Zostawił mnie przed ślubem. Proszę o pomoc - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Zostawił mnie przed ślubem. Proszę o pomoc

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

Temat: Zostawił mnie przed ślubem. Proszę o pomoc

Cześć..
Piszę tutaj bo potrzebuję wsparcia i dobrego słowa. Sama już kompletnie sobie nie radzę..
Mój były narzeczony zostawił mnie nagle 5 miesięcy przed ślubem. Ja mam 27 on 26l.
Zacznę od tego, że razem byliśmy od 5 lat. Wszystko było dobrze, wiadomo jak w każdym związku zdarzały się kłótnie.
W tamtym roku mi się oświadczył, zaczęliśmy przygotowania do ślubu. W połowie października zarezerwowaliśmy podróż poślubną do Grecji i powoli zaczęliśmy rozglądać się za rzeczami, żeby wyremontować dom (mieliśmy mieszkać z moimi rodzicami). 4 tygodnie temu pojechałam do niego normalnie się spotkać, spędziliśmy miło czas ale trochę pokłóciliśmy się o dosłownie pierdołę. 20 minut później stwierdził, że on nie chce ze mną być, że ten cały związek, oświadczyny to był błąd. Myślałam, że się przewrócę jak to usłyszałam. Powiedziałam mu, że o co mu chodzi i kompletnie go nie poznaję a on do mnie, że on sobie to przemyślał i to nie ma sensu, nie chce sie ze mną żenić, mam dać mu spokój i nawet go nie dotykać. Caly czas mi powtarzał, że on nie chce, nie czuje nic do mnie, ślub nie ma sensu i że mam sie nie martwić bo mi przejdzie i cytuje „za tydzień o nim zapomnę”. Co on w ogóle pieprzy?? Za tydzień zapomnieć 5 lat wspólnego życia? Najlepsze jest to, że pare dni wcześniej było wszystko normalnie i dobrze. Zaczęłam płakać, byłam w szoku.. zapytałam czy jest pewny swojej decyzji a on, że tak i mam jechać do domu bo nie chce na mnie patrzeć. Tak tez zrobiłam.. minęły 4 tygodnie on dalej sie nie odezwał, próbowałam do niego dzwonić ale nie odbierał.. co ja mam o tym wszystkim myśleć? Już nie wiem jak sobie radzić. Nie mogę, jeść, spać, normalnie funkcjonować, zawalam pracę, schudłam juz 5 kg i odpalam papierosa za papierosem.. czy może mi ktoś wytłumaczyć co mu odbiło? Wiem, że to świeża sytuacja ale proszę o pomoc.. ja nie wyobrażałam i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Dlaczego to tak cholernie boli? Ja już w nic nie wierzę sad

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zostawił mnie przed ślubem. Proszę o pomoc

Paradoksalnie lepiej przed ślubem niż po. Ale wiem  że to marne pocieszenie.

To niech on teraz wszystko odkręca i Ci zwraca kasę z zaliczek, które zapłaciłaś.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Ta "pierdoła", o którą się poklociliscie, to pewnie był tylko pretekst, żeby zakończyć ten związek. Sam mówił, że to przemyślał. Chyba nie w 20minut. Boli, wiem, ale jak wyżej, lepiej teraz niż po ślubie.

Żyj tak, aby nikt przez Ciebie nie płakał.

Współczuję Ci naprawdę. Powinien mieć odwagę Ci wyjaśnić i uzasadnić swoją decyzję. Tymczasem gość po prostu uciekł. Naprawdę żenujące zachowanie.
Prawdopodobnie jest jakaś inna kobieta. Trochę trudno cokolwiek powiedzieć. Musisz podać więcej szczegółów odnośnie tego jak wyglądało wasze wspólne życie, seks, spędzanie czasu, relacje z rodziną i znajomymi itd.. Wtedy może uda się ustalić co było przyczyną tego nagłego rozstania.

5

W kłótniach o pierdoły w rzeczywistości chodzi o coś znacznie większego, co się kryje za tą pierdołą. Nie inaczej było w tym przypadku. Jak powyżej zapewne był to pretekst do tego, co się de facto wydarzyło, czyli zerwania. Współczuję i niechcianego przez Cb rozstania, i formy, w jakiej się to wydarzyło.

