PRAWO JAZDY auto szkoła - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 25 ]

1

Temat: PRAWO JAZDY auto szkoła

chyba w końcu dojrzałam do tego, aby zacząć kurs na prawo jazdy.

po spędzeniu kilku godzin w sieci wybrałam potencjalną szkołę. jednak nadal mam wiele pytań i wątpliwości tongue jeśli możecie, to opiszcie swoje wspomnienia z kursów smile interesuje mnie przede wszystkim:

1. podejście instruktora (miły, krzykliwy, wyrozumiały, cierpliwy, spóźnialski itp)
2. ile czasu zajęło wam zrobienie takiego kursu
3. jaką porą roku robiłyście kurs
4. ile kosztował wasz kurs
5. za którym razem zdałyście
6. stresujące/zabawne sytuacje
7. jak ogólnie wspominacie naukę

przyznam, że ja jestem zielona. tzn już prowadziłam kilka razy auto, ale na prostych i mało uczęszczanych drogach. najbardziej przerażają mnie inni uczestnicy ruchu. jednak jestem dobrej myśli smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: PRAWO JAZDY auto szkoła

1. Miałam dwóch - jeden starszy pobłażliwy, młody wymagający ale jajcarz - przy nim dużo więcej się nauczyłam i poczułam się raźniej za kółkiem.
2.zaczęłam pod koniec listopada  skończyłam w październiku ( długo pn miałam w międzyczasie maturę, studniówkę, i kontuzję nogi)
3. Zimą i nie żałuję- dzięki temu wiem jak się zachować na śniegu, nie boję się jeździć nocą, podczas deszczu itd.
4. Ok 1000 zł
5. Za 4. 2 razy oblałam z własnej winy, reszta - bo trzeba było kogoś oblać
6. Przypomina mi się jak ktoś kiedyś mnie strąbił bo myślał że jak ELKA to może wymusić -ja w nagrodę zwolniłam do 20 km na h bo z przeciwnej strony jechał sznurek aut smile Mina mojego instruktora - bezcenna
7. Bardzo pozytywnie. Jeśli masz możliwość rób prawko w dużym mieście - nie będziesz się bała tira czy tramwaju obok. Moja mama ma już X lat prawko i na widok tira prawie zamyka oczy a jak ma jechać do większego miasta to wsiada w pociąg - ja wręcz przeciwnie - nie boję się i czuję się pewnie. Poza tym w dużym mieście uczysz się takich manewrów jak zmiana pasa przy dużym ruchu

http://www.youtube.com/watch?v=3VVuMIB2 … 68719FFEF/

eh, co ten kawałek ma w sobie że ja go tak lubię?

3

będę robiła prawko w łodzi, więc miasto spore smile i też zacznę zimą. chciałabym być dobrze przygotowana na różne warunki na drodze.

4 Ostatnio edytowany przez London69 (2010-12-04 11:54:06)

1. Instruktor trafił mi się świetny strasznie dużo gadał. tongue
2. Kurs zaczęłam 23 sieprnia, pierwszą jazdę miałam 13 września a ostatnią 28 października. Ale to już jest indywidualna sprawa. Teoria trwa 15godzin (zawsze podają, że 30h ale tak naprawdę przez tyle czasu instruktor nie miałby już co gadać) a praktyka 30odzin i zwykle w biurach pytają kiedy Ci pasuje i sama podajesz rozpiskę, a oni się do tego dostosowują- jeśli chodzi o jazdy, bo teorie masz narzucony termin. Przynajmniej u mnie tak było. smile
3. Lato/jesień.
4. 1100 zł. Każda dodatkowo wykupiona jazda 40zł/h. Plus do tego jak idziesz na egzamin państwowy płacisz 22zł za teorię i 112 za praktykę. Tak wyglądało w moim przypadku Można się zapisać od razu na teorię i praktykę, ale nie radzę, bo płacisz wtedy 134zł i jeśli nie zdasz teorii, to nie podchodzisz do praktyki, więc kasy Ci nie zwrócą.
5. W zeszłą środę podchodziłam po raz pierwszy i oblałam. 15 grudnia już musi mi się udać. smile
6. Stresujące? Jak ludzie za Tobą trąbią. Na początku mnie to stresowało, ale instruktor wytłumaczył żeby olewać trąbienie, bo kierowcy powinni widzieć Lkę a to chyba wiadome, że dopiero się uczę. smile Zabawne- ojj dużo tego było a szczególnie z moim szalonym instruktorem. big_smile
7. Bardzo dobrze, chociaż to trochę męczące, bo po ok. 14godzinach jazdy masz już ochotę mieć to prawko a musisz wyjeździć jeszcze raz tyle. big_smile

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g

5

Polsza pamiętaj o tym, że od nowego roku kurs prawa jazdy będzie droższy ze względu na podatek VAT.Dodatkowo instruktorzy mają zmienić auta z Grande Punto na Toyote Yaris. Tak słyszałam od mojego szwagra, który jest instruktorem.

