Covid-19 wpływ na wasze poczucie bezpieczeństwa i społeczeństwo - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Covid-19 wpływ na wasze poczucie bezpieczeństwa i społeczeństwo

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Covid-19 wpływ na wasze poczucie bezpieczeństwa i społeczeństwo

Do napisania tematu skłoniło mnie wydarzenie jakie miało miejsce dzisiaj w Warszawie. Motornicza tramwaju lini 25 jadącego w kierunku Ochoty, na przystanku Warszawa Centralna zwróciła uwagę trzem pasażerom bez maseczki. Została brutalnie pobita i ze złamaną nogą trafiła do szpitala. https://wawalove.wp.pl/warszawa-motorni … 369612448a

Kilka dni temu pisałem w temacie protestów z czym się spotkać możesz na ulicy jeżeli zwrócisz komuś uwagę i ubolewałem w jakim kraju żyjemy. Szczerze to ja na 100% zareagowałbym w tej sytuacji, nie mogę uwierzyć, że w kraju, gdzie 90% uważa się za katolików i śmieje się z muzułmanów, którzy rzekomo nie szanują kobiet dochodzi do takiej sytuacji. Jeszcze te komentarze po co się odzywała, czy to był Jej interes? Czy też macie wrażenie, że od zachodu i społeczeństwa obywatelskiego dzieli nas kulturowo co najmniej 50 lat?

Czemu Państwo nie robi nic z antymaseczkowcami? Jak część ludzi może być tak durna i negować to co widać (chorzy umierający na covid w szpitalu), a wierzyć w to co nie widać (życie po śmierci, Bóg itp). Przecież to przeczy wszelkiej logice i inteligencji.... Naprawdę każdy musi zachorować by uwierzyć?

Gdzie jakaś społeczna solidarność? Czemu dalej mamy do czynienia ze znieczulicą, a Państwo nie robi nic z antymaseczkowcami tylko ciągle zaostrza ograniczenia, przecież to bez sensu, martwe prawo nic nie da, a antymaseczkowcy psują wszelki próby zahamowania wzrostu zachorowań na covid-19, bo maseczki nie chronią przed zarażeniem a przed roznoszeniem zarazy... Żeby chroniły to wszyscy musieli by je nosić i zachowywać odstęp 1,5 m.

Czasami mam wrażenie, że w pracy i tu na forum żyję w innym świecie, gdzie ludzie są lepsi i bardziej życzliwi od tych w rzeczywistości.... Chociaż dzisiaj byłem pozytywnie zaskoczony, moje miasto po raz pierwszy znalazło się w czerwonej strefie i o ile nikt nie liczył osób wchodzących do sklepu to przy kasach wszyscy pilnowali odległości i o dziwo mieli wszyscy dobrze założone maseczki... I większość ludzi to byli ludzie starsi. smile

"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszerstwem, a dla władców jest po prostu użyteczna"
https://www.youtube.com/watch?v=cJrqLV4yeiw
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2020-10-17 11:49:19)

Odp: Covid-19 wpływ na wasze poczucie bezpieczeństwa i społeczeństwo

To pokazuje tyle, że Państwo nie chroni swoich obywateli. Zobowiązuje do czegoś motorniczych, lekarzy, policjantów, lekarzy, urzędników nie dając im narzędzi do wykonywania tego. Winię polityków, którzy nie potrafią tworzyć prawa, kiedyś też były buble, ale teraz to już apogeum.
Ale większość z nich  ( obywateli) chce i  takiego Państwa. Drugi raz wybrali i Dudę i PIS.
kryzysowa sytuacja oidkryła bardzoi niski poziom wykształcenia ogólnego Polaków, a to już jest wina Tuska, Millera, Kwaśniewskiego.
kiedyś nauczyciel musiał reprezentować jakiś poziom intelektualny i moralny- w latach 90 coś się podziało i trafiają tu Ci co nie mają innego pomysłu na siebie. upadek. Gdybyśmy mieli takich nauczycieli w Komunie, dzisiaj bylibyśmy nie wiem gdzie. I to się dzieje wszędzie, gdzie są jacyś nauczyciele młodzieży, od szkoły, poprzez organizacje nawet ZHP po księży.
żeby to się zmieniło, zaczyna się od podstaw- nauczycielem nie każdy powinien być, a jak już jest powinien zarabiać sporo.
taka będzie Rzeczpospolita jak młodzieży chowanie, Samotny Wilku.
Co do maseczek, ja zwracam uwagę, zawsze grzecznie i stanowczo, nikt mi się nie sprzeciwił, z wyjątkiej jakiejś Karyny w Auchanie.
Nie czuję się upoważniona do robienia komuś kazań ogólnych, po prostu jak ktoś głupio zapyta a dlaczego? to moja odpowiedz na to, jest taka, czy weżmie mnie z dziećmi na utrzymanie, gdy pójdę na kwarantannę?
Byłam też świadkiem parokrotnie, gdy ktoś się stosował, gdy do jednej osoby z pretensjami, dołączało więcej, więc solidarność ma znaczenie.

