Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda

Zaczynają mieć coraz większy wpływ na modę, którą widać wokół nas, kreują nowe trendy, nie tworzą dla gwiazd, ale nadają styl zwykłej ulicy, zdobywają sławę, należąc do społeczności internetowej. Szafiarki, bo o nich mowa- to nowe społecznie zjawisko, które od pewnego czasu zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Ta nowa społeczność od kilku lat opanowuje sieć, dziewczyny wymyślają własne stylizacje, robią zdjęcia i wstawiają w swoje blogi. Ciuchy nie pochodzą od znanych projektantów, wielkich marek, ale są wyszukane w second handach, na aukcjach internetowych czy na przecenach wielkich sieciówek handlowych. Słychać o nich coraz głośniej i kto wie czy za kilka lat nie będzie to główny nurt w świecie tzw. miejskiej mody.

W ostatnim numerze ,,Olivii? czytamy: ,,W przeciwieństwie do trendów kreowanych przez wielkich dyktatorów mody propozycje szafiarek są bardziej do noszenia na co dzień i dostępne dla wszystkich kobiet. Bo szafiarka to sąsiadka zza ściany, koleżanka ze szkoły, z pracy. W Polsce jest ich ponad 400, a na ich strony co miesiąc wchodzi kilka milionów internautów.?
I dalej: ,,Ta mania rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych zaledwie trzy lata temu. 15-letnia Amerykanka Cory Kennedy, buntownicza nastolatka ubierająca się ekstrawagacko, postanowiła prezentować w sieci swój styl. Jej chłopak fotografował te przebieranki, a zdjęcia zamieszczali w internecie. Zyskali wielką popularność. Zainspirowali i namówili do zabawy w modę rzesze kobiet na całym świecie. Pierwszy polski blog o ubraniach założyła dziewczyna, która przedstawia się jako Ryfka. Nazwała go Szafa Sztywniary i tam też pojawiła się pierwszy raz nazwa ,,szafiarki?."

Wielką modę tworzą sztaby stylistów, kreatorów, a modę w sieci szafiarka tworzy sama, każda z nas może nią zostać. Ważne, aby uderzyć w gust ulicy, posiadać wyczucie smaku, styl, a przede wszystkim chcieć i bawić się modą.

Mnie osobiście bardzo podoba się ten trend, idea szafiarek. Kobiety, które bawią się tym, co robią, mają pomysł na siebie i postanawiają się nim podzielić, jednocześnie tworząc z tego pasję, sposób na nudę i inspirację dla ulicy.

A co Wy o tym myślicie? Zachęcam do dyskusji.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda

Heh, co tu dużo mówić - popieram po stokroć i jestem całkowicie pochłonięta przez modowe blogi. Sama zresztą też takiego bloga prowadzę (http://mariabros.blogspot.com).
Uwielbiam modę ulicy, uwielbiam to, że fajnie mogą wyglądać ludzie nie mający sześciu zer na koncie. Uwielbiam zabawę odzieżą i dodatkami. Co więcej - uwielbiam inspiracje jaką dają inne blogi.

3

Odp: Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda

Oooo! Czyżby pierwsza ujawniona Szafiarka??? No super! Zdradź nam, Pennylane, gdzie wyszukujesz swoje ciuszki do stylizacji i jak zaczęła się Twoja zabawa w modę?

4

Odp: Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda

uwielbiam przeglądać blogi szafiarek! smile
Ich oryginalność i 'to coś' co zawierają w swoich ubiorach przynosi ze sobą wiele inspiracji modowych, którymi sama kieruję się w codziennym kreowaniu swojego wyglądu.
I szczerze mówiąc- podziwiam za odwagę, sama wstydziłabym się takiej prezentacji siebie w sieci tongue

5

Odp: Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda

Jestem uzależniona od kilku szafiarskich blogów, przyznaję się bez bicia big_smile
Podobnie jak reflection, podziwiam te dziewczyny, nie tylko za pokazywanie swoich stylizacji w sieci, ale też za to, że wychodzą tak na ulicę wink

A najbardziej to zazdroszczę tych króciótkich spódniczek i sukienek i pewności w ich noszeniu, też bym tak chciała! big_smile

6

Odp: Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda

O tak, ja również podziwiam dziewczyny za odwagę. Oczywiście część stylizacji to jak dla mnie zupełna beznadzieja, ale są i perełki. Zresztą tych jest naprawdę mnóstwo. I naprawdę jestem pod wrażeniem kiedy szafiarka zwykłe bezkształtne ciuchy potrafi czasami przeobrazić w fantastyczną kreację. To jest dopiero coś! Za kilka złotych ubrać się jak modelka z mediolańskiego wybiegu smile. Wow!

