Rola dotyku w życiu mężczyzny - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Rola dotyku w życiu mężczyzny

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 96 ]

Temat: Rola dotyku w życiu mężczyzny

Trudno mi wymyślić temat, ale naszła mnie refleksja i chciałabym ją tu przetestować.

W jakimś miejscu przeczytałam, że pewnej osoby wcale nie dziwi zaborczość i zazdrość mężczyzn o kobietę. Przyczyna tego stanu jest oczywista: po pierwsze, każdy potrzebuje dotyku, bliskości, przytulenia, głasków itd. Mężczyźni też, nie? Po drugie, mężczyźnie nie wypada tego dotyku brać od innych mężczyzn - o to już doskonale zadbała nasza kultura, piętnująca wszelkie "łagodne" czy też "delikatne" objawy męskiej przyjaźni - im nie wypada się przytulać do siebie na powitanie, o tuleniu się do siebie, opieraniu się o siebie już nie wspominając. Pozostaje powierzchowne podanie ręki, poklepanie (przywalenie?) po plecach. Każdy inny gest może stać się podstawą do wyśmiewania czy określenia kogoś gejem. Wobec tego - po trzecie - osobami, od których typowy mężczyzna może brać fizyczną bliskość są kobiety. Ale jeśli jest w związku, przytulanie i dotyk zostają zarezerwowane wyłącznie dla tej jednej kobiety. Wobec tego zupełnie mnie nie dziwi zazdrość, że kobieta mogłaby dotknąć innego mężczyzny, skoro ona jest jedyną osobą, od której dany mężczyzna może zaznać bliskości fizycznej.

Moje przemyślenia potęguje sytuacja z wczoraj, gdzie moja koleżanka tłumaczyła przez telefon swojemu mężowi, że ich trzyletnie dziecko płacze, bo jest smutne i próbuje poradzić sobie z rozstaniem z matką na kilka godzin, więc potrzebuje, żeby ojciec je przytulał aż mu przejdzie płacz. Dla jej męża nie było to oczywiste. To mi wygląda na początek fizycznej izolacji chłopców - jeśli nawet ich ojcowie nie mają wewnętrznego przyzwolenia (czy choćby takiej myśli), żeby bez pretekstu często przytulać swoich synów.

Wydaje mi się, że z tego może wynikać też szereg innych rzeczy - chociażby krótsze życie, częstsze choroby psychiczne, załamania, nadciśnienie itd. Nie od dziś wiadomo, że bliskość fizyczna, dotyk, to jedne z podstawowych czynników chroniących.

Kobiety mają łatwiej - nikt nie widział nigdy nic dziwnego w przytulaniu się przyjaciółek (w moim doświadczeniu). Nie raz oglądałam jakiś film oparta czy wtulona w przyjaciółkę, czasem któraś leżała z głową na moim udzie itd.

Skoro kobiety mogą czerpać bliskość z wielu źródeł (innych kobiet), to wydaje się naturalną konsekwencją, że są zdrowsze. A jeśli mężczyzna ma tylko jedną taką osobę, jeśli jest w związku, to nie dziwna jest ta cała zaborczość.
Jeśli nie jest w związku, to na zaspokajanie potrzeby bliskości może wybrać częsty seks. Być może to jeden z czynników, dla których mężczyźni generalnie mają więcej partnerek seksualnych.

To dosyć duże uproszczenie, oczywiście. Co myślicie?

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rola dotyku w życiu mężczyzny

Dotąd nie przyszło mi się nad tym bliżej zastanawiać, ale muszę przyznać, że to ciekawe przemyślenia i spostrzeżenie. Biorąc pod uwagę, że dla zdrowia psychicznego prawdopodobnie potrzebujemy co najmniej dwanaście razy w ciągu doby doświadczyć tak zwanego nieerotycznego dotyku, to rzeczywiście mężczyźni, zwłaszcza ci, którzy nie są w związku, mogą mieć z tym niemały problem.

Relatywnie niedawno weszłam w pewną grupę koleżeńską (łączy nas wszystkich taniec), spotykamy się minimum raz, a czasem dwa, trzy razy w tygodniu. W grupie panuje zwyczaj, że na powitanie kobiety delikatnie się do siebie przytulają, czasem cmokną w policzek, mężczyźni witając się z nami robią to samo, ale już między sobą tylko podają rękę. Mam sporo męskich znajomych czy przyjaciół, którzy witają się ze mną dokładnie w ten sam sposób, ale tutaj różnica polega na tym, że nie ma znaczenia czy weszłam już z kimś w większą zażyłość, czy widzę go po raz pierwszy. Mam wrażenie, że tak tworzy się między nami pewnego rodzaju więź, szybciej się integrujemy, tworzymy jedną, wielką rodzinę ludzi, których łączy jakaś pasja, ale... aż do teraz nie pomyślałam, że to przecież też jest forma dotyku i być może niektórym dostarcza tego, co jest zwyczajnie potrzebne dla tzw. psychicznej higieny.

Monoceros napisał/a:

Ale jeśli jest w związku, przytulanie i dotyk zostają zarezerwowane wyłącznie dla tej jednej kobiety. Wobec tego zupełnie mnie nie dziwi zazdrość, że kobieta mogłaby dotknąć innego mężczyzny, skoro ona jest jedyną osobą, od której dany mężczyzna może zaznać bliskości fizycznej.

Nawet mój powyższy przykład pokazuje, że nie zawsze istnieje wyłączność na nieerotyczny dotyk (podkreślam słowo 'nieerotyczny', bo w tym kontekście wydaje mi się to istotne), którym obdarza się tylko partnerkę. Myślę nawet, że w sytuacjach koleżeńskich ma to miejsce stosunkowo często, przy czym właśnie w odniesieniu do kobiet. Można więc zastanowić się czy aby na pewno - na poziomie podświadomym lub nie - potrzeba bliskości fizycznej jest właśnie tym czynnikiem, który ma najbardziej znaczący wpływ na zaborczość i zazdrość o wybraną (w podtekście najważniejszą) kobietę. Moim zdaniem nawet jeśli jest to jeden z głównych aspektów, to jednak potrzeba posiadania partnerki na wyłączność ma znacznie szerszy zasięg i nierzadko rozciąga się na wiele poziomów związku. Jednym słowem zazdrość to potrzeba posiadania w ogóle, a nie strach, że czegoś dostanie się zbyt mało. Przynajmniej ja tak to widzę.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

