Jak znaleźć wartościową partnerkę? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 205 ]

Temat: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Witam wszystkie Panie,

Na świecie jest wiele atrakcyjnych i ciekawych kobiet. Czy wszystkie są już zajęte? Jeśli nie, jak do Was dotrzeć?

Chciałbym znaleźć partnerkę, która będzie mi się podobać, lubi aktywny tryb życia i będę miał z nią o czym rozmawiać. Czy takie wymagania to abstrakcja?

Sam jestem ogarniętym mężczyzną. Nie jestem milionerem, ani gwiazdą rocka, ale radzę sobie zupełnie dobrze. Skończyłem dwa kierunki, mam niezłą pracę, własne mieszkanie i w miarę nowe auto. Nie mam nałogów, prowadzę zdrowy tryb życia, posiadam wiele pasji i osiągnięć z tym związanych. Jeśli chodzi o wygląd, jestem szczupły, wysportowany, mam normalną twarz, ładne włosy i oczy. Mógłbym jedynie być trochę wyższy, ale też bez przesady.

Próbowałem poznawać kobiety na portalach randkowych, ale to bezcelowe. Pomijając setki wiadomości bez odpowiedzi, spotykane panie, nie były zbyt interesujące. Kanapowy styl życia, brak jakichkolwiek pasji, często nałogi i/lub problemy z nadwagą. Mam wrażenie, że nie ma tam ciekawych kobiet, lub bardzo szybko usuwają konta.

Gdzie jeszcze, warto byłoby spróbować? Mam na myśli internet. W realnym świecie, choć pewnie podobam się wielu kobietom, brakuje mi tzw. "bajery". Praca to też nie najlepsze miejsce na romanse.

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

to pytanie zadaje sobie mnóstwo osób. Dawno temu była szkoła, studia, środowisko (podwórka, dzielnica) rodzina dalsza. Teraz tamto zanikło bo nie ma czasu i jedynie internet jest taką bazą. Niestety coraz częściej ludzie kłamią, oszukują i na spotkanie zamiast przystojnego wysokiego blondyna o sylwetce Herkulesa przychodzi XXXX. Okazuje się że ma mieszkanie /domek ale własnością jego jest rodzic lub dziadkowie albo bank (kredyt na 30 lat) i to samo z autem. Każdy gra i udaje inną osobę bo jest anonimowy ( kiedyś w klatce znało się wszystkich i nie tylko bo i cały blok). Dodatkowo portale ciszą się złą opinia ( tylko na seks i atencję) więc normalne osoby tam raczej nie bywają. Stajemy się wyobcowani a z drugiej strony łakniemy towarzystwa, związku . Naprawdę po zastanowieniu nie jestem wstanie odpowiedzieć na to pytanie z jednej strony tak proste ale zarazem bardzo trudne.

3

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Myślisz, że jakbym wstawił zdjęcia kaloryfera na brzuchu i aktu notarialnego to coś by to zmieniło?
Zadałem pytanie na forum kobiet, a otrzymałem odpowiedź od faceta.
Czyli nawet tutaj jest ich mało, lub nie są zainteresowane takimi tematami.

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Jeśli posiadasz określone pasje i zależy ci, żeby twoja partnerka je z tobą dzieliła, to szukaj w środowiskach gromadzących ludzi z określoną pasją. Od samego początku będzie o czym pogadać.

5 Ostatnio edytowany przez Britan (2021-07-10 19:25:08)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Ale co my mamy Ci doradzić? Aby znaleźć kogoś dopasowanego trzeba czasu. Im więcej dróg otwierasz na poznanie osoby tym potencjalnie szybciej ją znajdziesz.
Doszedłeś do czegoś w życiu, więc powinieneś wiedzieć, że aby osiągnąć cel trzeba cierpliwości, pokory i działania. To działa w każdej dziedzinie życia.
Chcesz oczytaną kobietę to szukaj w bibliotece, a nie na dyskotece czy tinderze. Takim sposobem zwiększysz szansę na poznanie kogoś kto dzieli z Tobą hobby (jak Mira napisała).
Proste.

6 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-07-10 20:17:10)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Odpowiedź  na pytanie, dlaczego na Twoje pytanie nie odpowiadaja kobiety jest zawarta w Twoim  poście.

7 Ostatnio edytowany przez jannowak3 (2021-07-10 22:11:48)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Ela210 napisał/a:

Odpowiedź  na pytanie, dlaczego na Twoje pytanie nie odpowiadaja kobiety jest zawarta w Twoim  poście.

Możesz rozwinąć? Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem.


Mira Żmijewska napisał/a:

Jeśli posiadasz określone pasje i zależy ci, żeby twoja partnerka je z tobą dzieliła, to szukaj w środowiskach gromadzących ludzi z określoną pasją. Od samego początku będzie o czym pogadać.

Fajnie jeśli dzieliłaby ze mną pasję, ale może mieć również inne. Ważne, żeby do czegoś dążyła i czymś się interesowała.

Powiedzmy, że wśród moich pasji są góry i rower. To nawet nie są stricte męskie zainteresowania. Większość kobiet w profilach pisze, że też lubi. W praktyce jednak, gdy trzeba podjechać na rowerze pod górę, to to zainteresowanie wyraźnie słabnie. wink
Na forach tematycznych kobiety praktycznie nie istnieją, nawet te zajęte.

Pytam, gdzie znaleźć te ciekawe kobiety, bo może wybieram złe miejsca? Zarówno w internecie, jak i w normalnym świecie, wszędzie widzę przewagę facetów. Okazuje się, że nawet tutaj.

Britan napisał/a:

Ale co my mamy Ci doradzić? Aby znaleźć kogoś dopasowanego trzeba czasu. Im więcej dróg otwierasz na poznanie osoby tym potencjalnie szybciej ją znajdziesz.
Doszedłeś do czegoś w życiu, więc powinieneś wiedzieć, że aby osiągnąć cel trzeba cierpliwości, pokory i działania. To działa w każdej dziedzinie życia.
Chcesz oczytaną kobietę to szukaj w bibliotece, a nie na dyskotece czy tinderze. Takim sposobem zwiększysz szansę na poznanie kogoś kto dzieli z Tobą hobby (jak Mira napisała).
Proste.

Czy w internecie, byłbyś w stanie wskazać miejsca, gdzie warto by zacząć? Moje pasje bardziej związane są ze sportem, podróżami, zdrowym stylem życia. Do bycia oczytanym, dużo mi brakuje, nie jestem też artystą czy muzykiem. W realnym świecie takie miejsca istnieją, niestety nie potrafię tego wykorzystać. Dlatego szukam alternatywy i niekonwencjonalnych pomysłów.

8

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Wylogować się z tindera i poszukać w miejscach, gdzie może być.

9

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Tylko jakie to miejsca? Gdzie zwykle zaglądacie na ekranach telefonów?

10

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Przepraszam Czy Ty żyjesz  na pustyni, jesteś skoszarowany,  w męskim klasztorze mieszkasz? W dziwnym miejscu gdzie same męzatki
Jeśli nie, to jeśli w realu nie uważasz kobiet za wystarczająco dobre dla Ciebie jakim cudem masz spotkać takie w jakiś miejscach w necie?
Interesujesz się sportem, to szukaj w realu spotrsmenki w klubach sportowych. .
Ludzie którzy mają jakieś wyjątkowe zainteresowania zwane pasjami zwykle też wiążą  się między  sobą.
Jak dziewczyna piszę że lubi rower czy góry ale z Tobą nie chce  iść  to jakiś powód jest
Może warto zapytać,  a może po prostu nie chce z Tobą tego dzielić.
Nie ma cudownych miejsc z wartościowymi kobietami. Jeżeli nikt Ci się nie spodobał w realu, w necie też nie znajdziesz.

11

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Na forach tematycznych kobiety praktycznie nie istnieją, nawet te zajęte.

W każdym środowisku się pojawiają kobiety. Pisuję na pewnym forum programistycznym i nawet tam znajdzie się kilka sztuk.

Osobiście uważam, że to jest kwestia determinacji:
- określasz charakterystykę potencjalnej partnerki,
- określasz środowiska, w których ew. możesz ją znaleźć,
- określasz strategie eksploracji tych środowisk.
I co jakiś czas aktualizujesz taktykę poszukiwań, w oparciu o zebrane doświadczenia.

I nawet jak od razu nie znajdziesz, czego szukasz, to tego typu aktywność sama w sobie powinna cię z czasem zmienić, zmienić może się twoja sytuacja. Przy dobrym wietrze, za jakiś czas możesz być środowiskowym aktywistą, co się nie obawia o swoją "bajerę" big_smile

12

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Lubisz góry to może tam? Na szlaku?
Swego czasu często w górach bywałam korzystając z grup podróżniczych. Poszukaj takich w swoim mieście, zapisz się, jedź i poznawaj nowe osoby. Na takich wycieczkach 90 % to były kobiety.
To samo z rowerami. Te grupy też często organizują wypady rowerowe. Wystarczy poszukać.

13

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Sam jestem ogarniętym mężczyzną. Nie jestem milionerem, ani gwiazdą rocka, ale radzę sobie zupełnie dobrze. Skończyłem dwa kierunki, mam niezłą pracę, własne mieszkanie i w miarę nowe auto. Nie mam nałogów, prowadzę zdrowy tryb życia, posiadam wiele pasji i osiągnięć z tym związanych. Jeśli chodzi o wygląd, jestem szczupły, wysportowany, mam normalną twarz, ładne włosy i oczy. Mógłbym jedynie być trochę wyższy, ale też bez przesady.
(...)
Gdzie jeszcze, warto byłoby spróbować? Mam na myśli internet. W realnym świecie, choć pewnie podobam się wielu kobietom, brakuje mi tzw. "bajery". Praca to też nie najlepsze miejsce na romanse.

Jeżeli nie jesteś w stanie zainteresować sobą kobiet w realu (lub żadna Ci się nie podoba), to i internet raczej nie pomoże, w końcu kiedyś trzeba zza tego ekranu wyjść.

14

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

ale to one mu nie pasują Roxann.
wszystkie są za nudne, za grube, mają zwyczajne pewnie marzenia o domu z ogródkiem, a nie godne podziwu pasje smile
autor chce by jego kobieta błyszczała.
moze nawet to, ze jakaś przyszła na randkę bez wylaszczenia się go odstrasza.

i to jest trudna sytuacja gdy latami ktoś nie jest w stanie zachwycać się zwyczajnymi rzeczami w zwykłych ludziach.
nawet jak spotka taką błyszczącą kobietę, to jest niebezpieczeństwo że z dziećmi i w domu ona wyda mu się za nudna.

15 Ostatnio edytowany przez assassin (2021-07-11 10:23:04)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Witam wszystkie Panie,

Na świecie jest wiele atrakcyjnych i ciekawych kobiet. Czy wszystkie są już zajęte? Jeśli nie, jak do Was dotrzeć?

Chciałbym znaleźć partnerkę, która będzie mi się podobać, lubi aktywny tryb życia i będę miał z nią o czym rozmawiać. Czy takie wymagania to abstrakcja?

Sam jestem ogarniętym mężczyzną. Nie jestem milionerem, ani gwiazdą rocka, ale radzę sobie zupełnie dobrze. Skończyłem dwa kierunki, mam niezłą pracę, własne mieszkanie i w miarę nowe auto. Nie mam nałogów, prowadzę zdrowy tryb życia, posiadam wiele pasji i osiągnięć z tym związanych. Jeśli chodzi o wygląd, jestem szczupły, wysportowany, mam normalną twarz, ładne włosy i oczy. Mógłbym jedynie być trochę wyższy, ale też bez przesady.