? ? ? Tylko ja sypiam w jego ramionach
To dla niego zostałam stworzona
Tylko do mnie mówi `KOCHANIE`
To mój teren pod jego ubraniem ? ? ?  ;-*

6

o tym, że będzie drożej to słyszałam. ale cóż, jeśli nie zdecydowałam się przeraz tyle lat kiedy było taniej, to tez muszę zapłacić więcej.
mam nadzieję, że sam kurs, bez egzaminu, nie wyniesie więcej niż 1500zł.

7

jak chodzilam na kurs teorii w pazdzierniku to mowili nam ze od lutego czy jakos tak nowego roku maja wprowadzic teorie nie A,B,C tylko beda puszczac film i potem na podstawie niego trzeba odpowiadac na pytania. jednym slowem MASAKRA . jak ktos nie ma pamieci wzrokowej to po nim...
ja mam teraz 13 jazde i bylo juz kilka akcji big_smile
1. bylam rozkojarzona , instruktor tez i bym na czerwone wjechala smile ale dzieki mojemu refleksowi zachamowalam doslownie na kilku cm na przejsciu dla pieszych.
2. dziedek wskoczyl mi przed maske... uf tez refleks zadzialal. potem jego zona bila go torebka za to big_smile
3. ronda - moj koszmar smile
4. na pierwszych 3 jazdach non stop mi zgasal smile raz zgasl na samym srodku skrzyzowania smile trzeba bylo szybko odpalac :0
a instruktora mam gbura. dobrze uczy ale pogadac to sie z nim nie da

8

Z tego co słyszałam to prawko ma kosztować w granicach 1400zł

9

aero_90 napisał/a:

Polsza pamiętaj o tym, że od nowego roku kurs prawa jazdy będzie droższy ze względu na podatek VAT.Dodatkowo instruktorzy mają zmienić auta z Grande Punto na Toyote Yaris. Tak słyszałam od mojego szwagra, który jest instruktorem.

To chyba zależy w jakich miastach bo u nas są Renault Clio smile W każdym mieście są inne autka do nauki.

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g

10

1.Instruktor fantastyczny.Lepszego nie mogłam sobie wymarzyć. Jest dobrym znajomym moich rodziców,więc traktował mnie wyjątkowo;)Spokojny i cierpliwy ot co,takiego potrzebowałam.Nauczył mnie dobrze jeździć.Dzięki niemu radzę sobie dobrze i kocham jazdę samochodem.
2. Zaczęłam w sierpniu z przerwą na wakacje moje i instruktora;) a egzamin miałam w październiku,ale ja nie spieszyła się z prawkiem.
3. lato i jestem zadowolona,że to właśnie w takim momencie.
4.1000 zł + lekarz, pielęgniarka.
5. Dzięki Bogu za pierwszym, dzięki temu,że miałam dobrego instruktora oraz wyrozumiałego egzaminatora.Rozśmieszał mnie, bo widział jaka jestem spięta;) popełniłam 2 błędy: niestosowanie się do znaków pionowych oraz nie trzymałam się lewej strony jak jechałam w lewo na drodze jednokierunkowej.
6. Na początku non stop gasło mi auto.Było nawet tak,że po którymś razie rozpłakałam się i wysiadłam z auta:) ale mój instruktor miał minę.Wyjął chusteczki, pocieszył,wsiadł do auta(bo jeździłam sama po placu) i powoli mi wszystko tłumaczył.
7. Bardzo dobrze wspominam naukę, bo miałam super instruktora jak pisałam powyżej .

Nie martw się.W życiu jestem nerwowa i choleryczka,a  za kierownicą oaza spokoju.Nic nie jest mnie w stanie wyprowadzić z równowagi.
Byłam źle nastawiona, mówiłam,że zdam za 7 razem,a tak wspaniale mi poszło,dlatego głowa do góry;))

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

11

dzięki smile no ja na razie jestem negatywnie, tzn. realistycznie, nastawiona. myślę, kilka razy na pewno odwiedzę WORD, ale jestem na to przygotowana.

dziękuję Wam Dziewczynki, ze podzieliłyście się ze mną swoimi doświadczeniami smile i gratuluje pomyślnie zdanych egzaminów!