3 Ostatnio edytowany przez vilkolakis (2018-06-15 07:13:06)

Poruszyłyście bardzo ważny temat, który dotyka mnie bardzo osobiście. Chociaż akurat nie potrafię się odnieść do niego w kontekście poczucia zazdrości. Po prostu nigdy nie czułem zazdrości o żonę. Może nie dawała mi powodów, a może po prostu nie chcę być zazdrosny. Nie robiłem nigdy żonie problemów z wyjść na imprezę, na spotkanie itd. Ale nie o to chodzi.
Dotyk jest ogromnie ważny i ogromnie niedoceniany. Zwłaszcza w kontekście mężczyzn. Myślę, że wiele kobiet (w tym moja żona) kompletnie tego nie rozumie. Utarło się chyba, że facet nie potrzebuje bliskości, nie potrzebuje dotyku, a jedyną strefę erogenną ma między nogami. Ja od zawsze mam problem z dotykiem. Wychowałem się w rodzinie, która preferowała "zimny chów" i dotyku w nim nie było. Potem przez długie lata nie potrafiłem wejść w relację z żadną dziewczyną, przez co tego dotyku też nie było. Bałem się nawet wziąć dziewczynę za rękę. Potem kiedy już wreszcie kogoś poznałem to czułem się jak jakiś dziwak, bo miałem wrażenie, że nie umiem czerpać przyjemności z dotyku, że się strasznie spinam. Żona już od dłuższego czasu mnie nie dotyka. Syn o dziwo, mimo, że ma już prawie 17 lat wciąż jeszcze potrafi się przyjść przytulić. Ale wiem, że to już ostatnie takie momenty. Jego dotyku też musiałem się nauczyć, bo nie jestem jego biologicznym ojcem i przyznam szczerze, że nieraz gdy się przytulał to czułem się dziwnie. Ale nigdy w przeciwieństwie do żony go nie odtrącam. Żona ma generalnie z dotykiem jakiś problem.
Dlatego kochane kobiety dotykajcie facetów, dotykajcie swoich synów. Nie róbcie z nich emocjonalnych kalek, bo to jest potem praktycznie nie do nadrobienia.

Reklama

4

na swej drodze najczesciej spotykalam mezczyzn ktorzy lubili dotyk i potrafili godzinami wrecz sie tulic do mnie, albo dawac sie miziac czy miziac mnie
tak mam tez z moim obecnym przyjacielo-kochankiem: tulenie i mizianie jest podstawowa rzecza, na rowni z seksem

obcym mezczyznom raczej takiego dotyku nie daje, tylko ten podstawowy, zwiazany z seksem

raczej chyba tez nie spotkalam mezczyzny, ktory by sie nie chcial w ogole tulic czy dotykac

mezczyzni generalnie sami sobie narzucaja jakies zasady (jak sie przytule do przyjaciela to zostane uznany za geja) a potem cierpią - w sumie ich problem wink

5

_v_ napisał/a:

na swej drodze najczesciej spotykalam mezczyzn ktorzy lubili dotyk i potrafili godzinami wrecz sie tulic do mnie, albo dawac sie miziac czy miziac mnie
tak mam tez z moim obecnym przyjacielo-kochankiem: tulenie i mizianie jest podstawowa rzecza, na rowni z seksem

obcym mezczyznom raczej takiego dotyku nie daje, tylko ten podstawowy, zwiazany z seksem

raczej chyba tez nie spotkalam mezczyzny, ktory by sie nie chcial w ogole tulic czy dotykac

mezczyzni generalnie sami sobie narzucaja jakies zasady (jak sie przytule do przyjaciela to zostane uznany za geja) a potem cierpią - w sumie ich problem wink

V sorry, ale to nie jest tak jak myślisz. Dotyk jaki może dać facetowi hetero inny facet ma się kompletnie nijak, do tego jaki może dać i dostać od kobiety. To są całkowicie nieporównywalne kwestie. Dziwi mnie, że nie widzisz różnicy. Ja się nie przytulę do dorosłego faceta dlatego, że ktoś mnie uzna za geja, tylko dlatego, że najnormalniej w świecie tego nie lubię. Nie lubię nawet podawania ręki na przywitanie. Ale kobiecego dotyku brakuje mi jak cholera. Od zawsze.

Reklama

6

no mnie dotyk nie kojarzy sie tylko erotycznie albo tylko matczynie (jest takie slowo?)

dotyk ma wiele odcieni

powinienes sie zastanowic jakie ma podloze taka potrzeba i dlaczego tak masz

no i wreszcie masz tak Ty, inny mezczyzna niekoniecznie
wsrod mezczyzn sa tacy co beda robic misia z kazdym niezaleznie od plci i tacy co beda sie wzdrygac na otarcie sie obcej osoby w tramwaju
podobnie wsrod kobiet

7

_v_ napisał/a:

no mnie dotyk nie kojarzy sie tylko erotycznie albo tylko matczynie (jest takie slowo?)

dotyk ma wiele odcieni

powinienes sie zastanowic jakie ma podloze taka potrzeba i dlaczego tak masz

no i wreszcie masz tak Ty, inny mezczyzna niekoniecznie
wsrod mezczyzn sa tacy co beda robic misia z kazdym niezaleznie od plci i tacy co beda sie wzdrygac na otarcie sie obcej osoby w tramwaju
podobnie wsrod kobiet

Zgadza się, ale myślę, że w tym temacie poruszamy kwestię trochę głębiej, niż poziom "robienia misia". Oczywiście, że dotyk ma wiele odcieni.

8

wlasnie dlatego warto wybadac skad biora sie nasze potrzeby w tym dotyku

i jakiego dotyku pragniemy

warto tez sie nauczyc dawac i brac dotyk nieerotyczny, czyli taki ktory nie prowadzi do seksu, a jedynie daje przyjemnosc sama w sobie

wielu osobom dotyk kojarzy sie glownie z seksem
a np. piersi mozna dotykac tez nieerotycznie

9

_v_ napisał/a:

warto tez sie nauczyc dawac i brac dotyk nieerotyczny, czyli taki ktory nie prowadzi do seksu, a jedynie daje przyjemnosc sama w sobie

Tylko, że chodzi o to, że stajemy się świadomi swoich potrzeb w tej kwestii dopiero w pewnym wieku (albo i nie stajemy). I w tym wieku możemy mieć już spory deficyt w tym względzie wynikający właśnie choćby z tego jak byliśmy wychowywani. A to rodzi problemy w dalszych relacjach. Dlatego właśnie ważny jest dotyk w wychowywaniu dzieci. Zwłaszcza chłopców. Bo w naszej kulturze jest czymś naturalnym, że przytula się dziewczynki, a z chłopcami, zwłaszcza im są starsi już bywa różnie.

