Brak pracy i doświadczenie zawodowe - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Brak pracy i doświadczenie zawodowe

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

1 Ostatnio edytowany przez RhobarIV (2021-09-04 22:47:38)

Temat: Brak pracy i doświadczenie zawodowe

Straciłem pracę po kilku latach bycia programistą. Najgorsze jest to że mimo stażu czuję jakbym nie miał zbyt dużo do zaoferowania przyszełmu pracodawcy. W poprzedniej pracy koncentrowałem się na pewnych rozwiązaniach i tutaj nie poszerzałem swojej wiedzy co było moim błędem. Mam wrażenie, że o wielu rzeczach zapomniałem  i wiele rzeczy już mi umknęło przez pracę nad specyficznymi projektami. Inna sprawa, że doświadczenie zbierałem w kilku firmach, a dzisiaj wielu rekruterów mówi o tym że pracownik powinien być lojalny wobec swojej firmy. Generalnie miejsce pracy zmnieniałem co roku. Czuję, że muszę walczyć!!! Marzyłem o tej pracy  i nie mogę się poddać, nie mogę  tak po prostu rzucić wszystkiego jak sytuacja zrobi się nieco cięższa. Wiem, że mam w sobie sporo siły by zrobić kolejny krok, dokształcić się, zrobić jakieś dodatkowe studia, poprowadzić ciekawego bloga etc. Obawiam się jednak tego że rekruterzy przestaną chcieć ze mną rozmawiać i co gorsze nie mam obmyślonej taktyki? Obecnie zrobiłem sobie dość krótką przerwę kilkutygodniową.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Brak pracy i doświadczenie zawodowe
RhobarIV napisał/a:

Inna sprawa, że doświadczenie zbierałem w kilku firmach, a dzisiaj wielu rekruterów mówi o tym że pracownik powinien być lojalny wobec swojej firmy. Generalnie miejsce pracy zmnieniałem co roku.

To jest bzdurą. Może 20 lat temu tak było, teraz nie ma już problemów z tym, że człowiek zmienia pracę.
Ja bym na Twoim miejscu zastanowiła się, czy nie lepiej byłoby Ci założyć własną działalność i łapać zlecenia z różnych stron.

3

Odp: Brak pracy i doświadczenie zawodowe

Sam jesteś dla siebie najgorszym swym wrogiem. W tym wątku, tak jak w poprzednim, napisałeś jakim jesteś kiepskim (tam człowiekiem, tu pracownikiem).

Chcesz walczyć?
Walcz. Z własnym, negatywnym, nastawieniem do siebie i innych ludzi.

4

Odp: Brak pracy i doświadczenie zawodowe

Gdzie konkretnie tkwi Twój problem?
Masz kłopoty z rekruterami, z potencjalnymi pracodawcami, czy na razie są to tylko teoretyczne rozważania?
Żaden z kompetentnych rekruterów nie podchodzi już do kandydatów w sposób, w jaki to opisałeś. Od 20 lat nie spotkałam się z kimś, kto uważałby zmiany pracy za brak lojalności w stosunku do pracodawców, to jakiś absurd. Czy ktoś uczynił Ci z tego zarzut wprost?
Zmiany, i idący za nimi rozwój, poszerzanie kompetencji i zdobywanie doświadczenia - postrzegane są jako pozytywny faktor, nie jako negatywny. To są argumenty przemawiające na korzyść kandydata.

5 Ostatnio edytowany przez RhobarIV (2021-09-05 12:37:02)

Odp: Brak pracy i doświadczenie zawodowe
Lady Loka napisał/a:
RhobarIV napisał/a:

Inna sprawa, że doświadczenie zbierałem w kilku firmach, a dzisiaj wielu rekruterów mówi o tym że pracownik powinien być lojalny wobec swojej firmy. Generalnie miejsce pracy zmnieniałem co roku.

To jest bzdurą. Może 20 lat temu tak było, teraz nie ma już problemów z tym, że człowiek zmienia pracę.
Ja bym na Twoim miejscu zastanowiła się, czy nie lepiej byłoby Ci założyć własną działalność i łapać zlecenia z różnych stron.

Myślałem o własnej działalności wiele razy i sceptycznie   podchodzę do tematu. Musiałbym przede wszystkim wiedzieć jak ogarnąć zus(mały zus, duży zus), nfz i jak się zareklamować i łapać różnego rodzaju zlecenia. Największym strachem napawa mnie jednak skarbówka i rozliczanie się z nią. Gdyby skarbówka chciała mnie dojechać to jest po ptokach, game over. Na księgowości się  nie znam więc musiałbym kogoś wynająć. Podsumowując  za i przeciw raczej skłonny byłbym powiedzieć, że taka działalność przynosiłaby mi same straty na początek i też nie zapewniłaby mi stabilizacji.