Próbowałem poznawać kobiety na portalach randkowych, ale to bezcelowe. Pomijając setki wiadomości bez odpowiedzi, spotykane panie, nie były zbyt interesujące. Kanapowy styl życia, brak jakichkolwiek pasji, często nałogi i/lub problemy z nadwagą. Mam wrażenie, że nie ma tam ciekawych kobiet, lub bardzo szybko usuwają konta.

Gdzie jeszcze, warto byłoby spróbować? Mam na myśli internet. W realnym świecie, choć pewnie podobam się wielu kobietom, brakuje mi tzw. "bajery". Praca to też nie najlepsze miejsce na romanse.

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Atrakcyjne i ciekawe tak, została reszta, zresztą to samo tyczy się płci brzydkiej wink

16 Ostatnio edytowany przez Roxann (2021-07-11 10:49:57)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Odnoszę wrażenie, że ludzie ograniczający się głównie do poznawania ludzi w sieci przez różnego rodzaju aplikacje, posiadają nie tylko zawyżone mniemanie o sobie (trzeba się jakoś zareklamować wink), ale i wymagania wobec potencjalnego partnera czy partnerki. Teoretycznie mnogość obecnych na tych portalach osób sprzyja temu zjawisku bo wybór jak na targu.
Tylko potem jak przychodzi co do czego, to się okazuje, że ten ktoś jest zwyczajny, może nawet trochę nudny albo np. (jak w innym wątku) piękność ze zdjęcia przyszła na randkę sportowo ubrana, czy te jej pasje są daleko na wyrost.
Nawet tutaj Autor opisując siebie pisze w samych superlatywach, dodając tylko tak mimochodem, że za wysoki nie jest i brakuje mu "bajery". Z drugiej strony wymagania wobec kobiet ma też raczej zwyczajne (z opisu), także mogłoby się wydawać, że żadnego problemu z poznaniem kogoś nie powinien mieć. A jednak ma!
Czy to oznacza, że nie ma kobiet, które "będą mu się podobać, lubić aktywny tryb życia i będzie miał z nimi o czym rozmawiać" czy też "wartościowych". Oczywiście, że są! Tylko z jakiegoś powodu Autor ich nie spotyka albo one się nim nie interesują albo on jest zbyt wybredny.
Oczywiście nie uważam, że nie trzeba mieć wymagań, wręcz powinno ale też mierzyć siły na zamiary. Faceci jednak często marzą o laskach z insta (po retuszach, filtrach i nie wiem czym jeszcze), które będą prowadziły ciekawe życie, od razu się w nich zakochają, zaakceptują takimi jakimi są itd., itd.
Wybacz Autorze ale jest jakiś powód dlaczego w realu nie potrafisz poznać kobiety, te z portali Ci nie odpisują, a jak dojdzie do spotkania, to jest ono rozczarowujące. Może nie tylko problem w tych kobietach?

17 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2021-07-11 11:05:43)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Roxann napisał/a:

Odnoszę wrażenie, że ludzie ograniczający się głównie do poznawania ludzi w sieci przez różnego rodzaju aplikacje, posiadają nie tylko zawyżone mniemanie o sobie (trzeba się jakoś zareklamować wink), ale i wymagania wobec potencjalnego partnera czy partnerki. Teoretycznie mnogość obecnych na tych portalach osób sprzyja temu zjawisku bo wybór jak na targu.
Tylko potem jak przychodzi co do czego, to się okazuje, że ten ktoś jest zwyczajny, może nawet trochę nudny albo np. (jak w innym wątku) piękność ze zdjęcia przyszła na randkę sportowo ubrana, czy te jej pasje są daleko na wyrost.

[..]

Oczywiście nie uważam, że nie trzeba mieć wymagań, wręcz powinno ale też mierzyć siły na zamiary. Faceci jednak często marzą o laskach z insta (po retuszach, filtrach i nie wiem czym jeszcze), które będą prowadziły ciekawe życie, od razu się w nich zakochają, zaakceptują takimi jakimi są itd., itd.

Tak, masz rację. Kiedy czytam takie wątki, od razu przychodzi mi do głowy problem nierozróżniania rzeczywistości od wirtualnego świata. "Laski z instagrama" zasadniczo nie istnieją, to jest kreacja. Jednak jeśli już się, wyjątkowo, trafi w 'realu' taka modelka z arcyciekawymi pasjami, to raczej będzie szukała kogoś równie nieprzeciętnego. I to jest ten ból wink

18 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-07-11 11:36:34)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Mira Żmijewska napisał/a:

Jeśli posiadasz określone pasje i zależy ci, żeby twoja partnerka je z tobą dzieliła, to szukaj w środowiskach gromadzących ludzi z określoną pasją. Od samego początku będzie o czym pogadać.

Najprostsza odpowiedź. Bo inaczej zaraz się i tak okaże, że taka osoba nie jest interesująca, nawet jak ma jakieś zainteresowania, to dla Ciebie interesujące nie są.
Wspólne zainteresowania to możliwość wspólnego spędzania czasu w przyjemny i rozwijający sposób

jannowak3 napisał/a:

Powiedzmy, że wśród moich pasji są góry i rower. To nawet nie są stricte męskie zainteresowania. Większość kobiet w profilach pisze, że też lubi. W praktyce jednak, gdy trzeba podjechać na rowerze pod górę, to to zainteresowanie wyraźnie słabnie. wink

W drugą stronę jak umawiałam się z facetami to było podobnie. Każdy coś tam odnośnie sportu wrzuci, przynajmniej jakiś rower, spacery czy góry.. a potem się okazywało, nic z tego, pic na wodę, tak na prawdę to nie lubi wysiłku, nie chce mu się chodzić na siłownię, czasem się przejedzie na rowerze, dłuższy spacer to nie chce bo ma słabe nogi. Najlepiej to telewizor, piweczko, czipsy lub kawiarnie i słodkości. Tak to wyglądało w praktyce.

Ja na przykład lubię jeździć rowerem ale po w miarę płaskim, po górzystym terenie bym wymiękła, nie lubię, za ciężko.

19 Ostatnio edytowany przez Roxann (2021-07-11 11:23:11)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
niepodobna napisał/a:

Tak, masz rację. Kiedy czytam takie wątki, od razu przychodzi mi do głowy problem nierozróżniania rzeczywistości od wirtualnego świata. "Laski z instagrama" zasadniczo nie istnieją, to jest kreacja. Jednak jeśli już się, wyjątkowo, trafi w 'realu' taka modelka z arcyciekawymi pasjami, to raczej będzie szukała kogoś równie nieprzeciętnego. I to jest ten ból wink

Instagram to jedno ale nawet jak się wejdzie na jakiś portal randkowy i poczyta opisy, obejrzy zdjęcia, to tam wszyscy są atrakcyjni, z pasjami, prowadzą ciekawe życie itd. A prawda taka, że wstawiają tam jakieś najlepsze zdjęcie, nie tylko po retuszu ale i sprzed kilu lat wink, a to ciekawe życie i "pasje", to kilka fotek z wakacji, na które udało im się wybrać raz czy kilka razy do roku i tam skorzystać z jakichś atrakcji.
Osobiście znam taką "pannę z insta" i gdybym nie wiedziała, że to jej profil (notabene z dość dużą ilością obserwujących), to bym w życiu nie powiedziała, że to ona i jej życie. To, że retuszuje zdjęcie albo robi kilkaset by potem wybrać i wstawić jedno czy kilka, to jeszcze nic. Żeby się kreować na światową "modelkę" kupuje dużo ciuchów, robi w nich zdjęcia, po czym odsyła bo zwyczajne jej na nie nie stać i żadną influenerką nie jest. A jej życie nawet w 1% nie wygląda tak, jak je przedstawia w sieci.

20 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2021-07-11 11:27:22)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Roxann napisał/a:
niepodobna napisał/a:

Tak, masz rację. Kiedy czytam takie wątki, od razu przychodzi mi do głowy problem nierozróżniania rzeczywistości od wirtualnego świata. "Laski z instagrama" zasadniczo nie istnieją, to jest kreacja. Jednak jeśli już się, wyjątkowo, trafi w 'realu' taka modelka z arcyciekawymi pasjami, to raczej będzie szukała kogoś równie nieprzeciętnego. I to jest ten ból wink

Instagram to jedno ale nawet jak się wejdzie na jakiś portal randkowy i poczyta opisy, obejrzy zdjęcia, to tam wszyscy są atrakcyjni, z pasjami, prowadzą ciekawe życie itd. A prawda taka, że wstawiają tam jakieś najlepsze zdjęcie, nie tylko po retuszu ale i sprzed kilu lat wink, a to ciekawe życie i "pasje", to kilka fotek z wakacji, na które udało im się wybrać raz czy kilka razy do roku i tam skorzystać z jakichś atrakcji.
Osobiście znam taką "pannę z insta" i gdybym nie wiedziała, że to jej profil (notabene z dość dużą ilością obserwujących), to bym w życiu nie powiedziała, że to ona i jej życie. To, że retuszuje zdjęcie albo robi kilkaset by potem wybrać i wstawić jedno czy kilka, to jeszcze nic. Żeby się kreować na światową "modelkę" kupuje dużo ciuchów, robi w nich zdjęcia, po czym odsyła bo zwyczajne jej na nie nie stać i żadną influenerką nie jest. A jej życie nawet w 1% nie wygląda tak, jak je przedstawia w sieci.

W skrajnej postaci to może być własnie coś takiego.

Ale ja bym się nie dziwiła nastolatkom, że bezkrytycznie przyjmują kreacje z instagrama i portali randkowych; za to 30-, czy 40-letni gość, który nie rozróżnia rzeczywistości od fikcji to jest zjawisko niezrozumiałe. Nie jestem ukierunkowana na kobiety, a mimo to widząc choćby zdjęcie na facebooku natychmiast wiem, że było retuszowane i filtrowane, nawet nie znając tej osoby.

21 Ostatnio edytowany przez Britan (2021-07-11 11:36:13)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
niepodobna napisał/a:
Roxann napisał/a:
niepodobna napisał/a:

Tak, masz rację. Kiedy czytam takie wątki, od razu przychodzi mi do głowy problem nierozróżniania rzeczywistości od wirtualnego świata. "Laski z instagrama" zasadniczo nie istnieją, to jest kreacja. Jednak jeśli już się, wyjątkowo, trafi w 'realu' taka modelka z arcyciekawymi pasjami, to raczej będzie szukała kogoś równie nieprzeciętnego. I to jest ten ból wink

Instagram to jedno ale nawet jak się wejdzie na jakiś portal randkowy i poczyta opisy, obejrzy zdjęcia, to tam wszyscy są atrakcyjni, z pasjami, prowadzą ciekawe życie itd. A prawda taka, że wstawiają tam jakieś najlepsze zdjęcie, nie tylko po retuszu ale i sprzed kilu lat wink, a to ciekawe życie i "pasje", to kilka fotek z wakacji, na które udało im się wybrać raz czy kilka razy do roku i tam skorzystać z jakichś atrakcji.
Osobiście znam taką "pannę z insta" i gdybym nie wiedziała, że to jej profil (notabene z dość dużą ilością obserwujących), to bym w życiu nie powiedziała, że to ona i jej życie. To, że retuszuje zdjęcie albo robi kilkaset by potem wybrać i wstawić jedno czy kilka, to jeszcze nic. Żeby się kreować na światową "modelkę" kupuje dużo ciuchów, robi w nich zdjęcia, po czym odsyła bo zwyczajne jej na nie nie stać i żadną influenerką nie jest. A jej życie nawet w 1% nie wygląda tak, jak je przedstawia w sieci.