Można dotykać piersi nieerotycznie ???? smile Np. jak ? Trudno mi to sobie wyobrazić.

10

wilczysko napisał/a:

Można dotykać piersi nieerotycznie ???? smile Np. jak ? Trudno mi to sobie wyobrazić.

To wyobraź sobie mammografię...

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
GG 66781850

11

wilczysko napisał/a:
_v_ napisał/a:

Tylko, że chodzi o to, że stajemy się świadomi swoich potrzeb w tej kwestii dopiero w pewnym wieku (albo i nie stajemy). I w tym wieku możemy mieć już spory deficyt w tym względzie wynikający właśnie choćby z tego jak byliśmy wychowywani. A to rodzi problemy w dalszych relacjach. Dlatego właśnie ważny jest dotyk w wychowywaniu dzieci. Zwłaszcza chłopców. Bo w naszej kulturze jest czymś naturalnym, że przytula się dziewczynki, a z chłopcami, zwłaszcza im są starsi już bywa różnie.

a myslisz ze jak lekarz ginekolog bada piersi to dotyka erotycznie? wink

tak naprawde to zalezy od naszej intencji - czyli z jaka intencja dotykamy: dania przyjemnosci, dania ukojenia, rozluznienia, relaksu, seksu itd.

fajna pod tym wzgledem jest tantra bo ona bardzo duzo mowi o dotyku

i fakt, dopiero w pewnym wieku o tym myslimy. dlatego tez zyczylabym sobie zeby np w szkole zamiast religii a nawet biologii czy innych przedmiotow o ktorych wszystko mozna znalezc w internecie byly przede wszystkim zajecia dotyczace samoswiadomosci, relacji interpersonalnych i umiejetnosci szczesliwego zycia

12

_v_ napisał/a:

tak naprawde to zalezy od naszej intencji - czyli z jaka intencja dotykamy: dania przyjemnosci, dania ukojenia, rozluznienia, relaksu, seksu itd.

i fakt, dopiero w pewnym wieku o tym myslimy. dlatego tez zyczylabym sobie zeby np w szkole zamiast religii a nawet biologii czy innych przedmiotow o ktorych wszystko mozna znalezc w internecie byly przede wszystkim zajecia dotyczace samoswiadomosci, relacji interpersonalnych i umiejetnosci szczesliwego zycia

Hmmm... no faktycznie. O ginekologu nie pomyślałem smile No, ale zastanawiałem się czy ja potrafiłbym dotykać piersi kobiety nieerotycznie i jakoś nie przychodziła mi do głowy żadna okoliczność. No, ale faktycznie, mógłbym udawać ginekologa wink

Byłoby ideałem, gdyby w szkole były zajęcia z samoświadomości, relacji interpersonalnych itp. W obecnej rzeczywistości jakoś sobie tego nie wyobrażam. Ale wyobrażam sobie, że np. w ramach zajęć w-f byłyby cykliczne zajęcia z nauki tańca w parach. Tam też dotyk gra pewną rolę i myślę, że wielu osobom bardzo by to pomogło.

13

santapietruszka napisał/a:
wilczysko napisał/a:

To wyobraź sobie mammografię...

Trafiony - zatopiony big_smile

14

wilczysko napisał/a:
_v_ napisał/a:

Hmmm... no faktycznie. O ginekologu nie pomyślałem smile No, ale zastanawiałem się czy ja potrafiłbym dotykać piersi kobiety nieerotycznie i jakoś nie przychodziła mi do głowy żadna okoliczność. No, ale faktycznie, mógłbym udawać ginekologa wink

Byłoby ideałem, gdyby w szkole były zajęcia z samoświadomości, relacji interpersonalnych itp. W obecnej rzeczywistości jakoś sobie tego nie wyobrażam. Ale wyobrażam sobie, że np. w ramach zajęć w-f byłyby cykliczne zajęcia z nauki tańca w parach. Tam też dotyk gra pewną rolę i myślę, że wielu osobom bardzo by to pomogło.

a tu akurat jestem przeciwna
nie powinno sie nikogo zmuszac do dotyku

ja tego nie cierpie
dlatego nigdy nie lubilam sportow kontaktowych i takich ktore wymagaja dotykania innych
jak na jodze sa cwiczenia w parach to zaciskam zeby i robie, ale potem juz nie wracam do takiej instruktorki

wymuszanie dotyku jest zle
nie kazdy musi lubic dotyk
nie kazdy z dana osoba musi lubic dotyk

ja nienawidze dotykac obcych i jak oni mnie dotykaja
za to do bliskich mi osob bylabym przyklejona non stop i trzeba mnie odrywac wrecz sila

wiec od najmlodszych lat mozna dziecku pokazywac ze jest dotyk i moze byc przyjemny ale nie zmuszac do dotykania
granice trzeba szanowac

15

_v_ napisał/a:
wilczysko napisał/a:
_v_ napisał/a:

ja tego nie cierpie
dlatego nigdy nie lubilam sportow kontaktowych i takich ktore wymagaja dotykania innych
jak na jodze sa cwiczenia w parach to zaciskam zeby i robie, ale potem juz nie wracam do takiej instruktorki

za to do bliskich mi osob bylabym przyklejona non stop i trzeba mnie odrywac wrecz sila

wiec od najmlodszych lat mozna dziecku pokazywac ze jest dotyk i moze byc przyjemny ale nie zmuszac do dotykania
granice trzeba szanowac

W sumie to masz rację.