IsaBella77 napisał/a:

Żaden z kompetentnych rekruterów nie podchodzi już do kandydatów w sposób, w jaki to opisałeś. Od 20 lat nie spotkałam się z kimś, kto uważałby zmiany pracy za brak lojalności w stosunku do pracodawców, to jakiś absurd. Czy ktoś uczynił Ci z tego zarzut wprost?

Owszem często pytają się mnie dlaczego zmieniam pracę co roku. Moja sytuacja wygląda tak że przez ostatnie trzy lata przepracowałem 7 miesięcy w jednej firmie, ponad rok w drugiej i w trzeciej około roku.
Bedąc na jednej rozmowei zapytano mnie o referencje. Ogółem często jestemn pytany o powód zmiany pracy i mam wrażenie, że wiąże się to z częstymi zmianami. Mowimy tu o branży IT, a nie budownictwa na przykład.


IsaBella77 napisał/a:

Gdzie konkretnie tkwi Twój problem?

Stosunek posiadanej wiedzy do przepracowanych lat jest moim głównym problemem.  Myślę, że umiem zbyt malo na mida lub regular developera, a firmy widząc kilkuletnie doświadczenie najczęściej oczekują po takim kandydacie, że będzie to osoba z większymi umiejętnościami niż taki junior, którym nadal się poczuwam. Obawiam się też że część wiedzy owszem można nadrobić własnymi projektami po godiznach, ale nie dotyczy to wszystkiego.

6

Odp: Brak pracy i doświadczenie zawodowe

Wiesz, ludzie jakoś zakładają firmy i żyją. To, co napisałeś to informacje, które da się doczytać, douczyć jak się chce.
A skarbówka Cię nie dojedzie, jak nie będzie miała powodów do dojechania.

Co do zmian pracy, to tak, 7 miesięcy, rok i rok to mało. Potencjalny rekruter prawdopodobnie ma w głowie czerwony alarm nie dlatego, że się nie przywiązujesz do firmy, a dlatego, że zwalnianie się tak często oznacza, że po prostu albo jesteś słabym programistą, albo ciężki we współpracy, albo robisz błędy, które skutkują zwolnieniami.
Pytanie czy sam się zwalniasz czy oni Cię zwalniają?

Nie możesz przepracować gdzieś na luzie 2-3 lat, żeby ten staż pracy był ciut lepszy w CV?

7 Ostatnio edytowany przez RhobarIV (2021-09-05 19:44:19)

Odp: Brak pracy i doświadczenie zawodowe
Lady Loka napisał/a:

Nie możesz przepracować gdzieś na luzie 2-3 lat, żeby ten staż pracy był ciut lepszy w CV?

Wszystko zależy od tego czy gdzieś mnie przyjmą i będę mógł dalej pracować w  zawodzie, czy też nie dostanę tej szansy przez wspomniane postrzeganie rekruterów.

Jeżeli chodzi o zmianę pracy to wciąż uważam, że czasem mimo wszystko lepiej jest zmienić robotę niż siedzieć rok lub dwa nad  projektem  "legacy code", który był pisany X lat temu dla jakiegoś koncernu lub banku.

Zazwyczaj to ja odchodzę, choć w przypadku pierwszej pracy było inaczej.

8

Odp: Brak pracy i doświadczenie zawodowe
RhobarIV napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Nie możesz przepracować gdzieś na luzie 2-3 lat, żeby ten staż pracy był ciut lepszy w CV?

Wszystko zależy od tego czy gdzieś mnie przyjmą i będę mógł dalej pracować w  zawodzie, czy też nie dostanę tej szansy przez wspomniane postrzeganie rekruterów.

Jeżeli chodzi o zmianę pracy to wciąż uważam, że czasem mimo wszystko lepiej jest zmienić robotę niż siedzieć rok lub dwa nad  projektem  "legacy code", który był pisany X lat temu dla jakiegoś koncernu lub banku.

Zazwyczaj to ja odchodzę, choć w przypadku pierwszej pracy było inaczej.

Ale to nie jest postrzeganie rekruterów, tylko Twoje zachowanie.
Rekruter nie wymaga, żebyś pracował 10 lat w jednej firmie. Po prostu na takie zmiany co chwilę się średnio patrzy, bo nikt nie będzie przyjmował pracownika i go wdrażał, żeby za pół roku musieć wdrażać kolejnego, bo pracownik kręci nosem. Takie są realia.

Gdybyś pracę zmieniał co 2-3 lata, to żaden rekruter by nosem nie kręcił.

A co do projektu, to przecież o projekcie powinieneś się dowiadywać od razu, to po co się na niego zgadzać?

