowana, uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona. A zdecydowanie nie jestem typem wymuskanej i "zrobionej" od stóp do głów kobiety.

To samo mi się przytrafiło parę razy. ;)

gg 48623644

Posty [ 1 do 38 z 87 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » brak związku a poczucie własnej wartości

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018