16

wilczysko napisał/a:
_v_ napisał/a:
wilczysko napisał/a:

ja tego nie cierpie

granice trzeba szanowac

W sumie to masz rację.

ostatnio w jednej z moich grup na fb bylo pytanie czy wlasnie przyuczac kilkulatka do przytulania - na zasadzie mowic mu ze ma sie przytulac i juz.

wiekszosc zdecydowana byla na nie. i ta sama wiekszosc wspominala niefajne przezycia z dziecinstwa kiedy wszystkie ciocie dziadkowie babcie dotykaly ich wbrew ich woli i nie szanowaly sprzeciwu
i jeszxze szantaze emocjonalne pt "przytul babcie bo jak nie to jej bedzie smutno"

brrrrrr

wilku, wierze ze pragniesz dotyku
ale musisz sobie poszukac kogos kto Ci go da z wlasnej woli, a nie z przymusu
taki dotyk jest najlepszy i najwiecej dobroci daje smile))
ja teraz cierpie bardzo w tygodniu moj przyjaciel jest w delegacjach i przytulanie jest tylko w weekendy wink)

17 Ostatnio edytowany przez Benita72 (2018-06-15 09:27:57)

Istnieje tez cos takiego, jak nadwrazliwosc na dotyk - niektorzy ludzie nie lubią dotyku wogole, bo odbieraja to jako cos nieprzyjemnego, i jest to racze na poziomie fizycznym, nie emocjonalnym, - tak maja np osoby z ZA - "wymagac" przytulania od takiej osoby, to jakby zadawac gwalt jej naturze.
Pisze o tym dlatego, by jednak nie tworzyc stereotypow, ze kazdy potrzebuje przytulania, itd.

Odpowiadam za to, co piszę, nie za to, co komuś sie wydaje.

18

Benita72 napisał/a:

Istnieje tez cos takiego, jak nadwrazliwosc na dotyk - niektorzy ludzie nie lubią dotyku wogole, bo odbieraja to jako cos nieprzyjemnego, i jest to racze na poziomie fizycznym, nie emocjonalnym, - tak maja np osoby z ZA - "wymagac" przytulania od takiej osoby, to jakby zadawac gwalt jej naturze.
Pisze o tym dlatego, by jednak nie tworzyc stereotypow, ze kazdy potrzebuje przytulania, itd.

ciesze sie ze o tym piszesz
mam znajoma/przyjaciolke ktora jest ze spektrum
ona nie cierpi delikatnego dotyku
za to uwielbia mocny brutalny
bo go czuje i sprawia jej przyjemnosc

spi pod koldra obciazeniowa i jest zachwycona

najlepiej jest pytac po prostu
ja ostatnio sie bawilam z pewna pania i pytalam jej po prostu czy moge ja dotknac tak albo tak, czy jej to sprawia przyjemnosc, czy kontynuowac
ona robila tak samo
i to bylo takie fajne smile

19 Ostatnio edytowany przez Benita72 (2018-06-15 09:49:19)

_v_ napisał/a:
Benita72 napisał/a:

ciesze sie ze o tym piszesz
mam znajoma/przyjaciolke ktora jest ze spektrum
ona nie cierpi delikatnego dotyku
za to uwielbia mocny brutalny
bo go czuje i sprawia jej przyjemnosc

spi pod koldra obciazeniowa i jest zachwycona

Pomyslalabym, ze mamy te samą znajomą smile, tyle, ze moja znajomosc dawno juz sie zakonczyla. Mnie w tamtej relacji (zreszta, dosyc skomplikowanej) brakowalo wlasnie nieerotycznego dotyku, bliskosci fizycznej (sama jestem przytulasna wink), ale z czasem zrozumialam, ze to wbrew jej naturze.
Ale tu chyba mialo byc o męskim dotyku:D

Odpowiadam za to, co piszę, nie za to, co komuś sie wydaje.

20 Ostatnio edytowany przez vilkolakis (2018-06-15 09:53:48)

_v_ napisał/a:

ostatnio w jednej z moich grup na fb bylo pytanie czy wlasnie przyuczac kilkulatka do przytulania - na zasadzie mowic mu ze ma sie przytulac i juz.

wiekszosc zdecydowana byla na nie. i ta sama wiekszosc wspominala niefajne przezycia z dziecinstwa kiedy wszystkie ciocie dziadkowie babcie dotykaly ich wbrew ich woli i nie szanowaly sprzeciwu
i jeszxze szantaze emocjonalne pt "przytul babcie bo jak nie to jej bedzie smutno"

brrrrrr

wilku, wierze ze pragniesz dotyku
ale musisz sobie poszukac kogos kto Ci go da z wlasnej woli, a nie z przymusu
taki dotyk jest najlepszy i najwiecej dobroci daje smile))
ja teraz cierpie bardzo w tygodniu moj przyjaciel jest w delegacjach i przytulanie jest tylko w weekendy wink)

Też pamiętam te obściskujące ciotki. Masz rację, to nie było przyjemne.
To jest bardzo delikatna kwestia. Myślę, że jest pewnym atawizmem, że dziecko od urodzenia potrzebuje dotyku. Daje mu to poczucie bezpieczeństwa. Dopiero z czasem sytuacja może się zmieniać. Pytanie, dlaczego się zmienia ? Czy zmienia się czucie dziecka, czy to raczej kwestia wychowania ? Ciekawy jest przykład Twojej znajomej, która nie lubi delikatnego dotyku, a lubi mocny. Ciekawe kiedy to się zaczęło i czemu tak jest ?

Dotyku z przymusu bym nawet nie przyjął.
Żona na naszej terapii w listopadzie zapytała mnie co chciałbym, żeby ona zrobiła jeśli chodzi o seks, jakie mam fantazje ? Nie odpowiedziałem jej do dzisiaj na to pytanie, czego ona nie jest w stanie zrozumieć. Tzn. odpowiedziałem jej, ale nie tak jak ona by chciała. Powiedziałem jej, że nie udzielę jej suchych instrukcji co ma robić, bo ja to odbierałbym właśnie jako przymus z jej strony, jako "odrobienie pańszczyzny" (brutalnie rzecz ujmując). Dla mnie takie podejście z jej strony, przy równoczesnym unikaniu fizycznego kontaktu nie jest wyrazem tego, że ona tego naprawdę pragnie. Czułbym się trochę tak jakbym ją gwałcił. Ona twierdzi, że ja to źle odbieram, ale takie jest moje podejście do sprawy. A po drugie to po prostu nie mam żadnych fantazji seksualnych. Unikam fantazjowania na temat czegoś co wydaje mi się obecnie poza moim zasięgiem. Może i źle robię.