6 Ostatnio edytowany przez Ajko (2021-11-20 10:20:37)

Czy mieszkaliście osobno przez te 5 lat (nie pytam o spotkania i wyjazdy kilkudniowe, albo tygodniowe)?
Kiedyś z moją znajomą zerwał nagle chłopak. Też nie mieszkali razem. Kilka miesięcy wcześniej się oświadczył (tylko, że  ona bardzo na to cisnęła). W pracy przykleiła się do niego jakaś dziewczyna, która nawijała mu makaron na uszy, jaki to błąd popełnia. Nie było zdrady, ale jego to wszystko przytłoczyło, nie był gotowy na zmiany i dodatkowe zobowiązania (swoje problemy w życiu też miał). Po kilku miesiącach się zeszli i zamieszkali razem. Różne są sytuacje.

7

Zachował się tak jak umiał, czyli jak smarkacz, bo powinien normalnie powiedzieć, że nie chce ślubu. Pewnie się motał od dawna i nie wiedział jak z tego wybrnąć i znalazł najgłupszy sposób, żeby zerwać.
Byliście że sobą parę lat, ale wciąż jesteście bardzo młodzi, on dorósł trochę i zauważył, że są inne kobiety, jednak nie na tyle, żeby uczciwie Ci to powiedzieć.
U moich znajomych rozstanie było tydzień przed hucznym weselem i też to przetrwali.
Musisz przyjąć do wiadomości, że on nie chce tego ślubu, żony, małżeństwa. Nie dojrzał do tego, albo nie czuje tej miłości. Dobrze, że teraz, a nie rok po.

8

Boli, współczuje sad pewnie jest inna kobieta, a on tchórz nie potrafił Ci tego powiedzieć ... należy Ci się wyjaśnienie po tych kilku latach i rozstaniu przed samym ślubem.
Mnie ex mąż zostawił 10 mies. po ślubie, chociaż wcześniej wiele sygnałów wskazywało na to, że to nie ma szansy się udać, ale niestety pobraliśmy się hmm był slub, wesele, a potem rozpacz ... lepiej jakby mnie zostawił przed ślubem, na pewno bolałoby mniej. A potem przez 4,5 roku musiałam sobie wszystko przypominać, bo toczyła się sprawa o unieważnienie małżeństwa. Lepiej jak skończy się bez zobowiązań niż po ślubie ... współczuje. Sprobuj zając się sobą, na pewno będzie bolało, ale w dużej mierze zależy od Ciebie jak długo ten stan będzie trwał ...

9

Marg nie ma tego złego...
Byłam w identycznej sytuacji - jednego dnia wszystko dobrze, drugiego wracam z pracy a on już 90% swoich rzeczy spakował i się przeprowadził. Gdybym nie wróciła wcześniej niż zwykle to bym nawet nie usłyszała że to koniec.
Ale powiem jedno- nie żałuję tego rozstania. Miałam czas żeby ochłonąć,  zająć się sobą, popracować nad własnym poczuciem wartości. Dziś jestem z czlowiekiem który mnie kocha i to czuć na każdym kroku. Zawalcz o siebie- nie pisz, nie dzwoń, znajdź hobby, pasję, realizuj swoje plany i marzenia.  Uczucie tak szybko nie minie ale po pewnym czasie będziesz umiała spojrzeć na to inaczej.

10

Hej Marg, przykro mi bardzo, że cierpisz, ale jakikolwiek to zabrzmi, to dobrze się stalo, ze on się określił teraz, ze nie.
Moze jest inna kobieta, moze sie wystraszyl, to nie jest wazne, bo wiesz juz co to za człowiek, nie stracisz zycia na niego,
a pieniądze niech Tobie oddaje za to co wlozylas w organizację.
Zaslugujesz na miłość, wierność, oddanie,
a co by było pozniej, po slubie, jakby byla odpukac choroba, problemy, dziecko, tez by zniknął albo rozmyślił się?
Myśl o sobie teraz, jestes młoda, teraz to koniec świata dla Ciebie, ale Twoje zycie dopiero sie zaczyna.
Trzymaj sie

11

Ewe131 napisał/a:

Boli, współczuje sad pewnie jest inna kobieta, a on tchórz nie potrafił Ci tego powiedzieć ... należy Ci się wyjaśnienie po tych kilku latach i rozstaniu przed samym ślubem.
Mnie ex mąż zostawił 10 mies. po ślubie, chociaż wcześniej wiele sygnałów wskazywało na to, że to nie ma szansy się udać, ale niestety pobraliśmy się hmm był slub, wesele, a potem rozpacz ... lepiej jakby mnie zostawił przed ślubem, na pewno bolałoby mniej. A potem przez 4,5 roku musiałam sobie wszystko przypominać, bo toczyła się sprawa o unieważnienie małżeństwa. Lepiej jak skończy się bez zobowiązań niż po ślubie ... współczuje. Sprobuj zając się sobą, na pewno będzie bolało, ale w dużej mierze zależy od Ciebie jak długo ten stan będzie trwał ...