Zaskakująco wielu ludzi uważa, że przeczytanie każdego słowa nie jest niezbędne do zrozumienia tekstu...

3 Ostatnio edytowany przez Znerx (2020-10-17 11:52:13)

AloneWolf90 napisał/a:

Kilka dni temu pisałem w temacie protestów z czym się spotkać możesz na ulicy jeżeli zwrócisz komuś uwagę i ubolewałem w jakim kraju żyjemy.

Jednym z najbezpieczniejszych na kuli ziemskiej? roll
Najbezpieczniejszym kraju w Europie dla Żydów? Tak, tak... Polacy straszni "antysemici".
Gdzie nie ma kultury roz*****lania wszystkiego, nawet w czasie tych strasznych "marszy faszystów z okazji niepodległość", rodem z Francuskich ulic czy amerykańskiego BLM/antify.

Pomijając, że to news z WP wink więc akcenty pewnie są odpowiednie... no i raczej nikt nie podaje newsów, o identycznych wydarzeniach, z zagranicy. Tylko "o Polacy dzicz. Wszystko przez te maseczki". Jakiś patol się zawsze znajdzie. Tylko, że to jednak nie jest reguła.

Proszę bardzo. News z 07.07.2020. Pewnie jest takich przypadków dużo więcej, ale nie chciało mi się dalej szukać wink.

A bus driver in France was declared brain dead on Monday after being attacked for refusing to let passengers on board without face masks, in line with rules imposed to combat coronavirus.
A police source in Bayonne, near the ritzy Atlantic resort of Biarritz in south-western France, said five people were now in custody over the incident on Sunday evening.

A tak swoją drogą to kojarzycie sprawę bójki "kiboli" w autobusie?
Rok temu? Było dość głośne, bo jakieś młode panienki zwołały ekipę "bo jakiś inni nastolatek miał t-shirt wrogiego klubu".
O mam.

Agresywne kobiety zatelefonowały do swoich znajomych, którzy czekali na przyjazd autobusu w okolicy ulicy Igołomskiej. Kierowca nie chciał otworzyć drzwi, ale ostatecznie zostały one sforsowane. Wtedy do autobusu wtargnęła grupa agresywnych mężczyzn. 16-latek rozpylił gaz pieprzowy, a  45-latek atakował pięściami siedzących nastolatków. Najbardziej agresywny był 21-latek, który kilkakrotnie uderzał maczetą tak, aby trafić wytypowanego chłopaka. Kierowca autobusu widząc co się dzieje, wezwał na miejsce służby ratunkowe.

No i nie można zwalić na covid. Po prostu są tacy ludzie i może ich cokolwiek "striggerować".
edit: to z połowy 2019 roku.

4 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2020-10-17 12:15:44)

Wiesz Znerx, bardzo żle to brzmi, gdy jeśli ktoś skrytykuje coś w Polsce, to Ty traktujesz to jako atak na patriotyzm, plucie w swoje gniazdo itd.
Nie wiem czy wiesz, ale  brzmi to paskudnie.  Czujesz się zaatakowany jako Polak wytknięciem wad Polaków? Może więc system lektur należy zmienić? wypierniczyć Mickiewicza i innych wieszczy?
Wyobraż sobie że 123 lata bez Państwa skądś się wzięły, że coś mam,y do zmiany, a nie flaga na plecyu i hajda jacy my wspaniali. A robią to Ci z największymi kompleksami.
Kużwa, Polacy są strasznie zakompleksieni..Najbardziej atakowany przez wszystkich czuje się właśnie zakompleksiony człowiek, jak ktoś czuje się pewnie, nie boi się zobaczyć problemów

I gdzie tu jakiś antysemityzm widzisz czy dyskusję o nim? big_smile

Zaskakująco wielu ludzi uważa, że przeczytanie każdego słowa nie jest niezbędne do zrozumienia tekstu...

5 Ostatnio edytowany przez AloneWolf90 (2020-10-17 12:22:16)

Znerx napisał/a:
AloneWolf90 napisał/a:

Kilka dni temu pisałem w temacie protestów z czym się spotkać możesz na ulicy jeżeli zwrócisz komuś uwagę i ubolewałem w jakim kraju żyjemy.

Jednym z najbezpieczniejszych na kuli ziemskiej? roll
Najbezpieczniejszym kraju w Europie dla Żydów? Tak, tak... Polacy straszni "antysemici".
Gdzie nie ma kultury roz*****lania wszystkiego, nawet w czasie tych strasznych "marszy faszystów z okazji niepodległość", rodem z Francuskich ulic czy amerykańskiego BLM/antify.

Pomijając, że to news z WP wink więc akcenty pewnie są odpowiednie... no i raczej nikt nie podaje newsów, o identycznych wydarzeniach, z zagranicy. Tylko "o Polacy dzicz. Wszystko przez te maseczki". Jakiś patol się zawsze znajdzie. Tylko, że to jednak nie jest reguła.

Proszę bardzo. News z 07.07.2020. Pewnie jest takich przypadków dużo więcej, ale nie chciało mi się dalej szukać wink.