21

wilku, podobnie miala jej mama i babcia
tylko wtedy nie diagnozowali ZA

dopoki ona nie zostala zdiagnozowana bardzo cierpiala uwazajac ze jest nienormalna, inna niz wszyscy
po diagnozie zaakceptowala swoja nature
ma meza ktory ją rozumie i nie zmusza do dotyku
w koncu odetchnela z ulga ze nic nie musi
nie musi tulic miziać itd.

wilku, ja mysle ze warto mowic czego potrzebujemu i czego chcemy i w jaki spodob.
rozumiem, ze u Ciebie jest obawa ze zona wtedy bedzie chciala odwalic panszczyzne i miec z glowy

ale hmm ja wierze w otwarta komunikacje. wierze tez w asertywnosc wiekszosci ludzi i to ze nawet jesli o cos poprosze a oni nie beda chcieli to odmowia.
zawszs tez mozna obserwowac reakcje. albo wprost pytac: czy dotykanie mnie sprawia ci przyjemnosc?

22

_v_ napisał/a:

wilku, podobnie miala jej mama i babcia
tylko wtedy nie diagnozowali ZA

dopoki ona nie zostala zdiagnozowana bardzo cierpiala uwazajac ze jest nienormalna, inna niz wszyscy
po diagnozie zaakceptowala swoja nature
ma meza ktory ją rozumie i nie zmusza do dotyku
w koncu odetchnela z ulga ze nic nie musi
nie musi tulic miziać itd.

wilku, ja mysle ze warto mowic czego potrzebujemu i czego chcemy i w jaki spodob.
rozumiem, ze u Ciebie jest obawa ze zona wtedy bedzie chciala odwalic panszczyzne i miec z glowy

ale hmm ja wierze w otwarta komunikacje. wierze tez w asertywnosc wiekszosci ludzi i to ze nawet jesli o cos poprosze a oni nie beda chcieli to odmowia.
zawszs tez mozna obserwowac reakcje. albo wprost pytac: czy dotykanie mnie sprawia ci przyjemnosc?

Co to jest ZA ?

Otwarta komunikacja jest dobra. Ale ja chcę być przede wszystkim pragniony. A nie czuję, aby żona mnie pragnęła. A jeśli tego nie czuję, to nie chcę od niej dotyku, pieszczot, seksu. To nie średniowiecze. Nie uznaję "małżeńskiego obowiązku".

23

Wydaje mi się, że największy problem istnieje w tym, że przyjemność z dotyku czerpiemy od osób, które są pozytywnie do nas nastawione i sami mamy w stosunku do nich takie nastawienie. Jeśli jest inaczej, to nawet takie bezpośrednie komunikowanie wiele tu nie zmieni.

Jako że ten temat jest mi dosyć bliski, to wrócę do tańca. O ile salsa nie jest bardzo kontaktowym tańcem, o tyle marengue czy bachata już tak. Jako że wymieniamy się partnerami, choćby po to, aby nauczyć się prowadzić (mężczyźni) i umieć być prowadzoną (kobiety), to początki wcale nie były łatwe. Oczywiście jeśli ktoś ma z tym problem lub po prostu nie chce, to do końca może pozostać w swojej parze, ale też czas robi swoje i pewne bariery zostały przełamane, kiedy nabyliśmy pewności, że ten dotyk jest nieerotycznym. Co istotne - są osoby, które do dziś zachowują większy niż pożądany dystans i wydaje mi się, że wszyscy to szanują, a są takie, które nie przekraczając granicy intymności drugiej osoby nie mają z tym najmniejszego problemu. Te różnice są wyraźne i widoczne.
Nie ukrywam, że zdarzyło mi się zastanawiać czy wynika to z faktu braku oporu przed nieerotyczną bliskością z niemal obcym człowiekiem, czy też właśnie z jej potrzeby.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

24 Ostatnio edytowany przez summerka88 (2018-06-15 11:27:26)

Monoceros napisał/a:

Moje przemyślenia potęguje sytuacja z wczoraj, gdzie moja koleżanka tłumaczyła przez telefon swojemu mężowi, że ich trzyletnie dziecko płacze, bo jest smutne i próbuje poradzić sobie z rozstaniem z matką na kilka godzin, więc potrzebuje, żeby ojciec je przytulał aż mu przejdzie płacz. Dla jej męża nie było to oczywiste. To mi wygląda na początek fizycznej izolacji chłopców - jeśli nawet ich ojcowie nie mają wewnętrznego przyzwolenia (czy choćby takiej myśli), żeby bez pretekstu często przytulać swoich synów.

Może w tej konkretnej sytuacji, to rzeczywiście pierwsze skrzypce zagrała kulturowo-społeczna reguła, która nakazuje mężczyznom bycie twardzielami zamiast poszukiwania ukojenia w ramionach innego mężczyzny
Ale dorzucę jeszcze inne spojrzenie, bo przypomniały mi się badania, o których kiedyś czytałam. Otóź amer6kanie zrobili badania na 4-5 letnich dzieciach adoptowanych przez rodziny amerykańskie z rumuńskich sierocińców za czasów Ceausescu, które to dzieci spędziły tam pierwsze 1,5 - 2 lata swojego życia. Oczywiście była też grupa kontrolna. Badanie polegało na tym, że dzieci grały w grę siedząc na kolanach swoich adopcyjnych matek, ale co kilka minut każda para dziecko-matka odrywała się od gry i szeptali sobie czułe słówka do ucha, przeczesywali włosy i liczyli paluszki - wszystko oparte na dotyku. Przed badaniem dzieci adopcyjne oraz dzieci z grupy kontrolnej miały podobny poziom oksytocyny, ale po zabawie „w dotyk” u dzieci adopcyjnych ten poziom nawet nie drgnął, podczas, gdy w grupie kontrolnej znacząco wzrósł. Trzeba wiedzieć, że oksytocyna wspiera uwalnianie dopaminy, a dopamina aktywuje układ nagrody. To pokazuje, jak deprywacja sensoryczna i ograniczanie dotyku we wczesnym okresie życia upośledza późniejsze odczuwanie przyjemności wskutek dotyku. Smutne nie sad

25

summerka88 napisał/a:
Monoceros napisał/a:

