Język rosyjski - gdzie i jak uczyć się samodzielnie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Język rosyjski - gdzie i jak uczyć się samodzielnie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Język rosyjski - gdzie i jak uczyć się samodzielnie?

Czy znacie ciekawe źródła internetowe do samodzielnej nauki języka rosyjskiego? Mam na myśli strony www, YouTube, telewizja internetowa, księgarnie internetowe z książkami po rosyjsku. Chodzi mi o poziom B1/B2 lub wyżej.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-10-05 22:44:14)

Odp: Język rosyjski - gdzie i jak uczyć się samodzielnie?

jak masz podstawy to dla osłuchania się i złapania słówek i melodii języka polecam właczyć Rossija 24
Propaganda okrutna, ale słownictwo złapiesz doskonale.i akcent
WW ma tam dużo przemówień a mówi bardzo wyrażnie spokojnie i dobitnie smile
Usłyszałam potem od przypadkowych Rosjan że mam petersbuski akcent smile

jedni lubią zagadki kryminalne- a ja psychologiczne smile

większym nieszczęściem nie umieć kochać, niż nie być kochanym... smile
Ela210 napisał/a:

jak masz podstawy to dla osłuchania się i złapania słówek i melodii języka polecam właczyć Rossija 24
Propaganda okrutna, ale słownictwo złapiesz doskonale.i akcent
WW ma tam dużo przemówień a mówi bardzo wyrażnie spokojnie i dobitnie smile
Usłyszałam potem od przypadkowych Rosjan że mam petersbuski akcent smile

Znam Rossija24, mają nawet kanał na YouTube. Akcent może i dobry, ale zawartość trudna do strawienia smile

4 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-10-07 19:46:29)

w przeciwieństwie do angielskiego- który uważam za najpaskudniejszy jężyk na świecie, rosyjski jest piękny, melodyjny, składny, Francuski bardzo interesujący i przyjemnie brzmiący dla mnie. Ostatnio zachwycam się też melodią jężyka koreańskiego- tylko osłuchowo smile

jedni lubią zagadki kryminalne- a ja psychologiczne smile

większym nieszczęściem nie umieć kochać, niż nie być kochanym... smile

5

Ela210 napisał/a:

rosyjski jest piękny, melodyjny, składny

Ha! A jak jeszcze cały czas zasuwa po rosyjsku młoda, ładna dziewuszka siedząc metr od ciebie, to jest melodia wink

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

6

Lucy-on-the-roof napisał/a:

Czy znacie ciekawe źródła internetowe do samodzielnej nauki języka rosyjskiego? Mam na myśli strony www, YouTube, telewizja internetowa, księgarnie internetowe z książkami po rosyjsku. Chodzi mi o poziom B1/B2 lub wyżej.

Rosyjski... najpiękniejszy język na świecie wink Miękki, ciepły, melodyjny, obłędnie przyjemny dla ucha... w dobrym wydaniu brzmi jak poezja.

Osobiście książki rosyjskojęzyczne (i nie tylko książki) nabywam głównie na stronie knigi.pl i ksiegarniarosyjska.pl. W tej drugiej swego czasu nawet coś mi sprowadzano na zamówienie. W dodatku z radością, że mogą to dla mnie sprowadzić i kogoś takie rzeczy w ogóle interesują wink Dla poszerzenia słownictwa lubię oglądać wszelkiego rodzaju programy w których przeprowadzane są wywiady z ludźmi kultury. Raz, że zawsze czegoś ciekawego się dowiem, a dwa, że mogę obserwować jak bardzo zmienia się dzisiaj w Rosji język potoczny. Takich programów jest naprawdę sporo i na wysokim poziomie. Bywa też, że oglądam szmirowate filmidła i seriale (Star Media), ale o dziwo po rosyjsku mnie to nie męczy wink  a przy okazji mam możliwość popatrzeć na codzienne życie przeciętnego obywatela, co mnie również interesuje. Fajnym i przyjemnym sposobem na poszerzanie słownictwa na początkowym etapie nauki jest oglądanie na przykład bajek.

Snake "sąsiadki" zazdroszczę wink choć  zdaje się ona jest Ukrainką ? Ten ich rosyjski bywa nieco inny... ale też czasami przyjemnie posłuchać smile

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"
Volver napisał/a:

Rosyjski... najpiękniejszy język na świecie wink Miękki, ciepły, melodyjny, obłędnie przyjemny dla ucha... w dobrym wydaniu brzmi jak poezja.

Osobiście książki rosyjskojęzyczne (i nie tylko książki) nabywam głównie na stronie knigi.pl i ksiegarniarosyjska.pl. W tej drugiej swego czasu nawet coś mi sprowadzano na zamówienie. W dodatku z radością, że mogą to dla mnie sprowadzić i kogoś takie rzeczy w ogóle interesują wink Dla poszerzenia słownictwa lubię oglądać wszelkiego rodzaju programy w których przeprowadzane są wywiady z ludźmi kultury. Raz, że zawsze czegoś ciekawego się dowiem, a dwa, że mogę obserwować jak bardzo zmienia się dzisiaj w Rosji język potoczny. Takich programów jest naprawdę sporo i na wysokim poziomie. Bywa też, że oglądam szmirowate filmidła i seriale (Star Media), ale o dziwo po rosyjsku mnie to nie męczy wink  a przy okazji mam możliwość popatrzeć na codzienne życie przeciętnego obywatela, co mnie również interesuje. Fajnym i przyjemnym sposobem na poszerzanie słownictwa na początkowym etapie nauki jest oglądanie na przykład bajek

Tak, rosyjski jest piękny smile Z tych programów kulturalnych, to jakie konkretnie polecasz? Kultura rosyjska jest zdecydowanie ciekawsza niż polityka wink

8

Tak, rosyjski jest piękny smile Z tych programów kulturalnych, to jakie konkretnie polecasz? Kultura rosyjska jest zdecydowanie ciekawsza niż polityka wink

Przepraszam, że odpowiadam z poślizgiem, ale nie otrzymałam powiadomienia, że ktoś się wypowiedział w tym temacie...

Myślę, że polityka  sama w sobie i wszędzie jest brudna i mało fascynująca... Nie tylko ta rosyjska wink

Z programów, które sama regularnie oglądam mogę Ci polecić na przykład takie programy jak: Познер. Emitowany co tygodniowo na Первый канал. Oczywiście dostępny również na You Tube. Prowadzi go znany rosyjski dziennikarz Władimir Pozner ( swoją drogą fascynujący życiorys wink ), Белая студия na kanale Культура  prowadzi go urocza Daria Zlatopolskaja, a gdy mam ochotę się pośmiać to oglądam Вечерний Ургант. Lubię poczucie humoru Urganta. Jego sylwestrowy program CIAO, 2020! rozbawił mnie do łez przy czym wprost zachwycił mnie sam pomysł wykonania rosyjskich hitów w nowej aranżacji i w języku włoskim. Oczywiście wszystko dostępne w "interenetach".

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Język rosyjski - gdzie i jak uczyć się samodzielnie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021