majatek osobisty, zona a granica mieszk, nie wie o domu chce go sprzed - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » majatek osobisty, zona a granica mieszk, nie wie o domu chce go sprzed

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: majatek osobisty, zona a granica mieszk, nie wie o domu chce go sprzed

Witam drogie Pani. Szukam odpowiedzi na pytanie. Mam zone, mieszka ona w innym kraju, nie wie co ja robie w Polsce, gdzie mieszkam itd. Nie mam z nia podzialu majatku a separacje narazie.
Zakupilem dzialke, mam akt notarialny i jest wpisane z majatku odrebnego. Zastanawiam sie czy po zakonczeniu budowy bede musial zalatwiac jakis drugi akt notarialny? Beda potrzebne jakies dokumenty ze zostalao to zakupione z majatku odrebnego? Czy te akt juz mowi sam za siebie? Jest jeszcze jakis akt, czy do tego dopisuja jak jest zakonczenie?
Nastepnie, bede chcial sprzedac ten dom za dwa miesiace, mysle nie bedzie problemu skoro majatek odrebny?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: majatek osobisty, zona a granica mieszk, nie wie o domu chce go sprzed

Najabardziej chce wiedziec czy jest jakis akt notarialny skoro juz mam na dzialke jak kupowalem, co sie dalej robi jak postawilem dom i zakonczona budowa? czy nowy akt i musze jakos potwredzic majatek odrebny? Prosze o szybkie udzielenie odpowiedzi

3

Odp: majatek osobisty, zona a granica mieszk, nie wie o domu chce go sprzed

Skoro masz separacje to masz odrębnosc majątkową smile w tym wypadku nie potrzebujesz kolejnego aktu notarialnego

4 Ostatnio edytowany przez slawek2 (2010-11-01 14:38:22)

Odp: majatek osobisty, zona a granica mieszk, nie wie o domu chce go sprzed

Powiem w ten sposob.
Zone mam w Ameryce. Nie zyje z nia 4 lata, ja jestem w Polsce. mamy rozwod w vegas ale nie podzial majatku, bo slub w vegas byl brany, W Polsce jest wazny , Rzowod wzialem w Vegas ale trzeba tez tu w Polsce wziasc rozwod  z podzialem ktorego nie mam. Wiec wychodzi na to ze w PL noramlanie jestem zonaty:)
Koncze budowe domu, chce zrobic odbior i sprzedac. Mam jeden akt wlasnosci Z 3 lat temu)jak braloem sama dzialke i mam wpisane z majatku odrebnego, wlasnego, ustnie to podalem.
Czy cos jeszcze mi jest potrzebne, bedzie jakis 2 akt wlasnosci po zakonczeniu budowy czy to ten?? bedzie do czegos potzrebna zona? nie widnieje nigdzie
prosze bardzo o pomoc

5

Odp: majatek osobisty, zona a granica mieszk, nie wie o domu chce go sprzed

Jeżeli wybudujesz dom i mimo tego że działka stanowi majątek osobisty - to dom może być własnoscią ułamkową żony, gdyż wybudowałeś go podczas trwania wspólności majątkowej---- chyba że udowodnisz (a mozesz to zrobić bo przecież żona przebywa zagranicą) że nie kładła nic w ten dom i nie przyczyniała się do jego budowy

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » majatek osobisty, zona a granica mieszk, nie wie o domu chce go sprzed

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024