Może w tej konkretnej sytuacji, to rzeczywiście pierwsze skrzypce zagrała kulturowo-społeczna reguła, która nakazuje mężczyznom bycie twardzielami zamiast poszukiwania ukojenia w ramionach innego mężczyzny
Ale dorzucę jeszcze inne spojrzenie, bo przypomniały mi się badania, o których kiedyś czytałam. Otóź amer6kanie zrobili badania na 4-5 letnich dzieciach adoptowanych przez rodziny amerykańskie z rumuńskich sierocińców za czasów Ceausescu, które to dzieci spędziły tam pierwsze 1,5 - 2 lata swojego życia. Oczywiście była też grupa kontrolna. Badanie polegało na tym, że dzieci grały w grę siedząc na kolanach swoich adopcyjnych matek, ale co kilka minut każda para dziecko-matka odrywała się od gry i szeptali sobie czułe słówka do ucha, przeczesywali włosy i liczyli paluszki - wszystko oparte na dotyku. Przed badaniem dzieci adopcyjne oraz dzieci z grupy kontrolnej miały podobny poziom oksytocyny, ale po zabawie „w dotyk” u dzieci adopcyjnych ten poziom nawet nie drgnął, podczas, gdy w grupie kontrolnej znacząco wzrósł. Trzeba wiedzieć, że oksytocyna wspiera uwalnianie dopaminy u matek, a dopamina aktywuje układ nagrody. To pokazuje, jak deprywacja sensoryczna i ograniczanie dotyku we wczesnym okresie życia upośledza późniejsze odczuwanie przyjemności wskutek dotyku. Smutne nie sad

O to mi właśnie wcześniej chodziło. A potem taki człowiek dorasta, a te problemy z nim.

26 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2018-06-15 11:36:58)

Poruszacie kwestię, która ostatnimi czasy mocno mnie porusza.
Kocham dotyk, bardzo go potrzebuję, ale niech on będzie chciany i akceptowany, a nie zawsze jest.
W małżeństwie miałam duży żal do męża, że skąpił mi czułości takiej zwykłej, codziennej, nieerotycznej. Uważam zresztą, że erotyzm i nieerotyzm mogą bardzo się przenikać i wpływać jedno na drugie (i tu podzielam opinię Fał na temat "matczyności") ; nie warto tak bardzo tego rozgraniczać. Brak zwykłego przytulenia dla przytulenia, buziaka dla buziaka powodował  moją narastającą niechęć do bardziej zaawansowanych kontaktów z byłym. No, bo jak tu się rozkoszować łóżkową bliskością, gdy jeszcze dławi żal po niedawnym odtrąceniu?
Sporo nieporozumień z mężczyznami miałam też na pierwszych spotkaniach, gdzie ZUPEŁNIE byłam nieprzygotowana na jakikolwiek dotyk, chciałam po prostu zapoznać się z nieznanym mi człowiekiem, a ci uważali, że skoro im się spodobałam, to mają prawo całować mnie po rękach, obejmować, a nawet (raz się zdarzyło) łapać za kolano. Było to niewygodne, niezręczne, nawet gdy mi się ktoś podobał. Nie czułam się traktowana - jak ładnie ktoś napisał - podmiotowo.
Zdarzyło mi się, że odprowadzał mnie do domu znajomy, a po drodze przyparł mnie do muru i zaczął pchać łapy pod spódnicę. Puścił mnie, gdy zaczęłam wydzierać się na całe gardło. I jak tu dziś nie być przesadne nieufną, nie wkurzać się, że oni chcą dotykać a ja niekoniecznie?
Podsumowując - chciałabym w relacji czuć się podmiotem i niech dotyk będzie tego wyrazem, a nie zaprzeczeniem.

Mojemu synowi nigdy nie żałowałam dotyku, buziaków, tulenia. Dziś to on stawia mi granice, a ja je szanuję. A jednak widzę, że szuka pretekstów, tylko zgrywa twardego faceta smile

27

wilczysko napisał/a:
summerka88 napisał/a:

Ale dorzucę jeszcze inne spojrzenie, bo przypomniały mi się badania, o których kiedyś czytałam. Otóź amer6kanie zrobili badania na 4-5 letnich dzieciach adoptowanych przez rodziny amerykańskie z rumuńskich sierocińców za czasów Ceausescu, które to dzieci spędziły tam pierwsze 1,5 - 2 lata swojego życia. Oczywiście była też grupa kontrolna. Badanie polegało na tym, że dzieci grały w grę siedząc na kolanach swoich adopcyjnych matek, ale co kilka minut każda para dziecko-matka odrywała się od gry i szeptali sobie czułe słówka do ucha, przeczesywali włosy i liczyli paluszki - wszystko oparte na dotyku. Przed badaniem dzieci adopcyjne oraz dzieci z grupy kontrolnej miały podobny poziom oksytocyny, ale po zabawie „w dotyk” u dzieci adopcyjnych ten poziom nawet nie drgnął, podczas, gdy w grupie kontrolnej znacząco wzrósł. Trzeba wiedzieć, że oksytocyna wspiera uwalnianie dopaminy u matek, a dopamina aktywuje układ nagrody. To pokazuje, jak deprywacja sensoryczna i ograniczanie dotyku we wczesnym okresie życia upośledza późniejsze odczuwanie przyjemności wskutek dotyku. Smutne nie sad

O to mi właśnie wcześniej chodziło. A potem taki człowiek dorasta, a te problemy z nim.

Niestety sad Problem ma później partner takiej osoby, JEŚLI dotyku potrzebuje a może liczyć co najwyżej na wyuczone gesty, bo jeśli ktoś nie ma potrzeby dotyku (bo nic mu on nie daje), to chce po prostu „nauczyć się”, „otrzymać instrukcję”, bo nie jest w stanie tego poczuć.

28

summerka88 napisał/a:
wilczysko napisał/a:
summerka88 napisał/a:

Niestety sad Problem ma później partner takiej osoby, JEŚLI dotyku potrzebuje a może liczyć co najwyżej na wyuczone gesty, bo jeśli ktoś nie ma potrzeby dotyku (bo nic mu on nie daje), to chce po prostu „nauczyć się”, „otrzymać instrukcję”, bo nie jest w stanie tego poczuć.

Zgadza się. Niestety.