7

Odp: Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda
pennylane napisał/a:

Heh, co tu dużo mówić - popieram po stokroć i jestem całkowicie pochłonięta przez modowe blogi. Sama zresztą też takiego bloga prowadzę (http://mariabros.blogspot.com).
Uwielbiam modę ulicy, uwielbiam to, że fajnie mogą wyglądać ludzie nie mający sześciu zer na koncie. Uwielbiam zabawę odzieżą i dodatkami. Co więcej - uwielbiam inspiracje jaką dają inne blogi.

pennylane - bardzo ciekawe zdjęcia i fajny styl  smile

Ja też uległam szafiarkom:D. Regularnie przeglądam wpisy wybranych dziewczyn, czy to na blogach, czy to na pingerze. Niektóre naprawdę ciekawie zestawiają ciuszki, a nawet więcej - szyją własne lub robią dodatki z pozornie niepotrzebnych rzeczy. Efekt jest oryginalny i osiągnięty małym kosztem. Chociaż ostatnio moje 'ulubienice' coś przynudzają i wszystkie wyglądają podobnie big_smile

Przyznam, że jest to super sposób na wyrażenie siebie, pokombinowanie z ubraniami, kolorami, takie zrobienie czegoś z niczego.

Też trochę się bawię modą, ale zdecydowanie nie opublikuję tego w necie big_smile

8

Odp: Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda

I jeszcze jedna myśl... Może nie dziś, może nawet nie jutro, ale za jakiś czas właśnie dzięki szafiarkom na ulicach zrobi się oryginalnie i kolorowo. Może też znikną szablony, od których czasem aż mdli, a przede wszystkim nikt nie będzie patrzył jak na dziwadło na dziewczynę, która ma ochotę swoim wyglądem podkreślić własny styl, odmienność. Więc, Kochane, śmiało bawmy się modą big_smile.

9

Odp: Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda

Mam nadzieję, że mój blog nie jest jednym z tych nudnych smile

Ja przeglądałam blogi modowe od dawna ale od założenia własnego powstrzymywał mnie mój absolutny brak konsekwencji i świadomość, że nie miał by mi kto robić tak fajnych zdjęć jakie bym chciała (dla mnie bardzo ważna jest jakość zdjęć na blogach). Na szczęście mój luby zakupił lustrzankę i teraz mam już profesjonalnego, prywatnego fotografa smile

Jeżeli lubicie modę to polecam też serwis LookBook.nu - tam blogerki z całego świata wrzucają swoje stylizację i jest wszystko w jednym miejscu smile

10

Odp: Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda

No ja jestem dopiero początkująca, ale od czegoś zacząć trzeba smile Prowadzę bloga www.janiswild.blogspot.com  (niestety teraz mało tam pisuję, ponieważ mam przeprowadzkę na głowie ale staram się nie obijać ;]). Chętnie dowiem się co sądzą osoby zupełnie postronne, które mnie nie znają smile

11

Odp: Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda

Fajna sprawa ;P też mam swojego bloga ,ale od dłuższego czasu go zaniedbuję, jakoś mam za mało czasu, energii, tak jakby coś we mnie wygasło, kiedyś potrafiłam narobić miliony zdjęć, ładnie je przerabiać i wstawiać na bloga, była to moja pasja. W sumie to potrzebowałabym więcej chęci, szkoda, że jakoś przestałam w to dalej brnąć.

12

Odp: Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda
JanisWild napisał/a:

No ja jestem dopiero początkująca, ale od czegoś zacząć trzeba smile Prowadzę bloga www.janiswild.blogspot.com  (niestety teraz mało tam pisuję, ponieważ mam przeprowadzkę na głowie ale staram się nie obijać ;]). Chętnie dowiem się co sądzą osoby zupełnie postronne, które mnie nie znają smile

Hmmm, masz swój styl jednak w mój gust Twoje ciuszki nie trafiają. Do tego zdjęcia są słabej jakości.

13

Odp: Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda

Sama bloga modowego nie piszę, ale lubię sobie zaglądać na różne blogi napisane przez innych. Ostatnie moje odkrycie to [niedozwolony link] - nie tylko same stylizacje, ale dużo więcej.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Szafiarki - nowe zjawisko, nowy styl, nowa moda

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024