Jak sobie z tym poradziłaś? Ja jestem w totalnej rozsypce.. nie potrafię jeść, spać, normalnie funkcjonować. Między nami było dobrze. To co mi powiedział totalnie mną wstrząsnęło. Ja nie wyobrażam sobie życia bez niego sad dla niego olałam wszystkie moje kolezanki, liczył się tylko on. Nie wyobrażam sobie życia bez niego

12

uczenczarnoksieznika napisał/a:

Współczuję Ci naprawdę. Powinien mieć odwagę Ci wyjaśnić i uzasadnić swoją decyzję. Tymczasem gość po prostu uciekł. Naprawdę żenujące zachowanie.
Prawdopodobnie jest jakaś inna kobieta. Trochę trudno cokolwiek powiedzieć. Musisz podać więcej szczegółów odnośnie tego jak wyglądało wasze wspólne życie, seks, spędzanie czasu, relacje z rodziną i znajomymi itd.. Wtedy może uda się ustalić co było przyczyną tego nagłego rozstania.

Nie mieszkaliśmy razem ale spędzaliśmy razem każda wolna chwile.. seks był udany, kłóciliśmy się sporadycznie i nie były to poważne kłótnie.. było dobrze i nagle takie coś mi powiedział, jestem w totalnej rozsypce. Ja bez niego żyć nie potrafię sad

13 Ostatnio edytowany przez wieka (2021-11-20 14:44:37)

"Ja nie wyobrażam sobie życia bez niego sad dla niego olałam wszystkie moje kolezanki, liczył się tylko on. Nie wyobrażam sobie życia bez niego"

I to, niestety był błąd, nie można uzależniać swojego życia od kogoś i mieć też swoje życie.

Może czuł się opleciony bluszczem, stąd ta decyzja, musisz się z tym pogodzić, nie masz innego wyjścia, dostałas lekcję życia, wyciągnij wnioski.
Nic nie jest nam dane na zawsze...
Czas leczy rany... Głowa do góry i do przodu, rozpacz w niczym Ci nie pomoże.

Jeszcze jeden przykład na to, że można kogoś zupełnie nie znać mimo, że spędziło się z tą osobą całe lata. Ciężko znieść taki nieoczekiwany cios od najbliższej osoby. Nie myśl o nim i nie rozpamiętuj go. Już nic nie będzie takie jak dawniej. Trzeba to przyjąć do wiadomości. Swoje musisz odchorować, nie ma na to rady.
Obstawiałbym albo nową miłość albo strach przed ślubem i niechęć do zobowiązań. Jak się domyślam byliście dla siebie pierwszymi poważnymi partnerami. Oczywiście niczego nie usprawiedliwiam, ale on może miał poczucie, że się nie wyszalał, a tutaj już ślub go czeka, a potem dzieci. Mógł nie być mentalnie na to gotowy. W tym wieku to raczej się sporo imprezuje, więc może jak popatrzył na kolegów zaliczających kolejne panienki to im pozazdrościł. Nie zmienia to faktu, że zachował się żałośnie i bez klasy.

15

marg1809 napisał/a:
Ewe131 napisał/a:

Jak sobie z tym poradziłaś? Ja jestem w totalnej rozsypce.. nie potrafię jeść, spać, normalnie funkcjonować. Między nami było dobrze. To co mi powiedział totalnie mną wstrząsnęło. Ja nie wyobrażam sobie życia bez niego sad dla niego olałam wszystkie moje kolezanki, liczył się tylko on. Nie wyobrażam sobie życia bez niego