12 Ostatnio edytowany przez karlayn3 (2010-12-05 20:58:14)

1. Zaje....ty big_smile Mój był świetny smile Zabawny, na luzie, bardziej jak kolega niż Pan instruktor smile Zabierał mnie na autostrady bym mogła sobie pośmigać smile Powiedział, żebym poprzynosiła sobie jakieś płyty ze swoimi piosenkami i słuchaliśmy sobie na full big_smile  Nieraz jak nie chciało nam się jechać przepisowo po jakichś drogach poza miastem to mówił "Karolina, tych znaków (ograniczenia prędkości) nie widzisz ok? wink " big_smile Bardzo mile wspominam ten okres i tego R. którego widziałam ostatnio nabzdryngolonego w pubie big_smile
2.Nie pamiętam dokładnie ale jakoś szybko poszło.
3. Latem big_smile
4. Nic mnie nie kosztował bo wygrałam go w konkursie hurraaa smile
5. Trzy razy podchodziłam jednak się nie udało, będę próbować dalej. Miałam takie same sytuacje na których oblałam, tylko że jeden uznał że mogłam zdążyć a drugi że wymusiłam pierwszeństwo hmm i weź się nie zdenerwuj sad
6. Dużo tego było bo na każdej "jeździe" było śmiesznie ale już nie pamiętam tongue Może sobie przypomnę.
7. To było super smile Poza egzaminami rzecz jasna tongue

P.S. Ja jeżdziłam i zdawałam na Toyotach Yaris, bardzo dobrze mi się jeździło.

Jeśli jakakolwiek kobieta jest w stanie odbić mojego faceta... To ja takiego faceta nie chcę.

13

London69 napisał/a:
aero_90 napisał/a:

To chyba zależy w jakich miastach bo u nas są Renault Clio smile W każdym mieście są inne autka do nauki.

Aha:P to nie wiedziałam big_smile

14

u nas sie jezdzi nissanem mikra smile fajnie sie tym samochodzikiem smiga po miescie

15 Ostatnio edytowany przez princeska (2010-12-09 21:17:07)

A u mnie jest teraz Grande Punto, a od nowego roku właśnie Toyota Yaris ma wchodzić wink

Odpowiadając na pytania autorki:

1. Miałam instruktorkę, nie instruktora. Super babka! Bardziej kumpela niż instruktorka. Nauczyła mnie wszystkiego, nigdy(!) na mnie nie krzyknęła, choć miała powody, kiedy ja np. po raz kolejny popełniałam ten sam błąd. Cierpliwa i to bardzo, świetnie mi tłumaczyła, jasno i przejrzyście. Dużo rozmawiałyśmy, dzięki czemu czułam się bardzo swobodnie i z wielką chęcia chodziłam na kolejne jazdy.

2. Na kurs zapisałam się w ostatnich dniach (nie pamiętam dokładnie) listopada 2009. Najpierw teoria, 5 stycznia zaliczyłam egzamin teoretyczny wewnętrzny (w ośrodku), a ok. 18 stycznia umówiłam się na jazdy. Ostatnią jazdę miałam 30 kwietnia (czyli w dniu egzaminu smile ) Pewnie ukończyłabym go szybciej, ale wiadomo - praca i obowiązki.

3. Tak jak wspominałam, zaczęłam koniec listopada, a więc zima. Jazdy też miałam w zimę (i bardzo dobrze), potem na 'sucho' także.

4. Koszt kursu to: 1050zł, plus lekarz - 50zł, plus 2 dodatkowe jazdy (1h-40zł). Aha, no i oczywiście koszt egzaminu.

5. Zdałam za 1 razem! Z czego jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona. Zresztą baaardzo się do tego przykładałam. Oczywiście, na egzaminie zaliczyłam kilk małych wpadek, no ale udało się! smile

6. Stresujące? Hmm... na pierwszej jeździe (na jakichś bocznych uliczkach, gdzie mały ruch) zawracał przede mną tir. Tzn., to było tak, że jadę sobie jadę, i widzę w poprzek stoi tir, myślałyśmy z instruktorką, że będzie wjeżdżał w prawo albo w lewo, a on chciał zawrócić. A że to była zima i duużo śniegu, to jak już zawrócił to ta jego naczepa zaczęła się kołysać dosłownie kilka cm przed moją szybą! Myślałam, że tam padnę z przerażenia... Ah, no i na pierwszej jeździe miałam problem, bo gasło mi autko, ale po tej 'akcji' już owy problem zniknął tongue

Hmm, zdarzyło mi się, że autko zgasło na środku skrzyżowania, a więc dla kursanta to też dodatkowy stres. Ojeju, tyle tych stresujących i zabawnych sytuacji było, że możnaby pisać i pisać... wink

7. Baaaardzo miło wspominam naukę, aż mi szkoda była kończyć i się rozstawać. Każdemu życzę takiej instruktorki/takiego instruktora, jaka mi się trafiła! Zdecydowanie mogę powiedzieć, że to była jedna z najlepszych przygód w moim życiu!