Dalej wydaje mi się, że opcja zleceń byłaby lepsza dla Ciebie.

9

Odp: Brak pracy i doświadczenie zawodowe

Czyli jednak bez szans...
Nawiązujac do tematu założenia działalności to bardzo latwo jest stracić pieniądze ergo wyrzucić w błoto, ale bardzo trudno jest się przebić z własną ofertą.  Mam wrażenie, że zlecenia można łapać gdy posiada się już jakąkolwiek bazę klientów albo potencjalnych klientów, a nie gdy nie ma się żadnego doświadczenia na tak wielu polach. Pytanie też czy  po jakimś czasie pracy jako taki  "wolny strzelec"  miałbym możliwość powrócenia na UoP(umowę o pracę)?  Sądzę też że ta dyskusja jest w jakiś sposób czysto teoretyczna i wiele zależy od pracodawców/klientów.

10

Odp: Brak pracy i doświadczenie zawodowe
RhobarIV napisał/a:

Czyli jednak bez szans...
Nawiązujac do tematu założenia działalności to bardzo latwo jest stracić pieniądze ergo wyrzucić w błoto, ale bardzo trudno jest się przebić z własną ofertą.  Mam wrażenie, że zlecenia można łapać gdy posiada się już jakąkolwiek bazę klientów albo potencjalnych klientów, a nie gdy nie ma się żadnego doświadczenia na tak wielu polach. Pytanie też czy  po jakimś czasie pracy jako taki  "wolny strzelec"  miałbym możliwość powrócenia na UoP(umowę o pracę)?  Sądzę też że ta dyskusja jest w jakiś sposób czysto teoretyczna i wiele zależy od pracodawców/klientów.

No to lepiej siedzieć w domu i nic nie robić, no nie?
Póki co to siedzisz i każda propozycja jest nie tak.

Powiem jedno - każdy, kto ma teraz bazę klientów i zlecenia jakoś zaczynał. Każdy, kto ma teraz dobrą pracę jakoś zaczynał.
Ty chcesz od razu wskoczyć na jakiś etap super zleceń i zarobków, a tak się nie da.

11 Ostatnio edytowany przez RhobarIV (2021-09-06 11:29:54)

Odp: Brak pracy i doświadczenie zawodowe
Lady Loka napisał/a:

No to lepiej siedzieć w domu i nic nie robić, no nie?

Tego akurat nie powiedziałem. Bardziej myślę o tym że  nie powinienem  się jeszcze poddawać i wciąż warto  powalczyć o pracę w jakiejkolwiek firmie przez  okres o którym wspominałaś (2-3 lata).
Warto dać sobie i potencjalnemu pracodawcy szansę nawet jeżeli nie wszyscy będą mi przychylni.

Lady Loka napisał/a:

Powiem jedno - każdy, kto ma teraz bazę klientów i zlecenia jakoś zaczynał. Każdy, kto ma teraz dobrą pracę jakoś zaczynał.
Ty chcesz od razu wskoczyć na jakiś etap super zleceń i zarobków, a tak się nie da.

Właśnie tak wyglądają moje  początki.   Być może za 4 lata będę miał super pracę, ale też całkiem możliwe że już nigdy nie będę pracował we wspomnianym zawodzie.

12

Odp: Brak pracy i doświadczenie zawodowe
RhobarIV napisał/a:

Czyli jednak bez szans...

To Ty decydujesz o tym, czy masz na coś szanse, czy też nie. To Ty decydujesz, czy będziesz się o coś ubiegał, czy starał.

RhobarIV napisał/a:

Nawiązujac do tematu założenia działalności to bardzo latwo jest stracić pieniądze ergo wyrzucić w błoto, ale bardzo trudno jest się przebić z własną ofertą.

Nie uważam tak. Przede wszystkim trzeba konkretnie wiedzieć dlaczego Twoja oferta się wyróżnia, co jest w niej odmiennego, na czym klient może dokładnie skorzystać. A Ty zdajesz się tego nie wiedzieć.
To tak, jakbyś na łące pełnej białych stokrotek z żółtym środkiem, chciał być kolejną białą stokrotką z żółtym środkiem i narzekał, że nikt Cię nie dostrzega. Ano tak, nikt Cię nie widzi, bo się nie wyróżniasz.
Jednak gwarantuję, że choćbyś miał tylko jeden niebieski płatek - natychmiast zostaniesz dostrzeżony i spacerujący przy tym polu właśnie na Ciebie zwrócą swoją uwagę.

RhobarIV napisał/a:

Mam wrażenie, że zlecenia można łapać gdy posiada się już jakąkolwiek bazę klientów albo potencjalnych klientów, a nie gdy nie ma się żadnego doświadczenia na tak wielu polach.