Równo 2 miesiące pozwoliłam sobie na płacz, „żałobę”, czytałam jakieś pożyteczne fora, książki. W dniu, kiedy miała minąć nasza pierwsza rocznica ślubu płakałam ostatni raz i powiedziałam sobie, że już nigdy więcej przez niego płakać nie będę i nie płakałam przez kolejne 10 lat smile (w sensie już wcale potem). Wpadłam w wir pracy, praca u nas przez 8 godz. to słabe minimum, 10 godz to już fajnie, a 12 godz dziennie i więcej to już sztos, wiec pracowałam ile byłam fizycznie w stanie, żeby nie myśleć i nie rozważać. Odnowiłam znajomosci, bo w związku zrezygnowałam z koleżanek ..., zaczęłam z nimi wychodzić, spotykać się, wyjeżdżać. I tak z każdym miesiącem było coraz lepiej. Aż w końcu poznałam swoją druga połówkę. Teraz - bardzo bardzo cieszę się, że się ex mąż ze mną rozstał.... mam teraz super rodzinkę i jestem szczęśliwa. Ty tez pozwól sobie na płacz, przeżycie rozstania, ale nie za długo! A potem weź się z życiem za rogi, na pewno za jakiś czas zaświeci dla Ciebie słońce, tylko musisz na to pozwolić!

16

Ewe131 napisał/a:
marg1809 napisał/a:
Ewe131 napisał/a:

Równo 2 miesiące pozwoliłam sobie na płacz, „żałobę”, czytałam jakieś pożyteczne fora, książki. W dniu, kiedy miała minąć nasza pierwsza rocznica ślubu płakałam ostatni raz i powiedziałam sobie, że już nigdy więcej przez niego płakać nie będę i nie płakałam przez kolejne 10 lat smile (w sensie już wcale potem). Wpadłam w wir pracy, praca u nas przez 8 godz. to słabe minimum, 10 godz to już fajnie, a 12 godz dziennie i więcej to już sztos, wiec pracowałam ile byłam fizycznie w stanie, żeby nie myśleć i nie rozważać. Odnowiłam znajomosci, bo w związku zrezygnowałam z koleżanek ..., zaczęłam z nimi wychodzić, spotykać się, wyjeżdżać. I tak z każdym miesiącem było coraz lepiej. Aż w końcu poznałam swoją druga połówkę. Teraz - bardzo bardzo cieszę się, że się ex mąż ze mną rozstał.... mam teraz super rodzinkę i jestem szczęśliwa. Ty tez pozwól sobie na płacz, przeżycie rozstania, ale nie za długo! A potem weź się z życiem za rogi, na pewno za jakiś czas zaświeci dla Ciebie słońce, tylko musisz na to pozwolić!

Cieszę się, że Tobie się udało. Jeśli chodzi o mnie to jest ze mną coraz gorzej.. nic nie umiem zrobić, wszystko mi go przypomina, każde miejsce, piosenka w radiu, nawet w swoim łóżku nie potrafię spać. Boje się, że to szybko nie minie i że nigdy nie będę w stanie pokochać tak jak jego.. był moją pierwszą prawdziwą miłością i myślałam ze to już na całe życie. W przyszłym tygodniu mam jechać robić kolejne przymiarki mojej sukni ślubnej.. Nie umiem sobie z tym poradzić sad

17 Ostatnio edytowany przez Ewe131 (2021-11-20 16:49:34)

marg1809 napisał/a:
Ewe131 napisał/a:
marg1809 napisał/a:

Cieszę się, że Tobie się udało. Jeśli chodzi o mnie to jest ze mną coraz gorzej.. nic nie umiem zrobić, wszystko mi go przypomina, każde miejsce, piosenka w radiu, nawet w swoim łóżku nie potrafię spać. Boje się, że to szybko nie minie i że nigdy nie będę w stanie pokochać tak jak jego.. był moją pierwszą prawdziwą miłością i myślałam ze to już na całe życie. W przyszłym tygodniu mam jechać robić kolejne przymiarki mojej sukni ślubnej.. Nie umiem sobie z tym poradzić sad

Musisz sama chcieć sobie poradzić, ale ileś czasu na pewno minie jak znajdziesz sile na wyjście z dołka. Tylko nie można się zatracać w rozpaczy, bo to niczego dobrego nie przyniesie.
Miłość życia jeszcze znajdziesz! smile próbuj malymi kroczkami zajmować sobie czymś głowę i czas.

18

Sen jest ważny- jeśli niw mozesz spać kup w aptece ziołowe  tabletki uspokajające, pomogą zasnąć. Jeśli masz możliwość to zmień otoczenie- wyjedź gdzieś sama albo z koleżanką w miejsce gdzie nie będziesz się nudzić i za dużo myśleć. Mi pomogły góry, całodzienne wędrówki po szlakach gdzie jedyne o czym myślisz to żeby dojść do punktu przeznaczenia, coś zjeść i iść spać. Ważne żeby zagospodarować sobie czas- praca, szkoła, zajęcia po pracy ( najlepiej fizyczne, męczące).
I nie myśl o nim, a jeżeli już to szukaj negatywnych sytuacji, tego co Ci w nim przeszkadzało. To trochę pomaga.