W skrajnej postaci to może być własnie coś takiego.

Ale ja bym się nie dziwiła nastolatkom, że bezkrytycznie przyjmują kreacje z instagrama i portali randkowych; za to 30-, czy 40-letni gość, który nie rozróżnia rzeczywistości od fikcji to jest zjawisko niezrozumiałe. Nie jestem ukierunkowana na kobiety, a mimo to widząc choćby zdjęcie na facebooku natychmiast wiem, że było retuszowane i filtrowane, nawet nie znając tej osoby.

Nie w skrajnych. Nie wiem czy widzicie, ale przez zły wpływ (tfu) infulencerów, youtuberów i innego g#wna robiącego wodę z mózgu ludziom tak wygląda świat, szczególnie ten kobiecy.
Na Tinderze mało która młoda kobieta ma prawdziwe zdjęcia. Takie bez solidnego retuszu.
Rozumiem kadrowanie, lekki retusz. Ale nie to co się wyprawia na tinderze.

22 Ostatnio edytowany przez Roxann (2021-07-11 11:58:18)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Britan napisał/a:


Nie w skrajnych. Nie wiem czy widzicie, ale przez zły wpływ (tfu) infulencerów, youtuberów i innego g#wna robiącego wodę z mózgu ludziom tak wygląda świat, szczególnie ten kobiecy.
Na Tinderze mało która młoda kobieta ma prawdziwe zdjęcia. Takie bez solidnego retuszu.
Rozumiem kadrowanie, lekki retusz. Ale nie to co się wyprawia na tinderze.

Ja mam wątpliwości co jest powodem, a co skutkiem. Jeśli taka dziewczyna wstawiłaby zdjęcie takie jak wygląda na co dzień, nie naginała rzeczywistości co do swoich pasji i zainteresowań, to pewnie żaden facet by się nią nawet nie zainteresował i/lub uznał, że o siebie nie dba (jak we wspomnianym wątku z randką w parku).
Ludzie lubią się oszukiwać. Jak ktoś wstawi zwykła fotkę i nie dostanie odzewu (w najlepszym wypadku), a jak z retuszami to same zachwyty, to jakie będzie wstawiał? Może i chwilowo poprawi to samopoczucie i samoocenę ale problem pojawi się jak tylko nadarzy okazja czy propozycja by przenieść znajomość do realu.
To samo dotyczy mężczyzn, choć może w mniejszym stopniu, przynajmniej jeśli chodzi o wygląd i modę. Za to zainteresowania, pasje i osiągnięcia też w większości są nadmuchane by jakoś lepiej wypaść. wink
To z jednej strony zrozumiałe bo każdy jakoś chce się "zareklamować", pokazać z jak najlepszej strony by zainteresować drugą osobę. Sieć daje ku temu wręcz nieograniczone możliwości. Poznając kogoś w relau mamy wszystko podane na tacy. Mocniejszy makijaż czy ładny strój, to jednak nie to samo co retusz wink Poza tym od razu widać czy rozmowa się klei i jak dana osoba zachowuje.
Jeśli Autor chce dziewczynę z którą będzie miał o czym rozmawiać ale też przyznaje, że w realu nie za bardzo mu idzie to poznawanie kobiet bo brakuje mu "bajery", to może też oznaczać, że on sam nie jest interesującym partnerem do rozmów.

23 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-07-11 12:01:20)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Polecam szukanie w realnym świecie. Zaangażuj się w działalność jakiejś grupy, gdzie przewijają się ludzie, nie masz bajery, ale jesli masz inne atuty i widać, że jesteś w porządku, potrafisz się zaangażować i chcesz się do ludzi zbliżyć to pewnie w końcu spotkasz. Przejście do wirtualnego świata, bo w realnym masz poczucie, że nie idzie Ci dobrze, to droga do nikąd. Tam jest tylko łatwiej kłamać i więcej ludzi do przefiltrowania, żeby znaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach. Ewentualnie może masz sam jakiś problem do przepracowania, co do którego nie chcesz sie przyznać, a utrudnia ci nawiązywanie znajomości i potrzebujesz się tym zająć.

24 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2021-07-11 12:09:15)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Roxann napisał/a:
Britan napisał/a:


Nie w skrajnych. Nie wiem czy widzicie, ale przez zły wpływ (tfu) infulencerów, youtuberów i innego g#wna robiącego wodę z mózgu ludziom tak wygląda świat, szczególnie ten kobiecy.
Na Tinderze mało która młoda kobieta ma prawdziwe zdjęcia. Takie bez solidnego retuszu.
Rozumiem kadrowanie, lekki retusz. Ale nie to co się wyprawia na tinderze.

Ja mam wątpliwości co jest powodem, a co skutkiem. Jeśli taka dziewczyna wstawiłaby zdjęcie takie jak wygląda na co dzień, nie naginała rzeczywistości co do swoich pasji i zainteresowań, to pewnie żaden facet by się nią nawet nie zainteresował i/lub uznał, że o siebie nie dba (jak we wspomnianym wątku z randką w parku).
Ludzie lubią się oszukiwać.

Myślę, że to działa dwukierunkowo.
Fakt, że dzisiaj wszystko ma być wybitne. Uwagi nie zwraca ani ładne, ale zwykłe zdjęcie bez filtrów i grubego retuszu, ani poukładane zdrowo, ale zwyczajne życie, ani normalna, zadbana osoba z porządkiem w głowie, bo wszystko i zawsze ma być wyjątkowe.
Dajemy się wkręcać w to.

25

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
niepodobna napisał/a:

Myślę, że to działa dwukierunkowo.
Fakt, że dzisiaj wszystko ma być wybitne. Uwagi nie zwraca ani ładne, ale zwykłe zdjęcie bez filtrów i grubego retuszu, ani poukładane zdrowo, ale zwyczajne życie, ani normalna, zadbana osoba z porządkiem w głowie, bo wszystko i zawsze ma być wyjątkowe.
Dajemy się wkręcać w to.

Zawsze w takich momentach przypomina mi się wątek chłopaka, który miał dylemat czy być z kobietą, która mu się podoba (przy kości) czy jednak szukać wśród tych pożądanych u kolegów (szczupłych) by nie być wytykanym palcami.
A umówmy się szczerze, że mało która dziewczyna jest naturalnie piękna i zgrabna (szczególnie jeśli wyznacznikiem czy też punktem odniesienia są "zrobione" tudzież wyretuszowane kobiety z neta).
Wygląd to też koszt. Owszem, można zadbać o siebie w jakimś stopniu bez dużego budżetu ale jednak umówmy się, że kosmetyki, ciuchy, "pasje" itd., kosztują i to nie mało. Ile szczególnie młodych kobiet stać na to by regularnie chodzić do fryzjera czy kosmetyczki, ubierać się modnie zgodnie z trendami (wymieniać garderobę co sezon), mieć w kosmetyczce wysokiej jakości produkty, trenować z trenerem, współpracować z dietetykiem, wyjeżdżać regularnie na jakieś wycieczki itd.?

26 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-07-11 12:43:22)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

To zależy jak się postrzega piękno. Ja znam dużo ludzi, których uważam za pięknych. Lubię ludzi, którzy mają podobne postrzeganie piękna do mnie.

27 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2021-07-11 12:44:56)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
aniuu1 napisał/a:

To zależy jak się postrzega piękno. Ja znam dużo ludzi, których uważam za pięknych.

Ja też, i to rzadko są osoby w 100% zgodne z "kanonem".
Edit: Nie, źle piszę. W 100% zgodnych to chyba nie ma wcale.. W każdym razie chodzi o to, że niekoniecznie podoba mi się to, co zyskałoby poklask na instagramie.

28 Ostatnio edytowany przez Roxann (2021-07-11 12:55:21)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
niepodobna napisał/a:

Ja też, i to rzadko są osoby w 100% zgodne z "kanonem".
Edit: Nie, źle piszę. W 100% zgodnych to chyba nie ma wcale.. W każdym razie chodzi o to, że niekoniecznie podoba mi się to, co zyskałoby poklask na instagramie.

Jeszcze apropos tego, jak ludzie się lubią okłamywać. Kiedyś byłam świadkiem, jak jeden facet chwalił się kolegom jaka piękność do niego napisała. Rzeczywiście na fotkach wyglądała jak "lalka", mega zgrabna, zadbana, widać, że w drogich ciuchach itd. Oczywiście nigdy się z nią nie spotkał (wątpię czy w ogóle istniała, a nawet jeśli to czy to były jej zdjęcia), potem jednak tłumaczył się tym, że po prostu za daleko mieszkała czy coś w tym stylu. Jednak przed kolegami dalej się chwalił, że miał czy pisał z taką pięknością. O rany! Jaki był wtedy z siebie dumny! Masakra! wink
No i jak potem taki facet ma się zainteresować "normalną" dziewczyną, skoro "stać" go na takie? wink

29 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-07-11 13:36:23)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
niepodobna napisał/a:
aniuu1 napisał/a:

To zależy jak się postrzega piękno. Ja znam dużo ludzi, których uważam za pięknych.

Ja też, i to rzadko są osoby w 100% zgodne z "kanonem".
Edit: Nie, źle piszę. W 100% zgodnych to chyba nie ma wcale.. W każdym razie chodzi o to, że niekoniecznie podoba mi się to, co zyskałoby poklask na instagramie.

Tylko czy to ma jakieś znaczenie? Różni są odbiorcy, różne treści oferują osoby prowadzące profile. Są też osoby, które sama dopinguję, bo moim zdaniem mają wiele do zaoferowania i dają dużą wartość na tych serwisach. Z kanonami to nie ma co prawda nic wspólnego, ale kanony mnie nie interesują, bo niby czemu mają :-)

Roxann napisał/a:

Jeszcze apropos tego, jak ludzie się lubią okłamywać. Kiedyś byłam świadkiem, jak jeden facet chwalił się kolegom jaka piękność do niego napisała. Rzeczywiście na fotkach wyglądała jak "lalka", mega zgrabna, zadbana, widać, że w drogich ciuchach itd. Oczywiście nigdy się z nią nie spotkał (wątpię czy w ogóle istniała, a nawet jeśli to czy to były jej zdjęcia), potem jednak tłumaczył się tym, że po prostu za daleko mieszkała czy coś w tym stylu. Jednak przed kolegami dalej się chwalił, że miał czy pisał z taką pięknością. O rany! Jaki był wtedy z siebie dumny! Masakra! wink
No i jak potem taki facet ma się zainteresować "normalną" dziewczyną, skoro "stać" go na takie? wink

Jak dla mnie może nawet z nią uprawiać wirtualny seks i wziąść wirtualny ślub ;-)

30

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Roxann napisał/a:

, trenować z trenerem, współpracować z dietetykie

W dzisiejszych czasach? Z milionem tutoriali na jutubkach, specjalistycznymi forami i innymi cudami?
Każdy przeciętny człowiek jest sobie w stanie ogarnąć właściwą wiedzę. Nie róbmy z układania "treningu i michy" big_smile jakiegoś hokus-pokus. Wykluczamy osoby przewlekle chore i zawodowych sportowców, bo wiadomo... 

mega zgrabna, zadbana, widać, że w drogich ciuchach itd. Oczywiście nigdy się z nią nie spotkał (wątpię czy w ogóle istniała, a nawet jeśli to czy to były jej zdjęcia), potem jednak tłumaczył się tym, że po prostu za daleko mieszkała czy coś w tym stylu. Jednak przed kolegami dalej się chwalił, że miał czy pisał z taką pięknością. O rany! Jaki był wtedy z siebie dumny! Masakra!

