Czy PUP jest w stanie zaproponować stanowisko pracy lub kurs/szkolenie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Czy PUP jest w stanie zaproponować stanowisko pracy lub kurs/szkolenie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1 Ostatnio edytowany przez Miętus (2021-09-10 23:12:37)

Temat: Czy PUP jest w stanie zaproponować stanowisko pracy lub kurs/szkolenie

Witam,
mam takie pytanie czy ktoś się orientuje albo zna temat z własnego środowiska, czy PUP potrafi zaoferować jakąś pracę, albo skierować na szkolenie czy to tylko tak jak mówią ubezpieczenie albo zasiłek?
Bo mam taką sprawę, że od 3 miesięcy pracuje na umowie o dzieło i pracodawca mimo wcześniejszych zapewnień nie chce dać umowy o pracę, byłem na kilku kolejnych rozmowach i na razie nie mam żadnej konkretnej oferty, gdy tylko mówię że będę zmieniał pracę w takim razie to od razu że absolutnie, że no ustaliliśmy że najpierw sprawdzenie czy się nadaje, jak pracuje a potem umowa o pracę, tylko kiedy za rok? za dwa?
Ostatnio ogólnie pracodawca wpadł na pomysł, żeby mi zaproponować staż z PUP, na początku pomyślałem że chyba powariowali, ale teraz tak sobie myślę, nie jestem zarejestrowany, czyli musze być zarejestrowany i tym samym oderwę się od nich a może akurat PUP coś dla mnie przygotuje i ich pożegnam.
Chodzi o to żeby szybciej na tymczasem coś znaleźć tak oficjalnei przez PUP, albo jakieś szkolenie, w ten sposób sami się porobią bo ja nie mogę nic odmawiać. Bo ta praca to masakra, tzn finansowo spoko ale wyjazdy służbowe, czasem weekendy pracujące i to wszystko umowa o dzieło? jakiś absurd? 8h pracy codziennie...
A tak jak wspominałem nie mam nic konkretnego, nie chce też rezygnować i siedzieć w domu, tylko chce im pokazać że łaski nie robią i dlatego też to PUP przyszło mi na myśl, że staż? ok proszę bardzo ale ja najpierw musze się zarejestrować pójdę na wizytę i może będe miał przydzielony jakiś kurs itd, albo dostanę propozycję pracy.

Dlatego to moje pytanie, chyba że jestem naiwny i guzik, nic mi nie będa proponować...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy PUP jest w stanie zaproponować stanowisko pracy lub kurs/szkolenie

Na dobrą ofertę pracy z PUP czy szkolenie, które może się przydać bym nie liczyła. Nie wiem jakie szkolenie ci potrzebne ale obecnie można znaleźć wiele przydatnych w internecie na różnych stronach, m.in. na platformach szkoleniowych za niewielkie pieniądze, a na youtube za darmo.
Te szkolenia w PUP to raczej z jakichs bardzo podstawowych umiejetności, jak jestes wykształcony to pewnie noe dla ciebie. Dużo obiecują, mało oferują.
Lepiej szukać na własną rekę oraz poznawać ludzi, którzy mogą cię wkręcić do lepszej firmy. Plus doszkalać się z tego co potrzebne.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

3

Miętus napisał/a:

