Mam pytanie do mam córek ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Mam pytanie do mam córek ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Mam pytanie do mam córek ?

Chciałabym was zapytać o jedną dosyć ważna rzecz. Do którego roku życia pozwalałyście waszym mężom robić przy córce takie rzeczy jak kąpanie, przebieranie itp. itd. ? Od kilku dni bardzo mocno się nad tym zastanawiam ponieważ moja córka ma już 5 lat, a moim zdaniem to już robi się trochę za dużo jeżeli chodzi o kąpanie przez ojca. Mimo wszystko jest taki problem ponieważ ona jednak woli jak kąpie ją mój mąż. Jak to zatem u was wyglądało ? Czy też w tym wieku uczestniczył przy tych obowiązkach wasz maż ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mam pytanie do mam córek ?

Trzeba zacząć od tego, że kąpanie dziecka, to nie domena/wyłączność ojca, wręcz odwrotnie. Jak już to wspólnie czy na zmianę, Ty zostawiłaś to mężowi, dziecko się przyzwyczaiło, tatuś też przepada za córcią, więc tak zostanie, jak nie zaczniesz sama przejmować tego obowiązku. Woli nie woli, najpierw na zmianę zajmijcie się kąpielą córki, żebyś później nie miała z tym problemu.

3

Basia675 napisał/a:

Chciałabym was zapytać o jedną dosyć ważna rzecz. Do którego roku życia pozwalałyście waszym mężom robić przy córce takie rzeczy jak kąpanie, przebieranie itp. itd. ? Od kilku dni bardzo mocno się nad tym zastanawiam ponieważ moja córka ma już 5 lat, a moim zdaniem to już robi się trochę za dużo jeżeli chodzi o kąpanie przez ojca. Mimo wszystko jest taki problem ponieważ ona jednak woli jak kąpie ją mój mąż. Jak to zatem u was wyglądało ? Czy też w tym wieku uczestniczył przy tych obowiązkach wasz maż ?

Masz zamiar zabronić mężowi kąpieli, przebierania, podcierania pupy własnemu dziecku?
Podejrzewasz go o skłonności pedofilskie?

4

Chcesz powiedzieć, że matki też powinny przestać wykonywać czynności higienivzne u synów, kiedy ci kończą 5 lat?

5

GloriaSoul napisał/a:
Basia675 napisał/a:

Masz zamiar zabronić mężowi kąpieli, przebierania, podcierania pupy własnemu dziecku?
Podejrzewasz go o skłonności pedofilskie?

Oczywiście o nic takiego nie podejrzewam, aczkolwiek chciałabym wiedzieć jak to wygląda w innych rodzinach, ponieważ pamiętam jak sama miałam mniej więcej tyle lat i już pierwszy wstyd zaczynałam odczuwać.

6

wieka napisał/a:

Trzeba zacząć od tego, że kąpanie dziecka, to nie domena/wyłączność ojca, wręcz odwrotnie. Jak już to wspólnie czy na zmianę, Ty zostawiłaś to mężowi, dziecko się przyzwyczaiło, tatuś też przepada za córcią, więc tak zostanie, jak nie zaczniesz sama przejmować tego obowiązku. Woli nie woli, najpierw na zmianę zajmijcie się kąpielą córki, żebyś później nie miała z tym problemu.

To nie jest oczywiście tak że ja to zostawiłam mężowi, bo jeśli już to chyba ja częściej ją kąpię. Po prostu córka woli jak on ją kąpię ponieważ on jest bardziej zabawny, chlapią całą łazienkę a wiadomo jak to z dziećmi.

7

Lady Loka napisał/a:

Chcesz powiedzieć, że matki też powinny przestać wykonywać czynności higienivzne u synów, kiedy ci kończą 5 lat?

Nie pisze że powinny, aczkolwiek w wieku 5 lat wiadomo że dziecko zaczyna już odczuwać pierwszy wstyd, wiem bo sama jak mniej więcej tyle miałam to zaczynałam go odczuwać. U chłopców też wiele rzeczy trochę później się zaczyna niż u dziewczynek.

8

Basia675 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Nie pisze że powinny, aczkolwiek w wieku 5 lat wiadomo że dziecko zaczyna już odczuwać pierwszy wstyd, wiem bo sama jak mniej więcej tyle miałam to zaczynałam go odczuwać. U chłopców też wiele rzeczy trochę później się zaczyna niż u dziewczynek.

Przesadzasz. Córka sama Wam oznajmi, jak nie będzie chciała być kąpana przez ojca.

9

Lady Loka napisał/a:
Basia675 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Przesadzasz. Córka sama Wam oznajmi, jak nie będzie chciała być kąpana przez ojca.

A twoim zdaniem wiek 5 lat nie jest już mniej więcej tym wiekiem kiedy powinna to oznajmić ?

10

Basia675 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:
Basia675 napisał/a:

A twoim zdaniem wiek 5 lat nie jest już mniej więcej tym wiekiem kiedy powinna to oznajmić ?

Oznajmi wtedy, kiedy będzie faktycznie chciała oznajmić. Dopóki się czuje przy taciw komfortowo, to jaki w tym właściwie masz problem? Zazdrościsz?

11

Wcale córka nie musi sama zrezygnować z kąpieli ojca, skoro ma takie atrakcje.
To czas, żeby dziecko uczyć samodzielności w myciu i ubieraniu się.
Czyli zacząć stopniowo od mycia pod nadzorem, potem zostawiać na chwilę, niech sama bawi się w wodzie.

12

wieka napisał/a:

Czyli zacząć stopniowo od mycia pod nadzorem, potem zostawiać na chwilę, niech sama bawi się w wodzie.

Osobiście uważam że już w tym wieku to błąd.

13

Lady Loka napisał/a:
Basia675 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Oznajmi wtedy, kiedy będzie faktycznie chciała oznajmić. Dopóki się czuje przy taciw komfortowo, to jaki w tym właściwie masz problem? Zazdrościsz?

Nie wiem czego mam zazdrościć, po prostu uważam że w tym wieku to już powoli coś nie tak i tyle..

14

Basia675 napisał/a:
wieka napisał/a:

Osobiście uważam że już w tym wieku to błąd.

I to Twoje odczucia są najważniejsze, więc tak postępuj jak uważasz.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Mam pytanie do mam córek ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024