Rzuciłam studia... :( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Rzuciłam studia... :(

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Rzuciłam studia... :(

w zeszłym roku rozpoczęłam studia na kierunki filologia angielska,
zawsze łatwo przychodziła mi nauka tego języka a matura poszła mi bardzo dobrze więc stwierdziłam że to będzie najlepszy wybór z resztą moi rodzice, mąż i nawet teściowa wszyscy twierdzili że to bardzo dobry wybór.

Dostałam się na studia na dobrej uczelni co prawda zaoczne ale nie przyjmowali przecież wszystkich jak leci.

W październiku zeszłego roku pojechałam na pierwsze zajęcia (byłam wtedy w 7 miesiącu ciąży) trochę Mnie przeraził poziom nauczania tzn.był wysoki.. Zastanowiłam się czy dam rade ale wszyscy mówili że to pierwsze zajęcia i wykładowcy zawsze tak straszą itp. Faktycznie tak było.

Ale mimo to nadal nie było lekko.zwłaszcza że zjazdy były co tydzień każdy piątek sobota niedziela. Powiem szczerze że trudno było mi wysiedzieć tyle godzin na wykładzie mam tu na myśli moją ciąże nie pomagała mi w tym że tak powiem.

jeszcze przed porodem byłam w szpitalu więc trochę  zaległości mi się narobiło niestety sad
a pod koniec listopada urodziłam dzidziusia więc moje obecność na wykładach była niestety znikoma takiego maluszka nie mogłam przecież zostawić.

kiedy wróciłam do szkoły to był akurat ostatni zjazd przed sesją a moje zaległości w nauce były tak ogromne że szkoda słów sad najpierw nastawiłam się że pozbieram notatki i zaliczę wszystko, niestety kiedy zobaczyłam ilość materiału przeraziłam się i zrezygnowałam ze studiów bo byłam pewna że nie dam rady sad

Teraz tak strasznie żałuje ze zrezygnowałam:( a nie stać Mnie jest żeby znowu zacząć studia, wtedy płacili mi rodzice ale skoro jak nie chciałam to stwierdzili że drugi raz nie będą mi płacić niestety.

pracę można znaleźć tylko po dobrej szkole a nie po skończonym liceum sad zapisałam się co prawda do policealnego studium na dwa lata ale co to za szkoła w porównaniu z dobrymi studiami.

tak bardzo chciałabym jeszcze skończyć studia, ale boje się że mogę na nie nigdy nie pójść już...
nie mogę zrozumieć teraz jak mogłam być tak głupia?

nie chciała bym żałować tej decyzji do końca życia. a póki co strasznie żałuje

"Sae Fideli Sis Fidelis"
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rzuciłam studia... :(

powiem ci szczerze, jako  filolog: papierek się nie liczy. piszesz, ze znasz język (i to jeszcze angielski), to naprawdę wystarczy. lepiej rozejrzyj się za jakimś studium związanym z księgowością, logistyką, pracą biurową (nie wiem, co cię interesuje). z ta szkołą policealna, to bardzo dobry pomysł. moim zdaniem, tam nauczysz się również dużo (kiedyś byłam na takich zajęciach). będziesz miała zdany państwowy egzamin.
no chyba, ze chcesz być tłumaczem, wtedy dyplom filologa się przyda.

3

no wiesz każdy chce wykształcenie wyższe np. jakbym chciała pracować w szkole to tak samo nikt mnie bez studiów nie przyjmie sad katastrofa po prostu ale sama jestem sobie winna niestety teraz wiem że źle zrobiłam ale po fakcie

"Sae Fideli Sis Fidelis"

4

sunset napisał/a:

no wiesz każdy chce wykształcenie wyższe np. jakbym chciała pracować w szkole to tak samo nikt mnie bez studiów nie przyjmie sad katastrofa po prostu ale sama jestem sobie winna niestety teraz wiem że źle zrobiłam ale po fakcie

I co z tego? Przecież co się odwlecze to nie uciecze. Odchowasz dziecko, pójdziesz do pracy i zarobisz sobie na studia. Ja zaczęłam studia w mocno zaawansowanym wieku i dałam radę. Skończ to co teraz zaczęłaś (studium), nikt Ci drogi nie zastawia. Potem przyjdzie kolej na następne kroki big_smile

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

5

Także uważam, że jeszcze nie wszystko stracone! Zarobisz i wrócisz na studia, więcej wiary w siebie smile
No nie da się ukryć, że żałujesz, bo pewnie myślisz sobie, że trzeba było spróbować, a nuż by się udało, a Ty zrezygnowałaś.
Ale tak jak wspomniałam - wszystko przed Tobą. Życzę powodzenia! smile

6

Przede wszystkim postaraj się na spokojnie wszystko sobie ułozyc. Studia do 30-stki można zrobic bez problemu,teraz możesz dokończyc szkołę policealną którą zaczęłaś i spokojnie szukac pracy. Moze uzyskasz również wsparcie ze strony rodziców,wszystko przed Tobą i nie wolno sie załamywac:)

7

dzidziuś albo studia... co tu dużo pisać...

8

a co się przejmujesz!studiować można w każdym wieku!to nie jest żaden wstyd! poszukaj pracy, może pracodawca dopłaci ci do studiów. w urzędzie pracy jest wiele programów dla młodych matek z dziećmi. może zapisz się na kurs językowy i zdaj egzaminy? teraz angielski każdy zna i studia tu niewiele dają ,chyba,że chcesz uczyć w skzole.

"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." A.Einstein

9

Wybrałaś bardzo trudny okres na rozpoczęcie studiów tzn. czas ciąży, porodu i pierwszych miesięcy dziecka. Nie udało się, trudno. Teraz musisz wziąć się w garść, bo czasu nie cofniesz. Najważniejsze jest to, że naprawdę chcesz studiować i nie jest to jedynie chwilowy kaprys. Dasz radę. Może rodzice zmienią nastawienie i dadzą Ci drugą szansę. W innym wypadku sama będziesz musiała zapracować na czesne. Skończysz te studia smile Widać, że Ci zależy.

10

Kurde, przerwać studia niezależnie od okoliczności, to faktycznie niemiła sprawa. Dobre jest to, że zawsze można spróbować wrócić, jeśli miało się jakieś kierunki pozaliczane. Słyszałam też, że teraz niektóre uczelnie oferują również studia od semestru letniego. Widziałam ostatnio np bilbordy społecznej akademii nauk i też tak rekrutują. Zawsze można nadgonić.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Rzuciłam studia... :(

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018