Okresy, w których nie powinno się urządzać wesel... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Okresy, w których nie powinno się urządzać wesel...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

1

Temat: Okresy, w których nie powinno się urządzać wesel...

Mam pytanie do osób bardziej zorientowanych w temacie, kiedy wolno a kiedy nie wolno urządzać wesel. Ogólnie do ślubów i wesel mam raczej obojętny stosunek ale wiem, że mojemu facetowi zależy na legalizacji związku. Dlatego postanowiliśmy pobrać się w rocznicę naszego związku za kilka lat.
W związku z tym mam pytanie: czy są jakieś okresy oprócz Wielkiego Postu i Adwentu kiedy nie wolno urządzać wesel? Nasza rocznica wypada 5 listopada, w tygodniu zadusznym...

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Okresy, w których nie powinno się urządzać wesel...

gotha, a kto Ci powiedział,że w Adwent nie można mieć wesela?
Przecież Adwent, to czas radosnego oczekiwania. Co innego Wielki Post.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

3

Oprócz Adwentu i Wielkiego Postu  to chyba tylko jeszcze w czasie żałoby nie powinno się, ale to też nie do końca bo ksiądz może udzielać dyspensy dla   ludzi uczestniczących w ślubnej uroczystości. .
Gothka planujesz za kilka lat więc masz sporo czasu  by dopytać jakiegoś duszpasterza oni wiedzą najlepiej.

4

Juliette tak mi ktoś źle powiedział, na szczęście wyjaśniłam już wszystko wink Nie ma żadnych przeciwwskazań, żebym nie mogła wziąć ślubu 5 listopada wink Co za radość, że jednak się uda big_smile

5

Ja ostatnio sie dowiedziałam od księdza że w oktawie Bożego Ciała nie robi sie wesel wink a sama akurat tak sobie ustaliłam na ten rok na czerwiec ;d pojęcia nie miałam i jeszcz sie z tego cieszyliśmy że sie tak udalo..no bo czwartek wolny więc z pracy tylko piątek trzeba będzie wziąć ;D
ale ksiądz mi powiedział że skoro mamy już wszystko ustalone i zapłacone to przecież nam nie odmówi ;D

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"

6

No tak, w oktawie się nie robi ale w sumie sama nie wiem dlaczego. Może chodzi o to, że wtedy w kościołach odbywają się procesje?
Ja cieszę się, że uda mi się jednak na 5 listopada. Trochę ciężko będzie przekonać rodzinę, której listopad kojarzy się wyłącznie ze Świętem Zmarłych ale cóż... Najwyżej nie wszyscy przyjdą...

7

gothka,a czemu chcecie w listopadzie?

''Bo wszystko czego chcę

8

hej smile
ja osobiscie biore w sierpniu tego roku:))

Mi sie gdzies obiło o uszy ( ale przypuszczam , ze to jakis zabobon ) ze nie wolno brac slubu w miesiacu gdzie nie ma litery "R" big_smile bop wtedy :niby"dziecko nie bedzie tej litery wymawiac :d
Dla mnie to jest smieszne smile)a jesli chodzi o oktawe Bozego Ciała ... to moj szwagier akurat w tym okresie ma ślub i ksiadz nic nie powiedział na to ?! takze ja tam w takie cos niewierze i nie ma to dla mnie wiekszego znaczenia:)
Pozdrawiam

gothka- życzę szczęścia :*

Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód Twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.

9

Juliette napisał/a:

gothka,a czemu chcecie w listopadzie?

chyba dlatego:

gothka napisał/a:

Dlatego postanowiliśmy pobrać się w rocznicę naszego związku za kilka lat. Nasza rocznica wypada 5 listopada, w tygodniu zadusznym...

? ? ? Tylko ja sypiam w jego ramionach
To dla niego zostałam stworzona
Tylko do mnie mówi `KOCHANIE`
To mój teren pod jego ubraniem ? ? ?  ;-*

10

magdulek1987 napisał/a:

Mi sie gdzies obiło o uszy ( ale przypuszczam , ze to jakis zabobon ) ze nie wolno brac slubu w miesiacu gdzie nie ma litery "R"

A ja słyszałam,że własnie powinno się brać w miesiącu w którym występuje "R" niby na ma przynieść szczęście:)

magdulek1987 napisał/a:

big_smile bop wtedy :niby"dziecko nie bedzie tej litery wymawiac :d

Hahaha:D dobree:D

? ? ? Tylko ja sypiam w jego ramionach
To dla niego zostałam stworzona
Tylko do mnie mówi `KOCHANIE`
To mój teren pod jego ubraniem ? ? ?  ;-*

11

Tak Juliette, tak jak napisała aero_90 bierzemy ślub w listopadzie, ponieważ jest to rocznica naszego związku. Liczymy też na zamglone, ogołocone z liści lasy do klimatycznej sesji poślubnej wink
Poza tym nigdy nie chciałam wesela wiosną ani latem. Bardzo źle znoszę wysokie temperatury i słońce.

A co do miesiąca z literką R to obie magdulek1987 i aero_90 powiedziałyście dobrze wink Magdulek napisała, że jest zabobon, że nie bierze się ślubu w miesiącu, gdzie NIE MA literki ,,r" a aero napisała, że bierze się w tych, co ta literka JEST. I wszystko jasne wink ,,R" jak rodzina, chyba o to chodzi.

12

gothka,to Wasz dzien,a rodzina sie nie przejmuj.

''Bo wszystko czego chcę

13

I tak mam zamiar zrobić wink

14

No gothka i tak trzymaj smile)) szczescia smile)

p.s -tylko pochwal sie kiedy ten Wasz szczesliwy czas nadejdzie :*

Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód Twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.

15

magdulek1987 to dopiero w 2016 roku big_smile

16

my mamy w lipcu ale literka"r" sie nie przejmujemy:)

Michalinka:* - ur. SN 27.08.2012 g.10.16  3350g 55 cm

17

magdulek1987 napisał/a:

hej smile

Mi sie gdzies obiło o uszy ( ale przypuszczam , ze to jakis zabobon ) ze nie wolno brac slubu w miesiacu gdzie nie ma litery "R" big_smile bop wtedy :niby"dziecko nie bedzie tej litery wymawiac :d
Dla mnie to jest smieszne smile)

Haha, moi rodzice brali ślub w kwietniu i ani ja, ani siostry nie mamy problemu z mówieniem "R" big_smile ale swoją drogą śmieszna interpretacja tego zabobonu smile

***Spoglądam wstecz i widzę tyle pustych godzin. Ogarnia mnie strach, bo wiem ile minęło, lecz nie wiem ile zostało***

18

My ślubujemy w lipcu i nie mam problemu z tym że w tym wyrazie nie ma literki "R".
Bardziej liczy się dla nas to że będzie to prawie nasza rocznica(niestety bo 28 wypada we wtorek.

"Run or die"

19

Fashionittta napisał/a:

My ślubujemy w lipcu i nie mam problemu z tym że w tym wyrazie nie ma literki "R".
Bardziej liczy się dla nas to że będzie to prawie nasza rocznica(niestety bo 28 wypada we wtorek.

nam też rocznica wypada w lipcu wink ale jeszcze nie mamy niestety konkretnej daty sad liczymy, że na 2015 jeszcze będą jakieś miejsca ;P

***Spoglądam wstecz i widzę tyle pustych godzin. Ogarnia mnie strach, bo wiem ile minęło, lecz nie wiem ile zostało***

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Okresy, w których nie powinno się urządzać wesel...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018