Urlop macierzyński - prawo pracy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Urlop macierzyński - prawo pracy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1

Temat: Urlop macierzyński - prawo pracy

Jestem w ciąży, urodzę moje drugie dziecko i chciałabym wiedzieć ile tygodni urlopu macierzyńskiego mi przysługuje? Kiedy musze go wykorzystać?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Urlop macierzyński - prawo pracy

wiem, że przy urodzeniu pierwszego dziecka przysługuje 18 tygodni, przy drugim jakoś trochę więcej

3 Ostatnio edytowany przez HRka (2007-08-09 13:23:30)

Odp: Urlop macierzyński - prawo pracy

Zgodnie  z kodeksem pracy pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze:

1) 18 tygodni przy pierwszym porodzie,

2) 20 tygodni przy każdym następnym porodzie,

3) 28 tygodni w przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie.

Co najmniej 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego mogą przypadać przed przewidywaną datą porodu.

Po porodzie przysługuje urlop macierzyński niewykorzystany przed porodem aż do wyczerpania okresu wcześniej ustalonego. Co więcej, pracownica, po wykorzystaniu po porodzie co najmniej 14 tygodni urlopu macierzyńskiego, ma prawo zrezygnować z pozostałej części tego urlopu; w takim przypadku niewykorzystanej części urlopu
macierzyńskiego udziela się pracownikowi-ojcu wychowującemu dziecko, na jego pisemny wniosek.

Pisemny wniosek w sprawie rezygnacji z części urlopu macierzyńskiego, pracownica powinna zgłosić pracodawcynajpóźniej na 7 dni przed przystąpieniem do pracy; do wniosku należy dołączyć się zaświadczenie pracodawcy zatrudniającego pracownika-ojca wychowującego dziecko, potwierdzające termin rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego przez pracownika, wskazany w jego wniosku o udzielenie urlopu, przypadający bezpośrednio po terminie rezygnacji z części urlopu macierzyńskiego przez pracownicę.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Urlop macierzyński - prawo pracy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024