Teście się wtrącaja do ślubu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Teście się wtrącaja do ślubu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Teście się wtrącaja do ślubu

Planuje ślub z narzeczonym.Jesteśmy  osobami  samodzielnymi,chcemy ślub zorganizować za własne pieniądze,a teście(bo im głupio iść na ślub jako goście)chcą pomóc.Ja się nie zgadzam na takie warunki,gdyż sama chcę z narzeczonym planować ślub żeby był taki o jakim marzymy.Jeśli zgodzę się na ich warunki to wiem,że tak nie będzie.
Z mojej strony nie chcę liczyć na pomoc innych,gdyż sama nie mam rodziców zmarli ok. 5 lat i usamodzielniłam się bardzo mieszkam sama utrzymuje się sama.
Napiszcie mi jak powinnam rozwiązać ten spór aby nie poczuli się urażeni i zrozumieli?
Może ktoś z was tak miał?
Z góry dziękuje

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Teście się wtrącaja do ślubu

To że Ty straciłas rodziców nie znaczy, że narzeczony ich nie ma. Nikt nie lubi jak ktoś wtrąca się w czyjeś sprawy, ale wydaje mi się, że Ty wyolbrzymiasz problem. Rodzice zawsze chcą się czuć potrzebni!! a zwłaszcza w takim dniu, więc nie skreslaj ich tylko podzielcie się z nimi swoimi pomysłami, weźcie ich rady pod uwage, wysłuchajcie a i tak zrobicie jak uważacie. Ja też byłam Panią na swoim ślubie, i sama sobie wesele opłacałam, ale rozważaliśmy wszyscy razem różne kwestie. Dla jego rodziców (by poczuli się też ważni) możecie wykorzystać jakiś mały ich pomysł.  Ja bym tak zrobiła. I myśle,że to najlepsze rozwiązanie by teście nie poczuli się urażeni wink

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

3

Agnieszka, w pełni Cię rozumiem, bo u mnie jest podobnie. Zapowiedzieliśmy, że sami wszystko opłacamy, a rodzicom się to nie podoba.
Może ustalcie, że oni zapłacą za coś neutralnego?

I zapraszam do netkafejki dla narzeczonych http://www.netkobiety.pl/t10889.html

4

Narzeczony nie mieszka z rodzicami już od 3 lat.Nie wiem czy powinniśmy teściów  mieszać w całą organizacje ślubu.Teściowa nie jest osobą której wystarczy doradzanie za raz będzie chciała za nas wszystko organizować po swojemu i powoła się na to,że przecież(jeśli się zgodzimy)pomaga finansowo ze ślubem więc decyduje.
Po prostu mam obawy aby nie popsuła nam ślubu dlatego chciałam abyśmy my go sami zorganizowali a teście jeśli poczuli by się urażeni że nie chcemy ich finansowej pomocy mogą nam zawsze kupić jakiś prezent.

5

Niełatwa sprawa, ale chyba trzeba otwarcie sobie wyjaśnić co i jak. Ale to też zależy od tego, jacy są rodzice i teście. Sama jestem 1,5 miesiąca po ślubie opłacanym prawie w 100% przez rodziców (my płaciliśmy za stroje i limuzynę tongue) i w ogóle nie mieliśmy problemów z podejmowaniem decyzji, bo rodzice się na wszystko zgadzali. Tzn nie podważali naszych wyborów (tyle, że ja jestem tradycjonalistą i nie miałam też jakiś nietypowych pomysłów). Myślę, że pomysł z pomocą finansową na neutralne sprawy jest bardzo dobry (kościół, wódka weselna, napoje). Tutaj raczej nie ma jakiś strasznych udziwnień (wódka to wódka i można się dogadać, co do jej rodzaju). Warto z tymi przygotowaniami dobrze zadziałać, żeby nie sprawić przykrości teściom, bo w końcu będziecie rodziną... Tutaj też jest ważna rola Twojego wybranka, niech on wytłumaczy rodzicom, że chętnie przyjmiecie ich pomoc, ale jednocześnie sami chcecie decydować o tym, jak będzie wyglądało Wasze wesele. Albo może niech Wam przysponsorują podróż poślubną (powiedzcie, że marzy się Wam wyjazd w jakieś konkretne miejsce i macie upatrzoną wycieczkę, ale nie stać Was na nią). Może zadziała taki pomysł tongue

6

a ja bym zrobiła tak : skoro teściowa i teściu chcieliby zrobić po swojemu,to niech robią! Tylko niech za wszystko( co do grosza) zapłacą.

Chyba nie ma nic gorszego niż wtrącanie się do takich ważnych i istotnych spraw.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

7

Juliette napisał/a:

a ja bym zrobiła tak : skoro teściowa i teściu chcieliby zrobić po swojemu,to niech robią! Tylko niech za wszystko( co do grosza) zapłacą.

Chyba nie ma nic gorszego niż wtrącanie się do takich ważnych i istotnych spraw.

Ja tam bym się bała że powiedzą "ok" - wtedy dopiero byłaby kaszana wink

Agnieszko, nie piszesz o podstawowej sprawie - co Twój narzeczony na to? Jakie są jego zapatrywania na chęć pomocy ze strony teściów?

A może to jest tak że teściowie wiedząc, że Twoi rodzice odeszli chcą się starać i za nich? W trosce o Ciebie, żeby nie było Ci trudno?

8

Nie znam się i może jestem wredna ale zrzuć na nia najgorsze rzeczy, których Tobie się nie chce załatwiać.

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

9

Cookie, to nie jest najlepszy pomysł. W taki przypadku lepiej dać najmniej ważne rzeczy, bo zwykle te najcięższe są najważniejsze. A lepiej samemu o tym decydować i żeby było jak para młoda chce, a nie mamusia.

10

falka napisał/a:

Ja tam bym się bała że powiedzą "ok" - wtedy dopiero byłaby kaszana wink

haha;) wiesz, mój ojciec i przyszły teściu to straszne sknery i nie sądzę, żeby chcieli całkowicie
sami pokryć koszty całego ślubu. Poza tym moja przyszła teściowa najchętniej zorganizowałaby ślub
na 200 osób + moi goście, więc jak dla mnie to jest straszne, bo chcę mieć skromny ślub.
Poza tym, gdzie ja znajdę salę na 300 osób w moim mieście?

Ale ważne jest,aby to właśnie syn kochanej teściowej wyznaczył granicę.
Gorzej jeżeli on boi się przeciwstawić mamuni.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

11

Ajc, jeśli teraz "boi się przeciwstawić mamuni" to co będzie po ślubie...? ;/  Jakie jest zdanie Twojego narzeczonego nt?

Usiądźcie wszyscy razem przy stole i porozmawiajcie. Jeśli takie stanowisko przyjęliście jako narzeczeni - przedstawcie je rodzicom podając argumenty. Na koniec podziękujcie za uszanowanie Waszej decyzji. Powodzenia.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Teście się wtrącaja do ślubu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018