19

boli i jeszcze poboli.
ale kiedys zrozumiesz, ze lepiej teraz  niz po slubie. jak wtedy dopiero bys sie czula, a jeszcze majac dzieci odczuwalabys konsekwencjemoze i z kilkanascie lat..

20

Onaja12345 napisał/a:

Sen jest ważny- jeśli niw mozesz spać kup w aptece ziołowe  tabletki uspokajające, pomogą zasnąć. Jeśli masz możliwość to zmień otoczenie- wyjedź gdzieś sama albo z koleżanką w miejsce gdzie nie będziesz się nudzić i za dużo myśleć. Mi pomogły góry, całodzienne wędrówki po szlakach gdzie jedyne o czym myślisz to żeby dojść do punktu przeznaczenia, coś zjeść i iść spać. Ważne żeby zagospodarować sobie czas- praca, szkoła, zajęcia po pracy ( najlepiej fizyczne, męczące).
I nie myśl o nim, a jeżeli już to szukaj negatywnych sytuacji, tego co Ci w nim przeszkadzało. To trochę pomaga.

Mi się wszystko z nim kojarzy.. nawet góry, dużo chodziliśmy razem po górach, można powiedzieć ze w każdy wolny weekend. Jestem zrozpaczona, myślałam ze z każdym tygodniem będzie coraz lepiej ale tak nie jest. Jest coraz gorzej..

21 Ostatnio edytowany przez Ania2019 (2021-11-21 15:56:29)

Marg, przytulam.
To drań i chloptaś, a nie porządny i kochający mężczyzna.
Oby szybko wyszło słońce dla Ciebie i osuszylo łzy, bo nie ma kochana za kim płakać, kochałaś wyobrażenie, a sama widzisz kto to jest.
A sukienka, olej to, jeszcze ladniejsza będziesz miala kiedyś.
Zaplanuj jakiś wyjazd z koleżankami i zaszalejcie.
Szkoda zdrowia, wierz mi, a jakies łagodne tabletki moglabys wziąć sobie.

22

Hah wiem jak to boli. Nigdy nie zapomnę sylwestra 2017/2018. Mielismy spędzić go wspolnie po wspólnie spędzonych swietach gdy nagle uslyszalam " przemyslalem to wszystko i jednak czuje cos do byłej ". Stażem byłam krócej niz Ty jednak staralsimy sie o dziecko , szukalismy wspólnego lokum i TOTALNIE NIC nie wskazywało , ze ma się cos zepsuć. I mój i Twój były to chyba świetni aktorzy. Doskonale rozumiem tej rodzaj bólu: " obuchem w łeb", " strzał w potylice". Caly 2018 rok skupilam się na sobie. Czas i tak mijał i dobrze ktos powiedział " warto dac czasowi czas". To jeszcze poboli bo musi sad Ale z kazdym miesiacem bedzie lepiej co jest nieuniknione az w końcu zapomnisz. Jestes jeszcze bardzo mloda wiec oczywiste , że jesczze bedziesz szczęśliwa i ulozysz sobie zycie a on pozostanie wspomnieniem. Gorzkim, ale wspomnieniem. Trudno w to zapewne na ten moment uwierzyc , ale jeszcze podziekujesz , ze los sie tak potoczyl. Nie rozkminiaj dlaczego on tak zrobil. Zrobil bo tak chcial , mogl i mial do tego prawo. Nie ma to na ten monet absolutnie Juz znaczenia.

23

marg1809 napisał/a:
Onaja12345 napisał/a:

Mi się wszystko z nim kojarzy.. nawet góry, dużo chodziliśmy razem po górach, można powiedzieć ze w każdy wolny weekend. Jestem zrozpaczona, myślałam ze z każdym tygodniem będzie coraz lepiej ale tak nie jest. Jest coraz gorzej..

Marg, skupienie:)
Musicie poodmawiać zleceniobiorcom koniecznie. Wyznacz sobie na to czas. I ja osobiscie uważam, że jeżeli Twoja rodzina albo Ty wpłacałaś jakieś zaliczki, to Twój ex powinien Wam zwrócić za nie kasę.

Tym się trzeba zająć jak najszybciej, bo im bliżej daty, tym będzie gorzej.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Zostawił mnie przed ślubem. Proszę o pomoc

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021