Dzień Mamy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Dzień Mamy

Witam drogie Panie.

Chcialabym się was poradzić w kwestii prezentu na Dzień Mamy.

Na wstępie, ja mam za chwilę 25lat, a Mama jest po 50-tce.

Wszędzie widzę wysyp naszyjników z napisem "Mama", także złotych, zawieszek, koralików.
Wydaje mi się to odrobinkę za słodkie, takie, jakby mala dziewczynka kupila mamusi prezent. Ale z drugiej strony jest to często biżuteria z prawdziwego kruszcu, nie tania, a zatem na prezent tak drogi stać raczej dopiero doroslą córkę.

Jak Wy widzicie to Drogie Mamy?
Oczywiście o gustach sie nie dyskutuje, ale chętnie poznam waszą opinie smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dzień Mamy

Moja mama zawsze twierdzi,że wszystko ma  a za jakiś czas narzeka, że np żelazko jej szwankuje. Więc z bratem kupujemy jej to żelazko smile Innymi słowy skupiamy się raczej na prezentach praktycznych, które wiem, że potrzebuje. W tym roku podarowałam jej krem+ słodycze. Tak wiem, że jeszcze nie było dnia matki ale nie będzie mnie i chciałam jej dać przed niż po tym dniu smile

?Wierzę w karmę. Dostajesz to, co dajesz, czy to złe, czy dobre. ?

3

Moja mama dostanie kubek z napisem "Kochanej mamie" z wizerunkiem mamy z dzieckiem jako jeże. Przytulających się. I bluzkę w kwiatki. Będzie zadowolona. Zawsze się cieszy. Później i tak mówi, że najważniejsze, że mam was smile

4

Ja na dzień mamy chcę tylko życzenia. Kwiatów ciętych i doniczkowych nie lubię. Gdy są inne okazje to wyraźnie sobie komunikujemy co dana osoba chce dostać. Wydaje mi się, że normalna mama cieszy się z każdego prezentu i życzeń.

5

netkobietka22 napisał/a:

Witam drogie Panie.

Chcialabym się was poradzić w kwestii prezentu na Dzień Mamy.

Na wstępie, ja mam za chwilę 25lat, a Mama jest po 50-tce.

Wszędzie widzę wysyp naszyjników z napisem "Mama", także złotych, zawieszek, koralików.
Wydaje mi się to odrobinkę za słodkie, takie, jakby mala dziewczynka kupila mamusi prezent. Ale z drugiej strony jest to często biżuteria z prawdziwego kruszcu, nie tania, a zatem na prezent tak drogi stać raczej dopiero doroslą córkę.

Jak Wy widzicie to Drogie Mamy?
Oczywiście o gustach sie nie dyskutuje, ale chętnie poznam waszą opinie smile

A Ty założyłabyś złoty naszyjnik z napisem " córka" - gdybyś taki od mamy dostała ?
Wszelkiego rodzaju gadżety z napisem "mama" są super prezentem ale na pewno nie biżuteria zlota czy z innego kruszcu.

6

Ja kupiłam mojej mamie matę do jogi smile

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

7

netkobietka22 napisał/a:

(...) chętnie poznam waszą opinie smile

Prezent, o którym napisałaś, Autorko, wywołałby u mnie, matki, mieszane uczucia.
Nie lubię ostentacji, a noszenie na sobie, na pokaz, etykietki z nazwą "towaru" taką ostentacją jest. O kim ta etykietka miałaby świadczyć? O mnie? O obdarowującej osobie? Wolę inne formy wyrażania uczuć i wdzięczności.
Drogie prezenty wprawiają mnie w zakłopotanie, bo nie stać mnie na odwdzięczenie się podobnym, a i nie lubię takich nosić (a przecież w obecności obdarowującej, by sprawić jej przyjemność, zakładałabym od czasu do czasu), bo zamiast zajmować się wszystkimi i wszystkim co dokoła, troszczyłabym się o bezpieczeństwo owego podarunku; poza tym drogie kruszce czasem mnie zachwycają, gdy oglądam je w gablotach, ale ja wolę inne materiały.
Jednocześnie cieszyłabym się z tego, że kochana przeze mnie córka kocha mnie i chce sprawić mi radość.

Ulubiony przeze mnie prezent? Książka. smile

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

8 Ostatnio edytowany przez Marata (2020-05-22 08:44:15)

Moja mama lubi książki. Ale zawsze jej szkoda kasy na nie. Więc wiadomo co dostanie smile

Przy wyborze prezentu zawsze kieruję się zasadą - kupuję rzeczy które ktoś chce mieć, albo lubi się tym otaczać.

9

Wielokropek napisał/a:

Prezent, o którym napisałaś, Autorko, wywołałby u mnie, matki, mieszane uczucia.
Nie lubię ostentacji, a noszenie na sobie, na pokaz, etykietki z nazwą "towaru" taką ostentacją jest. O kim ta etykietka miałaby świadczyć? O mnie? O obdarowującej osobie? Wolę inne formy wyrażania uczuć i wdzięczności.
Drogie prezenty wprawiają mnie w zakłopotanie, bo nie stać mnie na odwdzięczenie się podobnym, a i nie lubię takich nosić (a przecież w obecności obdarowującej, by sprawić jej przyjemność, zakładałabym od czasu do czasu), bo zamiast zajmować się wszystkimi i wszystkim co dokoła, troszczyłabym się o bezpieczeństwo owego podarunku; poza tym drogie kruszce czasem mnie zachwycają, gdy oglądam je w gablotach, ale ja wolę inne materiały.
Jednocześnie cieszyłabym się z tego, że kochana przeze mnie córka kocha mnie i chce sprawić mi radość.

Wielokropku, dziękuję Ci za odpowiedź.
Zgadzam się z Tobą w zupełności.
Zastanowiło mnie po prostu, skąd taki wysyp biżuterii z "metką mama". Jest podaż, to pewnie jest i popyt. Nie jestem jeszcze mamą, ale w przyszłości czułabym podobne zakłopotanie.

Ps. Moja Mama dostanie sadzonki, może tuję albo magnolię. Jest zapaloną działkowiczką wink

Dziękuję wszystkim Paniom.

10

netkobietka22 napisał/a:
Wielokropek napisał/a:

Wielokropku, dziękuję Ci za odpowiedź.
Zgadzam się z Tobą w zupełności.
Zastanowiło mnie po prostu, skąd taki wysyp biżuterii z "metką mama". Jest podaż, to pewnie jest i popyt. Nie jestem jeszcze mamą, ale w przyszłości czułabym podobne zakłopotanie.

Ps. Moja Mama dostanie sadzonki, może tuję albo magnolię. Jest zapaloną działkowiczką wink

Dziękuję wszystkim Paniom.

TUJĘ????
Jeśli już musisz to przy innej okazji bo tuja to krzew kojarzący się z cmentarzem.

Magnolia jak najbardziej a podpowiem jeszcze krzew hortensji, jest mnóstwo odmian, polecam odmianę Vanille Fraise, jest cudowna, biało różowa, zobacz sobie.
Lub wajgelę.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

11

Ja prezenty dla najbliższych (wszystkich, poza mężem i synem, bo oni mają inne podejście do podarunków tongue ), wykonuję sama. Robię więc karty okolicznościowe, plus np. skrzyneczki na bibeloty. W zeszłym roku zrobiłam mamie kolczyki, a babci (ma urodziny dokładnie w Dzień Matki) uszyłam fartuszek kuchenny w ulubionym kolorze i w ciekawe wzory. Obie były zadowolone i tego typu prezenty lubią, takie, w których przygotowanie ktoś włożył swój czas i serce.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018