Czy moja żona zachowuje się w porządku ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Czy moja żona zachowuje się w porządku ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Czy moja żona zachowuje się w porządku ?

Piszę w takiej dosyć nietypowej sprawie. Mam ze swoją żoną 3 dzieci, jednego syna i dwie córki. Nie będę ukrywać, że trochę pracuje tak około 10h dziennie i większość obowiązków związanymi z dziećmi jest po stronie mojej żony. Od dłuższego czasu moja żona można powiedzieć robi mi trochę na złość, co mam konkretnie na myśli ? Chodzi o to, że moja żona co dwa tygodnie wyjeżdża sobie sama na weekend (tak od piątku do niedzieli wieczór) na wieś do swoich rodziców, teoretycznie nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie jeden drobny szczegół, mianowicie wyjeżdża ona sama i właściwie dzieci w 100% zostawia pod moją opieką. Mówiłem jej kiedyś, że średnio mi się taki układ podoba, a ona zaczyna wtedy walić tekstami, że dzieci są 26 dni w miesiącu pod jej opieką i tylko 4 pod moją (te dwa weekendy) i twierdzi że jest tym wszystkim na tyle zmęczona, że musi odpocząć trochę od tego wszystkiego. No i mam teraz pytanie do was czy uważacie że tego typu zachowanie mojej żony jest normalne ? Ja rozumiem, że ona może być zmęczona, tyle że to nie jest tak, że ja jestem zmęczony mniej, bo mimo wszystko pracuje dużo i tez chciałbym weekend najchętniej nie wychodzic z łóżka, ale mając trójkę dzieci tak po prostu się nie da, trzeba czekać aż staną sie dorosłe. Na pewno gdyby zabierała dzieci ze sobą, albo by normalnie zostawała to byłoby nam wszystkim lżej. Co o tym myślicie ? Jak ją przekonać do tego żeby nie wyjeżdżała w weekend sama ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy moja żona zachowuje się w porządku ?
Puszkin napisał/a:

Pogróż jej że poszukasz sobie atrakcyjnej niani .

Tak czysto teoretycznie nawet gdybym chciał kogoś sobie znajdować to nie mam na to czasu, w pracy jestem wyłącznie w środowisku w 100% męskim a po za pracą jestem zmęczony i chce jak najszybciej pod prysznic i do łóżka.

3 Ostatnio edytowany przez blueangel (2023-05-21 12:43:14)

ale to wcale nie jest taki zly pomysl. mogla by przychodzic choc na te dwie, trzy godziny, zabierze dzieciaki na dwor, one sie wylataja, a ty sobie przez ten czas odpoczniesz. danie ogloszenia trwa kilka minut, a umowic sie mozesz w sobote. pierwszy raz polecalabym jednak zeby poznala sie z dziecmi przy tobie na placu zabaw albo w domu.

4

blueangel napisał/a:

ale to wcale nie jest taki zly pomysl. mogla by przychodzic choc na te dwie, trzy godziny, zabierze dzieciaki na dwor, one sie wylataja, a ty sobie przez ten czas odpoczniesz. danie ogloszenia trwa kilka minut, a umowic sie mozesz w sobote. pierwszy raz polecalabym jednak zeby poznala sie z dziecmi przy tobie na placu zabaw albo w domu.

2-3h a pozostałe 12-13h ?

5

Oblicz tutaj na forum kto ile pracuje, oraz kto ile ma wolnego.

Bo ona ma 26 dni opieki nad dziećmi + 4 dni całkowicie wolnego.
Ty masz 22 dni w pracy, 4 dni z dziećmi gdy ona wyjeżdża ... więc pzostałe dni Ty będziesz wyjeżdżać na weekend?

6

rekor123 napisał/a:

ona zaczyna wtedy walić tekstami, że dzieci są 26 dni w miesiącu pod jej opieką i tylko 4 pod moją (te dwa weekendy)

I ma rację. Ty się ciesz ze to tylko 4 dni. Gdy Ci walnie papierami rozwodowymi to bedziesz miał opiekę pół na pół.