A co miał powiedzieć?
Że wysłał jej 1000 EUR na bilet/chorą matkę wink i kontakt się urwał. lol
Chociaż nigdy nie rozumiałem jak się ludzie na takie szwindle łapią. Czy tam inne nigeryjskie przekręty.

31 Ostatnio edytowany przez Pipolinka87 (2021-07-12 19:27:35)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Witam wszystkie Panie,

Na świecie jest wiele atrakcyjnych i ciekawych kobiet. Czy wszystkie są już zajęte? Jeśli nie, jak do Was dotrzeć?

Chciałbym znaleźć partnerkę, która będzie mi się podobać, lubi aktywny tryb życia i będę miał z nią o czym rozmawiać. Czy takie wymagania to abstrakcja?

Próbowałem poznawać kobiety na portalach randkowych, ale to bezcelowe. Pomijając setki wiadomości bez odpowiedzi, spotykane panie, nie były zbyt interesujące. Kanapowy styl życia, brak jakichkolwiek pasji, często nałogi i/lub problemy z nadwagą. Mam wrażenie, że nie ma tam ciekawych kobiet, lub bardzo szybko usuwają konta.
.

Masz szereg wymagań, którym przeciętna dziewczyna nie sprosta. Najlepiej ustalić sobie 3 najważniejsze cechy  i się ich trzymac. Ladna, zgrabna, wysportowana, bez nalogow , z pasjami a  jeszcze ma Wam się dobrze rozmawiac. Istny ideał a ideałów nie ma. Ten wątek powinien się nazywać " jak poznać dobrą d... " a nie wartościowa osobę. Im szybciej to zrozumiesz tym mniej się rozczarujesz.

Poza tym po co umawiasz się z kobietami kanapowcami skoro szukasz tych aktywnych ? To akurat od razu podczas rozmowy można zweryfikować i nie tracilbys czasu. Tak samo nałogi czy nadwaga też raczej można zweryfikować no chyba , że ktoś kłamie na swój temat albo dodaje nieaktualne zdjęcia.

Jeżeli chcesz dziewczyny z pasjami szukaj na grupach tematycznych a nie w aplikacjach. Dziewczyny z pasja raczej nie szukają przypadkowych facetow z internetów.
A tak poza tym z tymi pasjami to jest tak, że faceci szukają dziewczyn z pasjami a jak faktycznie je mają to mężczyzni uciekają gdzie pieprz rośnie. Jak szukalam swojego czasu facetow w internecie i opowiadalam o swoich pasjach to zazwyczaj kończylo się na 1 randce albo chcieli mnie zaciągnąć do łóżka a nigdy nie traktowali poważnie. Bo najlepiej jakbym miała hobby a jednocześnie chodzila w szpilkach i oczywiście nadawała się na żonę i matke
Dopeiro na forach tematycznych udawało mi się znaleźć kogoś kto mnie interesowal i kogo ja interesowałam. Zawsze poznałam facetow wlasnie dzięki hobby.

32

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

No bo to tak trochę jest. Dobrze się odbiera osoby z pasjami, ale takie osoby często poświęcają na swoją pasję dużo czasu i jeśli jej nie podzielasz, to nagle dla wielu osób staje się minusem a nie plusem :-)

33

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Oczywiście, że najłatwiej i najprzyjemniej jest być z kimś, kto podziela nasze pasje, podejście do życia czy poglądy lub zwyczaje smile Pod warunkiem, że jedno nei narzuca drugiemu niczego. YTo chyba właśnie jest częścią tej więzi, jaka między nimi się tworzy smile

34

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Szukałbym w swoim środowisku, od pracy, przez miejsca do których uczęszczam (kluby sportowe, siłownie, biblioteka).
Jeśli przez neta to nie strony i aplikacje randkowe, a właśnie miejsca zrzeszające ludzi o podobnych zainteresowaniach. Dlaczego? Bo nawet jak nikogo nie znajdziesz to masz szansę bardzo fajnie spędzić czas i poznać ludzi z którymi podzielisz zainteresowania. A jak trafi ci się partnerka? Bonus.
Tinder i inne sympatie za to są fajną odskocznią do niezobowiązujących relacji, według mnie ciężko tam trafić kogoś fajnego do związku, raczej większość się na stawia na spory przemiał partnerów i inne sytuacje jak randkowanie z wieloma osobami bo poznaje się tam hurtowo.
Natomiast to zabawy czy ff jak najbardziej dobra opcja.

35

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Dziękuję wszystkim Paniom za odpowiedzi. Wątek ciekawie się rozwinął.
Przede wszystkim chciałbym powiedzieć, że ja istnieje smile
Niezależnie jak bardzo niewiarygodna wydawałaby się moja historia jak bardzo nie pasowałaby do popularnych, proszę o założenie, że piszę tu prawdę.

Poniżej postaram się odpowiedzieć na każdy post osobno, niestety ze względów technicznych, będę musiał rozbić to na kilka wiadomości. Jeśli jest to niezgodne z regulaminem, proszę moderatora o scalenie postu.

36

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Ela210 napisał/a:

Przepraszam Czy Ty żyjesz  na pustyni, jesteś skoszarowany,  w męskim klasztorze mieszkasz? W dziwnym miejscu gdzie same męzatki
Jeśli nie, to jeśli w realu nie uważasz kobiet za wystarczająco dobre dla Ciebie jakim cudem masz spotkać takie w jakiś miejscach w necie?
Interesujesz się sportem, to szukaj w realu spotrsmenki w klubach sportowych. .
Ludzie którzy mają jakieś wyjątkowe zainteresowania zwane pasjami zwykle też wiążą  się między  sobą.
Jak dziewczyna piszę że lubi rower czy góry ale z Tobą nie chce  iść  to jakiś powód jest
Może warto zapytać,  a może po prostu nie chce z Tobą tego dzielić.
Nie ma cudownych miejsc z wartościowymi kobietami. Jeżeli nikt Ci się nie spodobał w realu, w necie też nie znajdziesz.

Na co dzień mam kontakt z dużą liczbą osób, również kobiet. Nie jest też tak, że żadna mi się nie podoba. Wiele uważam za ładne. Spotkałem też wiele ciekawych. Jak pisałem wcześniej, w realu brakuje mi "bajery" czyli nie potrafię zagadać do obcej osoby, lub łatwo przejść ze stopy oficjalnej/koleżeńskiej do flirtu. W sytuacjach towarzyskich jestem nieśmiały co nie przeszkadza mi jednak być w miarę pewnym siebie w kontaktach zawodowych.

Jeśli chodzi (poznane w necie) o kobiety z udawanymi pasjami, to chętnie pójdą ze mną do knajpy czy kina, więc problem leży w wysiłku a nie we mnie.

Nie ma cudownych miejsc, ale są takie z większym i mniejszym prawdopodobieństwem. Chciałbym poznać portale/fora/grupy gdzie jest właśnie przewaga (ciekawych) kobiet, a nie jedna interesująca dziewczyna na 50 mężczyzn.

37

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Mira Żmijewska napisał/a:
jannowak3 napisał/a:

Na forach tematycznych kobiety praktycznie nie istnieją, nawet te zajęte.

W każdym środowisku się pojawiają kobiety. Pisuję na pewnym forum programistycznym i nawet tam znajdzie się kilka sztuk.

Osobiście uważam, że to jest kwestia determinacji:
- określasz charakterystykę potencjalnej partnerki,
- określasz środowiska, w których ew. możesz ją znaleźć,
- określasz strategie eksploracji tych środowisk.
I co jakiś czas aktualizujesz taktykę poszukiwań, w oparciu o zebrane doświadczenia.

I nawet jak od razu nie znajdziesz, czego szukasz, to tego typu aktywność sama w sobie powinna cię z czasem zmienić, zmienić może się twoja sytuacja. Przy dobrym wietrze, za jakiś czas możesz być środowiskowym aktywistą, co się nie obawia o swoją "bajerę" big_smile

Podoba mi się Twoje strategiczne podejście. Aktualnie potrzebuje określić miejsca o największej gęstości prawdopodobieństwa i przynajmniej luźno związane z moimi pasjami (sport, góry). Obawiam się jednak, że mam zbyt niskie umiejętności społeczne by zostać aktywistą.

38

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Onaja12345 napisał/a:

Lubisz góry to może tam? Na szlaku?
Swego czasu często w górach bywałam korzystając z grup podróżniczych. Poszukaj takich w swoim mieście, zapisz się, jedź i poznawaj nowe osoby. Na takich wycieczkach 90 % to były kobiety.
To samo z rowerami. Te grupy też często organizują wypady rowerowe. Wystarczy poszukać.

Pomysł ze szlakiem wydaje się dobry. Sam się nad tym zastanawiałem. Co prawda będzie to dla mnie bardzo trudne (nieśmiałość), ale to i tak chyba najlepsze miejsce na tego typu "zagadywanie". Szczególnie poza sezonem.

39

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Roxann napisał/a:

Jeżeli nie jesteś w stanie zainteresować sobą kobiet w realu (lub żadna Ci się nie podoba), to i internet raczej nie pomoże, w końcu kiedyś trzeba zza tego ekranu wyjść.

Wyjście z za ekranu nie jest problemem. Już się z tym oswoiłem, nie potrafię tylko zacząć znajomości. Gdy już się rozpocznie od rozmowy w necie i cel jest wiadomy (randka) to może nie zawsze, ale jakoś to idzie.
W realu spotkałem się  z widocznym zainteresowaniem niektórych kobiet, również atrakcyjnych, ale nawet tego nie potrafię wykorzystać. Zresztą zwykle "wpadam w oko" tym zajętym, a mnie krótkie przygody nie interesują.

40

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Ela210 napisał/a:

ale to one mu nie pasują Roxann.
wszystkie są za nudne, za grube, mają zwyczajne pewnie marzenia o domu z ogródkiem, a nie godne podziwu pasje smile
autor chce by jego kobieta błyszczała.
moze nawet to, ze jakaś przyszła na randkę bez wylaszczenia się go odstrasza.

i to jest trudna sytuacja gdy latami ktoś nie jest w stanie zachwycać się zwyczajnymi rzeczami w zwykłych ludziach.
nawet jak spotka taką błyszczącą kobietę, to jest niebezpieczeństwo że z dziećmi i w domu ona wyda mu się za nudna.


To jest tylko Twoja teoria, która niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.

Moim marzeniem jest założenie rodziny, nawet kosztem pewnych ograniczeń w realizacji pasji. Na szczęście znam wielu ludzi z małymi dziećmi, którzy dalej prowadzą bardzo interesujące życie. I mam na myśli oboje aktywnych rodziców, a nie schemat żona w domu a facet szaleje.

