pisanie tzw. precli, jak się zabrać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: pisanie tzw. precli, jak się zabrać?

hej, czy jest na forum ktoś, kto już pisał precle? Chcę się tym zająć i w sumie wiem, że nie jest to szczególnie problemowe, tylko zastanawiam się nad kilkoma detalami. Czy jest ktoś, kto mi je wyjaśni?:)

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: pisanie tzw. precli, jak się zabrać?

Precle brrr... jak ja tego nie lubię. Ale do rzeczy: pisz na temat, w nagłówkach i wypunktowaniach używaj słów kluczowych, pisz poprawną polszczyzną. Na początek napisz jeden tekst, a potem zmieniaj w nim poszczególne wyrazy zastępując je inymi. Słowa kluczowe powtarzaj. Generalnie chodzi o to, żeby było napisane ładnie i na temat, słowa kluczowe powtórzone w odpowiednich miejscach i żeby tekst nie był jednym wielkim chłamem. Czyli na dobrą sprawę nie jest tak łatwo napisać dobry presell.

3

Acha, ok, ale czy np. jeśli będę pisała pod jedno słowo kluczowe, np. tworząc całą paczkę pod słowo "kosmetyki" załóżmy, to nie mogę też tworzyć zupełnie innych tekstów?
Pisałaś pod ogłoszenia, czy może pisałaś i oferowałaś je gdzieś?
Ja generalnie wolę popisać w wolnym czasie i potem sobie to sprzedać, tylko nie wiem, czy to co piszę, jest właśnie "tym" smile Nie wiem, czy lepiej sprzedawać powiedzmy większe paczki, np. po 50, czy cisnąć jeden temat do końca...

4

Minął już jakiś czas od założenia tematu, w związku z tym mam pytania:
november, czy zarabiasz już na takim pisaniu i jak Ci idzie?
Kolejne, czy ktoś się orientuje w ofercie "Dodatkowa praca dla każdego! Nie zwlekaj ? zacznij zarabiać już dziś!" na webowiec.pl?
Obiecują duże zarobki, bez własnego wkładu a potem naciągają na esemesa za 30zł.

5

november napisał/a:

Acha, ok, ale czy np. jeśli będę pisała pod jedno słowo kluczowe, np. tworząc całą paczkę pod słowo "kosmetyki" załóżmy, to nie mogę też tworzyć zupełnie innych tekstów?
Ja generalnie wolę popisać w wolnym czasie i potem sobie to sprzedać, tylko nie wiem, czy to co piszę, jest właśnie "tym" smile Nie wiem, czy lepiej sprzedawać powiedzmy większe paczki, np. po 50, czy cisnąć jeden temat do końca...

Mam nadzieję, że temat jeszcze aktualny. Pisałam pod konkretne zlecenie związane z moją pracą. Chodziło raczej o jedno słowo albo o ciąg słów, np. "sporty zimowe". Ułatwiałam sobie pracę tym, że kiedy miałam dwa słowa z tej samej dzieciny to po prostu tylko je zmieniałam w tekście, ewentualnie coś tam dopisywałam lub zmieniałam, żeby trzymało się to kupy.
Jeśli serio chcesz się tym zajmować to musisz mieć nieziemską cierpliwość... To po prostu strasznie nudna robota, taka taśma intelektualna, poza tym są lepsze sposoby zarabiania w necie wink.

6

Emilia
Mam pytanie co do tych sposobów zarabiania w necie. Jak się zabrać za ich znalezienie?

7

wiesz co, tak jak sama przeglądam ogłoszenia na necie, to dochodzę do wniosku, że na necie nie da się zarobić tak jak wiele osób sądzi, czyli zrobić nic i zarobić. Gro ogłoszeń o "mailing internetowy" to ściema. Poza tym wiadomo, że pieniądze nie są takie łatwe. Gdyby na necie "łatwo" zarabiało się 3000 to nie byłoby ludzi biednych. ;D
Uczciwe chałupnictwo podobnie jest chyba ciężko znaleźć.

8

Jak z dość  podobnym pytaniem. Czy ktoś może polecić jakąś dobrą książkę przedstawiająca   tajniki marketingu internetowego?  Miałam już kilka ? na tapecie? ale niczego takie of od a do zet.

9

Bo o takie coś trudno smile. Na pewno na stronie IAB Polska znajdziesz darmowe raporty i poradniki do pobrania. Z wydań tradycjynych mogę polecić "Nowy marketing w internecie" D. Kaznowskiego oraz "E-marketing w akcji" pod red. Konrada Pankiewicza. Publikacje o social media też Cię interesują?

10

A mi pisanie 'precli' nie sprawia problemu. Aktualnie dostałam zlecenie na teksty na 154 tematy po 2000 znaków i w trzy dni już mam 19 tekstów i to różnych do tego zupełnie autorskich. Nie lubię metod "zmienię tu słowo czy tam". =]

Hm nie czytam takiej literatury =]

11 Ostatnio edytowany przez alaa83 (2011-01-31 22:52:58)

Emilia napisał/a:

Bo o takie coś trudno smile. Na pewno na stronie IAB Polska znajdziesz darmowe raporty i poradniki do pobrania. Z wydań tradycjynych mogę polecić "Nowy marketing w internecie" D. Kaznowskiego oraz "E-marketing w akcji" pod red. Konrada Pankiewicza. Publikacje o social media też Cię interesują?