7

rekor123 napisał/a:

Na pewno gdyby zabierała dzieci ze sobą, albo by normalnie zostawała to byłoby nam wszystkim lżej. Co o tym myślicie ? Jak ją przekonać do tego żeby nie wyjeżdżała w weekend sama ?

Komu byłoby lżej? Myślę, że twoja żona nie ma już sił, a weekend ma na głowie oprócz trójki dzieci, ciebie.  Znalazłeś sobie robokopa?
Przestań tyle pracować, weź urlop i zostań z dziećmi.

8

Według mnie oboje macie swoje racje. Ciebie rozumiem,żonę również.
Ty byś chciał odpocząć od pracy
Żona by chciała odpocząć od dzieci, którymi tak naprawdę sama się zajmuje. Skoro 10 h spędzasz w pracy,dodając około 2 godzin na dojazd, ogarnięcie się itp,nie ma Cię łącznie 12 h dziennie,do tego minus 8 h snu,to jesteś dziennie do dyspozycji 4 h. Co robisz w ciągu tych 4 h? Zjesz, weźmiesz prysznic,czasem gdzieś wyjdziesz itp więc zasadniczo żona jest cały czas z dziecmiy, Ty może przez godzinę czy dwie możesz poświęcić im uwagę, się czy robisz to dostatecznie?
Sugeruję szukać kompromisu.
Może faktycznie warto zatrudnić nianię na weekendy abyście mieli czas dla siebie i na odpoczynek? Może dzieci do dziadków? Może żona co drugi taki wypad by zabierała też dzieci?
Póki co to wygląda tak, że chciałbyś by zoba 100% czasu poświęciła dzieciom abyś Ty mógł odpocząć, ale gdzie w tym Jej potrzeby?

Żona pracuje?

9

Stary wez coś z tym zrób bo to nie jest normalne ze żona cię zostawia na weekendy z dziecmi!

Chyba ze oprócz dzieci nic was emocjionalnie nie wiąze bo już moze coś powaznego zwiastować.

10

rekor123 napisał/a:

Na pewno gdyby zabierała dzieci ze sobą, albo by normalnie zostawała to byłoby nam wszystkim lżej.

Jakie nam?
Tobie było by lżej, bo 2 weekendy miałbyś "spokój" z dzieciakami i zoną. ( w wariancie gdyby zabierała je ze sobą)
Czytając twoje wypowiedzi mam wrażenie podział obowiązków w waszym domu wygląda tak że to zona w 100% zajmuje sie domem i w 100% zajmuje sie dziećmi i wszystkim z tym związanym.
Chyba zapomniałeś drogi panie kolego,ze zajmowanie sie dziećmi, to również twój obowiązek.
Ty 100% praca, ona 100% dom.
Ale obowiązki nad dziećmi powinny być 50/50
W tedy jest zachowana równowaga.
Juz nie mówiąc o fakcie,jak negatywnie wpływa na rozój dzieci brak ojca w domu, bo do tego sie to sprowadza.
Ile czasu spędzasz z dziećmi w tyg?

11 Ostatnio edytowany przez wieka (2023-05-21 20:59:28)

W tygodniu praktycznie z dziećmi spędzasz mało czasu, więc jak te dwa razy w miesiącu z nimi zostaniesz, masz okazję się nimi nacieszyć i przekonać, jak wygląda opieka nad trójką dzieci, docenisz ich wychowanie. Przy okazji budujesz większą więź z nimi.

Żonie należy też się odpoczynek od dzieci, dlatego dla jej zdrowia psychicznego, nie powinieneś oponować.

12

Tak Twoja żona zachowuje się w porządku. Zdrowie psychiczne jest bardzo ważne. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieci, a nie umęczona i wiecznie sfrustrowana baba.
Ciebie tez rozumiem bo jestem w podobnym położeniu, tez albo w pracy albo dziećmi, z tym, ze będąc w pracy my od tych dzieci i domowych obowiązków odpoczywamy, wiec w weekend paradoksalnie mamy więcej energii dla dzieci niż osoba która spędza z nimi całe dnie od pn do pt

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Czy moja żona zachowuje się w porządku ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024