Nieśmiała koleżanka w pracy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Nieśmiała koleżanka w pracy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Nieśmiała koleżanka w pracy

Prawie rok temu przyszła do nas do pracy 25 letnia dziewczyna. Bardzo miła, sympatyczna, cicha, głos ma bardzo nieśmiały. Może ma to znaczenie, że ma ok. 166 cm wzrostu, jest szczupła uroda przeciętna, zawsze delikatny makijaż
Jej zadaniem jest opracowywanie tematów, doskonale sobie radzi w tych sprawach. To co ona opracuje potrzebne jest innym z innych działów. Przychodzą do niej koledzy i koleżanki z innych działów, ona im to dokładnie przedstawia, odpowiada na dodatkowe pytania, gdy czegoś nie dopracuje to mówi, ze dopracuje to za 2-3 godziny lub na jutro. Nie słyszałam aby ktoś na nią narzekał.
Jakiś czas temu zauważyłam, że w drugą stronę ma ogromny problem, abym zwrócić się do kolegi o jakieś dane lub materiały. Pyta się mnie, od kogo może uzyskać te czy inne dane, jak mówię, że od kolegi... to bardzo trudno jest jej się przełamać, aby pójść do pokoju obok lub zadzwonić telefonem po wewnętrznym do kolegi. Zazwyczaj czeka, aż on przyjdzie do niej po jakieś dane lub zadzwoni i wtedy potrafi się przemóc, ale tak ma ogromny problem, aby się przemóc.
Powiecie, że trzeba z nią pogadać. Próbowałam. Uśmiecha się, zawstydza i nie nie jest w stanie o tym pogadać. Po kilku próbach przestałam naciskać, ale otworzyłam jej furtkę "... daj znać, gdy będziesz gotowa pogadać".
Zaaranżowałam imprezę po pracy w gronie 3+3. Kupiliśmy jakieś żarcie na wynos, bo knajpy zamknięte. Uśmiechała się, jak coś śmiesznego padło, śmiała się, ale zerowa inicjatywa, aby coś powiedzieć.

Przez ostatnie kilka tygodni pomagałam jej w kontaktach z trzema kolegami, od których potrzebowała danych do swoich opracowań, które potrzebowały inne koleżanki z działów w końcu powiedziałam, jej, ze tak nie może być, że ja będę za nią dzwonić do kolegów po informacje.
gdy powiedziałam stanowcze NIE... godzine nie mogła się przemóc, aby zadzwonić lub pójść 3 pokoje dalej.
W końcu się przemogła, zadzwoniła do kolegi, czy może przyjść i poszła, a jak przyszła to pół godziny dochodziła do siebie. To był jeden z tych 3 kolegów z którymi jedliśmy pizze na wynos. Po tym poszła na 3 dni zwolnienia. Pytałam u kolegi co się wydarzyło, ale nic... po prostu przyszła, zapytała, dostała dane, wykresy i tyle.
To był jeden z 3 kolegów z którym jedliśmy pizze na wynos.

Co radzicie ?
Dalej stawiać ją w takiej sytuacji, że ma sobie radzić, ma się przemóc ?

Nic o niej nie wiem, nie wiem czy ma lub miała chłopaka. Mieszka z rodzicami.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nieśmiała koleżanka w pracy
KaszulaK napisał/a:

Co radzicie ?
Dalej stawiać ją w takiej sytuacji, że ma sobie radzić, ma się przemóc ?

Nic o niej nie wiem, nie wiem czy ma lub miała chłopaka. Mieszka z rodzicami.

To nie jest dziecko, nie musisz jej prowadzić za rączkę. Możesz pomóc, podpowiedzieć ale nie wyręczać.
Ona sama musi przełamać swoją nieśmiałość.
Póki nie zawala roboty, to niech robi to w swoim tempie.

3

Odp: Nieśmiała koleżanka w pracy

A to nie jest tak, że ten kolega się jej podoba lub mieli wcześniej ze sobą styczność w sytuacji, o której nie wiesz? Ponadto dobrze dogaduje się w pracy, ludzie ją chwalą, a skoro w ogóle ma tę pracę, to jakoś musiała przyjść na rozmowę rekrutacyjną i pozytywnie ją przejść. Wniosek: nie musisz pomagać jej w przełamywaniu nieśmiałości.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Nieśmiała koleżanka w pracy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021