A bus driver in France was declared brain dead on Monday after being attacked for refusing to let passengers on board without face masks, in line with rules imposed to combat coronavirus.
A police source in Bayonne, near the ritzy Atlantic resort of Biarritz in south-western France, said five people were now in custody over the incident on Sunday evening.

A tak swoją drogą to kojarzycie sprawę bójki "kiboli" w autobusie?
Rok temu? Było dość głośne, bo jakieś młode panienki zwołały ekipę "bo jakiś inni nastolatek miał t-shirt wrogiego klubu".
O mam.

Agresywne kobiety zatelefonowały do swoich znajomych, którzy czekali na przyjazd autobusu w okolicy ulicy Igołomskiej. Kierowca nie chciał otworzyć drzwi, ale ostatecznie zostały one sforsowane. Wtedy do autobusu wtargnęła grupa agresywnych mężczyzn. 16-latek rozpylił gaz pieprzowy, a  45-latek atakował pięściami siedzących nastolatków. Najbardziej agresywny był 21-latek, który kilkakrotnie uderzał maczetą tak, aby trafić wytypowanego chłopaka. Kierowca autobusu widząc co się dzieje, wezwał na miejsce służby ratunkowe.

No i nie można zwalić na covid. Po prostu są tacy ludzie i może ich cokolwiek "striggerować".
edit: to z połowy 2019 roku.

Tylko we Francji ataki to głównie efekt działań imigrantów, a nie rodzimych mieszkańców, u nas tacy są niestety autochtoni, tak samo z tym paleniem samochodów, nie robią tego zwykli Francuzi, a imigranci i ich potomkowie... Zresztą znasz jakiś Francuzów? Ja z racji zawodowych mam z nimi kontakt i Ci normalni Francuzi są bardzo w porządku, dobrzy, odpowiedzialni i prawi ludzie jakich mi brakuje w Polsce, nawet część imigrantów z jakimi tam współpracuje jest spoko i chce normalnie żyć bezproblemowo. Współpracowałem też z Niemcami i mam o nich podobne zdanie, najgorzej mi się współpracuje z Polakami niestety i ciężko o dobrego szefa Polaka, chociaż miałem mieć szczęście takiego raz w życiu. smile

Właśnie Polska nie jest dla mnie bezpiecznym krajem wg mnie takie Czechy i Słowacja są bezpieczniejsze, czułem się tam o wiele bardziej bezpiecznie niż ostatnio w Polsce, tam nikt mnie nie zaatakuje i pobije za zwrócenie mu uwagi o ile nie jest imigrantem.... Nawet w mulitkulturalnym Wiedniu czułem się bezpieczniej.

Problem jest taki, że w Polsce nie ma tak naprawdę świadomości grupowej społecznej tu każdy orze jak może i jest wrogiem, że tak powie o ile nie zachowuje się jak większość, a każdy nakaz niewiadomo czy zły czy dobry traktowany jest jako atak na wolność, która jest tu błędnie pojmowana jako anarchia i prawo do wszystkiego, a wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna drugiego i tego antymaseczkowcy nie są w stanie pojąć.

Niestety obecny rząd idealnie obrazuje polskie społeczeństwo w przeważającej większości, egoistyczne, bez poszanowania żadnych praw i zasad z warcholstwem na czele.

Ten artykuł co wkleiłeś o tym pobiciu tylko potwierdza to napisałem, że żyjemy w chorym kraju, gdzie za koszulkę innego klubu możesz zostać pobity i okaleczony...

"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszerstwem, a dla władców jest po prostu użyteczna"
https://www.youtube.com/watch?v=cJrqLV4yeiw

6

I gdzie tu jakiś antysemityzm widzisz czy dyskusję o nim? big_smile

Polecam sprawdzić działalność Bilewicza i Hartmama, jak i Michnika w ramach Gazety Wyborczej. Wszelka krytyka paszkwilu Grossa od razu a tych środowiskach sprawia, że dostaje się łatkę antysemity.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel.
Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować.

7

Jaki patriotyzm? lol

antysemityzm

Bo to pasuje do różnicy pomiędzy "medialnym, a realnym" obrazem sytuacji?
Zresztą to nie moje zdanie, a naczelnego rabina. Facet chyba wie co mówi. tongue

I tak samo jest z covidową agresją. Jakieś pojedyncze przypadki, na Pi razy oko - 40 mln ludzi, to po prostu muszą być.
Część ludzi chodzi w maskach, w zbiorkomie z 95% (z tego co widzę), część nie... i tak patrząc, to przez ostatni rok, wszystkich to wali. Chyba, że mam takie szczęście i żyję w najbardziej pacyfistycznym rejonie polski. lol

Sami spotkaliście z jakimiś przypadkami "maseczkowej agresji"?

8

Typ/y dostanie/ą wyrok/i za napaść na funkcjonariusza publicznego i tyle. A już sama napaść na kobietę przez bydło winna skutkować maksymalnym dopuszczalnym w przepisach wyrokiem (zakładam, że są jakieś widełki).

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Covid-19 wpływ na wasze poczucie bezpieczeństwa i społeczeństwo

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018