Problemy z samoakceptacją. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Problemy z samoakceptacją.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Problemy z samoakceptacją.

Problem,który mnie trapi jest następujący. w 1999 roku zaczęły wypadać mi brwi,włosy i rzęsy.Niestety do 2001 roku wypadły całkowicie.Dodatkowo mam wady wzroku,a szczególnie zez obu oczny.Na domiar tego jestem bardzo niski ( 157 cm),a w roku 2007 zachorowałem na ŁZS ( stawowa odmiana łuszczycy). Zmiany łuszczycowe objęły niemal całe moje ciało. To wszystko sprawia,że jestem  wyjątkowo nieatrakcyjny,więc nie mam szansy na poznanie partnerki.Wiadomo,że każda kobieta wybierze faceta przystojnego,a na mnie nawet nie spojrzy.Mam 44 lata i jeszcze nigdy nie miałem kobiety.Wstydzę się tego,ale w tym wieku  już za późno na  pierwszą miłość,zresztą tak jak pisałem powyżej i tak nie mam na nią szans.Z tego powodu jestem nie szczęśliwy. Z powodu ŁZS mam II grupę inwalidzką i żyję tylko z zasiłku z pomocy społecznej,więc nie jestem w stanie utrzymać rodziny.To czy jakakolwiek kobieta będzie chciała się ze mną związać.
W prawdzie lubię samotność,ale zaczyna mi ona coraz bardziej dokuczać.Chciałbym tak jaki inni mężczyźni mieć kogoś przy sobie,ale wiem,że to mnie w życiu ominie i to "szerokim łukiem". Nie mam z kim o tym pogadać w realu,bo jak zaczynam o tym mówić to wszyscy mówią mi,że mam kompleksy.Nawet jeśli jest to prawda,to czy w moim przypadku kompleksy nie są uzasadnione ?
Zacząłem nawet dzisiaj szukać adresów psychologów w swoim rejonie.Nie wiem jednak czy psychoterapia coś tu pomoże.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Ajko (2020-09-08 21:25:32)

Odp: Problemy z samoakceptacją.

Pomoże, nie poddawaj się, to  powinna być długa terapia. Bo mimo, ze natura cię mocno doświadczyła  jak twierdzisz brakiem atrakcyjności to psychoterapia pomoże ci w akceptacji siebie. Poza tym pogadasz sobie z kimś smile. Może otworzy jakieś ciekawe możliwości w życiu. Z tego co opisujesz to masz pod górkę, ale to nie oznacza, ze zostały ci tylko mury i samotność. Może warto rozważyć wolontariat, masz chyba możliwości czasowe, żebyś mógł nabrać dystansu do swoich problemów. Nie rób wielkich planów tylko małe kroczki, a gdzieś za rogiem może coś nowego ciekawego wyjdzie .
Co do twoich problemów zdrowotnych polecam ci pooglądać na You tube Odmładzanie na surowo, może coś tam znajdziesz dla siebie co ci pomoże w zdrowiu.

"Tam gdzie się skończy mój strach tam się zacznie moje życie " Arek (https://www.youtube.com/watch?v=uVYIy12UMk8)

3

Odp: Problemy z samoakceptacją.

Witaj Jimmy jak najbardziej szukaj terapeuty który podczas seansów naprowadzi Ciebie na odpowiednie tory myślowe prowadzące do samoakceptacji. Byś mógł po jakimś czasie spojrzeć w lustro i powiedzieć jestem fajny. Nie zrażaj się gdyż nie zawsze z pierwszym terapeutą znajdziesz wspólny język, czasem tak bywa. Trzymam za Ciebie kciuki ✊✊ Polecam książkę Josepha Murphyego „Potęga podświadomości” Pozdrawiam serdecznie

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Problemy z samoakceptacją.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018