Dziękuje, zaraz przejrzę sobie IAB. Właśnie zakupiłam dwie pozycje w Helionie na ten temat, bo nie przepadam za czytaniem na ekranie komputera (wystarczy, że przy nim cały czas siedzę). Jak przeczytam to się podzielę opinią:)

O social media też, bo  to staje się coraz bardziej przydatne.

12

I co z tymi książkami o social media? smile Ja kilka już wygrzebałam. Ostatni pojawiła się nowa pozycja o Facebooku. Masz coś innego?

13

Charlene Li, Josh Bernoff: "Marketing technologii społecznych".
Mark Hughess, "Marketing szeptany" - może nie stricte na ten temat, ale sporo ciekawych informacji można z niej wyciągnąć.
Amy Shuen: "Web 2.0. Przewodnik po strategiach".

14

Emilia napisał/a:

Charlene Li, Josh Bernoff: "Marketing technologii społecznych".
Mark Hughess, "Marketing szeptany" - może nie stricte na ten temat, ale sporo ciekawych informacji można z niej wyciągnąć.
Amy Shuen: "Web 2.0. Przewodnik po strategiach".

Dziękuję:)

15 Ostatnio edytowany przez november (2011-03-27 22:30:08)

Emilia napisał/a:
november napisał/a:

Mam nadzieję, że temat jeszcze aktualny. Pisałam pod konkretne zlecenie związane z moją pracą. Chodziło raczej o jedno słowo albo o ciąg słów, np. "sporty zimowe". Ułatwiałam sobie pracę tym, że kiedy miałam dwa słowa z tej samej dzieciny to po prostu tylko je zmieniałam w tekście, ewentualnie coś tam dopisywałam lub zmieniałam, żeby trzymało się to kupy.
Jeśli serio chcesz się tym zajmować to musisz mieć nieziemską cierpliwość... To po prostu strasznie nudna robota, taka taśma intelektualna, poza tym są lepsze sposoby zarabiania w necie wink.

Hej, no właśnie ja mam teraz konkretne pytanie: jak najlepiej pisać precla pod zwrot kluczowy typu "biuro rachunkowe szczecin"? Jakoś nie wiem jak się za to zabrać. Czy słowa kluczowe mogą nie być obok siebie?
Gdzieś było pytanie, czy już na tym zarabiam. Wtedy pytałam o to, bo chciałam sama po prostu je sprzedawać w pakietach. A dziś owszem, znalazłam coś i wygląda to dość profesjonalnie. Nie zależy mi też raczej na przestawianiu kilku wyrazów. Jak patrzę w necie to mnie czasem krew zalewa jak ktoś potrafi zamienić "księgę przychodów i rozchodów" na " księgę dochodów i rozchodów" ;D Obiecuję sobie, że takich bzdur jak używanie nieodpowiedniego wyrazu - rzekomo synonimu - robić nie będę ;D

16 Ostatnio edytowany przez Maugosias (2018-12-24 13:06:30)

november napisał/a:
Emilia napisał/a:
november napisał/a:

Hej, no właśnie ja mam teraz konkretne pytanie: jak najlepiej pisać precla pod zwrot kluczowy typu "biuro rachunkowe szczecin"? Jakoś nie wiem jak się za to zabrać. Czy słowa kluczowe mogą nie być obok siebie?
Gdzieś było pytanie, czy już na tym zarabiam. Wtedy pytałam o to, bo chciałam sama po prostu je sprzedawać w pakietach. A dziś owszem, znalazłam coś i wygląda to dość profesjonalnie. Nie zależy mi też raczej na przestawianiu kilku wyrazów. Jak patrzę w necie to mnie czasem krew zalewa jak ktoś potrafi zamienić "księgę przychodów i rozchodów" na " księgę dochodów i rozchodów" ;D Obiecuję sobie, że takich bzdur jak używanie nieodpowiedniego wyrazu - rzekomo synonimu - robić nie będę ;D

Jeśli dostajesz zadanie: napisz precel ze słowami kluczowymi: "biuro rachunkowe szczecin", "fryzjer Radom", "dostawcy Internetu Warszawa" itd, to nie zmieniasz w tym zwrocie nic i nie stawiasz znaków interpunkcyjnych między tymi wyrazami (o ile zleceniodawca sam nie zaznaczy, że możesz), czyli np. nie możesz napisać: "Przydałby mi się dobry fryzjer. Radom to miasto, w którym mogę takiego znaleźć", jeżeli zleceniodawca wyraźnie nie zaznaczy, że możesz zastosować między wyrazami w wyrażeniu kluczowym przecinek, czy kropkę..

Precle to specyficzne teksty - pisane pod katem robotów, a nie żywych czytelników. Narzucane słowa kluczowe (często w postaci wyrażeń) powstają na podstawie tego, co ludzie wpisują w wyszukiwarkę szukając np. fryzjera, szewca, sklepu obuwniczego itd. A wpisują właśnie coś w stylu "dentysta Warszawa", "fryzjer Poznań" itd

Dlatego nic nie zmieniasz w tych wyrażeniach i tak np. piszesz: "Dobry fryzjer Warszawa jest na wagę złota; warto więc mieć takiego sprawdzonego fryzjera".

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018