41 Ostatnio edytowany przez jannowak3 (2021-07-12 23:07:13)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Roxann napisał/a:

Odnoszę wrażenie, że ludzie ograniczający się głównie do poznawania ludzi w sieci przez różnego rodzaju aplikacje, posiadają nie tylko zawyżone mniemanie o sobie (trzeba się jakoś zareklamować wink), ale i wymagania wobec potencjalnego partnera czy partnerki. Teoretycznie mnogość obecnych na tych portalach osób sprzyja temu zjawisku bo wybór jak na targu.
Tylko potem jak przychodzi co do czego, to się okazuje, że ten ktoś jest zwyczajny, może nawet trochę nudny albo np. (jak w innym wątku) piękność ze zdjęcia przyszła na randkę sportowo ubrana, czy te jej pasje są daleko na wyrost.
Nawet tutaj Autor opisując siebie pisze w samych superlatywach, dodając tylko tak mimochodem, że za wysoki nie jest i brakuje mu "bajery". Z drugiej strony wymagania wobec kobiet ma też raczej zwyczajne (z opisu), także mogłoby się wydawać, że żadnego problemu z poznaniem kogoś nie powinien mieć. A jednak ma!
Czy to oznacza, że nie ma kobiet, które "będą mu się podobać, lubić aktywny tryb życia i będzie miał z nimi o czym rozmawiać" czy też "wartościowych". Oczywiście, że są! Tylko z jakiegoś powodu Autor ich nie spotyka albo one się nim nie interesują albo on jest zbyt wybredny.
Oczywiście nie uważam, że nie trzeba mieć wymagań, wręcz powinno ale też mierzyć siły na zamiary. Faceci jednak często marzą o laskach z insta (po retuszach, filtrach i nie wiem czym jeszcze), które będą prowadziły ciekawe życie, od razu się w nich zakochają, zaakceptują takimi jakimi są itd., itd.
Wybacz Autorze ale jest jakiś powód dlaczego w realu nie potrafisz poznać kobiety, te z portali Ci nie odpisują, a jak dojdzie do spotkania, to jest ono rozczarowujące. Może nie tylko problem w tych kobietach?

Powód jest bardzo prosty "brak bajery" i trochę również ogólnych umiejętności społecznych.
Ta "bajera" to jest absolutnie kluczowa umiejętność. Przy jej wysokim poziomie, nawet kompletny gamoń potrafi zainteresować atrakcyjną kobietę. Zwykle tylko na krótko, ale znam tez przypadki małżeństw, gdzie jest przepaść między partnerami. Jest to też umiejętność, której za bardzo nauczyć się nie można. Żeby działało, to musi być naturalne.

Poza tym nie mam jakiś specjalnie słabych punktów. Oczywiście mam rożne wady charakteru, ale to może utrudnić rozwój samego związku, a nie przeszkodzić w nawiązywaniu znajomości. Powód nieodpisywania na portalach jest natomiast powszechnie znany - ogromna dysproporcja sytuacji kobiet i mężczyzn.

Nie interesują mnie też gwiazdeczki z instagrama. W większości wydają mi się sztuczne, a ich życie wcale nie takie ciekawe.

42 Ostatnio edytowany przez Britan (2021-07-12 23:05:26)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:
Roxann napisał/a:

Odnoszę wrażenie, że ludzie ograniczający się głównie do poznawania ludzi w sieci przez różnego rodzaju aplikacje, posiadają nie tylko zawyżone mniemanie o sobie (trzeba się jakoś zareklamować wink), ale i wymagania wobec potencjalnego partnera czy partnerki. Teoretycznie mnogość obecnych na tych portalach osób sprzyja temu zjawisku bo wybór jak na targu.
Tylko potem jak przychodzi co do czego, to się okazuje, że ten ktoś jest zwyczajny, może nawet trochę nudny albo np. (jak w innym wątku) piękność ze zdjęcia przyszła na randkę sportowo ubrana, czy te jej pasje są daleko na wyrost.
Nawet tutaj Autor opisując siebie pisze w samych superlatywach, dodając tylko tak mimochodem, że za wysoki nie jest i brakuje mu "bajery". Z drugiej strony wymagania wobec kobiet ma też raczej zwyczajne (z opisu), także mogłoby się wydawać, że żadnego problemu z poznaniem kogoś nie powinien mieć. A jednak ma!
Czy to oznacza, że nie ma kobiet, które "będą mu się podobać, lubić aktywny tryb życia i będzie miał z nimi o czym rozmawiać" czy też "wartościowych". Oczywiście, że są! Tylko z jakiegoś powodu Autor ich nie spotyka albo one się nim nie interesują albo on jest zbyt wybredny.
Oczywiście nie uważam, że nie trzeba mieć wymagań, wręcz powinno ale też mierzyć siły na zamiary. Faceci jednak często marzą o laskach z insta (po retuszach, filtrach i nie wiem czym jeszcze), które będą prowadziły ciekawe życie, od razu się w nich zakochają, zaakceptują takimi jakimi są itd., itd.
Wybacz Autorze ale jest jakiś powód dlaczego w realu nie potrafisz poznać kobiety, te z portali Ci nie odpisują, a jak dojdzie do spotkania, to jest ono rozczarowujące. Może nie tylko problem w tych kobietach?

Powód jest bardzo prosty "brak bajery" i trochę również ogólnych umiejętności społecznych.
Ta "bajera" to jest absolutnie kluczowa umiejętność. Przy jej wysokim poziomie, nawet kompletny gamoń potrafi zainteresować atrakcyjną kobietę. Zwykle tylko na krótko, ale znam tez przypadki małżeństw, gdzie jest przepaść między partnerami. Jest to też umiejętność, której za bardzo nauczyć się nie można. Żeby działało, to musi być naturalne.

Poza tym nie mam jakiś specjalnie słabych punktów. Oczywiście mam rożne wady charakteru, ale to może utrudnić rozwój samego związku, a nie przeszkodzić w nawiązywaniu znajomości.

Nie interesują mnie też gwiazdeczki z instagrama. W większości wydają mi się sztuczne, a ich życie wcale nie takie ciekawe.

Brak bajery? Ale kobieta to też człowiek. Z nimi rozmawia się tak jak z facetem tylko dodajesz trochę więcej emocji i oczywiście seksualność po pewnym czasie.

43 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2021-07-12 23:16:15)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Pipolinka87 napisał/a:

Masz szereg wymagań, którym przeciętna dziewczyna nie sprosta. Najlepiej ustalić sobie 3 najważniejsze cechy  i się ich trzymac. Ladna, zgrabna, wysportowana, bez nalogow , z pasjami a  jeszcze ma Wam się dobrze rozmawiac. Istny ideał a ideałów nie ma. Ten wątek powinien się nazywać " jak poznać dobrą d... " a nie wartościowa osobę. Im szybciej to zrozumiesz tym mniej się rozczarujesz.

Poza tym po co umawiasz się z kobietami kanapowcami skoro szukasz tych aktywnych ? To akurat od razu podczas rozmowy można zweryfikować i nie tracilbys czasu. Tak samo nałogi czy nadwaga też raczej można zweryfikować no chyba , że ktoś kłamie na swój temat albo dodaje nieaktualne zdjęcia.

Jeżeli chcesz dziewczyny z pasjami szukaj na grupach tematycznych a nie w aplikacjach. Dziewczyny z pasja raczej nie szukają przypadkowych facetow z internetów.
A tak poza tym z tymi pasjami to jest tak, że faceci szukają dziewczyn z pasjami a jak faktycznie je mają to mężczyzni uciekają gdzie pieprz rośnie. Jak szukalam swojego czasu facetow w internecie i opowiadalam o swoich pasjach to zazwyczaj kończylo się na 1 randce albo chcieli mnie zaciągnąć do łóżka a nigdy nie traktowali poważnie. Bo najlepiej jakbym miała hobby a jednocześnie chodzila w szpilkach i oczywiście nadawała się na żonę i matke
Dopeiro na forach tematycznych udawało mi się znaleźć kogoś kto mnie interesowal i kogo ja interesowałam. Zawsze poznałam facetow wlasnie dzięki hobby.

Powiem Ci, jak to działa... bo tu naprawdę wszystko zaczyna się od "dupy strony".. ; ]
Autor siedzi na tinderach, instagramach i podobnych najpewniej dlatego, że uważa, że tylko tam są ładne kobiety, a przede wszystkim, tylko tam można od razu zweryfikować wygląd - wszak tylko_tam dziewczyny wstawiają na profile po sto tysięcy fot ; ) A w innym miejscu w sieci zdjęcie może nie być dostępne od razu. Skoro szuka się u kogoś ciekawych pasji, to można by było rozejrzeć się, jak piszesz, po tematycznych forach, czatach, grupach, porozmawiać z kobietami, a jeśli z którąś będzie porozumienie, to po paru rozmowach prosić o fotkę czy po prostu po pewnym czasie kontaktu spotkać się i zobaczyć, czy dziewczyna przy okazji jest też atrakcyjna i czy mogłoby "coś z tego być". Ale to wymaga wysiłku i poświęcenia jakiegoś czasu, a co, jeśli się okaże, że wprawdzie ma pasje, ale nie spełnia oczekiwań wizualnych? Mogłoby dojść do tragedii zmarnowania kilku czy nawet kilkunastu godzin życia ; ) W skrajnych przypadkach to i nawet  miesiąca... jeśli nie da się spotkać szybko. Poza tym komu się chce gadać z kobietą, jak nie wiadomo, czy ładna. To samo w sobie nie ma sensu ; ) Lepiej na tinderze uderzać do 'modelek' epatujących na ogół przerobionymi zdjęciami i liczyć na to, że cudem będą miały takie same zainteresowania. A potem żalić się na forum, że gdzie te interesujące kobiety. 

Roxann napisał/a:

trenować z trenerem, współpracować z dietetykiem

Znerx napisał/a:

W dzisiejszych czasach? Z milionem tutoriali na jutubkach, specjalistycznymi forami i innymi cudami?
Każdy przeciętny człowiek jest sobie w stanie ogarnąć właściwą wiedzę. Nie róbmy z układania "treningu i michy" big_smile jakiegoś hokus-pokus. Wykluczamy osoby przewlekle chore i zawodowych sportowców, bo wiadomo...

Wierzę, że dzięki tym tutorialom na youtube, forom i wirtualnym trenerom osiągnąłeś już szczyt swojej formy wink

44

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Roxann napisał/a:
niepodobna napisał/a:

Tak, masz rację. Kiedy czytam takie wątki, od razu przychodzi mi do głowy problem nierozróżniania rzeczywistości od wirtualnego świata. "Laski z instagrama" zasadniczo nie istnieją, to jest kreacja. Jednak jeśli już się, wyjątkowo, trafi w 'realu' taka modelka z arcyciekawymi pasjami, to raczej będzie szukała kogoś równie nieprzeciętnego. I to jest ten ból wink

Instagram to jedno ale nawet jak się wejdzie na jakiś portal randkowy i poczyta opisy, obejrzy zdjęcia, to tam wszyscy są atrakcyjni, z pasjami, prowadzą ciekawe życie itd. A prawda taka, że wstawiają tam jakieś najlepsze zdjęcie, nie tylko po retuszu ale i sprzed kilu lat wink, a to ciekawe życie i "pasje", to kilka fotek z wakacji, na które udało im się wybrać raz czy kilka razy do roku i tam skorzystać z jakichś atrakcji.
Osobiście znam taką "pannę z insta" i gdybym nie wiedziała, że to jej profil (notabene z dość dużą ilością obserwujących), to bym w życiu nie powiedziała, że to ona i jej życie. To, że retuszuje zdjęcie albo robi kilkaset by potem wybrać i wstawić jedno czy kilka, to jeszcze nic. Żeby się kreować na światową "modelkę" kupuje dużo ciuchów, robi w nich zdjęcia, po czym odsyła bo zwyczajne jej na nie nie stać i żadną influenerką nie jest. A jej życie nawet w 1% nie wygląda tak, jak je przedstawia w sieci.

Poznałem (w realu) wielu ludzi, których życie jest bardzo ciekawe. Niektóre historię są znacznie bardziej nieprawdopodobne niż te wszystkie insta story. Ci ludzie są prawdziwi, niektórzy nawet uważają się za przeciętnych. Były wśród nich też kobiety, ale zdecydowana większość, to jednak mężczyźni.
Z mojego punktu widzenia instagramowa modelka która jeździ po drogich hotelach i prezentuje swoje implanty przy basenie jest nudną plastikową lalką, a jej życie pozbawione jakiś głębszych emocji.