Witam,
mam takie pytanie czy ktoś się orientuje albo zna temat z własnego środowiska, czy PUP potrafi zaoferować jakąś pracę, albo skierować na szkolenie czy to tylko tak jak mówią ubezpieczenie albo zasiłek?
Bo mam taką sprawę, że od 3 miesięcy pracuje na umowie o dzieło i pracodawca mimo wcześniejszych zapewnień nie chce dać umowy o pracę, byłem na kilku kolejnych rozmowach i na razie nie mam żadnej konkretnej oferty, gdy tylko mówię że będę zmieniał pracę w takim razie to od razu że absolutnie, że no ustaliliśmy że najpierw sprawdzenie czy się nadaje, jak pracuje a potem umowa o pracę, tylko kiedy za rok? za dwa?
Ostatnio ogólnie pracodawca wpadł na pomysł, żeby mi zaproponować staż z PUP, na początku pomyślałem że chyba powariowali, ale teraz tak sobie myślę, nie jestem zarejestrowany, czyli musze być zarejestrowany i tym samym oderwę się od nich a może akurat PUP coś dla mnie przygotuje i ich pożegnam.
Chodzi o to żeby szybciej na tymczasem coś znaleźć tak oficjalnei przez PUP, albo jakieś szkolenie, w ten sposób sami się porobią bo ja nie mogę nic odmawiać. Bo ta praca to masakra, tzn finansowo spoko ale wyjazdy służbowe, czasem weekendy pracujące i to wszystko umowa o dzieło? jakiś absurd? 8h pracy codziennie...
A tak jak wspominałem nie mam nic konkretnego, nie chce też rezygnować i siedzieć w domu, tylko chce im pokazać że łaski nie robią i dlatego też to PUP przyszło mi na myśl, że staż? ok proszę bardzo ale ja najpierw musze się zarejestrować pójdę na wizytę i może będe miał przydzielony jakiś kurs itd, albo dostanę propozycję pracy.

Dlatego to moje pytanie, chyba że jestem naiwny i guzik, nic mi nie będa proponować...

Najlepiej zapytać w "swoim" PUP czy mają jakieś szkolenia, staże. Popatrzeć przy okazji na oferty pracy.
Są też różne organizacje, fundacje, które finansowane są z UE i mają sporą ofertę szkoleniową i stażową.
Może nie teraz bo koniec roku ale bywa to, sama widziałam w moich stronach reklamy o naborze.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

4

Ok czyli zapytam w swoim urzędzie, ale z tego co piszecie to liczyć na jakieś oferty i specjalne zainteresowanie swoją osobą nie ma sensu. Czyli najlepiej szukać na własna rękę oferty pracy i nie liczyć na jakieś instytucje. Po prostu chodziło mi o to że PUP mają dofinansowania na szkolenia, mają dojścia do ofert pracy itd.
A czy ktoś się orientuje czy oferty pracy na stronie PUP czego tak na prawdę dotyczą? Czy to trzeba zgłosić im że się chce rekrutować czy można na własna rękę? Czy to jest dla zarejestrowanych czy nie?

5

To zależy.
W niektórych zawodach jest mnóstwo ofert pracy w danej okolicy
Jakie masz wykształcenie, zawód wyuczony, zawód wykonywany, doświadczenie?

6

Jestem po towaroznastwie, ale w zawodzie nie pracowałem, generalnie moje prace do tej pory to jako konsultant u znanego operatora internet/telefon, poprzedni pracodawca to spedycja i teraz też.
Może po prostu zacznę szukać ofert które pojawiają się na stronie PUP i w ten sposób może coś wpadnie. Wiadomo jakbym był prawnikiem czy lekarzem problemów by nie było i ofert pełno wink

7

Miętus napisał/a:

Jestem po towaroznastwie, ale w zawodzie nie pracowałem, generalnie moje prace do tej pory to jako konsultant u znanego operatora internet/telefon, poprzedni pracodawca to spedycja i teraz też.
Może po prostu zacznę szukać ofert które pojawiają się na stronie PUP i w ten sposób może coś wpadnie. Wiadomo jakbym był prawnikiem czy lekarzem problemów by nie było i ofert pełno wink

Dobry pomysł a także szukaj na lokalnych stronach ogłoszeniowych jak olx. Lub załóż sobie Fb i daj wiadomość o poszukiwaniu pracy na lokalnych stronach spotted. Tylko nie wystarczy napisać "szukam pracy". Warto trochę więcej o sobie, wiek, wykształcenie, jaką pracę możesz wykonywać.
Mój znajomy po towaroznawstwie zrobił sobie kurs na wózki widłowe i pracuje w magazynie dyskontu. Najpierw zatrudnił się jako zwyczajny operator wózka a obecnie jako magazynier.
Nie narzeka na zarobki i ma umowę o pracę.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Czy PUP jest w stanie zaproponować stanowisko pracy lub kurs/szkolenie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021