zakaz noszenia burek przez Muzułmańskie kobiety - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » zakaz noszenia burek przez Muzułmańskie kobiety

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: zakaz noszenia burek przez Muzułmańskie kobiety

Ponad 2/3 ankietowanych Brytyjczyków (67 proc.) sądzi, że w W. Brytanii powinien obowiązywać całkowity zakaz noszenia przez muzułmańskie kobiety burki - wynika z sondażu ośrodka YouGov dla stacji telewizyjnej Five.
Najwięcej zwolenników wprowadzenia zakazu jest wśród osób po 55. roku życia - 80 proc., a także wśród mieszkańców północnej Anglii i Walii. 71 proc. ankietowanych w obu tych regionach zadeklarowało gotowość poparcia zakazu.

Mieszkańcy londyńskiej metropolii i Szkocji byli bardziej tolerancyjni - 32 proc. londyńczyków było przeciwnych, lub zdecydowanie przeciwnych zakazowi, podobnie jak 30 proc. Szkotów. W obu regionach więcej było też ankietowanych, którym ta sprawa jest zupełnie obojętna.

Internetowy sondaż przeprowadzono tuż po przegłosowaniu przez francuskich parlamentarzystów (13 bm) zakazu noszenia strojów zakrywających całe ciało i twarz, co toruje drogę zakazowi burek.

W kwietniu Belgia stała się pierwszym europejskim państwem, w którym zakazano noszenia burek w miejscach publicznych.

Amnesty International sądzi, że takie posunięcia naruszają prawo do swobody ekspresji i religii. Inni dopatrują się w nich przejawów dyskryminacji muzułmanek. Niektórzy zwolennicy zakazu sądzą jednak, że burka narusza godność kobiety i jest wyrazem jej podporządkowania mężczyźnie.

W ocenie rzeczoznawców wprowadzenie w W. Brytanii zakazu noszenia burki byłoby bardzo kontrowersyjne i mogłoby stworzyć więcej problemów niż ich rozwiązać.

W religii muzułmańskiej burka i podobne do niej nakrycie zwanego nikabem, bądź też hidżabem nie jest wymogiem, lecz rozpowszechnionym zwyczajem manifestowania skromności kobiety, która nie chce być oceniana pod kątem jej wyglądu.(PAP)

http://operationitch.files.wordpress.com/2009/06/burka.jpg

Taki o to artykuł znalazłam w Internecie. I chciałam poznać Wasze zdanie.

Sama mieszkam w Anglii, więc na co dzień widzę kobiety ukryte pod burkami. Z jednej strony zakazanie im noszenia ich w miejscach publicznych to naruszenie ich prawa do uznawania własnej kultury i religii. Z drugiej strony wchodząc do banku nie wolno mieć na głowie czapki, kaptura czy ciemnych okularów z racji bezpieczeństwa... wobec tego taka kobieta ubrana w burkę narusza tę zasadę..

Jestem pełna sprzecznych uczuć.. Może to dziwnie zabrzmi ale takie proste porównanie : To tak jakby modelkom playboy'a zakazać nosić strojów kąpielowych, albo księżom i zakonnicom sutanny.. itd.

Co o tym myślicie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: zakaz noszenia burek przez Muzułmańskie kobiety

Ja też nie mam jasnego stanowiska w tej sprawie.

Z jednej strony anonimowość, którą uzyskuje się poprzez zakrycie twarzy to w naszych chorych czasach duże zagrożenie. Jestem więc zwolenniczką zakazu w miejscach takich jak lotniska, stacje metra, banki itd.

A z drugiej jest to czyjś symbol religijny i nie można zakładać, że każdy muzułmanin to ekstremista...

Jestem zdania, że jeżeli w Europie będzie się dalej robiło coraz bardziej niebezpiecznie, to nad symbolami zwycięży rozum i ostrożność. Na pewno wzbudziłoby to wiele emocji, ale na dłuższą metę nie sądzę, żeby brak sutanny pozbawiał księdza cech, których od niego wymagamy i podobnie rzecz się ma z burkami.

3

Odp: zakaz noszenia burek przez Muzułmańskie kobiety

moje stanowisko jest jasne, jestem za zakazem.

4

Odp: zakaz noszenia burek przez Muzułmańskie kobiety

Ja jestem za zakazem, jeśli wyjeżdża się do innego państwa, należy się podporządkować obowiązującemu prawu i obyczajom. We Francji nie wolno nosić np. w szkołach ani chust ani krzyżyków na szyi - moim zdaniem to bardzo dobre prawo.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » zakaz noszenia burek przez Muzułmańskie kobiety

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2023