45

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Roxann napisał/a:

Jeśli Autor chce dziewczynę z którą będzie miał o czym rozmawiać ale też przyznaje, że w realu nie za bardzo mu idzie to poznawanie kobiet bo brakuje mu "bajery", to może też oznaczać, że on sam nie jest interesującym partnerem do rozmów.

Rozmowy idą mi bardzo dobrze. Część spotkań kończyła się kilkugodzinnymi dyskusjami. Tylko mnie idzie dobrze, dopóki kontekst jest neutralny, a dziewczyna zainteresowana poważniejszymi tematami.

Wszelki flirt, czy nawet zwykły "small talk" idzie bardzo ciężko.

46

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Roxann napisał/a:

A umówmy się szczerze, że mało która dziewczyna jest naturalnie piękna i zgrabna (szczególnie jeśli wyznacznikiem czy też punktem odniesienia są "zrobione" tudzież wyretuszowane kobiety z neta).
Wygląd to też koszt. Owszem, można zadbać o siebie w jakimś stopniu bez dużego budżetu ale jednak umówmy się, że kosmetyki, ciuchy, "pasje" itd., kosztują i to nie mało. Ile szczególnie młodych kobiet stać na to by regularnie chodzić do fryzjera czy kosmetyczki, ubierać się modnie zgodnie z trendami (wymieniać garderobę co sezon), mieć w kosmetyczce wysokiej jakości produkty, trenować z trenerem, współpracować z dietetykiem, wyjeżdżać regularnie na jakieś wycieczki itd.?

Wiele kobiet jest naturalnie pięknych, a zgrabna jest prawie każda regularnie uprawiająca sport.

Bliżej mi do stwierdzenia "Wszystkie kobiety są piękne, ale niektóre zaniedbane". Oczywiście są wyjątki, ale prowadząc zdrowy tryb życia i trochę dbając urodę, na prawdę trudno wyglądać źle.

47

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Pipolinka87 napisał/a:

Masz szereg wymagań, którym przeciętna dziewczyna nie sprosta. Najlepiej ustalić sobie 3 najważniejsze cechy  i się ich trzymac. Ladna, zgrabna, wysportowana, bez nalogow , z pasjami a  jeszcze ma Wam się dobrze rozmawiac. Istny ideał a ideałów nie ma. Ten wątek powinien się nazywać " jak poznać dobrą d... " a nie wartościowa osobę. Im szybciej to zrozumiesz tym mniej się rozczarujesz.

Poza tym po co umawiasz się z kobietami kanapowcami skoro szukasz tych aktywnych ? To akurat od razu podczas rozmowy można zweryfikować i nie tracilbys czasu. Tak samo nałogi czy nadwaga też raczej można zweryfikować no chyba , że ktoś kłamie na swój temat albo dodaje nieaktualne zdjęcia.

Jeżeli chcesz dziewczyny z pasjami szukaj na grupach tematycznych a nie w aplikacjach. Dziewczyny z pasja raczej nie szukają przypadkowych facetow z internetów.
A tak poza tym z tymi pasjami to jest tak, że faceci szukają dziewczyn z pasjami a jak faktycznie je mają to mężczyzni uciekają gdzie pieprz rośnie. Jak szukalam swojego czasu facetow w internecie i opowiadalam o swoich pasjach to zazwyczaj kończylo się na 1 randce albo chcieli mnie zaciągnąć do łóżka a nigdy nie traktowali poważnie. Bo najlepiej jakbym miała hobby a jednocześnie chodzila w szpilkach i oczywiście nadawała się na żonę i matke
Dopeiro na forach tematycznych udawało mi się znaleźć kogoś kto mnie interesowal i kogo ja interesowałam. Zawsze poznałam facetow wlasnie dzięki hobby.

Sam spełniam podobne wymagania, wiec co to za ideał?
Nie szukam przeciętnej, tylko podobnej do mnie to chyba racjonalne?

Czasem trudno zweryfikować, staram się też chodzić na spotykania by przełamywać nieśmiałość i rozwijać się społecznie. 

Jeśli chodzi o pasje, wszystko też zależy jakie. Jeśli podobne do moich to najlepiej. Jeśli inne też dobrze, jeśli w jakiś sposób mnie interesują. Tak np. jest z tańcem czy muzyką. To popularne wśród kobiet zainteresowania. Ja się na tym nie znam, ale takie artystyczne hobby mnie fascynuje i chętnie wspierałbym partnerkę w realizacji takiej pasji/

48 Ostatnio edytowany przez jannowak3 (2021-07-12 23:45:49)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
niepodobna napisał/a:

[

Powiem Ci, jak to działa... bo tu naprawdę wszystko zaczyna się od "dupy strony".. ; ]
Autor siedzi na tinderach, instagramach i podobnych najpewniej dlatego, że uważa, że tylko tam są ładne kobiety, a przede wszystkim, tylko tam można od razu zweryfikować wygląd - wszak tylko_tam dziewczyny wstawiają na profile po sto tysięcy fot ; ) A w innym miejscu w sieci zdjęcie może nie być dostępne od razu. Skoro szuka się u kogoś ciekawych pasji, to można by było rozejrzeć się, jak piszesz, po tematycznych forach, czatach, grupach, porozmawiać z kobietami, a jeśli z którąś będzie porozumienie, to po paru rozmowach prosić o fotkę czy po prostu po pewnym czasie kontaktu spotkać się i zobaczyć, czy dziewczyna przy okazji jest też atrakcyjna i czy mogłoby "coś z tego być". Ale to wymaga wysiłku i poświęcenia jakiegoś czasu, a co, jeśli się okaże, że wprawdzie ma pasje, ale nie spełnia oczekiwań wizualnych? Mogłoby dojść do tragedii zmarnowania kilku czy nawet kilkunastu godzin życia ; ) W skrajnych przypadkach to i nawet  miesiąca... jeśli nie da się spotkać szybko. Poza tym komu się chce gadać z kobietą, jak nie wiadomo, czy ładna. To samo w sobie nie ma sensu ; ) Lepiej na tinderze uderzać do 'modelek' epatujących na ogół przerobionymi zdjęciami i liczyć na to, że cudem będą miały takie same zainteresowania. A potem żalić się na forum, że gdzie te interesujące kobiety. 


Znerx napisał/a:

W dzisiejszych czasach? Z milionem tutoriali na jutubkach, specjalistycznymi forami i innymi cudami?
Każdy przeciętny człowiek jest sobie w stanie ogarnąć właściwą wiedzę. Nie róbmy z układania "treningu i michy" big_smile jakiegoś hokus-pokus. Wykluczamy osoby przewlekle chore i zawodowych sportowców, bo wiadomo...

Wierzę, że dzięki tym tutorialom na youtube, forom i wirtualnym trenerom osiągnąłeś już szczyt swojej formy wink


Siedziałem na rożnych portalach, bo sądziłem że można tam kogoś poznać. Oprócz wyglądu, często są również opisy, sam portal wskazuje również, że dana osoba kogoś szuka. To wskazywało, że to dobre miejsce. Rzeczywistość okazała się inna.
Pisanie setek wiadomości też zajmuje multum czasu a przetrwanie tego wszystkiego to istne piekło dla wrażliwej osoby.

Jeśli chodzi o fora tematyczne i grupy to chyba źle szukam, bo gdzie bym nie zaglądał to prawie sami faceci. Jak są panie to z reguły mężatki. Jeśli możesz polecić konkretne miejsca, będę zobowiązany.

Sam na formę nie narzekam a z trenera personalnego, czy dietetyka nigdy nie korzystałem.

49

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:
niepodobna napisał/a:

[

Powiem Ci, jak to działa... bo tu naprawdę wszystko zaczyna się od "dupy strony".. ; ]
Autor siedzi na tinderach, instagramach i podobnych najpewniej dlatego, że uważa, że tylko tam są ładne kobiety, a przede wszystkim, tylko tam można od razu zweryfikować wygląd - wszak tylko_tam dziewczyny wstawiają na profile po sto tysięcy fot ; ) A w innym miejscu w sieci zdjęcie może nie być dostępne od razu. Skoro szuka się u kogoś ciekawych pasji, to można by było rozejrzeć się, jak piszesz, po tematycznych forach, czatach, grupach, porozmawiać z kobietami, a jeśli z którąś będzie porozumienie, to po paru rozmowach prosić o fotkę czy po prostu po pewnym czasie kontaktu spotkać się i zobaczyć, czy dziewczyna przy okazji jest też atrakcyjna i czy mogłoby "coś z tego być". Ale to wymaga wysiłku i poświęcenia jakiegoś czasu, a co, jeśli się okaże, że wprawdzie ma pasje, ale nie spełnia oczekiwań wizualnych? Mogłoby dojść do tragedii zmarnowania kilku czy nawet kilkunastu godzin życia ; ) W skrajnych przypadkach to i nawet  miesiąca... jeśli nie da się spotkać szybko. Poza tym komu się chce gadać z kobietą, jak nie wiadomo, czy ładna. To samo w sobie nie ma sensu ; ) Lepiej na tinderze uderzać do 'modelek' epatujących na ogół przerobionymi zdjęciami i liczyć na to, że cudem będą miały takie same zainteresowania. A potem żalić się na forum, że gdzie te interesujące kobiety. 


Znerx napisał/a:

W dzisiejszych czasach? Z milionem tutoriali na jutubkach, specjalistycznymi forami i innymi cudami?
Każdy przeciętny człowiek jest sobie w stanie ogarnąć właściwą wiedzę. Nie róbmy z układania "treningu i michy" big_smile jakiegoś hokus-pokus. Wykluczamy osoby przewlekle chore i zawodowych sportowców, bo wiadomo...

Wierzę, że dzięki tym tutorialom na youtube, forom i wirtualnym trenerom osiągnąłeś już szczyt swojej formy wink


Siedziałem na rożnych portalach, bo sądziłem że można tam kogoś poznać. Oprócz wyglądu, często są również opisy, sam portal wskazuje również, że dana osoba kogoś szuka. To wskazywało, że to dobre miejsce. Rzeczywistość okazała się inna.
Pisanie setek wiadomości też zajmuje multum czasu a przetrwanie tego wszystkiego to istne piekło dla wrażliwej osoby.

Jeśli chodzi o fora tematyczne i grupy to chyba źle szukam, bo gdzie bym nie zaglądał to prawie sami faceci. Jak są panie to z reguły mężatki. Jeśli możesz polecić konkretne miejsca, będę zobowiązany.

Sam na formę nie narzekam a z trenera personalnego, czy dietetyka nigdy nie korzystałem.

Przecież ja nie wiem, co Ciebie ciekawi. W "swoich" dziedzinach wiem, gdzie szukać.

Tak, na portalu wiadomo, że ktoś szuka partnera, ale najlepsze znajomości to na ogół te, które nie były od samego początku tak jednoznacznie ukierunkowane, a zaczynają się po prostu od ciekawych rozmów na różne tematy.

To o formie było do Znerxa smile  Jak wszystko jest proste, to efekty powinny być wspaniałe.

50

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
niepodobna napisał/a:

Przecież ja nie wiem, co Ciebie ciekawi. W "swoich" dziedzinach wiem, gdzie szukać.

Tak, na portalu wiadomo, że ktoś szuka partnera, ale najlepsze znajomości to na ogół te, które nie były od samego początku tak jednoznacznie ukierunkowane, a zaczynają się po prostu od ciekawych rozmów na różne tematy.

To o formie było do Znerxa smile  Jak wszystko jest proste, to efekty powinny być wspaniałe.

