Chcę uciec z Polski - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Chcę uciec z Polski

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Chcę uciec z Polski

Hej dziewczyny, całe życie straciłam tutaj. Nigdy nie miałam odwagi wyjechać, bo sama się bałam. Lata mijają, a ja nadal tu tkwię, bo boję się wykonać konkretny ruch. Nie kocham tego kraju, nigdy nie czułam więzi z nim, bardzo nie chcę tu być, ale nie mam z kim wyjechać. Czuję się potwornie, jak więzień..więzień ograniczeń własnej głowy, do tego ta pandemia blokuje.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Chcę uciec z Polski

No to wyjedź sama smile w czym problem?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2021-04-29 21:56:15)

Annika84 napisał/a:

Hej dziewczyny, całe życie straciłam tutaj. Nigdy nie miałam odwagi wyjechać, bo sama się bałam. Lata mijają, a ja nadal tu tkwię, bo boję się wykonać konkretny ruch. Nie kocham tego kraju, nigdy nie czułam więzi z nim, bardzo nie chcę tu być, ale nie mam z kim wyjechać. Czuję się potwornie, jak więzień..więzień ograniczeń własnej głowy, do tego ta pandemia blokuje.

Nie musisz uciekać, możesz po prostu wyjechać smile Są specjalne programy dla młodych ludzi którzy chcą się czasowo osiedlić w USA, poczytaj o tym. Można dostać "zieloną kartę" gdy ma się chęć pracować i znajdzie się pracodawcę który zechce cię zatrudnić. Możesz też wybrać np. Kanadę która jest bardzo otwarta na "przyjezdnych". Interesujesz się tym? Czytasz? Śledzisz wszelkie nowinki w tym temacie? Do wielu krajów w Europie nie musisz mieć nawet wizy, po prostu znajdujesz pracę i wyjeżdzasz. Jeśli już na starcie chcesz się do kogoś "przyczepić" i liczysz na ochronę i pomoc tej osoby, to lepiej nie wyjeżdzaj wcale. Najlepiej liczyć tylko na siebie a to wcale nie jest takie trudne. Obierz jakiś konkretny kierunek, ucz się języka i szukaj pracy. Reszta już potoczy się szybko i nie będziesz potrzebowała nikogo do pomocy.

4

Ja uważam, że lepiej z kimś wyjechać, zwłaszcza jak się nie jest w wieku studenckim, ale jeśli nie masz z kim a bardzo ci zależy.. to życie masz jedno..
A wiesz w ogóle gdzie konkretnie chciałabyś wyjechać? Świat jest duży a w różnych krajach żyje się różnie, ludzie, zwyczaje są różne.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

5

Annika84 napisał/a:

Kraj jak kraj, nie jest powiedziane, że gdzie indziej nie będziesz mieć tych samych problemów.

6

Pomijając motywacje opisane w Twoim poście to po prostu pamiętaj, że przed samą sobą nie uciekniesz. Czujesz się potwornie tu i jak więzień własnej głowy? Będziesz czuła i tam. To nie kwestia miejsca, a Twojej osoby. Ile masz lat? Miałam koleżanki, które leciały do Stanów albo Hiszpanii z programem Au Pair albo na różne campy i szukały rozwiązań jak zostać. Nie wiem jak u starszych.

Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy.

7 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-04-30 07:28:44)

A czemu w Polsce czujesz się źle i czego byś się spodziewała po przeprowadzce? Jakiej zmiany oczekujesz?
Uważam, że powinnaś w jakikolwiek sposób spróbować, by nie czuć się sama ze sobą jak nieudacznik, który nie miał odwagi nawet sprawdzić czy to dla niego.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

Jedź! Jeżeli nie chcesz jechać sama to jedź na początek przez agencje pracy z innymi Polakami. Wiem, że agencje nie mają dobrej reputacji ale nie sprzedajesz im duszy, za pół roku możesz ogarnąć mieszkanie i pracę bez pośrednika.

Ja ze swojego doświadczenia gorąco polecam, wyjechałam sama i przeżyłam smile) Dwie rzeczy jednak musisz brać pod uwagę - 1. raj nie istnieje, każdy kraj ma swoje problemy, większość jednak nie ma aż tak absurdalnych jak Polska big_smile 2. Jak jedziesz sama to duże poczucie bezpieczeństwa daje zabezpieczenie finansowe. Wyjazdy bez grosza przy duszy nigdy nie są dobrym pomysłem ale im więcej masz oszczędności tym trudniej będzie cię zamknąć w niechcianej sytuacji np z nie do końca uczciwym pracodawcą.

Są też plusy - jak wyjazd nie wypali to przynajmniej nikt ci nie będzie jojczał, że co ty wymyśliłaś za emigrację, w PL było tak super, po co ja z tobą jechałam itp wink)

9 Ostatnio edytowany przez Misinx (2021-04-30 13:36:28)

Annika84 napisał/a:

Miałem znajomą zdeterminowaną chęcią wyjazdu i spełniła to marzenie znajdując sobie faceta za granicą. Teraz za pomocą internetu jest to możliwe. Powodzenia.

Przed użyciem wstrząsnąć.

10

Annika84 napisał/a:

No,ja tez nie czuje za mocnych wiezi z Polska, dlatego mnie od 15 lat w tym kraju nie ma.

Wejdz na jakas czaterie Interii albo cos podobnego, pogadaj z ludzmi z kraju, do ktorego chceszjechac. Miej pojecie, co Cie czka, zanim pojedziesz. Nawiaz kontakty przed wyjazdem, bys miala sie do kogo odezwac i poprosic o pomoc. Zacznij zbierac kase na wyjazd.

A moze przeprowadzka do innego miasta by wystarczyla? Zmiana pracy, srodowiska, etc? Co tak naprawde chcesz w zyciu robic? Co Cie ogranicza? Zrob jakas liste, ktora Ci pomoze obrac kierunek i w zyciu i kierunek wyjazdu. Jakies marzenia, ktore dusilas latami? Gdzie najchetniej bys pojechala zyc?

I uzbroj sie w tone pozytywnego myslenia i przekonianie, ze dasz sobie rade, chocby nie wiem co. Ja tak mam od zawsze. I dzieki temu mam w koncu robote, ktorej sie nie mecze, dobrze platna :-).

Marzenia powinny byc Twoja motywacja. Powodzenia.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Chcę uciec z Polski

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021