Ale się rozpisałam... smile

Pozdrawiam! smile

16

miło się czyta Wasze wypowiedzi smile uświadamia mi to, że nie ma się czego bać. wiadomo, na początku nie będę kubicą, ale trochę pracy i zdanie egzaminu jest w zasięgu ręki. smile

17

princeska skąd jesteś, jeśli mogę spytać :>

18

aero_90 - Śląsk smile

19

polsza napisał/a:

1. podejście instruktora (miły, krzykliwy, wyrozumiały, cierpliwy, spóźnialski itp)
2. ile czasu zajęło wam zrobienie takiego kursu
3. jaką porą roku robiłyście kurs
4. ile kosztował wasz kurs
5. za którym razem zdałyście
6. stresujące/zabawne sytuacje
7. jak ogólnie wspominacie naukę

1. Instruktor super, super i jeszcze raz super. smile Od czasu kursu jest moim dobrym znajomym i myślę, że już nim zostanie.
2. Miesiąc teoria i ok. 3 tygodnie jazdy. Zostały mi jeszcze tylko 2 lekcje.
3. Wciąż robię. Zima. smile
4. 1290zł + badanie lekarskie 60zł + egzamin
5. Mam nadzieję, że zdam do trzeciego razu. tongue
6. Stresujące jak w tył wjechał mi koleś. hmm Całe szczęście skończyło się na siniakach. Zabawne były co chwilę, bo mam świetnego instruktora. big_smile
7. Naukę będę wspominać bardzo bardzo miło. Wykładowcę i mojego wspaniałego instruktora również. Lepiej trafić nie mogłam.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

20

princeska napisał/a:

aero_90 - Śląsk smile

Jo tyż big_smile

21

Ja będe chciała zrobić prawko teraz w nowym roku, jakoś na wakacje. Baaardzo chcę, a jednak boję się , że nie będe się nadawać, że będe się plątać z biegami, że będzie panika i jak moja osoba to przyjmie ;p Ale powiedziałam sobie że muszę spróbować.

22

Invi plątać się z biegami na pewno nie będziesz. Jest to kwestia wytrenowania, po paru lekcjach dosłownie wejdzie Ci to w krew. Sama technika poruszania się samochodem po godzinach ćwiczeń nie jest wcale trudna. Gorzej jest z poruszaniem się po mieście. To troszkę ciężej ogarnąć. Ale dasz radę. smile Jak ja dałam to podejrzewam, ze Ty dwa razy. smile

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

23

Cupra dziękuję za otuchę, to miło z Twojej strony smile Właśnie dużo osób mówiło mi to samo co Ty, odnośnie biegów, a jednak wiesz, zawsze jest jakaś niepewność że może się nie nadaję (bo wiadomo że są ludzie którzy do jazdy samochodem się nie nadają). Mimo wszystko powiedziałam sobie że spróbować, muszę. smile) I życzę Ci powodzenia w Twoim bo z tego co widzę jesteś w trakcie smile

24

dziewczyny nie wiem gdzie mialam napisac moj problem ale chyba tu jest opowiedni temat otoz ja mam wielki problem z prawkiem robie go ponad 2 lata najpierw wyjezdzilam godziny mialam ich 18 potem przerwalam glupia bylam ale coz nastepnie wrocilam dojezdzilam godziny testy zdalam za 1 razem a pozniej zaczal sie problem usadzali mnie za glupstwa jestem bardzo nerwowa i to tez utrudnilo mi nauke i cala reszte troche jest w tym mojej winy wiem.... zdawalam tak chyba 8 razy nie mam juz sily potem mialam wyjazd za granice bylam tam 6 tyg i w tym czasie wyszly mi testy jestem na siebie strasznie zla i na ten chory system w niemczech tego nie ma tam nie mam takiej opcji zeby ktos nie zdal 4 razy a co dopiero tyle od tego czasu jestem juz 3 mies w polsce musze wykupic nastepne godziny i ustalic sobie testy jestem zalamana po tylu porazkach musze znow tam isc jest to dla mnie trudne nie mam zadnej motywacji nie mam ochoty spojzec na testy wiem ze musze bo jak odpuszcze bedzie mi ciezej wydalam juz tyle pieniedzy tam gdzie ja zdaje w koninie jest 30%zdawalnosci doradzcie moze mnie troche ktos zmotywuje rece mi opadaja......

25

Chciałabym odnowić wątek dotyczącego prawa jazdy, kursu i rzeczy, które są z tematem związane smile

Ja jestem właśnie w trakcie robienia prawa jazdy, niedługo moje 3 podejście (zdaje w Łodzi). Niestety zdanie w dużej mierze zależy również od egzaminatora. Za 1 razem zdałabym bez problemu, pomijał głupie błędy, lecz niestety z własnej głupoty popełniłam poważny błąd. Za drugim razem trafił mi się egzaminator, który uczepił się mało istotnej rzeczy.

Jakie macie wspomnienia z kursów/egzaminów? Może macie jakieś zabawne historie? Piszcie smile

Posty [ 25 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018