Może znajdzie się tu kobieta, która wie gdzie warto zajrzeć, ba ma tam sporo koleżanek. (sport, góry, podróże)

Wiele w tym racji, ale to trochę dzieło przypadku.

To jest bardzo proste(nieskomplikowane), choć jednocześnie bardzo trudne. Mógłbym w kilku zdaniach napisać co należy robić i to wystarczy. Potrzebny tylko jeden czynnik - silna wola.

51

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Sam spełniam podobne wymagania, wiec co to za ideał?Nie szukam przeciętnej, tylko podobnej do mnie to chyba racjonalne?.

Z tego co siebie opisałes to jesteś raczej przeciętnym facetem. Ok osiągnąles w życiu jakiś status społeczny bo masz mieszkanie na kredyt i nawet dobrą pracę, ale to nie czyni Ciebie jakimś bardzo interesującym. No chyba, że szukasz wśród kobiet lecących na mieszkanie bo same tego nie potrafily ogarnąć. Tymczasem sam szukasz ładnej, aktywnej, z pasjam..itd czyli pojawił się szereg wymagań..Ok wymagania trzeba mieć , ale jak odpalasz dziewczyny na Tinderze ładna, brzydka ..prawo lewo to raczej skupiasz się na cechach zewnętrznych i powierzchownym opisie. Tak wartościowej dziewczyny nie poznasz bo siedzą tam też laski" prawo lewo- niski wysoki" . Może bardziej skup się na poszerzaniu kregu2 znajomych a może wśród nowych znajomych pojawić się ta " perełka".


jannowak3 napisał/a:

Tak np. jest z tańcem czy muzyką. To popularne wśród kobiet zainteresowania. Ja się na tym nie znam, ale takie artystyczne hobby mnie fascynuje i chętnie wspierałbym partnerkę w realizacji takiej pasji/

Czyli bardzo typowe i przeciętne hobby a nawet ciężko to hobby nazwać bardziej zajmowanie swojego czasu pomiędzy pracą a koleżankami.

Jeżeli chcesz przyciągnąć kobietę o artystycznej pasji to dobrze żebyś sam taką realizował ponieważ taką dziewczyne dobrze żebyś też czymś zafascynował.

Jak.ktos juz tutaj pisal szukaj n.grupach tematycznych. Naprawdę są dziewczyny , które pod górke nie dostaną zadyszki bo kochaja MTB , ale to raczej nie będzie już lelum polelum z Sympatii tylko osoba która poznasz np na zawodach MTB. Sa takie grupy gdzie ludzie umawiaja się na przygotowania do zawodów.
Jeżeli ogólnie chodzi o wypady w góry to takich grup jest cale mnóstwo a nawet takie dedykowane bezpośrednio do singli.

52

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Akurat samo określenie "taniec" czy "muzyka" jest dość ogólnikowe. Jeśli ową muzyką będzie dyskotekowe "łubu -du" czy "umca-umca", to zapewne ciężko Ci się będzie pogodzić z taką formą spędzania wolnego czasu. Tak samo taniec: ciężko nazwać pląsanie na parkiecie tańćem smile
Co do przeciętności, to akurat nie rozumiem, jak ta przeciętność ma kogoś odstraszać. Żyjemy w większości raczej przecietnie, Twój opis jest zwyczajnie typowym obrazem faceta, jakiego można spotkać. Problem w tym, że kobieta będzie chciała zapewne za każdym razem, abyś był nieco na wyższym poziomie niż ona, dlatego też musisz się dla niej czymś wyróżniać i ją zainteersować. To trochę poktręcone, ale tak to niestety wygląda. Każdemu marzy się, aby być wyjątkowym i robić coś super ciekawego a sama praca, dom, obowiazki dla wielu stają się "nudne".

Jeśli chodzi o plastikowe "lale" na instagramie, to akurat wcale nie muszą być plastiki, ale zwyczajnie dziewczyny próżne, łaknąće atencji czy wzbudzania zachwytu za wszelką cenę. Wiadomo: jest XXI wiek, social media są po to, aby się dzielić z innymi swoim życiem. Natomaist w momencie, kiedy jedna z drugą wrzucają po 50 czy więcej fotek swojej twarzy czy ciała, kazda z nieco innej perspektywy, to już masz nieco ogląda na to, co tak bardzo lubią robić i jak podchodzą do siebie czy wyglądu zewnętrzengo: muszą się koniecznie pokazać i to jest ich zasadniczy cel a zapewne takie Cię nie interesują.

53 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-07-13 11:36:55)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:
Ela210 napisał/a:

ale to one mu nie pasują Roxann.
wszystkie są za nudne, za grube, mają zwyczajne pewnie marzenia o domu z ogródkiem, a nie godne podziwu pasje smile
autor chce by jego kobieta błyszczała.
moze nawet to, ze jakaś przyszła na randkę bez wylaszczenia się go odstrasza.

i to jest trudna sytuacja gdy latami ktoś nie jest w stanie zachwycać się zwyczajnymi rzeczami w zwykłych ludziach.
nawet jak spotka taką błyszczącą kobietę, to jest niebezpieczeństwo że z dziećmi i w domu ona wyda mu się za nudna.


To jest tylko Twoja teoria, która niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.

Moim marzeniem jest założenie rodziny, nawet kosztem pewnych ograniczeń w realizacji pasji. Na szczęście znam wielu ludzi z małymi dziećmi, którzy dalej prowadzą bardzo interesujące życie. I mam na myśli oboje aktywnych rodziców, a nie schemat żona w domu a facet szaleje.




upierałabym się jednak, że w tym przypadku teoria to jest po Twojej stronie, bo ja mam dwoje dzieci już dorosłych i nie jest prawdą, że da się je wychować utzrymując podobny tryb życia jak przed nimi.
To ze to u niektórych widzisz, nie  oznacza że u nich to funkcjonuje super tam w środku rodziny, to raz, po drugie różnie się w życiu składa wiesz, ? dzieci chorują, są różne perypetie. Dzieci kosztują. 
wg mnie to wyobraź sobie jest INTERESUJĄCE życie- a w twoim zdaniu jest już załozenie nudy- dzieci tym nudniejszym elementem, przeszkodą, którą wypada jednak mieć.
wg mnie żyjesz w swoich wyobrażeniach.

jęśli spotykasz tyle interesujących kobiet w realu i one Cię zauważają, to raczej ćwicz w tym realu umiejętności społeczne, wydaje się to najprostszą drogą do znalezienia partnerki. Tylko trzeba zacząć ćwiczyć

myślę, że błędnie wyobrażasz sobie że w realu potrzebne są jakieś sztuczne bajery.
jęsli chodzi o samo budowanie atmosfery bliższej wychodząc poza koleżeństwo, to będzie to potrzebne i w realu i w wirtualu.
tak Ci poradzę abyś jak najczęściej nawiuązywał kontakt z takimi kobietami, które Cie onieśmielają i nauczył sie obserwować reakcje. W realnym świecie będzie Ci łatwiej nawet niż w wirtualnym to uczynić, bo ją widzisz.

54

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Pipolinka87 napisał/a:
jannowak3 napisał/a:

Sam spełniam podobne wymagania, wiec co to za ideał?Nie szukam przeciętnej, tylko podobnej do mnie to chyba racjonalne?.

Z tego co siebie opisałes to jesteś raczej przeciętnym facetem. Ok osiągnąles w życiu jakiś status społeczny bo masz mieszkanie na kredyt i nawet dobrą pracę, ale to nie czyni Ciebie jakimś bardzo interesującym. No chyba, że szukasz wśród kobiet lecących na mieszkanie bo same tego nie potrafily ogarnąć. Tymczasem sam szukasz ładnej, aktywnej, z pasjam..itd czyli pojawił się szereg wymagań..Ok wymagania trzeba mieć , ale jak odpalasz dziewczyny na Tinderze ładna, brzydka ..prawo lewo to raczej skupiasz się na cechach zewnętrznych i powierzchownym opisie. Tak wartościowej dziewczyny nie poznasz bo siedzą tam też laski" prawo lewo- niski wysoki" . Może bardziej skup się na poszerzaniu kregu2 znajomych a może wśród nowych znajomych pojawić się ta " perełka".

Czyli bardzo typowe i przeciętne hobby a nawet ciężko to hobby nazwać bardziej zajmowanie swojego czasu pomiędzy pracą a koleżankami.
Jeżeli chcesz przyciągnąć kobietę o artystycznej pasji to dobrze żebyś sam taką realizował ponieważ taką dziewczyne dobrze żebyś też czymś zafascynował.

Jak.ktos juz tutaj pisal szukaj n.grupach tematycznych. Naprawdę są dziewczyny , które pod górke nie dostaną zadyszki bo kochaja MTB , ale to raczej nie będzie już lelum polelum z Sympatii tylko osoba która poznasz np na zawodach MTB. Sa takie grupy gdzie ludzie umawiaja się na przygotowania do zawodów.
Jeżeli ogólnie chodzi o wypady w góry to takich grup jest cale mnóstwo a nawet takie dedykowane bezpośrednio do singli.

Szukam partnerki podobnej do mnie, więc albo ja nie jestem przeciętny, albo ona nie jest wybitna. Innej możliwości nie ma.  No chyba, że z góry założyłaś, że kobiety są gorsze od mężczyzn, wtedy by się wszystko zgadzało. Sam jednak tak nie uważam. Nie szukam żadnej milionerki, gwiazdy ekranu itp. Oczekuję niezłego wyglądu, ogarnięcia życiowego i ciekawych pasji, bo dokładnie to samo mogę zaproponować.

Ocenianie "ciekawości" ludzi po ich statusie materialnym to podejście rodem z Tindera. Choć nie mam kredytu w banku, to dla kobiet, których szukam, nie będzie to miało żadnego znaczenia. Te, dla których liczy się tylko pieniądz i status, staram się omijać szerokim łukiem.

Nie odróżniasz hobby od pasji. Kobieta pasjonująca się tańcem to taka, która od wielu lat trenuje kilka razy w tygodniu, jeździ na zwody lub występy. O muzyce pisałem w kontekście gry na instrumentach na wysokim poziomie. To na pewno nie jest przeciętne, ani łatwe.
Nie szukam jednak typowo artystki. Zaznaczyłem jedynie, że to przykłady pasji, które mimo że rożne od moich, bardzo mi imponują.

Jeśli znasz konkretne grupy, w których jest dużo kobiet bardzo proszę o linki/nazwy. Mało korzystam z mediów społecznościowych, więc może dowiem się czegoś nowego.

55

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Ela210 napisał/a:

upierałabym się jednak, że w tym przypadku teoria to jest po Twojej stronie, bo ja mam dwoje dzieci już dorosłych i nie jest prawdą, że da się je wychować utzrymując podobny tryb życia jak przed nimi.
To ze to u niektórych widzisz, nie  oznacza że u nich to funkcjonuje super tam w środku rodziny, to raz, po drugie różnie się w życiu składa wiesz, ? dzieci chorują, są różne perypetie. Dzieci kosztują. 
wg mnie to wyobraź sobie jest INTERESUJĄCE życie- a w twoim zdaniu jest już załozenie nudy- dzieci tym nudniejszym elementem, przeszkodą, którą wypada jednak mieć.
wg mnie żyjesz w swoich wyobrażeniach.

jęśli spotykasz tyle interesujących kobiet w realu i one Cię zauważają, to raczej ćwicz w tym realu umiejętności społeczne, wydaje się to najprostszą drogą do znalezienia partnerki. Tylko trzeba zacząć ćwiczyć

myślę, że błędnie wyobrażasz sobie że w realu potrzebne są jakieś sztuczne bajery.
jęsli chodzi o samo budowanie atmosfery bliższej wychodząc poza koleżeństwo, to będzie to potrzebne i w realu i w wirtualu.
tak Ci poradzę abyś jak najczęściej nawiuązywał kontakt z takimi kobietami, które Cie onieśmielają i nauczył sie obserwować reakcje. W realnym świecie będzie Ci łatwiej nawet niż w wirtualnym to uczynić, bo ją widzisz.

