Podział na grupy. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Podział na grupy.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Podział na grupy.

Witam smile  chciałam zapatać czy może ktoś z Was mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z tym podziałem na grupy na studiach? Jestem na 1 roku filologii polskiej. (znajomych zabardzo nie mam na moim kierunku, więc pytam tutaj). Chodzi mi o to, że przydzielono mnie do grupy 3 a do grupy ćwiczeniowej 4. Jak mam to rozróżnić, co to są te ćwiczenia?...bo już sama nie wiem z którą grupą mam chodzić ;/ a może nas jeszcze o tym jakoś poinformują? Proszę o radę.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Podział na grupy.

Pytaj w dziekanacie wink Możliwe, że losowo przydzielają do grup. Ćwiczenia to są ćwiczenia- zajęcia, na które chodzisz ze swoją grupą. Coś jak np. matematyka w szkole- przerabiacie np. dany materiał, czasem jesteście z niego odpytywani, piszecie kolokwia itp. Musisz być na nich obecna, bo jeśli nie zaliczysz ćwiczeń, to nie możesz podchodzić do egzaminu z tego przedmiotu.

3

Odp: Podział na grupy.

W szkole średniej wszystkie przedmioty miały tą samą formę - nazywały się "lekcja". Natomiast na studiach z uwagi na formę prowadzenia zajęć przez wykładowcę mamy:
- wykład - czyli wykładowca mówi, Wy możecie zabierać głos sporadycznie lub wcale,
- konwersatorium - wykładowca zachęca studentów do udziału w dyskusji,
- ćwiczenia - jak sama nazwa wskazuje bazują bardziej na wykonywaniu określonych zadań przez studentów.

Zarówno na wykładach, konwersatoriach i ćwiczeniach raczej należy być - ale czasami wykładowca mówi, że obecność jest nieobowiązkowa. Formę zaliczenia też wybiera wykładowca (np. może to być kolokwium, egzamin lub po prostu tzw. "zaliczenie", czyli np. na podstawie frekwencji i aktywności).

U nas zawsze było tak, że albo coś był w grupie 1 albo w 2 albo w 3. Nie znam takiego podziału, że normalnie jest się np. w grupie 3, a na ćwiczenia chodzi się z grupą 4. Idź do dziekanatu i wypytaj, na które zajęcia chodzisz, powinni Ci tam pomóc.

4

Odp: Podział na grupy.

Po paru tygodniach świetnie będziesz się w tym orientować. To wygląda na skomplikowane tylko na pierwszy rzut oka.

5

Odp: Podział na grupy.

Ja też na początku nie wiedziałam o co chodzi, jak zobaczyłam, że z grupie W jestem tutaj, w grupie Ć - tam, a jeszcze jakieś K i S po drodze wchodziły. Ale zawsze na początku ciężko, ważne żeby szybko ogarnąć podstawy poruszania się po uczelni i wiedzieć kogo pytać w razie czego smile

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Podział na grupy.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024