29

ZA to zespół Aspergera

dotyk erotyczny i nieerotyczny mogą się przenikac
ale też uwazam, ze czasem nie powinny
tzn od czasu do czasu warto partnera dotknac tak po prostu a nie jako wstep do seksu. bo nie raz nawet tutaj byly opisywane sytuacje, ze np. maz przytula zone tylko wtedy jak chce seksu. wiec ona truchleje za kazdym razem jak jest przytulana bo  nie zawsze ochote ma

ja tez uwazam ze warto rozmawiać o takich rzeczach zanim sie jeszcze z kims zdecyduje byc
i nie zakładać z gory ze ktos bedzie mial podobnie z dotykiem

ja wam sie przyznam, ze jak juz trochę podroslam i zaczelam widziec co sie dzieje u mnie w domu i jak zachowuje sie moja matka (wyladowywanie stresu na nas) to przestalam sie do niej przytulac
odmawialam jakiegokolwiek dotyku

i mam tak do tej pory: jak ktos mi robi jakąs krzywde to dotyku odmawiam

ja mysle ze dyskutując o tym moza jeszcze wspomniec o grupie ludzi dotykajacych zawodowo: lekarze, masazysci, fizjoterapeuci, kosmetyczki itp
oni z racji wykonywanej pracy praktycznie dotykaja kazdego kto sie do nich zglosi

30

_v_ napisał/a:

ZA to zespół Aspergera

tzn od czasu do czasu warto partnera dotknac tak po prostu a nie jako wstep do seksu. bo nie raz nawet tutaj byly opisywane sytuacje, ze np. maz przytula zone tylko wtedy jak chce seksu. wiec ona truchleje za kazdym razem jak jest przytulana bo  nie zawsze ochote ma

ja tez uwazam ze warto rozmawiać o takich rzeczach zanim sie jeszcze z kims zdecyduje byc
i nie zakładać z gory ze ktos bedzie mial podobnie z dotykiem

ja wam sie przyznam, ze jak juz trochę podroslam i zaczelam widziec co sie dzieje u mnie w domu i jak zachowuje sie moja matka (wyladowywanie stresu na nas) to przestalam sie do niej przytulac
odmawialam jakiegokolwiek dotyku

i mam tak do tej pory: jak ktos mi robi jakąs krzywde to dotyku odmawiam

ja mysle ze dyskutując o tym moza jeszcze wspomniec o grupie ludzi dotykajacych zawodowo: lekarze, masazysci, fizjoterapeuci, kosmetyczki itp
oni z racji wykonywanej pracy praktycznie dotykaja kazdego kto sie do nich zglosi

Zespół Aspergera to faktycznie inna sprawa.

Moja matka dzisiaj inaczej się zachowuje, niż kiedyś. Jest chyba świadoma niektórych błędów jakie popełniła i próbuje czasem okazywać jakieś matczyne uczucia, ale ja się wtedy czuję dziwnie. No i zauważyłem, że od samego początku nie skąpi ich swojemu przyszywanemu wnukowi. Za co jestem jej wdzięczny.

31

Zauważyłam, że pominięta zostala tu jedna kwestia.

Dotyku, kontaktu cielesnego, przytulania  uczą nie tylko rodzice, ale i RODZEŃSTWO.

W swiecie opanowanym przez 2+1 umiejętność dotykania innych zanika, bo krąg osob, ktorych dotykamy jako dzieci jest niesamowicie maly. Dzieci nie mają barier w dotykaniu bliskich, a zwłaszcza rodzeństwa (o ile nie ma duzej roznicy wieku, ktora wlasnie moze stworzyc barierę) i do pewnego wieku chlopcy, ktorym nie wpaja sie stereotypowego podejscia są tak samo otwarci na dotyk jak dziewczynki. Za "moich czasow" czyli nawet te 40 lat temu posiadanie 2-3 rodzenstwa, 6 rodzenstwa ciotecznego i 15 kuzynow nie bylo niczym dziwnym. Czasem na wakacjach u babci spotykalo sie 10 dzieci. I nie byli to dalecy kuzynowie, ktorych sie zna tylko z fotografii, ale dzieciaki, ktore sie spotykały regularnie co święta, co wakacje. Moi bracia, chociaz byli synami mojej ciotki byl moimi bracmi bardziej niz moj rodzony, ze wzgledu na mniejszą różnicę wieku. Dla mnie to nie byl mój "kuzyn", jak się teraz czesto określa osoby spoza najbliższej rodziny, ale brat. My byliśmy nauczeni, że starsi opiekują sie mlodszymi, że u babci spimy razem w lozku po 3-4 osoby, a wiec sie dotykamy. I wcale nie było tak, że chlopaki nie płaczą, bo bywalo, że najwiekszym mazgajem byl jakis chlopiec tongue

Po drugie uczymy się dotyku również w grupie rowiesniczej. Dla mnie rzeczą naturalną w wieku nastoletnim było przytulanie się z przyjaciolmi z paczki, niezaleznie od plci. Wszyscy pochodzilismy z rodzin "wybrakowanych" i prawdopodobnie w ten sposob uzupelnialismy braki emocjonalne - sobie na wzajem.

Dokladnie taka sama sytuacja zaistniała kilka lat pozniej, kiedy mialam powyzej 20 - mielismy taką paczkę, wtedy oczywiscie juz doszedl tez alkohol i seks, ale nie bylo niczym dziwnym, ze spaliśmy np w 3 osoby w jednym lozku i z jednej strony mialam koleżankę, a z drugiej kolegę. Albo np kiedy jechaliśmy pod namiot i spali jak śledzie - ile się zmieściło - po ciemku wlasciwie nie wiadomo bylo kogo się dotyka big_smile 
I co ciekawsze faceci - chociaż to byli nabuzowani hormonami 20-latkowie, nie mieli najmniejszego problemu z rozroznianiem dotyku erotycznego i nieerotycznego.

32

Nie zgodze sie. Mam  siostre - blizniaczke. Jest to wiez nieporownywalna z zadna inna. Rozumiemy sie bez slow, mamy ta sama ocene sytuacji, osob, ksiazek itp - bez porozumiewania sie. Ale sie nie dotykamy bez potrzeby.
Owszem, gdy trzeba pobrac krew, wyciac znamie na skorze - mam zero stresu. Siostra zreszta bije na glowe pielegniarki - przyzwyczajona do owlosionych, czasem malenkich pacjentow moje zyly odnajduje od razu.
Dotyk - nie.