Dzieci się chce mieć. albo nie chce. Zakładać rodzinę, bo tak wypada? Poważnie?
Poza tym dzieci nie są nudne. Może nieraz upierdliwe i męczące, ale nie nudne. Tak, miałem okazje zajmować się maluchami.
Wiem, że to nie to samo co na co dzień, ale jednak mam pewne doświadczenia.

Znam dwa rodzaje rodzin, te które nie mogą ... bo mają dzieci i te które nie wiedzą, że nie mogą.
O to zresztą bądź spokojna, poradzę sobie.


Co do pozostałych rad to dziękuję. Prawdopodobne ten kierunek jest słuszny, jedynie bardzo trudny w realizacji.

56

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Ile masz lat i w jaki wiek partnerek celujesz (zakres)?

57 Ostatnio edytowany przez Pipolinka87 (2021-07-13 16:14:48)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Ocenianie "ciekawości" ludzi po ich statusie materialnym to podejście rodem z Tindera..

No wlansie więc po co sobie zawracać głowę portalami randkowymi? Ludzie z portali randkowych mają różne motywacje i nie zawsze będą one takie same jak nasze. Aby odzielic ziarno od plew i trafić na kogoś wartościowego , uczciwego potrzeba czasu , cierpliwości. Ja bym powiedziala , że w zasadzie to strata czasu, który można poświęcić na poznawanie po prostu nowych ludzi. Jak nie poznasz " tej jednej" to przynajmniej poznasz ludzi o podobnych zainteresowaniach i fajnie spędzisz czas.

Z tego co zrozumialam z poprzednich wypowiedzi lubisz też góry i rower.
Wiec np. Single ma szlaku, single na szlaku rowerowym, z ( tutaj nazwa miejscowosci ) w góry, Sudety z plecakiem albo grupy rowerowe z Twojej miejscowości.
Na tańcu się nie znam ani na grze na instrumencie więc nie mam do polecenia żadnych grup.Z tym, że kobiety która jeździ na zawody nie poznasz chyba na zawodach? Musiałbys być także zawodowym tancerzem (?) a nie jesteś.Polecalabym raczej szkołę tańca bo będą tam dziewczyny na Twoim poziomie i będzie Was coś łączyć.

Może lepiej zejść za ziemię ? wink Wtedy życie staje się łatwiejsze a szukanie partnerki nie tak karkołomne.

58 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-07-13 15:49:07)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Co do tańców, bo akurat ja mam z tym kontakt. Najlepiej znaleźć szkołę w okolicy, rozeznać się samemu w tańcach. Lub przypomnieć sobie jakich masz znajomych, którzy ćwiczą, żeby wprowadzili Cię w środowisko. Pojechać z nimi na festiwal, występy, zawody, imprezę. Jak nie lubisz to nie widzę tego.

Nie rozumiem, po co Ci konkretnie osoba, która trenuje od lat, jeździ na zawody a nie wystarczy ktoś, kto zaczyna, gdzie można zacząć na tym samym poziomie i mieć wiele okazji, żeby się poznać.
Mnóstwo osób pasjonuje się tańcem, ale nie za bardzo wyobrażam sobie wejścia w środowisko i podrywu przez którąś z grup na facebooku, szczególnie na jakichś ogólnopolskich.
Pochodź może na jakieś pokazy, imprezy i zobacz co z tego ci się podoba, żeby mieć jakąś bazę żeby kogoś poznać.

Jeśli chodzi o miejsca gdzie jest dużo kobiet to szczególnie JOGA i ZUMBA. Jest wiele wyjazdów, myślę, że można swobodnie dołączyć nie mając umiejętności.

Ze środowiskiem muzyków nie miałam nigdy do czynienia i nie mam pojęcia jak można nawiązać kontakt z takimi osobami :-)

59 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-07-13 19:49:34)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

no właśnie- padło słuszne pytanie: do czego Ci kobietya z pasją, która nie jest jednocześnie Twoja pasją potrzebna?
dla przykładu:
moja córka pasjonuje się tańcem- zawodowy klub- pieknie popatrzeć, ale jak opowiada o tym to nie szczegóły techniczne są ciekawe, bo to pot i znój, ale relacje z ludzmi tam, a to mozna mieć gdzie indziej. to fajne przeżycie na nią patrzeć, jak robi postępy- ale więcej rozmów o ortopedzie mamy smile
Ja fascynuję się sztuką  i designem, ale to moje duchowe przeżycie, na dłuższą metę dla faceta nudne byłoby opowiadanie mu o tym  jak to odbieram, pewnie słuchałby z grzeczności. a w sklepie czy galerii miał w głowie czy ma się łapać zas portfel, bo chcę coś do domu.
To już lepsze wspólne gusta do sztuki powszechnej: wspólne filmy, które lubimy i nikt się nie nudzi, podobna muzyka.
jeżdziłam kiedyś na koniach i główne obawy w związku z kolegą który mi się podobał były takie, czy na włosach nie przyniosę zapachu końskiego potu.

więc po co komu odmienne pasje???
jeżeli chodzi Ci o to, że nie chcesz się z kobioetą nudzić, to lepsza moze być oczytana bibliotekarka, niż tancerka z bólami stóp. smile

60

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

No zastanów się czy będziesz rzeczywiście chciał wspierać te pasje. Bo chyba nie o to chodzi, żeby komuś powiedzieć "hej ale czemu ty ciągle chodzisz na te tańce, jeździsz na festiwale, chodzisz na imprezy, chcę, żebyś poświęcała czas mnie teraz". Jeśli widzisz różnicę między pasją a czymś co się po prostu lubi czasem porobić, to bierzecz pod uwagę, że jest inne zaangażowanie. Dlatego fajniej to wychodzi jak 2 osoby w tych samych klimatach siedzą. Np większość instruktorów w szkołach to są pary również w życiu.
Moją znajomą zostawił facet jak się zorientował, że ona jednak za dużo chodzi na te tańce.

61

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Zdaje sobie sprawę, co oznacza osoba z pasją. Wiem ile czasu, wysiłku i funduszy zajmują te moje.
Taka osoba ma jednak inny sposób myślenia. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych, jest wytrwała i widzi głębszy sens w życiu.
Niezależnie od dziedziny jest to w pewien sposób fascynujące. Ktoś taki prędzej też mnie zrozumie. Dla typowych kowalskich, pasja to strata czasu i pienędzy.

~Britan
Około 30 lat

62 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2021-07-13 22:18:09)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Zdaje sobie sprawę, co oznacza osoba z pasją. Wiem ile czasu, wysiłku i funduszy zajmują te moje.
Taka osoba ma jednak inny sposób myślenia. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych, jest wytrwała i widzi głębszy sens w życiu.
Niezależnie od dziedziny jest to w pewien sposób fascynujące. Ktoś taki prędzej też mnie zrozumie. Dla typowych kowalskich, pasja to strata czasu i pienędzy.

Być może ktoś ze swoją pasją, zrozumie Twoje wysiłki i nakłady na pasję i vice versa.
Ale chyba nie rozumiesz o czym tu do Ciebie się pisze. Bo do tego, żeby z kimś dzielił życie, radości, obowiązki i troski, musicie być jeszcze jakoś mentalnie blisko. Chodzi o to, żeby dochodziło do „dyfuzji” Waszych światów. Nie musicie dzielić jednej pasji, ale jak jedno nie będzie rozumiało pasji drugiego, to nie będzie wymiany. Do tego jedno nie błyśnie przed drugim swoją wiedzą i osiągnięciami, nie będzie mogło oczekiwać jakiegoś cennego komentarza. Po prostu w takich okolicznościach rozwój dwojga jest marszem w przeciwne strony.

63

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Niezależnie od dziedziny jest to w pewien sposób fascynujące. Ktoś taki prędzej też mnie zrozumie. Dla typowych kowalskich, pasja to strata czasu i pienędzy

To jest z pewnością prawda. Kobieta bez zainteresowań zapewne będzie miała inne oczekiwania co do związku.
Przy kobiecie z pasjami nie będziesz mial " trucia tyłka" , że na coś marnujesz czas a można w tym czasie zrobić coś pożytecznego.
Znam takie pary, które mają całkiem rozbieżne zainteresowania a jednak razem funkcjonują. Nie mniej jednak łatwiej i przyjemniej jest żyć razem z kimś kto jednak podziela te samo hobby co my. Musi być jakiś Wasz wspólny punkt bo w innym wypadku " rozjedziecie się" .
Tym bardziej jeżeli pytasz o to jak poznać taką dziewczyne to myślę , że jednak będzie karkołomne szukanie jej na portalach randkowych. Może na początku spróbuj w obrebie Twoich zainteresowan? Wówczas będzie punkt zaczepienia i dalej już można budować relacje.

64 Ostatnio edytowany przez jannowak3 (2021-07-13 22:44:49)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
MagdaLena1111 napisał/a:

Być może ktoś ze swoją pasją, zrozumie Twoje wysiłki i nakłady na pasję i vice versa.
Ale chyba nie rozumiesz o czym tu do Ciebie się pisze. Bo do tego, żeby z kimś dzielił życie, radości, obowiązki i troski, musicie być jeszcze jakoś mentalnie blisko. Chodzi o to, żeby dochodziło do „dyfuzji” Waszych światów. Nie musicie dzielić jednej pasji, ale jak jedno nie będzie rozumiało pasji drugiego, to nie będzie wymiany. Do tego jedno nie błyśnie przed drugim swoją wiedzą i osiągnięciami, nie będzie mogło oczekiwać jakiegoś cennego komentarza. Po prostu w takich okolicznościach rozwój dwojga jest marszem w przeciwne strony.

To jest oczywiste. Jeśli nasze drogi będą skrajnie odmienne, trudno będzie się porozumieć.  Dlatego np. szukam osoby aktywnej ruchowo. Ten element życia jest dla mnie bardzo ważny. A czy potencjalna partnerka będzie lubiła taniec, rower, tenisa czy cokolwiek innego to już mniej ważne.
Osoby mające niesportowe pasje też mogą  lubić wysiłek fizyczny, albo wręcz przeciwnie. Jest wiele możliwości by się dogadać, choć oczywiście nie z każdym jest to możliwe.  Dlatego zależy mi na grupach gdzie jest dużo takich kobiet. Wtedy szansa spotkania kogoś podobnego jest większa.

65

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Autorze, nie zapominaj też, że możesz spotkać kobietę piękną, interesującą, uwielbiającą rower i góry, ogarniętą życiowo (czyli wszystkie punkty listy odhaczone), ale może w tym wszystkim nie być uczuć. Jak dla mnie podstawą dobrego związku jest więź emocjonalna, a Ty zdajesz się tego nie zauważać.
Ja bym na Twoim miejscu nie podchodziła do randek jak do castingu, tylko po prostu starała się poznać drugą osobę, zobaczyć jak się z nią czuję, jak ona mnie traktuje itd. Jak ludzie są dobrze dobrani pod względem emocjonalnym, to naprawdę takie rzeczy jak pasje, albo czy druga strona ma zbliżone zarobki, stają się drugorzędne.

Posty [ 1 do 65 z 205 ]

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024