Złe wrażenie. Każdy, kto dzisiaj ma jakąś bazę klientów - nie miał jej od urodzenia. I każdy kto ma jakieś doświadczenie na jakichś polach - również się z nim nie urodził. To są rzeczy, które się sobie aktywnie wypracowuje. Nie teoretyzowaniem, a konkretnym planem i działaniami.

RhobarIV napisał/a:

Pytanie też czy  po jakimś czasie pracy jako taki  "wolny strzelec"  miałbym możliwość powrócenia na UoP(umowę o pracę)?  Sądzę też że ta dyskusja jest w jakiś sposób czysto teoretyczna i wiele zależy od pracodawców/klientów.

W każdej chwili masz taką możliwość. Możesz w każdej chwili zawiesić przecież działalność, a nawet kontynuować ją, jednoczenie pracując na umowie o pracę.
Mylisz się jednak twierdząc, że wiele zależy od pracodawców czy klientów. Najwięcej zależy od Ciebie samego.

13 Ostatnio edytowany przez RhobarIV (2021-09-08 20:28:27)

Odp: Brak pracy i doświadczenie zawodowe
IsaBella77 napisał/a:

Nie uważam tak. Przede wszystkim trzeba konkretnie wiedzieć dlaczego Twoja oferta się wyróżnia, co jest w niej odmiennego, na czym klient może dokładnie skorzystać. A Ty zdajesz się tego nie wiedzieć.
To tak, jakbyś na łące pełnej białych stokrotek z żółtym środkiem, chciał być kolejną białą stokrotką z żółtym środkiem i narzekał, że nikt Cię nie dostrzega. Ano tak, nikt Cię nie widzi, bo się nie wyróżniasz.
Jednak gwarantuję, że choćbyś miał tylko jeden niebieski płatek - natychmiast zostaniesz dostrzeżony i spacerujący przy tym polu właśnie na Ciebie zwrócą swoją uwagę.

Cenna uwaga... zapamiętam ją gdybym kiedykolwiek pracował w branży kwiatowej, przykładowo w takiej kwiaciarni. Tymczasem obecnie muszę zrobić kolejny krok, a zarazem uważać by nie zrobić przy okazji 10 kroków w tył. Szukam jednak stabilności.

14 Ostatnio edytowany przez Agnes76 (2021-09-09 13:32:23)

Odp: Brak pracy i doświadczenie zawodowe
RhobarIV napisał/a:
IsaBella77 napisał/a:

Nie uważam tak. Przede wszystkim trzeba konkretnie wiedzieć dlaczego Twoja oferta się wyróżnia, co jest w niej odmiennego, na czym klient może dokładnie skorzystać. A Ty zdajesz się tego nie wiedzieć.
To tak, jakbyś na łące pełnej białych stokrotek z żółtym środkiem, chciał być kolejną białą stokrotką z żółtym środkiem i narzekał, że nikt Cię nie dostrzega. Ano tak, nikt Cię nie widzi, bo się nie wyróżniasz.
Jednak gwarantuję, że choćbyś miał tylko jeden niebieski płatek - natychmiast zostaniesz dostrzeżony i spacerujący przy tym polu właśnie na Ciebie zwrócą swoją uwagę.

Cenna uwaga... zapamiętam ją gdybym kiedykolwiek pracował w branży kwiatowej, przykładowo w takiej kwiaciarni. Tymczasem obecnie muszę zrobić kolejny krok, a zarazem uważać by nie zrobić przy okazji 10 kroków w tył. Szukam jednak stabilności.

No patrz, a żaliłeś się, że nie potrafisz błysnąć celną ripostą xDD. Jak widać nie jest z Tobą tak źle wink

Dałeś sobie czas na przemyślenia to korzystaj z różnych podpowiedzi. IsaBella dobrze Ci zobrazowała problem. Łatwych rozwiązań nie dostaniesz bo takich nie ma. Powodzenia życzę smile

15

Odp: Brak pracy i doświadczenie zawodowe
RhobarIV napisał/a:

Cenna uwaga... zapamiętam ją gdybym kiedykolwiek pracował w branży kwiatowej, przykładowo w takiej kwiaciarni. Tymczasem obecnie muszę zrobić kolejny krok, a zarazem uważać by nie zrobić przy okazji 10 kroków w tył. Szukam jednak stabilności.

Trzeba było od razu napisać, że chcesz aby wszystko się zmieniło, tylko nie chcesz zmieniać niczego.

16

Odp: Brak pracy i doświadczenie zawodowe

Odnalazłem nową firmę po kilku tygodniach.  Odzew okazał się jednak nieco większy niż myślałem i jestem zadowolony z szansy jaką dostałem.

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Brak pracy i doświadczenie zawodowe

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024