33 Ostatnio edytowany przez I_see_beyond (2018-06-15 14:01:28)

Mój czuły dotyk jest zarezerwowany dla nielicznych, bliskich mi osób. To, że dużo czułości okazujemy sobie z partnerem życiowym, to dla mnie naturalna konsekwencja bliskości emocjonalnej. Żadne z nas się o to nie prosi, lubimy swoją obecność, dotyk, przytulanie się. Okazuję też dużo czułości w rodzinie dzieciom, które jej u mnie szukają - przytulenie, pogłaskanie po głowie, wzięcie na kolana.

Skrepowana czuję się, kiedy dotyka mnie inna kobieta. U mnie w pracy była kiedyś taka koleżanka, która miała nawyk przytulania się do innych pracowników. Źle się z tym czułam i moja mowa ciała to zdradzała - koleżanka mi w końcu "odpuściła", wyczuła moją niechęć do tego typu kontaktów. Osobna sprawa, że wtedy nie byłam asertywna na tyle, aby po prostu powiedzieć, że mi to zachowanie przeszkadza.

Czasem witam się i żegnam uściskiem z kobietami i mężczyznami. Cały mój kontakt fizyczny, na który mogą liczyć mężczyźni.

34 Ostatnio edytowany przez I_see_beyond (2018-06-15 14:00:53)

Zdublowany post

35 Ostatnio edytowany przez marakujka (2018-06-15 19:31:24)

Monoceros napisał/a:

Wydaje mi się, że z tego może wynikać też szereg innych rzeczy - chociażby krótsze życie, częstsze choroby psychiczne, załamania, nadciśnienie itd. Nie od dziś wiadomo, że bliskość fizyczna, dotyk, to jedne z podstawowych czynników chroniących.

Kobiety mają łatwiej - nikt nie widział nigdy nic dziwnego w przytulaniu się przyjaciółek (w moim doświadczeniu). Nie raz oglądałam jakiś film oparta czy wtulona w przyjaciółkę, czasem któraś leżała z głową na moim udzie itd.

Skoro kobiety mogą czerpać bliskość z wielu źródeł (innych kobiet), to wydaje się naturalną konsekwencją, że są zdrowsze. A jeśli mężczyzna ma tylko jedną taką osobę, jeśli jest w związku, to nie dziwna jest ta cała zaborczość.
Jeśli nie jest w związku, to na zaspokajanie potrzeby bliskości może wybrać częsty seks. Być może to jeden z czynników, dla których mężczyźni generalnie mają więcej partnerek seksualnych.

To dosyć duże uproszczenie, oczywiście. Co myślicie?

Fajny temat.

Jednak najpierw raczej sprawdziłabym różniste statystyki odnoście różnistych chorób - dot. naszej cywilizacji oraz innych zakątków świata, gdzie panuje dużo większe społeczne przyzwolenie na dotyk mężczyzna-mężczyzna. I wtedy dopiero starałabym się coś wnioskować konkretnego.

Co do samego dotyku, to tak. Dotyk to w pewnym sensie ukojenie. Więc osoby zarówno dotykiem obdarzające jak i obdarzane mają się pewnie pod kątem psychicznym dużo lepiej od tych żyjących bez dotyku (jeśli pominąć jakieś aberracje - że lęk/fobia przed dotykiem czy coś tym stylu... choć kto wie, czy tacy też nie cierpią). Dotyk to też dodatkowy bodziec, po prostu bodziec, a wiadomo, ze im więcej bodźców człowiek ma, tym mniej wariuje (oczywiście nie tyczy się to przypadków ad absurdum).

36

_v_ napisał/a:

Oczywiście.

37 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2018-06-15 20:21:39)

_v_ napisał/a:

obcym mezczyznom raczej takiego dotyku nie daje, tylko ten podstawowy, związany z seksem

Bardzo interesująca jest taka konfrontacja różnych punktów widzenia. Dla mnie podstawowy dotyk to ten nieerotyczny. Mogę uścisnąć przyjaciela, nawet serdecznie ucałować go w policzek, ale dotyk erotyczny ściśle rezerwuję, to wyższy level smile

38

Faceci - męskie, twarde przywitanie. Oślizgła ryba jest okropna. Sporty kontaktowe nie przeszkadzają o ile nie jest to kontakt "oślizgła ryba", a miałem kiedyś takiego sparingpartnera. Obrzydliwe.
Dzieci - ile chcą, to dostają. Czasem wołam - kto chce się poprzytulać do tatusia? Wtedy biegną na wyprzodki i kładą się obok mnie, głowę na mą pierś i tatuś głaszcze. Rewanżują się masażem, a trzeba przyznać, że starszy ma do tego dryg.
Rodzice - z ojcem specjalnie nie pamiętam, aczkolwiek nie miałem problemu żeby walnąć się obok niego na kanapie i razem oglądać tv. Lubiłem jego alkoholowy brzuch. Latem był taki zajebiście chłodny kiedy się do niego przytulić. Z matką nie mam problemu jako stary chłop żeby, kiedy u niej jestem położyć się obok niej albo głowę u niej na podołku, a ona starego byka głaszcze po głowie... Czasem chodzę z mamą za rękę wink Głównie ze względu na jej stan zdrowia, może wygląda to dziwnie ale mam to gdzieś.
Kobiety - niektóre mają dziwną skłonność do witania się przytulaniem. Nie uciekam ale nie odwzajemniam jakoś specjalnie intensywnie. Inne lubią ekspresyjnie podkreślać swoje emocje łapiąc mnie, a to za ramię, przedramię, kolano czy udo. Lekko mnie to żenuje ale uznaję, że ktoś tak ma. Inne potrafią się ocierać he, he tak przez przypadek czy przylegać mocno w tańcu. Cóż, nie jest to nieprzyjemne więc nie zgłaszam protestów ale nie odwzajemniam. Obcą kobietę mogę uścisnąć (dłoń), lekko objąć odwzajemniając adekwatne działanie, pocałować powietrze w okolicach policzka czy ucha. W tańcu objąć w talii. Ręka nie zjeżdża mi nigdzie indziej niezależnie od stanu upojenia choć bywało, że odczuwałem, że nie będzie to dla pani niemiłe... wink
Żona - w zasadzie co chce, to ma. Z tym, że czasem się rozmijamy z nastrojem. Kiedy ona chce przytulania, to ja nie mam nastroju i odwrotnie. Jedyna kobieta, którą mogę swobodnie klepać w tyłek kiedy chcę i ile chcę smile

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..

Posty [ 1 do 38 z 96 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Rola dotyku w życiu mężczyzny

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018